«Аврору» переслідують фуршети

Танцювальний розігрів, макарони по-флотськи і алкоголь на борту «Аврори». Фуршет на 50 осіб оплачує Кронштадтський морський завод, в чиєму доці стоїть на ремонті корабель. «Фонтанка» з скорботою повідомляє колегам: не всі з цієї пишноти ви побачите в рамках прес-туру, призначеного на 13 жовтня. Один тільки наш натяк на те, що вилив на військовому кораблі номер 1 - це скандал, змусив організаторів відмовитися від початкових планів. Танцювальний розігрів, макарони по-флотськи і алкоголь на борту «Аврори»

Сергій Коньков, ДП

Танцювальний розігрів, макарони по-флотськи і алкоголь на борту «Аврори». Фуршет оплачує Кронштадтський морський завод, в чиєму доці стоїть на ремонті корабель. «Фонтанка» з скорботою повідомляє колегам: не всі з цієї пишноти ви побачите в рамках прес-туру, призначеного на 13 жовтня. Один тільки наш натяк на те, що вилив на військовому кораблі номер 1 - це скандал, змусив організаторів відмовитися від початкових планів.

21 вересня крейсер "Аврора" пішов на довгоочікуваний ремонт в Кронштадтський морський завод. В той день проводити символ флоту і міста на набережні вийшли тисячі петербуржців. Серед них були і ті, кому міністр оборони Сергій Шойгу довірив контроль за ремонтом корабля номер 1.

Судячи з усього, розуміння того, що саме має бути зроблено, настав досить швидко. Дорогі читачі повідомили «Фонтанці», що на борту ремонтується крейсера планується організувати фуршет з алкоголем. Як пам'ятають небайдужі, в 2009 році, справедливості заради, значно масштабніша вечірка стала приводом для виключення «Аврори» зі складу ВМФ, а наступні роки безпритульності привели до плачевного стану легенди і символу міста-героя Ленінграда.

Фуршети круті, генерали сиві, - частка така у кораблів

Через п'ять років «Аврора» повернулася до складу флоту і після ретельної підготовки була відправлена ​​на ремонт. Менше ніж через місяць в розпорядженні «Фонтанки» опинився лист за підписом директора Центрального військово-морського музею Руслана Нехая на адресу директора Кронштадтського морського заводу.

У документі повідомляється про заплановану на 13 жовтня на борту «Аврори» прес-конференції, яка проводиться за дорученням начальника управління культури Міноборони Антона Губанкова і «згідно з планом інформаційного забезпечення ходу ремонтних робіт».

Головним пунктом «плану», як йдеться у листі, повинні стати «макарони по-флотськи», його підпунктами - «бутерброди, спиртні напої і соки». Яким чином спиртні напої можуть бути офіційно вжиті на борту військового крейсера, «план інформаційного забезпечення» не розкриває. Зате діючий корабельний Статут вживання алкоголю на борту кораблів і суден ВМФ РФ категорично забороняє.

Макарони по-крейсерська

Примітно і вказане в листі місце проведення фуршету - велика кают-компанія крейсера "Аврора", куди в Цусімському битві команда перенесла тіло убитого осколком японського снаряда командира корабля капітана 1 рангу Євгена Егорьева. Нагадаємо, що навіть учасники сумнозвісної вечірки журналу "Російський піонер" в 2009 році турбувати пам'ять полеглих моряків посоромилися. Михайло Прохоров і його друзі тоді обмежилися залами музею і верхньою палубою крейсера.

Хто платив за вечірку в 2009 році, питань не викликає, а от фінансування зазначеного в листі фуршету - в третій раз змусило «Фонтанку» здивуватися. У розпорядженні «Фонтанки» є ще один документ за підписом директора ФГУП «Кронштадтський морський завод». У ньому Анатолій біло повідомляє, що організацію і оплату фуршету бере на себе завод. Той самий, що в 2005 році опинився на межі банкрутства і чиє фінансове благополуччя до цих пір залишається неясним.

«Фонтанка» звернулася за коментарем до Антону Губанкова.

- Бажаю здоров'я! - відповів на дзвінок начальник управління культури Міністерства оборони.
- Здрастуйте, Антон Миколайович. У програмі прес-конференції на борту «Аврори» заявлений фуршет. Наскільки це доречно - приймати їжу в кают-компанії і за чий рахунок буде організований банкет?
- Ніякого фуршету не буде. Ми збираємося годувати макаронами по-флотськи.
- Крім макаронів, в меню заявлені спиртні напої.
- Ніяких спиртних напоїв на «Аврорі» не буде. Можете так прямо і написати.
- Велике спасибі. Ви нас заспокоїли.
- У вас є цей лист за підписом директора музею?
- Так.
- І в ньому вказані спиртні напої?
- Так.

Надалі пішла непередавана гра слів, підсумком якої стала обіцянка Антона Губанкова, що вживати алкоголь на борту військового корабля не будуть.

Директору ЦВММ, генерал-майору запасу Руслану Нехай ми подзвонили наступним.

- Повисіть на трубці, Юля. Я розмовляю по іншій лінії, - попросив генерал і виголосив в іншу трубку: "І що тепер робити? Є. Є. Є. Спасибі". - Слухаю Вас, Юля.
- Руслан Шамсудіновіч, ми хотіли б поцікавитися майбутнім фуршетом на «Аврорі» ...
- Ніякого фуршету не буде і не планувалося. Це все не правда.
- І макаронів по-флотськи теж не планувалося?
- Ні.
- Але у нас є лист на бланку за Вашим підписом.
- Це фейк. Я нічого не писав. Ми обов'язково з усім розберемося.

Третій дзвінок ми зробили Глібу Чубинському-Надєждін, чиє ім'я в якості виконавця було зазначено у другому документі, підписаному директором заводу.

- Гліб Вадимович, скажіть, а з яких коштів планувалося провести цей фуршет?
- Це абсурд. Думаю, вам краще звернутися до організаторів прес-конференції.
- Але у нас є лист директора заводу Белоева, в якому говориться, що все оплачує завод, а в якості виконавця зазначено ваше ім'я.
- Мені нема чого вам сказати. Це абсурд.

Уже сьогодні редакція твердо впевнена: 13 жовтня на «Аврорі» пити не будуть. У нас є слово Антона Губанкова.

замість PS

"... На верхній палубі, в районі камбуза, утворилася ціла купа повалених тел. Убиті і поранені лежали в скопилася тут від крену воді. Санітари розбирали цю купу і виносили на перев'язувальний пункт тих, кого можна було врятувати. Розглянуті і перев'язані поранені розносилися по офіцерським каютах, а коли вони всі були зайняті, поранених і вмираючих стали укладати прямо на палубу кают-компанії ... ". Л. Поленов, "Аврора в Цусімському битві"

Мало хто знає, що після Цусимская битви офіцери "Аврори" в знак поваги до пам'яті полеглих товаришів перестали приймати їжу у великій кают-компанії крейсера. Це приміщення стало місцем проведення тільки службових нарад, в ньому довгий час як пам'ять зберігалися особисті речі, що належали загиблим офіцерам корабля.

Юлія Нікітіна,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

Наскільки це доречно - приймати їжу в кают-компанії і за чий рахунок буде організований банкет?
У вас є цей лист за підписом директора музею?
І в ньому вказані спиртні напої?
Я розмовляю по іншій лінії, - попросив генерал і виголосив в іншу трубку: "І що тепер робити?
І макаронів по-флотськи теж не планувалося?
Гліб Вадимович, скажіть, а з яких коштів планувалося провести цей фуршет?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация