«Авторитету» Таро не дали подивитися жертві в очі

Суд розпочав розгляд кримінальної справи Таріела Оніані, якого називають «впливовим кримінальним авторитетом». Його звинувачують у викраденні людини та здирництві 500 тисяч доларів Суд розпочав розгляд кримінальної справи Таріела Оніані, якого називають «впливовим кримінальним авторитетом»

Таріел Оніані. Фото: РИА Новости

Хамовнічеський суд Москви сьогодні розпочав розгляд кримінальної справи Таріела Оніані (Мулухова), якого називають одним з найвпливовіших кримінальних «авторитетів» на пострадянському просторі. 57-річного «злодія в законі», відомого в певних колах під кличкою Таро, звинувачують у викраденні гендиректора ТОВ «Люкс» Джонні Манагадзе і вимаганні у нього 500 тисяч доларів. У суді Оніані не визнав свою провину, порівнявши звинувачення з байкою Крилова. Особи потерпілого він так і не зміг побачити - під час засідання знаходяться під державним захистом Джонні Манагадзе і його дружина перебували в спеціально обладнаній кімнаті, спостерігаючи за процесом за допомогою монітора.

На лаві підсудних, крім Таріела Оніані, ще двоє. Цей 43-річний гендиректор ТОВ «Русстройсервіс» Сергій Абутідзе і 23-річний охоронець ЧОП «Фенікс-Гарант» Олексій Зубарєв. Останній, на відміну від інших обвинувачених, знаходиться під підпискою про невиїзд.

Щоб виключити візуальний контакт з потерпілими, засідання Хамовницького суду на два дні перенесли в Мосміськсуд, де є технічні можливості для допиту потерпілих і свідків у умовах анонімності.

Підсудним не дали побачити потерпілих

Це викликало бурю обурення з боку підсудних. «Чому мені не можна побачити цю людину? Я вже рік перебуваю в незрозумілій ситуації, а тепер він ховається. Я наполягаю, щоб Манагадзе був присутній в залі », - зажадав Оніані, який в справі фігурує під прізвищем Мулухов. Його підтримали адвокати, які резонно зауважили, що на очних ставках потерпілі бачилися з обвинуваченими, їх особисті дані не засекречені і навіть були озвучені в суді. «Я також хотів би подивитися цій людині в очі», - сказав Сергій Абутідзе.

Однак суддя Марина Саушкіна встала на сторону потерпілих, вказавши, що в їх адресу надходили погрози. Потерпілі залишилися в іншому залі.

Щоб оголосити фабулу звинувачення, прокурору Антону Каретникова знадобилося близько півгодини. З неї випливало, що Джонні Манагадзе, який займався будівництвом котеджів в Підмосков'ї, був викрадений ввечері 18 березня 2009 року поряд з готелем «Золоте кільце» на Смоленско-Сінний площі. Організаторами викрадення виступили Таріаел Оніані (при затриманні у нього виявили паспорт на ім'я громадянина Грузії Таріела Мулухова, - BFM.ru), а також Сергій Абутідзе. Останній скористався своїм давнім знайомством з Манагадзе. І саме він, за словами прокурора, викликав бізнесмена на зустріч нібито для того, щоб позичити у нього 20 тисяч рублів.

Однак в призначене місце Абутідзе прибув не один, а разом з Мулухова і охороняли його співробітниками Чопа. «Манагадзе підвели до припаркованого неподалік мікроавтобусу Mercedes, - продовжив Каретников. - Він намагався чинити опір, але побачивши озброєних вогнепальною зброєю охоронців, припинив його ». За словами державного обвинувача, після цього Манагадзе відвезли в кафе на Горобинової вулиці, де в окремому залі кафе жорстоко побили бейсбольною битою. При цьому Оніані-Мулухов особисто брав участь в екзекуції.

Ціна свободи

Потім зловмисники зателефонували родичам Макнагадзе і зажадали, щоб ті заплатили викуп у 500 тисяч доларів, погрожуючи в іншому разі вбити його. На наступний день заручника відвезли в однокімнатну квартиру, місцезнаходження якої слідству з'ясувати так і не вдалося. Коммерсанта відпустили тільки після того, як його дружина в ніч на 21 березня передала викрадачам частину викупу в розмірі 218 тисяч доларів.

«Ви визнаєте свою провину?» - звернулася до підсудних головуюча. «Звинувачення для мене як байка Крилова, - відповів з клітки з броньованим склом Оніані. - Самого події, в якому мене звинувачують, не існує! ». «Це я потерпілий, а не Манагадзе. Це мене побили, забрали гроші і посадили в тюрму! »- висунув свою версію Сергій Абутідзе. Олексій Зубарєв також заперечував причетність до злочину.

Потім почався допит потерпілих. Першою слово надали дружині Джонні Манагадзе Таїсії Качіевой. «18 березня став найстрашнішим днем ​​в моєму житті, - почала вона давати свідчення зміненим спеціальною апаратурою голосом. - День почався дуже добре - наша семирічна дочка виступала на фестивалі «Музичні обдарування», де ми присутні всією сім'єю і чекали результатів ». Однак, за словами жінки, так і не дочекавшись підсумків конкурсу, чоловік поспішив у справах, а потім повідомив, що ввечері навпроти будівлі МЗС зустрічається з Кахою (так звали в її родині Сергія Абутідзе, - BFM.ru), щоб позичити йому грошей. «Потім я кілька разів намагалася додзвонитися до Джонні, але він не брав трубку, і це мене насторожило. Адже чоловік чекав результатів конкурсу », - продовжила Качіева. Її тривога посилилася після того, коли зазвичай пунктуальний чоловік не подзвонив побажати дочки добраніч. «Приблизно о 23 годині я набрала чоловікові і почула лайку на грузинській мові, а потім телефон відключили», - розповіла жінка. Вона розповіла, як металася в пошуках чоловіка, намагаючись розшукати Сергія Абутідзе або його родичів. Однак ті або не знали, як його знайти, або заявляли, що не бажають з ним спілкуватися.

Вранці 19 березня їй подзвонив чоловік. «Він ледве розмовляв, я його насилу дізнавалася, - розповіла потерпіла. - Це був нелюдський голос. Він попросив знайти 500 тисяч доларів, а то його вб'ють ».

З простягнутою рукою

За словами Качіевой, протягом дня з телефону чоловіка їй кілька разів телефонували викрадачі і цікавилися, як йде процес збору грошей, іноді передавали трубку і самому Манагадзе. «Його голос був просто жахливим, - зізналася Качіева. - А одного разу трубку вихопив один з лиходіїв і сказав, що якщо я звернуся до правоохоронних органів, він уб'є мого чоловіка, дитину і мене ». Жінка розповіла, як «в істериці» бродила по вулиці, паралельно телефонуючи родичів і знайомих, благаючи позичити гроші для порятунку чоловіка. Процес збору необхідної суму розтягнувся на два дні.

«Я наче милостиню просила, дзвонила по всім знайомим поспіль в записнику», - згадувала Качіева. За її словами, частина грошей для викупу позичила близька подруга, яка заклала власну квартиру, ще частина - лікар-педіатр дочки. Дізнавшись про її горе всі свої заощадження (60 тисяч доларів) віддала вчителька дочки по музиці. Більш того, вона підключилася до пошуку грошей, почавши обдзвонювати батьків учнів. «Мені стали дзвонити і пропонувати хто 500 доларів, хто тисячу», - згадувала жінка. Вона повідомила, що «лиходії» зателефонували ввечері 20 березня. Дізнавшись, що вона зібрала лише частину необхідної суми, вдарили чоловіка битою. «Я почула тріск і крик болю», - сказала Качіева.

За її словами, обмін відбувся пізно вночі в промзоні Можайського району столиці, неподалік від Горобинової вулиці. На зустріч зі зловмисниками Качіева приїхала з родичем, членом збірної з греко-римської боротьби Рустамом Тотова, спеціально відпросився зі зборів. Після того, як гроші були передані, приблизно через 50 хвилин Манагадзе викинули на узбіччя. «Це був величезний кривавий кулю. Він не міг розмовляти і пересуватися », - насилу вимовила постраждала. - Ці люди зробили мого чоловіка інвалідом, його і всю нашу родину. Коли через якийсь час дочка побачила батька, їй стало погано ».

версія постраждалої

Потерпіла зізналася, що лише набагато пізніше зрозуміла: Абутідзе хотів гроші, які сім'я розраховувала виручити від продажу будинку в Підмосков'ї. «Він регулярно цікавився, продали ми будинок», - повідомила Качіева, уточнивши, що житло не вдалося продати і по сей день.

«Абутідзе заманював чоловіка розповідями про спільний бізнес, - заявила жінка. - Він говорив, що на Україні у нього є нафтопереробний завод, і йому потрібен надійний чоловік, такий як Джонні ».

Качіева повідомила, що звернулася в правоохоронні органи лише в середині квітня 2009 року, оскільки боялася розправи. Адже навіть після того, як її чоловіка відпустили, «лиходії» продовжували вимагати решту суми. Одного разу кілька людей підкараулили жінку, коли вона приїхала за речами додому. «Вони не дали мені вибору, а тепер кажуть, що це цирк, клоунада ! Побійтеся Бога! »- вигукнула постраждала.

Оніані «здав» потерпілий, стверджує адвокат

Втім, досить емоційний розповідь потерпілої не справив враження на адвокатів підсудних. На думку захисту, виступ Качіевой - не більш ніж добре відрепетируваною спектакль.

Як стверджує адвокат Сергія Абутідзе Денис Саушкин, його підзахисний - успішний бізнесмен, став жертвою обмови. «У грудні 2008 року мій клієнт розповів Манагадзе, що якісь люди заборгували йому 5 млн рублів, - виклав свою версію захисник. - Той запропонував Абутідхзе познайомити його з чеченцями, вирішальними подібні проблеми ». За словами Саушкіна, через деякий час Джонні Манагадзе привіз диски з аудіо-та відеозаписом зустрічі Абутідзе з чеченцями. «Він повідомив, що диски передали співробітники ФСБ, що чеченці, з якими Абутідзе зустрічався, є бойовиками, і для того, щоб наявної інформації не дали хід, співробітники спецслужб вимагають 5 млн доларів», - сказав адвокат. У лютому 2009 року його підзахисний через Манагадзе передав для співробітників ФСБ частина суми - півмільйона доларів. «Пізніше Абутідзе зрозумів, що його обдурили, і почав вимагати гроші назад, - стверджує Саушкин. - Але Манагазде вирішив не повертати їх і організував цю кримінальну справу ». За словами адвоката, зробити це було досить просто: «Досить було прийти на Петрівку і запропонувати здати їм Таріела Оніані».

Слухання продовжаться 21 березня. Очікується, що в суді дасть свідчення Джонні Манагадзе.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

«Чому мені не можна побачити цю людину?
«Ви визнаєте свою провину?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация