Явка на президентських виборах перевищує показники 2012 року

Активність виборців у середньому на 6% вище, ніж шість років тому   До моменту, коли почнуть оголошувати результати голосування, явка залишається головною інтригою дня виборів Активність виборців у середньому на 6% вище, ніж шість років тому

До моменту, коли почнуть оголошувати результати голосування, явка залишається головною інтригою дня виборів. З ранку Центрвиборчком оголосив про найвищої за останні 18 років явку: станом на 10.00 (московський час) явка виборців на президентських виборах склала 16,55%. Для порівняння: на виборах президента в 2012 р до 10.00 мск проголосувало 6,53% виборців, згадувала Панфілова.

Втім, походження рекорду швидко пояснилося: Центрвиборчком оголошував дані, зібрані в режимі реального часу, в той час як показники минулих років фіксуються за місцевим часом - без урахування наростаючого підсумку. В аналогічній системі вимірювання рекорд 2018 р виглядав куди скромніше - надбавка до 2012 р склала всього 5,8%.

Ця різниця зберігалася протягом дня - до третьої години, якщо вірити ГАС «Вибори» (хоча дані на сайті ЦВК постійно змінювалися), явка склала 48,93% проти 43,38% в 2012 р

Найвищу активність до цього часу демонстрували виборці Кабардино-Балкарії (71,95%), Ямало-Ненецького округу (69,93%), Чечні (66,55%), Туви (68,50%) і Чукотки (67,40 %). Подолали бар'єр в 60% явки Кемеровська і Тюменська області, близько до нього підійшли Північна Осетія, Татарстан, Інгушетія і Бурятія.

Але на цей раз багато традиційних зони електоральної аномалії показали результат нижче звичайного: в Чечні в порівнянні з 2012 р голосувало на 7,6% виборців менше, в Карачаєво-Черкесії результат впав на 13%. Дещо нижчим у порівнянні з 2012 р результат залишається в Мордовії, Дагестані, Комі і Якутії.

Найактивніше зростання явки на цей раз демонструють багато регіонів, які не відрізнялися досі активністю виборців: голова Мосгорізбіркома Валентин Горбунов відзвітував про 40,19% явки - це на 6% більше, ніж в 2012 р (тоді в столиці проглосовалі 34,15 % виборців). Приріст явки на десять і більше відсотків демонструють Кабардино-Балкарія, Чувашія, Липецька і Тамбовська області.

Політолог Михайло Виноградов каже, що відразу кілька факторів могли вплинути на зростання активності виборців. У їх числі активізація психології радянської людини з його відповідальним ставленням до виборів, активізація адміністративного ресурсу і серйозна боротьба за явку (в тому числі за допомогою системи «мобільного виборця»), зростання інтересу до кампанії за рахунок актуалізації місцевої порядку - у багатьох регіонах паралельно йшло обговорення питань благоустрою та інших актуальних тем.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация