Автор: Кінчев Костянтин Євгенович

  1. Костянтин Євгенович Кінчев (справжнє прізвище Панфілов, Кінчев - прізвище діда, 25 грудня 1958 Москва,...
  2. «Нервова ніч»
  3. «Аліса»
  4. «Справа Кінчева»
  5. наступні події
  6. У новому тисячолітті
  7. Костянтин Кінчев і православ'я
  8. Громадянська позиція
  9. Відносини з владою
  10. нагороди

Костянтин Євгенович Кінчев (справжнє прізвище Панфілов, Кінчев - прізвище діда, 25 грудня 1958 Москва, СРСР) - радянський і російський музикант, автор пісень, поет, композитор, лідер рок-групи «Аліса».

Костянтин Кінчев народився 25 грудня 1958 року біля години ночі в Москві, на вулиці Го рького. Батько - Панфілов Євген Олексійович, доктор технічних наук, ректор Московського технологічного інституту (нині - Російський державний університет туризму та сервісу). Мати - Людмила Миколаївна, інженер-механік, викладала там же опір матеріалів.

У 1966 році Костянтин пішов у перший клас 49-ї школи. В цей час мама купила йому магнітофон «Дніпро», щоб зацікавити сина англійською мовою, в результаті чого він почав слухати The Rolling Stones. У сім років Костя втік з дому: під час гри в піратів, він сказав одноліткам, що знає, де потрібно шукати скарб, і хлопців зняли з поїзда вже в Тулі. За словами музиканта, в той період життя він мріяв стати борються за справедливість індіанцем Чингачгук або одноногим піратом Сильвером. Трохи пізніше Костянтин почав захоплюватися хокеєм, і займався цим видом спорту до 1972 року. У певний період тренувався в «Спартаку», але після оцінив ситуацію і, усвідомивши, що не досягне висот у цій галузі, пішов з хокею.

У чотирнадцять років Костянтин вирішив вступити в комсомол, щоб довести батькам, що він став дорослим. У восьмому класі Костю виключили з цієї організації за те, що він прийшов в школу в неналежному вигляді на наступний день після проводів одного в армію. Школяру віддали особиста справа і сказали, щоб він не приходив до школи доти, поки не підстрижеться, на що він відповів «добре», пішов в перукарню і підстригся налисо.

У п'ятнадцятирічному віці в піонертаборі «Зірочка» Костянтин почув Black Sabbath, і після цього зайнявся колекціонуванням платівок. У той час кімната Костянтина була розмальована портретами Оззі Осборна, павутиною і павуками. Почали з'являтися перші композиції власного твору в стилі Black Sabbath. Поїздка в табір вплинула на майбутнє Костянтина, який визначився з життєвим вибором і вирішив, що буде рок-зіркою. У 1973 годумузикант в якості бас-гітариста і бек-вокаліста увійшов до складу групи, яка склалася при фабриці пластмасових виробів навпроти школи.

Після школи Костянтин працював на заводі «Наука» учнем фрезерувальника, учнем кресляра і художником-оформлювачем. Потім вступив до Московського технологічний інститут (нині - Університет туризму і сервісу) на факультет «Економіка і фінанси». Паралельно рік відучився в співочому училище прибольшое театрі, в який потрапив випадково: під час відпочинку в пивбарі на ВДНГ незнайомий чоловік почув спів Костянтина і запросив його взяти участь в конкурсі. На наступний день він пройшов перший тур, виконавши під рояль пісні «Гори, гори, моя звезда» і «Ой да не вечер, да не вечер». Училище мало на увазі чотирирічний курс, з якого Костянтин провчився рік. Після відходу музикант одночасно працював натурщиком в Суріковському училище, вантажником в булочної і адміністратором жіночої баскетбольної команди. Також відомо, що деякий час Костянтин навчався в джазовій студії в Замоскворіччя. Призову в армію музикант уникнув за статтею «залишкові явища черепно-мозкової травми». C 1977 по 1980 роки Костянтин навчався в Московському кооперативному інституті (нинеРоссійскій університет кооперації).

Початок музичної кар'єри

До приходу в «Алісу» Костянтин Кінчев грав в декількох московських групах - «Золота середина», «Коло чорної половини» (1974), «Третя фак-команда» (1974). У Тушино Костянтин створив свою групу «Зламаний повітря», яка виконувала західну рок-класику на танцях в місті Красногорську. Через два роки група розпалася. Жодна з цих команд не залишила після себе записаного матеріалу. У 1983 році з'явилася група «Зона відпочинку», яка виконувала тільки пісні Костянтина Кінчева. Група записала магнітоальбом, але він не зберігся.

«Нервова ніч»

Автограф Костянтина Кінчева

В кінці 1983 року в Ленінграді розпалися дві групи - «Кришталева куля» і «Демокрітом колодязь», на уламках которихСвятослав Задерей зібрав нову групу під назвою «Аліса». У неї, крім самого Задерей, який грав на бас-гітарі, увійшли: Борис Борисов - саксофон, вокал; Михайло Нефьодов - ударні; Андрій Шаталін - гітара; Павло Кондратенко - клавіші. У такому складі вони записали перший магнітоальбом «Крівозеркалье» і виступили на II рок-фестивалі Ленінградського рок-клубу. Відразу після фестивалю з групи пішов вокаліст Борис Борисов.

В цей час в 1984 році Костянтин Кінчев перебрався з Москви в Ленінград, де познайомився зі звукорежисером Ігорем «панкеров» Гудковим, який на той час встиг записати сольну роботу Майка Науменко «LV». Гудков познайомив Костянтина з Майком і після прослуховування репертуару молодого музиканта той сказав, що «це має право на існування».

Після цього було вирішено записати весь репертуар в альбом. Перед початком сесії «Нервовій ночі» в студії ЛГИТМіК був зібраний наступний склад музикантів: Костянтин Кінчев - вокал, гітара; Андрій Заблудовський ( «Секрет») - гітара; Святослав Задерей ( «Аліса») - бас; Олексій Мурашов ( «Секрет») - барабани. Як звукорежисера виступив Гудков. Запис розпочався опівдні 23 липня, а завершилася о другій годині ночі наступного дня.

В народ альбом вийшов під шапкою «Доктор Кінчев і група Стиль». Офіційно ж «Нервова ніч» була випущена тільки в 1994 році «Мороз рекордс» в рамках повного видання всіх альбомів «Аліси». В цей реліз було включено два бонус-треки - «Завтра може бути пізно» і «Злодій так кат» з акустичного виступу групи в Пермі навесні 1988 року).

«Аліса»

Перші роки в групі

Після запису «Нервової ночі» Святослав Задерей запросив Костянтина Кінчева в «Алісу» на вакантне місце вокаліста. Репетиції групи в новому складі почалися в грудні 1984 року. За словами барабанщика Михайла Нефедова, при першому прослуховуванні йому не дуже сподобалося творчість Костянтина, але Святослав Задерей наполіг на тому, щоб спробувати порепетировать разом. Вже на наступний день його думка кардинально змінилася: «Приїхав Кінчев, скромний такий. І знаєш, з першої репетиції якось покотило, ми відразу за один присід зробили шість речей - основу майбутньої програми "Енергія" ».

У 1985 році 15 березня на третьому фестивалі Ленінградського рок-клубу відбувся перший виступ Костянтина Кінчева в складі групи «Аліса». На початковому етапі музикант погодився лише допомогти групі записати новий альбом, і планував виконувати енергійні пісні в «Алісі», а більш спокійні в іншому колективі. Святослав Задерей, колишній на той час лідером «Аліси», намагався перекроїти новачка на свій лад, що абсолютно не влаштовувало Костянтина і стало початком їх протиборства. У 1985 році лейбл «Мелодія» випустив першу платівку «Аліси» за участю Костянтина Кінчева під назвою «Енергія». У 1986 році Святослав Задерей, поступившись в боротьбі за лідерство Костянтину Кінчева, остаточно покинув «Алісу».

У 1986 році Костянтин Кінчев взяв участь в зйомках фільму «Хакер». За словами музиканта, він незадоволений своєю грою і погодився зніматися у фільмі тільки для того, щоб піти від статті за дармоїдство. За участь у фільмі Костянтин Кінчев отримав звання «Кращий актор року» на міжнародному кінофестивалі в Софії. Також лідера «Аліси» можна побачити у фільмах «Переступити межу» і «Йя-Хха».

У 1987 році вийшов альбом «Блок пекла», який, на думку Костянтина Кінчева, на відміну від «Енергії», вже достовірно передавав стан групи. На новому альбомі вперше яскраво висловився індивідуальний стиль текстів Костянтина. Пісня «Червоне на чорному» визначила фірмові кольори «Аліси» та її прихильників.

Восени цього року Костянтин Кінчев відвідав Псково-Печерський монастир з хрестом, випаленим перекисом на голові, за що ченці Окур його ладаном і вигнали. Після повернення з гастролей, йдучи по вулиці разом з двоюрідним братом Кирилом і Ніною Баранівської, Костянтин вчепився в борт грузовика, що наближався і ледь залишився живим. Пізніше він пояснив: «Я ж там плакав від захоплення ... Я туди ... А вони ... кадилом ... Як біса ...».

В цьому ж році почала формуватися регулярна гастрольна діяльність, і під час одного з виступів стався скандал, відомий як «Справа Кінчева».

«Справа Кінчева»

У 1987 році група «Аліса» почала відчувати проблеми з владою, апогеєм чого стала «справа Кінчева». 17 листопада 1987 роки перед концертом групи в палаці спорту «Ювілейний» в Ленінграді Костянтин Кінчев вплутався в бійку з міліціонерами, які не пропускали за лаштунки його першу дружину, Анну Голубєву, колишню на той момент вагітною. Після цього лідер «Аліси» перед початком виконання пісні «Гей, ти, там, на тому березі» зробив вступ: «Наступна пісня присвячується іноземним гостям, якщо оні є в залі ... а також ментам та іншим гадам!».

22 листопада в газеті «Зміна» була опублікована стаття Віктора кокосового «Аліса з косою чубчиком», в якій Костянтина Кінчева звинувачували в провокації заворушень і пропаганді нацизму. Стверджувалося, що лідер «Аліси» в пісні «Гей, ти, там, на тому березі» заспівав «Хайль Гітлер на тому березі!».

6 і 22 грудня було опубліковано продовження статті, а також лист від артистів «Ленконцерта» (Едіта П'єха, Бен Бенціанов і Давид Голощокін і інші), які звинувачували Костянтина Кінчева в неповазі до публіки. Засновник групи «Акваріум» Анатолій Гуницького виступив на підтримку «Аліси» та зазначив: «Група артистів Ленконцерта бачить корінь зла в неповажне ставлення до публіки. Цікаво, як вчинили б народні, заслужені лауреати і дипломанти, якби їх не пускали на їх власний концерт і кидали в чорний "воронок"? ».

Після активного обговорення інциденту в пресі і на телебаченні у «Аліси» почалися проблеми з організацією концертів. 8 лютого 1988 року група подала в суд на «Зміну» за наклеп, а Костянтин Кінчев, його дружина і дружина гітариста біт-квартету «Секрет» Андрія Заблудовський Ада Булгакова-Заблудовський подали скаргу в прокуратуру на дії охорони. В цей же час йде розслідування і дій самого Костянтина. В кінці лютого його та інших членів групи кілька разів викликали на допити. В результаті Костянтину звинуватили у злісному хуліганстві і відпустили під підписку про невиїзд.

7 березня Костянтина Кінчева заарештували на квартирі у директора «Аліси» Аліка Тимошенко, зв'язали і забрали до відділку міліції. На наступний день музиканта випустили, але знову забрали на один день 10 березня. На наступний день група вирушила на концерт до Львова, незважаючи на те, що у лідера була підписка про невиїзд з Ленінграда. По поверненню з гастролей Костянтин був затриманий на строк до сім діб, а групі було заборонено давати виступи протягом півроку. Також незважаючи на підписку про невиїзд Костянтин Кінчев разом з бас-гітаристом Петром Самойловим відправився слідом за пересувний студією «Тонваген» записувати альбом «Шостий лісничий», який був випущений в 1989 році.

11 липня відбулося засідання суду, на якому після прослуховування аудіозапису концерту була підтверджена неспроможність звинувачень в нацизмі. До жовтня 1988 року обидва процесу виявилися завершені. Справа Кінчева було припинено, а сам він був переданий на поруки Ленінградському рок-клубу. Газета «Зміна», не чекаючи рішення суду, 24 вересня опублікувала спростування і вибачення. Під враженням від подій група «Аліса» записала альбом «Ст. 206 ч. 2 », який вийшов у світ тільки через п'ять років - в 1994 році.

наступні події

17 лютого 1988 роки добровiльно розлучився з життям рок-бард і один Костянтина Кінчева - Олександр Башлачев. Лідер «Аліси» важко переживав втрату одного, і в його творчості вперше почала з'являтися тема розплати за надмірну вільність. Відразу після загибелі була написана пісня «Шабаш», названа шляхом з'єднання двох складів імені та прізвища Башлачева: СашБаш. У 1991 році вийшов однойменний альбом, який став першим в історії вітчизняного року концертним подвійним диском. Костянтин Євгенович неодноразово говорив, що навчився у Башлачева бережного ставлення до слова.

У серпні 1991 року під час путчу Костянтин Кінчев взяв участь в обороні Білого дому в Москві. Щоб не турбувати дружину, музикант сказав їй, що поїде укладати договір на біржу, і пізніше зателефонував, пояснивши, що їде за апаратурою в Митищі. Спочатку, з колом в руках, Костянтин приєднався до оточення, після цього, з його власних слів, він зрозумів, що виглядає повним ідіотом і попросив гітару.

У 1992 році група «Аліса» поїхала виступати з концертом в Єрусалим. На самому концерті стався інцидент, який отримав розголос в місцевій пресі: звертаючись до аудиторії лідер «Аліси» сказав, що «Месію проґавили 2000 років тому, і він більше не повернеться», а також, що «ця грішна епоха скоро пройде і настане інша - Епоха Духа Святого ». Глядачі прийняли висловлювання на свій рахунок, і в газеті була опублікована стаття, яка стверджує, що Костянтин Кінчев плюнув в обличчя єврейській державі.

Під час тижневого перебування в місті Костянтин Кінчев відвідав всі святі місця і з його власних слів «наситився цим духом». По поверненню Костянтин Євгенович прийняв православ'я, охрестившись 26 вересня в церкві Живоначальної Трійці в Останкіно. Після цієї події відбулася переоцінка багатьох питань. У тому числі Кінчев почав боротися з наркозалежністю, що з позитивним результатом закінчилося в 1994 році. За словами музиканта це вдалося зробити тільки з Божою допомогою: «Я сповідався, просив і знову падав [...] думав:" ти, падлюка, самому Богу брешеш ", пекучий сором накопичувався в серце, потім проміжки між падіннями ставали все більше і більше, і потім зовсім перестав »[8]. У квітні 2000 року Кінчев кинув пити, пізніше кілька разів кидав курити під час посту. Також, керуючись думкою Антонія Сурозького «тіло - це видима частина душі», музикант почав ходити в тренажерний зал, а пізніше побудував у себе в селі свій власний.

Одночасно змінилися політичні переконання: раніше Костянтин Кінчев називав себе анархістом, згодом став дотримуватися монархіческіхвзглядов. Відповідаючи на численні запитання журналістів лідер «Аліси» пояснював зміни наступним чином: «Це шлях еволюції думаючої людини. Шлях, який пройшла наша Батьківщина, - від язичництва, поклоніння стихії до ортодоксального православ'я ».

У 1993 році з рук президента Росії Бориса Єльцина Костянтин Кінчев отримав нагороду «Захисник вільної Росії». Було задумано умовити президента зробити «козу», але задум не був запроваджений в життя. Через рік музикант офіційно повернув нагороду, тим самим висловивши протест проти вбивства журналістаДмітрія Холодова і початком військових дій в Чечні.

12 квітня 1993 року відбулася подія, яка надала вплив на майбутнє групи: наклав на себе руки гітарист Ігор Чумичкін. Всі учасники групи важко переживали цю втрату, і після виступу в пам'ять про Ігоря в листопаді «Аліса» майже на рік припинила концертну діяльність, відновивши її тільки в 1994 році. У 1994 році в пам'ять про гітариста був випущений альбом «Чорна мітка», до якого увійшли чотири написаних ним пісні. За словами Костянтина Кінчева, смерть Ігоря змусила його задуматися про власне життя, вирівняти її і встояти: «Бідний Ігор, йому довелося пожертвувати собою, щоб врятувати нас. Спасибі тобі і вічна пам'ять ». Також в цьому році на студії «Муха» були намальовані комікси «Чорна мітка», «Для тих, хто впав з Місяця» і «Земля», головним героєм яких став Костянтин Кінчев.

Також в цьому році на студії «Муха» були намальовані комікси «Чорна мітка», «Для тих, хто впав з Місяця» і «Земля», головним героєм яких став Костянтин Кінчев

Тур «За майбутнє вільної Росії» 1996 рік

У 1996 році «Аліса» взяла участь в турі «Голосуй або програєш». Юрій Шевчук дорікав учасників заходу в продажності, Костянтин Кінчев пояснив, що ідея полягала в тому, щоб не допустити відродження комунізму в країні, а гонорар групи не перевищував звичайної оплати за концерт. Також в цьому році був випущений альбом Jazz, що вмістив у себе пісні, які Костянтин грав на квартирних концертах в радянський період життя.

У 1998 году во время концерту «Аліси» в ДК «Меридіан» ставить скандал. После того, як в під'їзді музиканта в течение двух тіжнів жили фанати, Які віпівалі и справляли нужду, чи не відходячі від місця, Костянтин Кінчев НЕ витримала и звернув до глядачів з Наступний словами: «Я втомився буті співаком для віродків. Бачити Ваші піки немає Ніякого бажання, тому что ві ведете себе як свині, Покидько и віродкі. П'ятнадцять років намагались достукатіся до сердець. Щось, что турбує власне серце, зародіті может буті в душі, а натякали на тупе Опір віродків и мерзоті. Чаша Терпіння На межі, хлопці: чи ви змінюєтеся и будете людьми, Нарешті, чи Кінчева НЕ буде для вас, свиней ». Після цього лідер «Аліси» кілька разів публічно вибачився перед фанатами, пояснивши їм, що не стримався і розлютився, і що давно хоче зжити цей гріх в корені.

У 1998 році був записаний альбом «Геополітика», який став результатом співпраці Костянтина Кінчева і Олександра Аксьонова. В альбом увійшли пісні Костянтина в техно-обробці. Через фінансові проблеми видання «Геополітики» було відкладено більш, ніж на рік. За словами лідера «Аліси», цей альбом - «баловство і іграшка».

У новому тисячолітті

Костянтин Кінчев (концерт групи «Аліса» в м Казані 2 травня 2010 року)

В 2000 році вийшов альбом « сонцестояння », Через особливості оформлення якого Костянтина Кінчева звинуватили у фашизмі. радіостанція « Наше радіо »Відмовилася ставити в ефір пісні з альбому, протестуючи проти зображеної на ній лівосторонньої свастики . Костянтин Кінчев пояснив, що символ означає здобуття благодаті Святого Духа і запропонував приклеїти на компакт-диск стікер з цитатою з пісні « тоталітарний реп »-« Я - антифашист », але« Наше радіо »не змінило свою позицію.

У березні 2001 року видавництво «Ексмо» випустило у світ книгу віршів Костянтина Кінчева «Сонцестояння». За наполяганням лідера групи «Аліса» тексти згруповані не по даті їх написання, а в залежності від їх внутрішнього змісту. Всього в книзі є десять смислових розділів: «Полудень», «Фініст», «Нате», «Асфальт», «Все це», «Посолонкі», «Яву», «Сіверг», «Зерна» і «Сіль». Також в книзі можна знайти оригінальну графіку московського художника Маньшавіной і кольорові і чорно-білі фотографії з особистого архіву Костянтина Кінчева.

В 2003 році був виданий альбом « Зараз пізніше, ніж ти думаєш ». Одна з пісень з альбому, «Бруд», викликала бурхливі відгуки в рубриці «Питання» на офіційному сайті. У цій пісні Костянтин Кінчев каже про те, де і в чому він бачить «бруд». Як соло до пісні був використаний фрагмент єврейської народної мелодії. Відповідаючи на питання «чому ви вважаєте, що у всіх бідах російських винні євреї», лідер «Аліси» пояснював, що в цій пісні докоряють «безрідний космополітизм , Затребуваний і необхідний "суспільству тотального споживання", "суспільству розгнузданої вседозволеності" і "відкритого богоборства" ». Також Костянтин сказав, що серед його єдиновірців є чимала кількість євреїв і ніхто з них не асоціює себе з цією піснею [40] .

В 2004 році вийшла книга фотографій Кінчев-Потапов, до якої увійшли знімки різних років.

В 2007 році під час концертів-презентацій альбому « стати Півночі »Група« Аліса »виконала пісню« Влада », яка зачіпала революційні події на Україні , Після чого в місцевій пресі з'явилися статті про те, що Костянтину Кінчева буде заборонений в'їзд на територію країни [41] . Також в цьому році Костянтин Кінчев зібрав величезну кількість російських рок-музикантів для запису пісні «Rock-n-Roll - це ми».

В 2008 році напередодні презентації « Пульсу зберігача дверей лабіринту »Костянтин Кінчев говорив про те, що був би радий відіграти концерт в підтримку сербів з питання Косово . Незабаром директору групи Михайлу Рябову подзвонила людина, що запропонував організацію концерту в Белграді . Спочатку планувалося провести захід 9 травня , Але з технічних причин дата була перенесена на 28 червня , День коли Сербія оплакує загиблих в битві 1389 року . Крім інших пісень «Аліса» виконала «Небо слов'ян» і «Непокірні».

Після смерті близького друга Олександра Аксьонова Костянтин Кінчев вирішив зробити триб'ют-альбом, робота над яким проходила в 2009 році . Для запису були запрошені різні музиканти: Ілля Лагутенко , Guf и Смокі Мо , Люся «Теща» Махова, Сергій Шнуров , Антон «Пух» Павлов, Ден Калашник, Гарік Сукачов , Микита Алексєєв, Михайло «Горщик» Горшенев , Андрій «Князь» Князєв , Олександр «Чача» Іванов , Ілля «Чорт» Кнабенгоф . триб'ют « вихід дракона »З'явився на світ у 2009 році.

Костянтин Кінчев і православ'я

Ухвалення хрещення відбилося в творчості Костянтина Кінчева. «Аліса» перестала давати концерти під час Великого и Успенського постів. Група брала участь у концертах з ініціативи єпархій різних міст. Лідер «Аліси» написав пісню «Ми - православні», яка увійшла до альбому « сонцестояння ». Траплялося, що під впливом свого духовного наставника Костянтин Кінчев редагував тексти пісень: у пісні «Звірі» замість рядків «Звіра лікує тільки відстріл» на альбомі було записано «Ланцюг, та клітка звірові на спадок».

В 2010 році під час літніх концертів «Ваш-Наш вибір» Костянтин Кінчев виступав у футболці « Православ'я або смерть », На підтримку авторів даної атрибутики, які повинні були нести відповідальність перед законом. В 2011 році Костянтин взяв участь у вечорі, організованому Патріаршим центром по роботі з молоддю при Свято-Даниловому монастирі в Центральному будинку журналіста.

За словами Кінчева, він «живе і відчуває себе причетним до Великої Церкви з усіма її таїнствами, ритуалами, обов'язками, слухняністю, аскезой», при цьому Костянтин назвав самого себе «поганим» християнином: «Мені все подобається. Інша справа, що я через пень-колоду працюю над цим і послаблень собі даю масу ... Так що мені ще є над чим працювати ».

Духовний розвиток Костянтина піддавалося критиці з обох сторін. Частина прихильників і журналістів висловлювалися, що у Костянтина Кінчева пропала колишня енергетика і релігія пішла на шкоду творчості. Критик Володимир Ветюков писав, що в ряді пісень патріотизм обертається нетерпимістю, і «за сумішшю з російськості і" зовнішнього красу "втрачається універсальний характер християнства». Інші критики вважали, що важкий метал, як щось сатанинське, не може поєднуватися з вірою, однак Костянтин Кінчев пояснив: «рок-музика не може бути ні бісівської, ні божої. Це просто засіб, через яке конкретна особистість ділиться своїми настроями, поглядами. Важливим є питання відповідальності особистості: куди прямує ця зброя? Або на благо, і погану славу ».

Частина священнослужителів в свою чергу також була незадоволена діями лідера «Аліси». Після того, як в 2011 році на зустрічі в Центральному будинку журналіста Костянтин сказав, що був засмучений промовою патріарха Кирила після подій на Манежній площі, так як він озвучив те, що хотіло сказати держава і не сказав нічого від себе, глава «Асоціації православних експертів »Кирило Фролов заявив, що з« музикантом недостатньо займалися в парафії », і він виявився жертвою православних радикалів.

У 2010 році Кінчев був запрошений до складу Патріаршої ради з культури. Хоча сам Костянтин пізніше зізнався, що приймає там швидше «номінальне участь».

Громадянська позиція

Костянтин Кінчев говорив, що вважає себе «рухомим націоналістом»: тобто виступає за об'єднання слов'янських народів, але при цьому вважає братніми народами татар і казахів. Починаючи з альбому « дурень »В піснях Костянтина стала фігурувати тема патріотизму. На альбомі « Зараз пізніше, ніж ти думаєш »Були записані пісні« Небо слов'ян »і« Чернець, воїн і шут », які група кілька років виконувала на кожному концерті. Домінантою альбому «Стати Півночі» стала позиція, що Росія не належить ні до Європи, ні до Заходу, а має «свій власний, ні на кого не схожий шлях» [48] . Громадянська позиція лідера «Аліси» нерідко піддавалася критиці з боку журналістів [49] , Проте сам музикант сказав, що пише пісні про те, що турбує його душу, і його не хвилює який потім обгорткою їх потім загорнутий критики і публіка [50] . У відповідь на звинувачення в нацизмі Костянтин заявляв, що слід відрізняти це поняття від націоналізму, який будується на релігійно-моральних поняттях, а не на ненависті до інших народів [51] . Також співак неодноразово висловлював вкрай негативне ставлення до гомосексуалізму, кажучи, що не потрібно шукати толерантних слів для опису цього поняття [8] і що представників цієї орієнтації слід притягати до кримінальної відповідальності [52] .

Відносини з владою

У радянський період творчості відносини Костянтина Кінчева з владою були натягнутими. У 1996 році він взяв участь в турі на підтримку Бориса Єльцина, щоб не допустити повернення комуністичної ідеології в Росії. В інтерв'ю 2009 року лідер «Аліси» говорив, що «зараз, слава Богу, немає ніякої ідеології, яка могла б підпорядкувати собі народ через страх» [53] .

В 2005 році Костянтин говорив, що підтримав би ідею третього терміну Володимира Путіна , Так як бачить в його правлінні більше позитиву, ніж негативу: «Путін взяв країну, коли вона стояла над прірвою і готова була ось-ось роздрібнитися на дрібнопомісні князівства. За роки свого правління він зумів зібрати і зміцнити цю країну і вертикаль влади » [54] . Одного разу Костянтин запропонував започаткувати нову династії, одруживши дочка президента з англійськими принцами [55] . 4 червня 2007 року «Аліса» взяла участь в концерті на Красній площі, присвяченому «Дню Росії». перед президентських виборів 2008 року Костянтин говорив, що буде голосувати за « Купчинського хлопця , Який любить Black Sabbath » [56] .

Але вже в 2011 році відповідаючи на питання сайту «Коммерсант» Кінчев сказав, що «Путін, на певному етапі його правління, був корисний країні, але його час, на мій погляд, закінчилося». после виборів до Держдуми в 2011 році Костянтин різко висловився проти фальсифікації . Під час виконання пісні «Тоталітарний реп» на концерті 9 грудня о Саратові лідер «Аліси» перервав виконання пісні і почав діалог із залом. Сказавши, що в останні кілька днів він опитав вже, напевно, сто чоловік, а позитивної відповіді так і не чув, далі поставив це ж питання в зал: «Есть кто-нибудь, хто голосував за" партію влади "?» [58] . Не отримавши жодної позитивної відповіді, запитав: «Хочемо ми, щоб нами керували шахраї? Хочемо, щоб ці вибори були сфальсифіковані, а перероблені і стали чесними? »І додав:« Сьогодні на ці питання відповідь може дати тільки вулиця. У вас це проспект Кірова. На жаль, тільки вулиця. Щоб з нас не робили суспільство глухонімих, потрібно приймати рішення. Час, мабуть, настав ».
У лютому 2012 року Кінчев сказав, що на президентські вибори він не піде: «Особисто мені нема за кого голосувати».

нагороди

Костянтин Кінчев (концерт групи «Аліса» в м Казані 2 травня 2010 року)

За участь у фільмі « зломщик »Костянтин Кінчев отримав звання« Кращий актор року »на міжнародному кінофестивалі в Софії .

У 1991 році лідер «Аліси» отримав музичну премію «Овація» в номінації «Кращий рок-співак».

Костянтин Кінчев нагороджений медаллю «Захиснику Вільної Росії» за участь в обороні білого дому в 1991 році. Восени 1994 року він офіційно повернув медаль «Захиснику вільної Росії », Висловлюючи таким чином свій протест владі в зв'язку з вбивством відомого молодого журналіста Дмитра Холодова і початком військових дій в Чечні .

6 червня 2006 року на набережній мийки біля будинку 12 відбулася церемонія нагородження премією «Потерпілі» . Костянтин Кінчев переміг в номінації «За свободу, щирість і поетичність творчості».

25 січня 2007 року в Санкт-Петербурзі в Ісаакієвському соборі відбулося вручення почесних знаків святої Тетяни , Заснованих в 1996 році Радою ректорів вузів міста, Санкт-Петербурзької єпархії і міжвузівської асоціацією «Покров». Серед нагороджених був Костянтин Кінчев. Як повідомили в «Покрові»: «Кінчев відомий в церковному середовищі - на зустрічі рок-музикантів з митрополитом Смоленським і Калінінградським Кирилом він отримав схвалення на "проповідування зсередини (рокерской) середовища і вміння дати слухачам правильний імпульс" ».

7 березня 2008 року отримав премію « Чартова Дюжина »В номінаціях« Соліст »і« Група ».

14 жовтня 2012 нагороджений нагрудним знаком «Почесний працівник Військовий Православної Місії».

В даний час велику частину року (з квітня по листопад) Костянтин Кінчев з дружиною проживає в селі Саба на кордоні Псковської і Новгородської областей, в 700 км від Москви: «Я в Москві зимую. В принципі я в селі залишався б цілий рік, просто Сані (дружині) там не дуже » [46] . У вільний час захоплюється риболовлею. Костянтин Кінчев - лівша, при цьому грає на гітарі і пише правою рукою [60] .

Цікаво, як вчинили б народні, заслужені лауреати і дипломанти, якби їх не пускали на їх власний концерт і кидали в чорний "воронок"?
Важливим є питання відповідальності особистості: куди прямує ця зброя?
Не отримавши жодної позитивної відповіді, запитав: «Хочемо ми, щоб нами керували шахраї?
Хочемо, щоб ці вибори були сфальсифіковані, а перероблені і стали чесними?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация