Азербайджан диктує Росії свої умови - останні новини

Останні новини Азербайджану

Останні новини Азербайджану. Азербайджан передав Російській Федерації офіційну ноту протесту в зв'язку з поставками озброєнь до Вірменії.

Про це повідомив офпред азербайджанського зовнішньополітичного відомства Хікмет Гаджієв. У документі підкреслюється, що Баку у своєму розпорядженні докази того, що передається Росією зброю виявляється на території Нагірного Карабаху, який Азербайджан вважає своїм. МЗС республіки вважає, що передача озброєнь вірменській стороні веде до ескалації конфлікту і не сприяє процесу мирного врегулювання. У зв'язку з цим Баку зажадав від Москви гарантій, що зброя не буде розміщуватися на території невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки і в прикордонних районах Вірменії.

Необхідно відзначити, що Азербайджан, звичайно, може виражати стурбованість щодо можливості розміщення озброєнь на території НКР. Однак це питання слід адресувати офіційному Єревану. Що стосується Росії, то вона має повне право поставляти будь-які озброєння Вірменії, і апеляції до того, що це нібито сприяє ескалації конфлікту не витримують ніякої критики.

Так, Азербайджан сам є дуже мілітаризованої країною і активно нарощує свої арсенали. Наприклад, тільки за останні роки в Росії були замовлені такі новітні зразки озброєнь, як танки Т-90С (майже 100 одиниць), САУ 2С31 «Відень», САУ 2С19 "Мста-С», ПТРК Хризантема-С, ТОС-1А « Солнцепек »та ін. Також велика кількість техніки було закуплено в Ізраїлі. Однак на цей факт азербайджанська влада вважають за краще не звертати уваги.

Нагадаємо, вірмено-азербайджанський конфлікт навколо Нагірного Карабаху, населення якого складали здебільшого вірмени, почався в кінці 80-х років, а в 92-94 роках вилився в повномасштабну війну. Конфлікт закінчився військовою поразкою Азербайджану, і сьогодні бунтівна територія є фактично незалежною, хоча ніким і невизнаним, державою.

Усі наступні роки в азербайджанському суспільстві росли настрої реваншизму, які використовувалися владою країни. З огляду на великі фінансові можливості, наявні завдяки наявності багатьох нафтогазових запасів, республіка активно зміцнювала збройні сили, готуючись при нагоді повернути собі втрачені території.

Позиція Росії полягає в прагненні заморозити конфлікт і не допустити його перекладу в «гарячу» стадію. Це пов'язано не тільки з гуманістичними міркуваннями, а й з небажанням отримати черговий збройний конфлікт по периметру своїх кордонів. На всьому протязі пострадянській історії Москва намагалася підтримувати баланс у відносинах з Єреваном і Баку, однак Азербайджан не влаштовував статус-кво, на якому наполягає Росія. У зв'язку з цим республіка пішла на розрив партнерських відносин у військовій сфері, вказавши на двері російським військовим, які використовували Габалінську РЛС, яка залишилася тут з радянських часів.

Після цього Росії не залишилося іншого вибору, як сконцентруватися на Вірменії, яка чудово розуміє геополітичні ризики, оскільки країна з трьох сторін оточена мусульманськими державами. У цих умовах єдина можливість на виживання - тісна військово-технічне співробітництво з Росією.

Допоможіть нам нести нашу інформацію в маси! Підпишіться на наші спільноти з соціальних мережах: Твіттер , Вконтакте , Однокласники , Фейсбук .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация