Авантюра під назвою «Симулятор»

  1. Огляд транспортних подій в липні
  2. Рішення Суду справедливості ЄС щодо страховки - перевізникам радіти або турбуватися?
  3. Перевізник і водій - проблеми та рішення
  4. Як там - за океаном!
  5. Огляд транспортних подій в червні

Якщо наші детективні письменники в якийсь момент відчують нестачу ідей для нових творів, то звіти ревізійної комісії «Linava» безсумнівно можуть стати для них невичерпним джерелом натхнення. В останні роки деякі керівники однієї з найбільших в країні асоціацій зверталися зі скарбницею асоціації як з власної свинею-скарбничкою. Або, навпаки, не звертали уваги на явно виходять з рамок здорового глузду рішення своїх колег. Шокуючої інформації про ці речі чертовски багато, хочеться сподіватися, що співробітникам правоохоронних органів вдасться розкрити хоча б малу частину всіх «кримінальних історій». Тим часом редакція CargoNews.lt не змогла встояти перед спокусою, і вирішила розібратися в історії придбання симулятора, призначеного для вдосконалення навичок водіїв-далекобійників.

Чи можна навчитися плавати, стоячи на березі?

Відповідь на це питання транспортний спільнота почала шукати в середині минулого століття. Перший прототип автомобільного симулятора з'явився в США. Зрозуміло, в той час подібне обладнання виглядало досить примітивно: до стендів, що нагадує кабіну автомобіля, були приєднані кермо і педалі, а майбутні водії на екрані чорно-білого телевізора спостерігали за мінливими умовами руху на уявній магістралі. Від конкретних дій учнів картина на екрані не змінювалася. 20 років по тому «Volkswagen» створив сучасний (на ті часи) симулятор - в ньому було обладнання, за допомогою якого можна було імітувати кочення при поворотах. Ще пізніше скандинавським виробникам комерційної техніки вдалося створити симулятор з ілюзією реального водіння, але на питання, наскільки застосування цього обладнання можливо в навчанні професійних водіїв, експерти відповідали з неприхованим скептицизмом.

Ще пізніше скандинавським виробникам комерційної техніки вдалося створити симулятор з ілюзією реального водіння, але на питання, наскільки застосування цього обладнання можливо в навчанні професійних водіїв, експерти відповідали з неприхованим скептицизмом

Гоночними симуляторами іноді користуються професійні спортсмени. Домінікас Бутвілас - один з них.

У бесіді про електронні симуляторах Йонас Дерешкявічюс, тренер і один з визнаних авторитетів в області безпечного і спортивного водіння, зазначив, що однозначної думки щодо застосування цього обладнання у нього немає.

«Деякі психомоторні реакції, які важливі при управлінні автомобілем, насправді можна сформувати за допомогою симулятора або комп'ютерної гри. У роботі з учнями я теж використовую імпровізовану кабіну спортивного автомобіля. Однак, вона не імітує відцентрову силу або вібрацію, між тим як в реальній ситуації ці моменти допомагають водієві прийняти вірне рішення. Це обладнання ми використовуємо, наприклад, коли вчимо спортсмена складати дорожню стенограму - він може "їхати" і не думати про витрату палива на різних трасах, про знос шин і т.д. Водночас він вчиться оцінювати конфігурацію дороги і пізнає свої власні навички мислення. Однак, слід звернути увагу на одну реальну загрозу - якщо майбутній водій багато часу проводить в "грі", у нього поступово формується почуття безкарності навіть за грубі помилки. Одна справа їздити агресивно і бити машину по кілька разів на комп'ютері, зовсім інше - в реальному житті. Тому комп'ютерні заняття потрібно проводити з розумом, щоб в учня не виникло бажання перевірити свої навички в житті », -говорить Й. Дерешкявічюс.

На думку інструктора, використовувати комп'ютерні тренажери в удосконаленні навичок водіїв можна, однак, він сумнівається в тому, що такий метод може допомогти зменшити стрес і прийняти правильні рішення в реальній ситуації. У житті повно непередбачуваних моментів, які можуть підірвати впевненість початківця водія в своїх силах. «Я вважаю, що техніку і реакцію водіїв найкраще відчувати на цьому автодромі», - говорить співрозмовник CargoNews.lt.

«Безшумний» експеримент

У пошуках інформації про особливості симуляторів, використовуваних для навчання професійних водіїв, редакція CargoNews.lt знайшла всього лише кілька заміток. Представники «Regitra» і Державної дорожньо-транспортної інспекції заявили, що у нас в країні про використання симуляторів в навчально-підготовчому процесі ніхто серйозно не думає. Всьому причина - вартість цього обладнання. Якісний і насправді корисний симулятор варто настільки дорого, що в навчаннях вигідніше використовувати справжню техніку.

Колишні керівники «Linava» - Мечісловас Атрошкявічюс, Дайнюс Абрамавічюс і Сігітас Жілюс - намагалися привести симулятор в робочий стан

Єдиним, хто сказав, що «уважно вивчає можливість придбати симулятор», був Валдас Гіліс, колишній генеральний секретар асоціації «Linava». Зауважимо, що ці слова він сказав приблизно в 2005 році.

«Перешкодою в реалізації цієї ідеї є гроші. Хороший тренажер коштує майже 4 млн євро. На даний момент ми проводимо техніко-економічне обґрунтування, і по його закінченні плануємо підготувати проект на отримання фінансової підтримки ЄС. Якщо нам пощастить, ми зможемо сподіватися і на підтримку з боку держави », - говорив у той час В. Гіліс.

Як саме розвивалися подальші події, невідомо, проте в 2007 році в балансі довгострокового майна «Linava» з'явився запис про симуляторі «LKW Fahrsimulator BL 53070 T001». За це німецьке обладнання (рік випуску - 2001) асоціація заплатила 4 488 640 літів, або 1 200 260 євро.

Наступна публічно відома дата в епопеї з симулятором - 27 березень 2014 р той час в «Linava» з візитом перебував інженер німецької компанії «Rheinmetall Defence» Хіллріх Петерс. Він, як передбачається, провів перевірку технічного стану симулятора і обговорив з керівництвом асоціації можливість «запустити обладнання на роботу по другому етапу».

Він, як передбачається, провів перевірку технічного стану симулятора і обговорив з керівництвом асоціації можливість «запустити обладнання на роботу по другому етапу»

У спробі поцікавитися долею «LKW Fahrsimulator BL 53070 T001", з'ясувалося, обладнання вартістю в 1 200 260 євро навіть не повністю укомплектовано.

Відверто кажучи, формулювання «запустити на роботу по другому етапу» в даному випадку не зовсім точна. Справа в тому, що протягом 8 років з моменту прибуття на склад «Linava» симулятор ні навіть розпакований. Про те, що його хтось бачив в зібраному вигляді, годі й казати. Іншими словами, обладнання вартістю понад мільйон євро не працювало жодної хвилини, і користі від нього було рівно стільки, скільки від купи металу, викинутого на смітник в Каріотішкес.

Після зустрічі з німецьким інженером які на той час керівники асоціації - віце-президент Мечісловас Атрошкявічюс, член президії Дайнюс Айварас Абромавичус і член Ради вантажного транспорту Сігітас Жілюс - заявили, що у асоціації «є унікальний навчальний посібник, і воно не може загнивати десь на складі ». Гучні заяви були підкріплені обіцянкою протягом декількох тижнів провести експертизу, а потім вирішити, як можна використовувати це обладнання.

«У наших планах - діюче обладнання, за допомогою якого ми зможемо не тільки навчати водіїв, а й отримувати додаткові доходи», - говорив у той час М. Атрошкявічюс.

пам'ятник авантюризму

Судячи з того, що восени минулого року на сайті асоціації з'явилося оголошення про продаж симулятора, не важко здогадатися, що гучні слова в життя так і не втілилися. Генеральний секретар Вітаутас Міленас спробував підняти це питання на останньому конгресі. Обережно вибираючи слова, він заявив, що не дивлячись на те, що президія «Linava» прийняв рішення продати німецьку «дрібничку» за 20 000 євро, оцінювачі вважають, що в кращому випадку асоціація може отримати за симулятор 1 200 євро. Ця фраза в рядах учасників конгресу викликала хвилю саркастичного сміху ...

Ця фраза в рядах учасників конгресу викликала хвилю саркастичного сміху

В останньому звіті ревізійної комісії «Linava» говориться, що покупка симулятора за явно завищеною ціною «могла бути результатом зловживання деяких відповідальних осіб своїм службовим становищем, (...), тому рекомендується оцінити цю угоду з правової точки зору і стягнути заподіяну асоціації збиток з винних осіб ».

Президент асоціації Ерландас Мікенас проговорився, що співробітники правоохоронних органів розцінюють цей епізод як «кваліфіковане шахрайство». Схоже, що архітекторам цієї авантюри доведеться відповісти на купу неприємних запитань.

Схоже, що архітекторам цієї авантюри доведеться відповісти на купу неприємних запитань

Огляд транспортних подій в липні

Питання черг на кордоні з Білорусією і ситуація з переговорами із зарплати водіїв-далекобійників в Литві, транспортна влада в Європарламенті і рішення Суду справедливості ЄС щодо ОСАГО, новини з різних країн Європи і актуальний східного простору, «T-Log» і «Iveco S- Way ». Про це та багато іншого в липневому огляді від Cargonews.lt

2019-08-01 54

Рішення Суду справедливості ЄС щодо страховки - перевізникам радіти або турбуватися?

Високі ціни ОСАГО - головний біль перевізників. Нещодавно Суд справедливості ЄС (ССЕС) прийняв два важливих рішення в даній сфері, розширивши поняття «рух транспортних засобів». У зв'язку з цим редакція Cargonews вирішила з'ясувати, вони вигідні транспортним компаніям, або ціна страховки зросте ще більше.

2019-07-31 101

Перевізник і водій - проблеми та рішення

Останнім часом в литовських ЗМІ регулярно з'являються матеріали про те, як жорстоко місцеві транспортні компанії звертаються зі своїми водіями Цікаво, що це відбувається на тлі переговорів між профспілками і «Linava» про підвищення коефіцієнта їх зарплат. Випадки, звичайно, бувають різні, але в цілому перевізники обурені тим, що їх намагаються виставити нелюдами в той час, як вони самі постійно страждають від безвідповідальності водіїв. Питання - як в умовах браку останніх знайти надійного, який в першому ж рейсі не піде в запій і не розіб'є машину?

2019-07-23 639

Як там - за океаном!

Cargonews в основному пише про те, що відбувається на європейському та литовському транспортному ринку. У той же час хочеться знати, як йдуть справи в цій галузі в Америці. У нашій редакції з'явилася унікальна можливість поговорити з регіональним директором компанії «Keen Cargo Inc.» Дмитром Настасійчуком, який не з чуток знайомий з особливостями сектора вантажоперевезень в Сполучених Штатах і розповів нам багато цікавого про специфіку транспортного бізнесу в США.

2019-07-09 402

Огляд транспортних подій в червні

Президент «Linava» в Конфедерації промисловців Литви (КПЛ), труднощі в переговорах з приводу коефіцієнта зарплат водіїв-далекобійників і національна дискусія про оподаткування «брудних» автомобілів; новини з Брюсселя і різних країн Європи; транспортну співпрацю Євразійського економічного союзу з Китаєм і актуальний автономних технологій. Про це та багато іншого в травневому огляді від Cargonews.lt

2019-07-01 537

Чи можна навчитися плавати, стоячи на березі?
Питання - як в умовах браку останніх знайти надійного, який в першому ж рейсі не піде в запій і не розіб'є машину?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация