Бай Хао Інь Чжень (Срібні голки з білими волосками) - TeaTerra

Бай Хао Інь Чжень (Bai Hao Yin Zhen,白毫银针, Срібні голки з білими волосками) - це найкращий і найбільш цінний сорт білого чаю. Його батьківщиною є гори Уїшань провінції Фуцзянь. Чай зростає лише в північній частині провінції, на горбистій місцевості в повітах Фудін і Чженхе на висоті 245 м над рівнем моря.
Бай Хао Інь Чжень (Bai Hao Yin Zhen,白毫银针, Срібні голки з білими волосками) - це найкращий і найбільш цінний сорт білого чаю
Через різких перепадів денних і нічних температур цей чай набуває воістину чарівні властивості: днем, коли в горах сонячно і жарко, чайний лист в достатній мірі насичується амінокислотами, в ньому безперервно йдуть хімічні реакції і процеси обміну. Вночі, коли температура падає, метаболічні процеси припиняються, як би запечатуючи вироблені мікроелементи і вітаміни всередині листа.

Назва цього чаю перекладається як «Срібні голки з білими волосками», що в точності відображає його зовнішній вигляд. Білий чай виробляється з листя певного сорту чайного куща, найпоширеніший - Так Бай Ча (великий білий чай), Шуй Сян (нарцис) і т.д. Особливість цих чайних кущів в тому, що вони починають вегетувати дуже рано - в кінці лютого починають з'являтися ніжні почечки, вкриті білим ворсом, і весь кущ, його гілки також покриті білим пушком, що захищає рослину від холоду. Тільки-но молодий чайний лист встигає прокинутися з нирки, ще оповитий найніжнішим пухом, його тут же збирають. Дуже важливо не пропустити момент збору, адже білий пух зовсім недовго буде оберігати чайний лист від зайвої прохолоди.

Збирають Бай Хао Інь Чжень на початку весни з 15 березня до 10 квітня, в момент набрякання бруньок, його збирають вручну рано вранці з 5 до 9 ранку протягом двох днів, погода повинна бути ясною і сонячною. Це пов'язано з тим, що чай дуже вимогливий до погодних умов. До збирачеві чаю пред'являються особливі вимоги: він не повинен вживати в їжу гострих і різко пахнуть продуктів (цибуля, часник, імбир, прянощі, вживати алкоголь), щоб запах не зіпсував аромату молодих листочків. Збирають тільки не розкрилися добірні нирки, які покриті ніжним зеленувато-сріблястим пушком. Коли листя оброблені, цей пушок стає сріблястим завдяки гарним паросткам, схожим на стріли з срібними наконечниками, що і дало назву вищого сорту білого чаю - «Срібні голки з білими волосками». Тільки що зібрані нирки подвяливаются особливим способом, висушуються природним чином під променями сонця, поперемінно його поміщають в тінь, це так звана сонячно-тіньова ферментація.

Після висушування чай просушують в печі, потім сортують в упаковку ще теплими, для того щоб не зруйнувати їх ігловідную форму. При сортуванні саме високоякісного сировину - це кращі нирки - йде на Бай Хао Інь Чжень, то, що залишається, просівається - нирки і другий лист - стає Бай Му Данем. Всі процеси обробки відбуваються вручну. Білий чай унікальний тим, що він не проходить високотемпературну обробку, що дозволяє зберегти всі вітаміни і корисні природні властивості. Білий чай відразу після приготування не вживають, він повинен хоча б місяць «дійти», такий чай з часом може стати краще за рахунок хімічних процесів, що проходять в глибині листа. Але при цьому такий чай погано переносить транспортування і тривале зберігання. Це рідкісний і дорогий чай, дуже цінується серед китайських знавців чаю за свій ніжний смак, чудовий аромат і освіжаючу дію.

Історія чаю
Перша згадка відносять до часів правління імператора Хуей Цзуном з династії Сун (X-XIII ст.) В трактаті «Так Гуань Ча Лунь», проте по-справжньому набув поширення серед любителів чаю тільки в 1796 році завдяки розвитку торговельних відносин Китаю з іншими країнами. До цього часу владою Піднебесної було накладено ембарго на вивіз чаю і довгий час під страхом смертної кари був заборонений до вивезення за кордон. Порушення заборони каралося стратою, і контрабандисти, які постачали чай в Європу ризикували своїми головами, збували чай за великі гроші. Все це надавало Бай Хао відтінок елітарності і ексклюзивності. Цей чай дуже шанується в Китаї.
Історія чаю   Перша згадка відносять до часів правління імператора Хуей Цзуном з династії Сун (X-XIII ст

Бай Хао поставлявся тільки для імператорського двору і вважався національним надбанням. Бай хао - «білий ворс» - раніше демонструвався китайцями як показник найвищої якості чаю, вважалося, чим більше в чаї таких нирок, тим він якісніший, тому всі види білого чаю відносяться до категорії елітних. Імператори цінували такий чай за вишуканість смаку, витонченість аромату, за те, що він прояснює розум і опускає внутрішній жар, який, по теорії китайської медицини, є «причиною ста хвороб». У середні століття існувало повір'я, що заварку чаю Бай Хао Інь Чжень краще довірити жінці, так як у неї сильніше розвинене «шосте відчуття». Вона на підсвідомому рівні розуміє, коли в листі не залишається ні краплі живого соку і завершує заварку.

За легендою, мешканці провінції Фуцзянь дуже страждали від нестерпної посухи. Свято вірили в те, що у високих горах існує небесне рослина, здатне вилікувати їх від багатьох недуг, а його сік, який потрапив в русло висохлої річки, здатний повернути їй цілющу вологу. Багато жителів вирушили за ним, але всі вони, відправившись за цією рослиною в гори, зустрічали на своєму шляху зловісного дракона, який охороняв рослина і перетворював сміливців в камінь. Вирішила спробувати щастя і одна молода дівчина. Коли вона дісталися до гори, чорний дракон напав на неї, але дівчина виявилася настільки вправною і сильною, що змогла перехитрити дракона і вбити його. Вона зірвала рослина і за допомогою його соку перетворила камені назад в людей. Соком видобутого рослини вона окропила камені, оживив людей, а його паросток віднесла в село. Сільські жителі посадили його в благодатний грунт і через його сріблясто-білого кольору і витягнутих форми нирок, які дійсно нагадують тонкі сріблясті голки вкриті білим пушком, дали йому назву «Срібні голки з білими волосками».

Смак, аромат
Бай Хао Інь Чжень властивий тонкий, але добре виражений квітковий аромат. Аромат у нього м'який і прозорий, що обволікає, з солодкими нотами. смак чаю
настільки тонкий і вишуканий, що оцінити його з першого разу навряд чи вийде. Майже невагомий смак чаю можуть гідно оцінити лише справжні гурмани. А ось для того, щоб їм стати, треба терпляче і вдумливо вслухатися в свої відчуття під час чаювання, і тоді він неодмінно подарує вам неймовірне задоволення. З Бай Хао Інь Чжень ви знайдете хорошу сприйнятливість і душевну тонкість, а також долучитися до великої таємниці цього чаю.

колір настою
Як і багатьом іншим білим чаїв, Бай Хао Інь Чжень властивий світло-медовий, прозорий і чистий (майже білий) колір настою. При цьому колір може бути з персиковим відтінком.
колір настою   Як і багатьом іншим білим чаїв, Бай Хао Інь Чжень властивий світло-медовий, прозорий і чистий (майже білий) колір настою

як заварювати
як заварювати

Вплив на організм
Білий чай має масу цілющих властивостей. Варто на першому місці за вмістом корисних речовин, тому що не піддається термічній обробці, містить вітамін С, РР, вітаміни групи B і т.д., мікроелементи, амінокислоти і безліч інших речовин. У ньому менше кофеїну, ніж в інших сортах чаю. Завдяки антимікробну дію білий чай також профилактирует карієс, ніж негайно скористалися виробники зубної пасти і стали додавати в них екстракт білого чаю. Білий чай зміцнює імунітет, підвищує згортання крові і сприяє загоєнню ран. Він також перешкоджає розвитку серцево-судинних захворювань і ракових пухлин. Позбавляє від зайвого внутрішнього жиру, тому його можна використовувати для профілактики атеросклерозу, часто його рекламують як чай «для схуднення». Також очищає кров, печінку, нирки, виводить токсини, насичує кров і м'язи киснем. Особливий ефект цей сорт чаю надає на клітини шкіри, сповільнюючи процес їх старіння. Так що сучасна наука підтверджує емпіричні висновки китайських імператорів, які називали білий чай напоєм безсмертя. Володіє охолоджуючим дією, «всесезонний чай», його можна пити як вранці, так і ввечері.

також
Завдяки своїм унікальним властивостям, білий чай переживає зараз пік популярності на Заході, його екстракти вводять в лінії по догляду за тілом та обличчям, а серйозні наукові дослідження доводять ефективність використання білого чаю в поєднанні з медикаментами у онкологічних хворих. Виявляється, що антиоксидантна активність білого чаю вище, ніж зеленого, він покращує холестериновий обмін, профилактирует онкологічні захворювання, має антимікробну і антивірусну активність.
Як не дивно, білий чай подобається не тільки жінкам, парадоксальним чином він іноді «чіпляє» чоловіків, які не виставляють напоказ свою чутливість. Коли п'єш білий чай, головне не намагатися вловити його смак, досить розслабитися і дозволити білому чаю розчиняти накопичені напруги і освіжати розум. Загадковим чином, відтінки смаку розкриваються в післясмаку, а аромат в захололому порцеляні чашок дає солодкі і вишукано чуттєві нотки.
Кожна зустріч з білим чаєм особлива. У білому чаї немає нічого напоказ, йому не потрібно збивати вас з ніг і приголомшувати. Білий чай - це глибина, це прозора казка і ніжність, яку неможливо зловити, їй можна тільки здатися. Це вишуканий і шляхетний чай, дарує особливе піднесений стан.
також   Завдяки своїм унікальним властивостям, білий чай переживає зараз пік популярності на Заході, його екстракти вводять в лінії по догляду за тілом та обличчям, а серйозні наукові дослідження доводять ефективність використання білого чаю в поєднанні з медикаментами у онкологічних хворих


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация