Багаті батьки відправляють нащадків в армію

Новомодне віяння серед багатих батьків, у яких є сини призовного віку: відправляти нащадків послужити в армії. Правда, у деяких тат і мам і немає думки про борг перед Батьківщиною, про захист Вітчизни ... Хлопчиків-мажорів взувають в армійські "кирзачі", щоб, так би мовити, вправити мізки, відучити від розгульного життя. Новомодне віяння серед багатих батьків, у яких є сини призовного віку: відправляти нащадків послужити в армії

Фото: AP

І що ви думаєте? Виходить! Минулі армійську школу нащадки разюче змінюються, причому найчастіше в кращу сторону. Прикладів навалом. Армія, що б там не говорили, все-таки чогось вчить. Особливо якщо потрапити служити не в звичайну дивізію, полк, роту, взвод, а в спеціально сформований і яким опікувався начальством військовий підрозділ, в якому практично немає дідівщини, ні колишніх кримінальників, уродженців Кавказу ... Є такі підрозділи, повірте. І багато багаті батьки ходять до військкомам не для того, щоб "відмазати" чадо від служби, а для того, щоб воно потрапило саме в такі "елітні" частини.

49-річна бізнес-леді з Архангельська з придихом говорила якось автору цих рядків: мовляв, в армію запихали сина мало не насильно, щоб заховати від судимості за хуліганство. Хлопець вилетів з університету, гуляв відчайдушно, рідкісний день був тверезим. З грошима у нього проблем не було, мамин гаманець не порожнів. Порадили мамі віддати сина в армію (точніше, не "відмазувати" його від служби) знайомі, у яких недавно свій власний син відслужив. Чи не могли нахвалитися: за розум взявся, вчитися надходить, з дівчиною пристойною познайомився. Підказали, як під'їхати до воєнкома, щоб хлопець потрапив служити в той же "нормальний" полк в Кам'янці під Санкт-Петербургом. Через пару років зустрів ту ж бізнес-леді: не могла натішитися на сина. І справді, чи що, у нас армійські полки такі різні? Мабуть, так ... Тільки не знаю, як прокоментувати цей факт. Ура або на жаль?

Читайте також: Замість контрактників в армію підуть батьки

Психолог, кандидат медичних наук Ігор Януш, не раз входив до складу призовних комісій різного рівня, поділився з "Правдой.Ру" своїми міркуваннями з цього приводу: "Зараз, звичайно, немає того відношення до армії, що було, скажімо, ще при СРСР : вважалося, що, якщо молода людина в належний йому за віком часом не відслужив, значить, він чимось серйозно хворий ... Така нинішня реальність: престиж військової служби впав, так би мовити, "нижче плінтуса". Число тих, хто ухиляється від служби обчислюється, по офіційними даними, десятками тисяч.

Число тих, хто ухиляється від служби обчислюється, по офіційними даними, десятками тисяч

Фото: AP

Причому чим вище рівень життя, тим "уклоняемость" вище! Пригадую випадок середини "лихих" 90-х: заплакана мати днювала і ночувала біля дверей військкомату, просила призовну комісію взяти її сина на службу. А хлопець у неї наскрізь хвора, вага менше норми, худий, як тріска. Просто вдома у них їсти не було чого - ось і весь секрет. В армії, як вважала мама, її сина хоча б просто-напросто відгодують. Це було, було ... Зараз, звичайно, не ті часи, в країні все-таки стало легше жити. І, так чи інакше, армія змінюється в кращу сторону. Статистика свідчить: за останні десять років число так званих випадків нестатутних відносин, тобто дідівщини в армії, впало майже наполовину! Можна що завгодно говорити про збройні сили, але проти статистики, як то кажуть, не попреш ...

Те, що небідні люди все частіше намагаються відправляти синів на службу, цілком зрозуміло. Пережити важкий перехідний вік молодим людям, як не дивно, набагато легше саме в армії. На час служби хлопець відірваний від спиртного, від наркотиків, від криміналу. Міцніє і фізично, і морально, з'являються якісь нові настрої в життя. Юнак стає чоловіком. Безперечно - в армії бардака ще вистачає. Але якщо хлопцю пощастить потрапити в нормальне підрозділ з адекватними офіцерами, прапорщиками і сержантами, то людиною він стане ".

Приблизно такий же погляд на ситуацію у соціологів. Кандидат соціологічних наук, доцент Сергій Акинфиев розповів "Правде.Ру" про свій погляд на ситуацію: "Як би там не було, ставлення до армії змінюється в останні роки. Згідно з результатами великого дослідження, проведеного в минулому році на Північно-Заході Росії, до 39 відсотків молодих людей не хочуть служити в армії категорично, аж до "ухильництва" і відповідного порушення закону. Двадцять дев'ять відсотків сподіваються на відстрочку. Але ось серед інших немає внутрішнього неприйняття служби. Ще років десять-п'ятнадцять тому дані були зовсім інші. Престиж армії зростає. До речі, помічено, що чим вище піднімають оклади військовим, тим цей самий престиж вище! "

Загалом, враження таке: щось змінюється в армії, раз багато багаті батьки відправляють туди синів на якесь перевиховання. Справедливості заради відзначимо, що є й такі батьки, які наполягають на синівської армійській службі і з патріотичних міркувань. Прямо скажемо: більшість з них - вихідці з армійської середовища, колишні військові або члени їх сімей.

Треба сказати, вже в нинішньому Держдума все-таки може остаточно розглянути законопроект про офіційне відкуп від армії. Проект документа передбачає, що призовники зможуть звільнятися від служби в армії за один мільйон рублів. Важко сказати, чи проголосують парламентарії більшістю голосів за таку ініціативу. В принципі, мільйон в наш час за рік життя без "кирзача" може зібрати мало не будь-який хлопець навіть самостійно, без допомоги батьків. В крайньому випадку, кредит може взяти. І армійський лад відчутно коротшатиме ...

Фото: AP

Загалом, напрошується висновок: коли багаті батьки будуть горіти бажанням самим заплатити мільйон, щоб їх синка взяли на службу, це буде най-най крутим показником престижності армії. Скажете, не може такого бути? Ну, як то кажуть, поживемо - побачимо. Поки що деякі готові доплатити военкоматчікам, щоб їх син потрапив в "нормальну" військову частину. Ну а там - як піде. Окрім жартів…

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

І справді, чи що, у нас армійські полки такі різні?
Ура або на жаль?
Скажете, не може такого бути?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация