Австрія відмовилася від контрактної армії

Австрія відмовилася від створення професійної армії. П роведення не так давно референдум став тому підтвердженням - близько 60 відсотків тих, хто проголосував вважають, що необхідно зберегти призовну систему. Яка ж причина відмови від професійної армії? І так чи праві ті, хто не бажає бачити в країні збройні сили на контрактній основі? Австрія відмовилася від створення професійної армії

Багато розвинених світові держави вже відмовилися від обов'язкового призову в армію, проте не всі країни підтримують подібну ініціативу. Не так давно в Австрії було проведено загальнонаціональний референдум, на якому обговорювалося питання про створення професійної армії на контрактній основі, однак більшість громадян країни негативно поставилися до подібного пропозицією.

Як зазначають ЗМІ, за збереження загального військового обов'язку проголосувало понад 60 відсотків населення, лише 40 відсотків висловилися за створення армії на контрактній основі. За створення професійної армії голосував і міністр оборони країни Норберт Дарабош, однак, за результатами референдуму, Соціал-демократична партія Австрії зазнала поразки. Перемогу ж здобула Австрійська народна партія - саме її члени були за збереження обов'язкової військової служби.

Австрія відстає від Європи?

Цікаво, але багато розвинених європейських держав вже давно перейшли на професійну армію. Наприклад, Франція відмовилася від обов'язкового призову в армію в 2006 році, а Німеччина - в 2011. Більшість держав єврозони в даний час вже мають армію на контрактній основі. Винятком є ​​лише Туреччина, Норвегія, Естонія, Греція і Данія, що входять до НАТО.

Питання про створення професійної армії на контрактній основі піднімався ще в 2010 році в ході виборчої кампанії. Пропозиція провести референдум з цього питання виніс мер Відня Міхаель Хойпль. Тоді його підтримали такі організації, як Альянс за майбутнє Австрії, а також Команда Стронаха, однак Австрійська Партія свободи виступала проти. Крім того, проти була і Австрійська народна партія. Втім, у 2012 році лідер Народної партії Міхаель Шпінделеггер погодився з необхідністю проведення даного референдуму.

Читайте також: Чи потрібна Росії армія? За та проти

У січні 2013 року було проведено голосування, в якому взяло участь понад 6 мільйонів громадян країни. Право голосу мали всі громадяни старше 16 років, на 27 листопада 2012 в Австрії було зареєстровано на 0,37 відсотків більше виборців, ніж на попередніх президентських виборах.

Ініціатором проведення подібного референдуму стала Соціал-демократична партія Австрії, представники якої вважали, що країні необхідна сучасна професійна армія. На їхню думку, сучасні умови вимагають сучасну боєздатну армію, яка перемагає професіоналізмом, а не масовістю. Такі явища 21 століття як кіберзлочини або тероризм не можна припинити за допомогою звичайної армії, що складається з ненавчених призовників. Крім того, представники партії зазначили, що в даний час з 27 країн Євросоюзу професійна армія введена в 21 державі.

Противником Соціал-демократичної партії Австрії виступила Австрійська народна партія, члени якої заявили, що призов до армії - це те, без чого сучасна держава не зможе обійтися. На їхню думку, заклик на військову службу має велике значення для суверенітету країни, а також для підтримки систем державної служби. Втім, члени Народної партії зазначили, що армія країни потребує деяких реформах, які допоможуть призовникам якомога ефективніше розпорядитися своїм часом.

Австрії потрібна контрактна армія?

Як зазначив міністр оборони країни Норберт Дарабош, професійна армія - це запорука успішного розвитку держави. На його думку, збройні сили, сформовані на добровільній контрактній основі, більш ефективні, що важливо в сучасному світі. Тим більше, відзначають члени Соціал-демократичної партії, багато держав вже давно перейшли на професійну армію.

Втім, як зазначають ЗМІ, голоси виборців на виборах розподілилися досить цікавим чином - велика частина громадян молодше 30 років - 60 відсотків - проголосували за створення контрактної армії, проти ж проголосували, в основному, люди старшого покоління. Все це связанос тим, вважає міністр оборони Австрії, що сучасна молодь не хоче служити в армії, замінюючи службу доступною альтернативою. Як пояснив у своєму виступі Норберт Дарабош, в даний час молода людина, що підлягає призову на військову службу, може зробити вибір - або шість місяців відслужити у військах, або дев'ять місяців присвятити роботі в лікарнях, шпиталях, будинках для людей похилого віку, інтернатах та т. Д. за словами міністра оборони, більшість призовників все-таки вибирають "альтернативну цивільну службу", тому більшість з них проголосували за введення професійної армії.

Крім того, ініціатори створення армії на контрактній основі підкреслюють, що подібна реформа допоможе зблизити Австрію з країнами НАТО, а також, в кінцевому підсумку, навіть призведе до повної відмови від нейтралітету країни, прийнятого ще в 1955 році. Як відзначають представники Соціал-демократичної партії Австрії, в даний час уряд Австрії намагається звести до мінімуму участь країни в будь-яких військових операціях, а, крім того, держава не є членом різних військових альянсів. Не так давно Відень офіційно відмовилася взяти участь в миротворчій операції в Малі.

Обов'язковий призов допоможе зберегти суверенітет Австрії?

Як відзначають фахівці, жителі країни досить скептично ставляться до можливих зближення Австрії з НАТО. Крім того, вважають соціал-демократи, багато хто боїться, що перехід на нову військову модель якось відіб'ється на нейтралітет країни.

Однією з головних причин, які не дозволять армії перейти на професійну основу, вважає міністр внутрішніх справ Джоанна Міклі-Ляйтнер, є занадто великі витрати, необхідні для утримання професійних збройних сил. До речі, в даний час Австрія - одна з європейських країн, де витрати на збройні сили дуже малі. За словами міністра внутрішніх справ, держава не зможе виділити стільки коштів, щоб утримувати контрактну армію. Втім, соціал-демократи з нею не згодні - як зазначив Норберт Дарабош, міністерство оборони країни планувало виручити додаткові кошти за рахунок продажу деякого військового обладнання.

Крім того, міністр закордонних справ Михайло Шпінделеггер зазначив, що в даний час ще існують можливості фінансування реформ, і держава ще не вичерпало межі економії. За його словами, в першу чергу варто оцінити, які саме реформи потрібні при переході армії на контрактну основу, а вже потім говорити про збільшені витратах.

Читайте також: Німеччина і Австрія зводять рахунки з сербами

Думка Шпінделеггера підтримав Вернер Фасслабенд, колишній міністр оборони країни. За його словами, держава прекрасно знає, що створити і в подальшому утримувати професійну армію набагато дорожче, ніж призовну, однак, влада врахувала всі можливі витрати і, за його словами, при необхідності зможуть залишитися в рамках наявного бюджету.

Як зазначають ЗМІ, багато громадян, які віддали свій голос за збереження регулярної армії, вважають, що перехід на контрактну основу може призвести до недобору в рядах збройних сил. Втім, Норберт Дарабош з цим не погодився, зазначивши, що в даний час і так є факт недобору, так як багато призовників замінюють військову службу альтернативної.

Втім, справа криється не тільки в цьому, вважають соціал-демократи. Багато громадян Австрії вважають, що усталений порядок дозволяє захищати державу від "згубного" впливу НАТО, і перехід до професійної армії - це крок до втрати незалежності і суверенітету країни.

Втім, як стверджують аналітики, багато громадян, які проголосували за збереження призову, зробили це "за покликом серця". На їхню думку, агітація Австрійської Народної партії, що проходила під гаслом "Армія для народу з народу", подіяло на багатьох громадян, сколихнувши в них патріотичні почуття. Навіть активна пропаганда професійної армії за допомогою ЗМІ не дала позитивних результатів - скептично налаштовані громадяни вважали, що держава не має потреби в створенні професійної армії. Так чи інакше, в даний час ідея збройних сил на контрактній основі вже не актуальна, і аналітики не беруться стверджувати, як скоро подібне питання буде розглядатися знову.

Читайте найцікавіше в рубриці " світ "

Яка ж причина відмови від професійної армії?
Австрія відстає від Європи?
Австрії потрібна контрактна армія?
Обов'язковий призов допоможе зберегти суверенітет Австрії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация