Австрія, Відень - під час правління Марії Терезії

  1. Хофбург або Кромержіж? Натхненні недавнім показом телевізійного фільму, ми їдемо в Відень шукати...
  2. Де виходила заміж?
  3. гробниця сердець
  4. Де похована Марія Терезія?

Хофбург або Кромержіж?

Натхненні недавнім показом телевізійного фільму, ми їдемо в Відень шукати сліди прославленої імператриці. Марія Терезія правила з Хофбурга, головною і найстарішою резиденції династії Габсбургів. Але відразу потрібно сказати, що згаданий фільм «Марія Терезія» тут не знімався. Інтер'єри та екстер'єри Хофбурга дублював архиєпископський замок в Кромєржижі, його репрезентативні зали і сала-Террі (нижній зал). Втім, це б було не в перший раз. Той же замок вибрав режисер Мілош Форман для зйомок фільму «Амадеус». Ви пам'ятаєте сцену прийому Моцарта цісар Йосиф II в Хофбурге? Так, це був теж Кромержіж.

У 1740 році Відень виглядала зовсім інакше, ніж сьогодні. Перш за все, на місці сьогоднішнього Рінгштрассе, кільцевого бульвару, який визначає Innerstadt (старе місто), стояли масивні міські фортечні стіни. Їх знесли лише сто років по тому. У той час не було палаців навколо Рингу, будівлі ратуші, парламенту, опери та Burgtheater. Новизною блищав замок Бельведер принца Євгенія Савойського, в той час як літню імператорську резиденцію, замок Шенбрунн , Марія Терезія почала будувати в період свого правління. Так що кілька років принц Євген проживав в більш розкішної резиденції, ніж правитель, чому дивувалися багато придворні аристократи.

Де вона жила?

Марія Терезія народилася в 1717 році в місті Хофбург і тут також померла у віці 63 років. Екскурсія по Імператорських кімнатах починається в головному фойє під монументальним куполом на Міхаелерплац. З тим же квитком ви можете ще відвідати також Музей імператриці Сісі і Срібну камеру. З часів Марії Терезії інтер'єри вже змінилися. Ними користувалися також їх послідовники, і всі їхні переробили по-своєму, так що їх особистих речей тут багато не знайдемо. Також тому, що в даний час дуже модний так зв. Сісікульт.

Марію Терезію пам'ятає імператорська колекція срібла. У XVIII столітті їжа подавалася на сріблі, і в Срібної палаті зберігся, між іншим, особистий столовий прилад імператриці. Вона, нібито, навіть брала його з собою в дорогу. Він включає ніж, виделку, порційні вилки і ложки, чайну ложечку на яйце, стопку для яйця і сільничку. Він був зроблений з чистого золота приблизно в середині XVIII століття. Раніше з сріблом зверталися без церемоній, після зношування його безжально переплавили на нові предмети або карбували з них монети. Для цієї мети були використані також столові прибори та посуд з двору, бо близько 1800 року був потрібно фінансувати наполеонівські війни. У XVIII столітті двір був пов'язаний дуже строгим іспанським придворного етикету, і виставка застілля нам його дуже цікаво показує. Наприклад, майстерне складання серветок для державних візитів нібито передається тільки усно, і до сих пір ця навичка мають тільки дві людини.

Де виходила заміж?

Весільна церемонія Марії Терезії і Франца I Стефана пройшла традиційно в августінком костелі, куди в той час з Хофбурга навіть вів внутрішній коридор. В цьому найважливішому придворному костелі проходили всі імператорські весілля - Людовик XIV тут одружився на Марії-Антуанетти. Франц Йосип тут одружився на своїй коханій Єлизаветі Баворських, відомої як Сісі. (І знову - не вірте всьому, що побачите у фільмі «Сісі». Весілля у фільмі знімалася недалеко в Міхаелеркірхе). У августинців пройшла також весільна церемонія Марії Христини, протегованої дочки Марії Терезії, єдиною, яка могла вийти заміж по любові. Її чоловіком став Альберт, герцог Саксен-Тешенскій, в честь якого названий сусідній палац Альбертіна і колекція творів мистецтва. Помітна мармурова кенотафи форми піраміди з фігуральної пластикою, розміщена в цьому костелі з правого боку корабля, була зроблена для Марії Христини з ініціативи овдовілого чоловіка. Напис «Найкращою дружині Альберт» - це зворушливий спогад про їх 33-річному шлюбі.

гробниця сердець

Августинській костел цікавий також тим, що тут знаходиться Гробниця сердець. Щоб було зрозуміло: останки багатьох членів сім'ї Габсбургів, померлих в 1618-1878 рр., Знаходяться на трьох різних місцях. Тіло в Імператорської гробниці, урна з серцем тут, в Гробниці сердець, а нутрощі поховані в Герцогської гробниці під собором Св. Стефана. Першим, хто побажав поховати своє серце окремо і, тим самим, заснував цю традицію, був Фердинанд IV 1654 р А причиною було побоювання швидкого розкладання тіла, яке було забальзамували і виставлено у відкритій труні завжди кілька тижнів, щоб у підданих було достатньо часу попрощатися з правителем.

Гробниця сердець за Лоретанськой каплицею буває відкрита лише зрідка. Вона вже не прикрашена так багато, як це було в XVIII столітті. Після останньої пожежі це просте біле приміщення. У костелі розміщений аудіокіоск, де ви можете почути розповідь про історію і обстановці костелу також чеською мовою.

У костелі розміщений аудіокіоск, де ви можете почути розповідь про історію і обстановці костелу також чеською мовою

Де похована Марія Терезія?

У підземеллі костелу капуцинів на Neuer Markt розташований вхід до Імператорської гробницю (Kaisergruft). Тут знаходяться останки 146 членів габсбурзької і габсбурзької-лотрінской імператорської сім'ї в прекрасних прикрашених трунах. Вхід коштує 7 євро. Ви отримаєте план підземних приміщень з описом, хто де знаходиться. У 1657-1962 рр. гробницю кілька разів збільшували, і сьогодні її утворює кілька прохідних приміщень, у тому числі одне центральне, в стилі рококо, з куполом, прикрашеним фресками. Тут варто найбільший саркофаг, загальний для Марії Терезії та її чоловіка, імператора Франца Стефана. Сусідні саркофаги належать їхнім дітям.

Тут був похований тільки одна людина, яка не належала до родини Габсбургів, а саме графиня Фукс, няня і придворна дама, яка виховувала Марію Терезію з 11 років, була її довіреною особою і вірним другом до своєї смерті.

Тут був похований тільки одна людина, яка не належала до родини Габсбургів, а саме графиня Фукс, няня і придворна дама, яка виховувала Марію Терезію з 11 років, була її довіреною особою і вірним другом до своєї смерті

Останні похорон в Імператорської гробниці пройшли в 2011 році, коли в своїх 98-роках помер Отто фон Габсбург, коронний принц, син останнього справжнього імператора. Так закінчилася одна довга історична епоха.

GPS: (Хофбург) 48 ° 12'27.3 "N 16 ° 21'57.7" E

Текст: Радка Сніжкова

Фото: Радка Сніжкова, Pixabay, Wikipedia Commons: Bwag

Переклад: Алла Куцерова

Хофбург або Кромержіж?
Де виходила заміж?
Хофбург або Кромержіж?
Ви пам'ятаєте сцену прийому Моцарта цісар Йосиф II в Хофбурге?
Де вона жила?
Де виходила заміж?
Де похована Марія Терезія?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация