Баклажани - користь і шкода. Склад, властивості, калорійність

  1. Баклажан - корисні властивості
  2. Як правильно готувати баклажан
  3. Баклажан як вибрати і зберігати
  4. Протипоказання і шкоду баклажана
  5. Рецепт: Баклажани фаршировані соусом болоньез

Багатьма дуже улюблений баклажан - овоч незвичайний завдяки зовнішнім виглядом і текстурі, смаку Багатьма дуже улюблений баклажан - овоч незвичайний завдяки зовнішнім виглядом і текстурі, смаку. Розглянемо докладніше, в чому користь баклажана, його склад, калорійність, а також протипоказання, яких у цього овоча трохи більше ніж у інших.

  1. Баклажан - корисні властивості
  2. Як правильно готувати баклажан
  3. Баклажан як вибрати і зберігати
  4. Протипоказання і шкода
  5. Рецепт: Баклажани фаршировані соусом болоньез

Батьківщиною баклажана вважається Індія, звідти він ще в 5-му столітті до нашої ери, потрапив в Китай, де цей овоч почали культивувати і використовувати в їжу. Сьогодні основні країни виробники баклажана це Італія, Туреччина, Єгипет, Китай і Японія.

Незважаючи на свою боргу і багату історію, баклажан не завжди займав залуження місце на столах по всьому світу, особливо це стосується Європи. Через гіркуватого смаку і незвичайного кольору, у баклажана сформувалася незаслужена репутація «шкідливого» овоча. У середні століття, багато європейців були впевнені, що споживання баклажанів може привести до втрати розуму, розвитку лепри або раку.

Так, протягом кількох століть, в Європі баклажан культивувався як декоративну рослину, і тільки починаючи з 18-го століття, баклажан позбувся поганої репутації і цей овоч стали культивувати в багатьох країнах, особливо в Греції та Італії.

Баклажан - корисні властивості

Як і будь-який інший овоч, синенькі містять цілий букет вітамінів і мінералів, але крім цього є й інші речовини, які роблять баклажани особливими.

В першу чергу розглянемо склад цей овоча. 100 грам приготованого баклажана містять:

  • клітковина - 2,5 г (10% від денної норми);
  • Вітамін В1 або тіамін- 0,08 мг (6,7 від денної норми);
  • Мідь - 0,06 мг (6,7% від денної норми);
  • магній - 0,11 мг (5,5% ДН);
  • Вітамін В6 - 0,09 мг (5,3% ДН);
  • Вітамін В3 або ніацін- 0,59 мг (3,7% ДН);
  • калій - 121,8 мг (3,5% ДН);
  • Фолієва кислота - 13,9 мкг (3,5% ДН);
  • Вітамін К - 3 мкг (3,2% ДН).

Калорійність. 100 грам готового до вживання баклажана містить всього 35 калорій, що є дуже небагато. З впевненістю можна сказати, що цей овоч ідеально підходить для дієтичного харчування.

Взагалі, дієтологи рекомендують вживати якомога більше овочів і фруктів - це знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, ожиріння, збільшує тривалість життя. Що ж стосується конкретно баклажана, це, безумовно, корисний овоч, і, хоча він не може похвалитися якимись рекордними рівнями вітамінів і мінералів, у нього склад більш збалансований.

  • Для здоров'я серця

Клітковина, калій, вітамін В6 і флавоноїди входять в число основних нутрієнтів необхідних для підтримки здорового серця і серцево-судинної системи. Дослідженнями доведено, що дієта багата цими речовинами істотно знижує ризик розвитку хвороб серця і підвищеного артеріального тиску.

  • Рівень холестерину в крові

Лабораторні дослідження показали, що регулярне споживання соку баклажана допомагає позбавитися від зайвої ваги, а також знижує рівень «поганого» холестерину в крові.

Так, враховуючи ще й низькокалорійний даного продукту, баклажан відмінний помічник тим, хто мріє схуднути. Калорій в ньому мало, багато клітковини, достатня кількість поживних речовин, то, що потрібно для підтримки фігури.

  • протиракові властивості

Феноли і хлорогенова кислота, якими багаті баклажани, відомі як потужні антиоксиданти, а також як протизапальні і протиракові агенти.

Треба відзначити, що властивості баклажана не просто припущення, це один з небагатьох продуктів який не раз піддався науковим дослідженням, в основному, завдяки побоюванням щодо шкідливості цього продукту.

баклажан білий

  • Допомагає кинути куріння

Баклажани містять невелику кількість нікотину, що може значно поліпшити самопочуття тим, хто кидає курити. Нікотину недостатньо щоб заподіяти шкоди організму, проте цього достатньо, щоб легше впорається з бажанням закурити.

  • Виводить зайве залізо

Завдяки вмісту речовини під назвою назунін, баклажан має властивість виводити зайве залізо з організму. Залізо, також як і інші мінерали і вітаміни, необхідно організму, але тільки в певних кількостях. надлишок заліза може також привести до неприємних для здоров'я наслідків, як і недолік, тому важливо тримати його рівень під контролем. Тут важливо зазначити, що при залізодефіцитної анемії або просто нестачі заліза, від споживання баклажанів варто утриматися.

  • Для схуднення

На жаль, з проблемою зайвої ваги сьогодні стикаються багато, і неспроста. Їжу, ми часто поглинаємо без особливого контролю, багато смаженого, жирного, фастфуду та напівфабрикатів. Але для того щоб без праці скинути кілограми, потрібно всього лише їсти більше овочів і фруктів. Баклажан серед них вигідно відрізняється - це низькокалорійний овоч, який має нейтральний смак і поєднується добре з іншими продуктами, допомагає вивести шлаки і токсини з організму, знижує рівень холестерину і до того ж доведено що сік з баклажанів сприяє схудненню.

Баклажан серед них вигідно відрізняється - це низькокалорійний овоч, який має нейтральний смак і поєднується добре з іншими продуктами, допомагає вивести шлаки і токсини з організму, знижує рівень холестерину і до того ж доведено що сік з баклажанів сприяє схудненню

баклажан сицилійський

Сидіти на баклажанної дієті нераціонально, це хоч і корисний овоч, але має і протипоказання, а також не може забезпечити організм всім необхідним.

Дієтологи просто рекомендують включити в свій раціон цей овоч, з однією умовою, не смажити його - а парити, варити або тушкувати, запікати, щоб отримати більше користі для здоров'я. Адже струнке тіло в першу чергу здорове.

Як правильно готувати баклажан

Баклажан, один з небагатьох овочів, яких не можна їсти в свіжому вигляді. Скажімо так, якщо і з'їсте шматочок, нічого страшного не станеться, проте його гіркий смак не залишає особливого вибору.

  • Сік з баклажанів

Проте, свіжий сік з баклажанів вважається вкрай корисним напоєм, в народній медицині його використовують для зниження рівня холестерину в крові, для схуднення, також він корисний страждаючим атеросклерозом.

  • баклажан смажений

Незважаючи на те, що, на думку багатьох експертів, в смаженому вигляді цей овоч не представляє особливої ​​цінності, так як він вбирає токсини з киплячої олії, це смачна страва, від якого ми кожен відмовиться.

Перед смаженням, щоб трохи прибрати гіркоту, баклажани нарізають і солять. Через хвилин 15-20 скибочки віджимають від соку. Таким чином, і м'якоть їх стає солодшим, і при смаженні баклажани вберуть менше рослинного масла.

  • запечена баклажан

Баклажани вважаються найкориснішими, якщо їх варити, парити або запікати. Після запікання, багато господинь поміщають очищені від шкірки овочі в ємність і наливають трохи холодної води, а через деякий час віджимають їх. Ще один спосіб позбутися від гіркоти.

Баклажан як вибрати і зберігати

Кращі баклажани не дуже стиглі, середнього розміру зі свіжою плодоніжкою. Шкірка забарвлена ​​живим кольором, плід твердий і пружний по всій поверхні.

Не варто купувати баклажани, у яких пошкоджена шкірка або відрізана плодоніжка, вони зіпсуються дуже швидко.

баклажан китайський

Молоді баклажани найсмачніші і корисні, в перестиглих накопичується шкідлива речовина соланін.

Зверніть увагу на білі сорти баклажана. Незважаючи на те що зовнішній вигляд у них незвичний, за смаковими якостями білий баклажан нітрохи не поступається синенькі, та й соланіну в них практично немає.

Протипоказання і шкоду баклажана

Незважаючи на всю користь, у баклажана трохи більше протипоказань, ніж у інших овочів.

Через здатність виводити залізо з організму, баклажан не рекомендується споживати у великих кількостях тим, у кого спостерігаються симптоми дефіциту цього мінералу, а при залізодефіцитної анемії, від "синенькі" стоїть і зовсім відмовитися.

Смажений баклажан не тільки марний, але навіть шкідливий продукт, адже під час смаження, крім токсинів з масла, вони вбирають рекордну кількість жиру, та й перетравлюються досить важко.

Баклажан, також як і шпинат містить оксалати, тобто щавлеву кислоту, і тому не рекомендується споживати у великих кількостях тим, у кого захворювання нирок, так як ця кислота має властивість кристалізуватися.

Переспілі баклажани містять багато отруйної речовини соланіну, великі кількості якого може стати причиною отруєння. Щоб зменшити кількість цієї речовини, рекомендується перед приготуванням посолити баклажани, залишити мінімум на 30 хвилин, після чого сполоснути і віджати сік.

Баклажан протипоказаний тим у кого дефіцит заліза а також страждають залізодефіцитною анемією, тому що має властивість виводити залізо з організму.

Рецепт: Баклажани фаршировані соусом болоньез

Один з найпростіших способів приготувати смачний і ситний вечеря з баклажанів, це розрізати їх на половинки, додати начинки і запекти в духовці. Виходять апетитні човники фаршировані улюбленими інгредієнтами.

І правда, фарширувати можна тим, чим хочеться, ну а сьогодні я вам пропоную вам один дуже простий рецепт, який сподобається абсолютно всім.

Баклажани, фаршировані соусом болоньез:

  1. Баклажани потрібно промити, розрізати кожну вздовж.
  2. Частина м'якоті зскрібає і розрізаємо на дрібні кубики.
  3. Готуємо соус болоньез. Це тушкований яловичий або свинячий фарш з цибулею і томатним соусом. Коли за 15 хвилин до готовності соусу, додаємо нарізану м'якоть баклажана.
  4. Далі човники заповнюємо соусом, а зверху посипаємо тертим сиром, укладаємо човники на змащену маслом деко і ставимо в розігріту духовку на півгодини. Рекомендується перевірити готовність блюда час від часу, особливо якщо у вас звичайна духовка, без регулятора температури і таймера.

Рекомендується перевірити готовність блюда час від часу, особливо якщо у вас звичайна духовка, без регулятора температури і таймера

Важливо знати яка у баклажана користь і шкода перед споживанням. Це стосується і інших продуктів харчування, тому радує той факт що з недавнього часу спостерігається зростання інтересу людей до якості їжі, адже від того що ми їмо, залежить наше самопочуття і здоров'я.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация