Азбука тіла. образа

Чому ми ображаємося

Чому ми ображаємося?

Як це відбувається?

Навіщо ми ображаємося?

Сценарій виникнення образи простий і знайомий нам. У однієї людини є очікування по відношенню до іншої (у кожного з нас своя картина світу, і картинки ці можуть відрізнятися один від одного кардинально) ... Відповідно до свого уявленні людина чекає якогось певного поведінки \ слів \ реакцій від іншого ... І не отримує - людина повівся інакше: «Я була впевнена, що ти заїдеш за мною після роботи ...! Як ти міг не приїхати!?!?! »

Варіанти виходу з ситуації:

  • Проговорити свої очікування і домовитися на майбутнє більш конкретно: хто, де, як ..
  • Висловитися і ... образитися.
  • образитися мовчки

Останній варіант найважчий (з точки зору наслідків для учасників). І, на жаль, як не сумно - найпоширеніший ...

Що відбувається далі?

перший носить образу в серці , Пестить її і плекає. Знаходить в наступних (або попередніх) діях іншої людини підтвердження правильності своєї поведінки і виник почуття образи: «А ось минулого разу ... адже було те ж саме !! Я була права".

Інша людина намагається зрозуміти в чому справа ... Добре, якщо запитає відкрито що сталося ... А може адже отримати відповідь крізь стиснуті губи «Нічого ...» або «Сам не тямиш ?!». Почне мучитися почуттям провини .. адже образа-це одна з форм маніпулювання. До речі, діти до 2-х років не знають про існування образи, завдяки чому вони вчаться у нас з вами, соціум дає перші уроки «правильних обіжаній» у віці від 2 до 5 років.

Мені доводилося бачити такої «театр одного актора»: дівчинка 5,5 років дуже хотіла «показати» батькам хто тут головний. Відвернулася від усіх, надула губи, скрутила ручки пиріжком на грудях. Перед цим непомітно намочила (!) Слиною очі. Чітко скопіювала вигляд образи, бачений нею не раз! І батьки вскочили, закрутився, забігали ... Ефект досягнутий! Щоб позбутися від почуття провини, батьки зроблять ті дії, яких від них вимагав дитина ...

Де образа живе в тілі?

Так, з плином часу, ми накопичуємо в душі образи і обідкі, адже ніщо не проходить безслідно для людини ... Немов каміння тягає людина за собою вантаж невисловлених образ і емоцій.

Народна мудрість (а на те вона і мудрість, що перевірена віками) говорить:

  • Образа - як камінь на душі
  • Невисловлена ​​образа душу роз'їдає
  • Образа в серце
  • образити-то легко, та душі-то яке?
  • на ображених воду возять
  • всякому своя образа гірка
  • Неможливо образити, можна образитися

Як почуває себе ображений чоловік?

Давайте звернемося до відчуттів тілесних ... Адже ваше тіло завжди показує реакцію на ті чи інші події. Комфортно - не комфортно, зручно - не зручно, дихає - не дихає, болить - не болить, тепло - холодно і так далі ... За цим простим критеріям можна визначити свій стан і ставлення до ситуації.

утруднене поверхневе дихання , Тяжкість у грудях, «близькі сльози», це пригнічена, заблокована енергія великої сили - в результаті вона може проявитися серйозним захворюванням. Так, образа живе в грудях, в області серця (докладніше будемо говорити про це в статті про блоках )

Образа - це пригнічений гнів, тільки гнів шукає зовнішнього вираження, активної реакції. Те образа - міністерство внутрішніх справ. Чим це небезпечно?

У чому проявляється:

  • Безпорадністю, депресією, переживанням гніву, ненависті, помсти;
  • Погіршенням фізичного стану;
  • Зміною поведінки, появою підозрілості, ворожості до оточуючих.
  • Це пригнічена, заблокована енергія великої сили - в результаті вона може проявитися серйозним захворюванням.

У скривдженого завжди є очікування, що його біль може або повинна бути почута, і, що це завдасть у відповідь біль кривдникові - викличе незручність, почуття провини, докори сумління і відчуття того, що саме він винен у стражданнях скривдженого, і що це несправедливо.
І якщо гнів шукає можливості зовнішнього покарання, то образа - міністерство внутрішніх справ.

Що робити з цим руйнівним почуттям, від якого не застрахований ніхто з нас?

Є психологічні вправи і техніки, за допомогою яких можна працювати з образою самостійно. Про них поговоримо в наступній статті.

Можна працювати з цим почуттям через тіло, в групі за підтримки спеціаліста - на тренінгу, читайте про це докладніше тут

Про те:

Що ж робити, якщо ми на когось ображені?

Як вийти з ситуації?

Як повестися?

Читайте в продовженні статті "Образа. Що робити?"

Якщо вам сподобався цей матеріал, будь ласка, натисніть на кнопку від facebook, vkontakte чи tweeter (знаходяться нижче) - щоб про нього дізналися інші люди. Ми будемо вам дуже вдячні! Дякуємо!

Розповісти друзям

Чому ми ображаємося?
Як це відбувається?
Навіщо ми ображаємося?
Що відбувається далі?
» або «Сам не тямиш ?
Де образа живе в тілі?
Чим це небезпечно?
Що робити з цим руйнівним почуттям, від якого не застрахований ніхто з нас?
Як вийти з ситуації?
Як повестися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация