Баклажани користь і шкода

  1. Баклажан - користь і корисні властивості
  2. Чим корисний баклажан
  3. Чим може нашкодити баклажан
  4. Баклажани: користь і шкода. Вітаміни, калорійність, рецепти
  5. Хімічний склад продукту
  6. користь продукту
  7. шкода продукту
  8. Як правильно вибрати?
  9. Обробка овочів
  10. Робимо смачне соте з баклажанів
  11. обробляємо компоненти
  12. Термічна обробка
  13. Як подавати до обіду?
  14. Як маринувати баклажани?
  15. Процес приготування
  16. Баклажани: користь і протипоказання
  17. Що це за овоч?
  18. Короткий екскурс в історію
  19. Хімічний склад
  20. Користь баклажанів для здоров'я
  21. Чи можна вагітним їсти «сині»?
  22. застереження
  23. Як правильно вибрати «сині»
  24. Господиням на замітку
  25. Міфи про баклажанах
  26. Баклажани - користь і шкода
  27. Дієта на баклажанах

Головна » Користь і шкода » Баклажани користь і шкода

Баклажан - користь і корисні властивості

Існує безліч сортів баклажан. Вони можуть мати різну форму, колір, розмір і вага, єдине що їх об'єднує, це м'якоть, яка має схожу щільність, смак і насіння. Однак традиційний баклажан відрізняє фіолетовий забарвлення і порівняно невеликі розміри. Це трав'яниста рослина прийшло до нас з тропічних районів Індії, також в дикому вигляді його можна зустріти на Середньому сході.

У нашій країні баклажани зараховують до овочів, проте їх правильніше називати ягодами. До вживання в їжу придатні тільки недостиглі плоди, оскільки після повного дозрівання вони втрачають смак і стають грубими. Баклажан дуже затребуваний в кулінарії з нього готують безліч страв і заготовок на зиму, але іноді він може застосовуватися і в медичних цілях.

Чим корисний баклажан

У східних країнах баклажан часто називають овочем довголіття У східних країнах баклажан часто називають овочем довголіття. Його рекомендують вживати людям у віці, які страждають від захворювань серця і судин, а також цукрового діабету. Він сприяє виведенню солей з організму і знімає набряки. А органічні кислоти, присутні в плодах у великій кількості, благотворно позначаються на роботі кишечника.

Безперечна користь баклажан полягає в їх здатності виводити шкідливий холестерин з організму. Деякі фахівці стверджують, що даний овоч справляється з цим завданням навіть краще спеціальних ліків. Такий ефект досягається завдяки наявності в плодах великої кількості баластних речовин, таких як клітковина, пектин та інші. Вони майже не перетравлюються і погано всмоктуються кишечником, що дозволяє їм рятувати організм від шкідливих елементів. Саме тому баклажани стануть хорошою профілактикою ішемічної хвороби і атеросклерозу.

Властивості баклажана підвищувати гемоглобін і сприяти кровотворення роблять його незамінним продуктом для людей які страждають від анемії і недокрів'я. Також вони будуть корисні і для вагітних. Даний овоч послужить непоганим профілактичним засобом від захворювань нирок і печінки. Він допоможе очистити жовчовивідні шляхи і кишечник. Крім того, плід баклажана часто рекомендують при подагрі, через його здатності виводити молочну кислоту з організму.

Може стати в нагоді баклажан і бажаючим схуднути. У ньому присутній незначна кількість калорій, він дає тривале почуття ситості, благотворно позначається на роботі кишечника і покращує метаболізм.

Сік баклажана володіє регенерує, антибактеріальним і антисептичну дію. Його споживання здатне позбавити від інфекцій, а зовнішнє застосування допоможе в загоєнні відкритих ран і виразок. З шкірки даного овоча можна приготувати непоганий засіб від гіпертонії. Для цього з плодів знімається шкірка, висушується, а потім перемелюється в кавомолці. Для зниження тиску, отриманий порошок, приймається по чайній ложці до їди. Сік баклажана володіє регенерує, антибактеріальним і антисептичну дію

Чим може нашкодити баклажан

Шкоди можуть завдати тільки перестиглі плоди баклажана. У них міститься багато соланіну - отруйної речовини, здатного привести до отруєння. Звичайно, соланін міститься і в недозрілих баклажанах, проте в набагато менших кількостях, безпечних для здоров'я. До речі, саме вмістом в овочах даної речовини і пояснюється їх гіркуватий смак. Перестиглий плід від молодого відрізняється великим числом насіння в м'якоті, млявою темної плодоніжкою, зморшкуватою або покритою плямами шкіркою.

Занадто захоплюватися баклажанами не рекомендується тільки людям, що страждають від захворювань шлунково-кишкового тракту.

polzavred.ru >

Баклажани: користь і шкода. Вітаміни, калорійність, рецепти

Баклажани, користь і шкода яких будуть описані трохи далі, являють собою дуже смачні овочі, вирощувані розсадним способом в зонах помірного і субтропічного клімату. Баклажани, користь і шкода яких будуть описані трохи далі, являють собою дуже смачні овочі, вирощувані розсадним способом в зонах помірного і субтропічного клімату

Існує величезна кількість страв, приготування яких неможливо здійснити без згаданого продукту. Такий інгредієнт робить закуски, салати, гарніри і гуляші більш ніжними і ситними.

Також слід зазначити, що баклажани, оброблені особливим чином, нерідко плутають з грибами.

Хімічний склад продукту

Які речовини містять в собі баклажани? Користь і шкода цього овоча обумовлені його складом. Згідно з оцінками фахівців, даний продукт містить в собі близько 7-11% сухих речовин, 2,8-4% цукрів, 0,2-0,4% жирів і 0,8-1,4% білків.

Також до складу баклажанів входять солі заліза, калію, кальцію і фосфору. Крім того, вони дуже багаті клітковиною і каротином і включають в себе величезну кількість вітамінів групи В.

користь продукту

Чому в нашій країні так популярні баклажани? Користь і шкода цього продукту відомі багатьом жителем нашої держави. Фахівці стверджують, що такий овоч дуже ефективний в профілактиці атеросклерозу, а також інших хвороб судин і серця. Саме тому даний продукт рекомендують вживати людям похилого віку.

Завдяки тому, що баклажани є низькокалорійними (приблизно 24 Ккал на 100 г), вони досить легко перетравлюються. Також слід зазначити, що такий овоч дуже часто включають до складу дієт для схуднення і лікувальний раціон.

Не так давно фахівці з'ясували, що вітаміну С, який міститься в баклажанах, цілком вистачає для профілактики застуди, а вітаміни групи В благотворно позначаються на всій нервовій системі людини. Не так давно фахівці з'ясували, що вітаміну С, який міститься в баклажанах, цілком вистачає для профілактики застуди, а вітаміни групи В благотворно позначаються на всій нервовій системі людини

Не можна не відзначити і те, що цинк і марганець, що знаходяться в цих плодах, досить добре допомагають поліпшити стан хворого після перенесеного інсульту.

Баклажани нерідко призначають пацієнтам з цукровим діабетом. Також слід сказати про те, що, завдяки наявності заліза, такий овоч ефективно бореться зі зниженим гемоглобіном. Саме тому його часто призначають хворим недокрів'ям і вагітним жінкам.

Крім усього перерахованого, відзначені і регенеруючі властивості цього продукту. Як відомо, він допомагає в найкоротші терміни позбутися ранок на шкірі.

шкода продукту

Прості рецепти з баклажанів повинні знати всі господині. Адже із застосуванням такого продукту будь-яку страву стає набагато смачніше і корисніше. Однак слід зазначити, що розглянутий нами овоч може не тільки оздоровити організм людини, але і завдати йому шкоди. У чому він полягає? Про це ми розповімо прямо зараз.

Смажені, печені, варені або мариновані баклажани можуть негативно позначитися на здоров'ї людини лише в тому випадку, якщо такий продукт використовувати в недостиглому вигляді. З чим це пов'язано? Справа в тому, що в ще зелених овочах міститься таке отруйна речовина, як соланін. Він може досить легко спровокувати отруєння, симптомами якого виступають діарея, коліки, блювота, задишка, сплутаність свідомості, нудота і судоми.

Якщо ви приготували баклажани просто і смачно, але не знали про те, що їх не можна вживати в незрілому вигляді, то усунути всі ознаки отруєння допоможе рясне пиття чистої води або молока, а також вживання сирого яєчного білка. Якщо ви приготували баклажани просто і смачно, але не знали про те, що їх не можна вживати в незрілому вигляді, то усунути всі ознаки отруєння допоможе рясне пиття чистої води або молока, а також вживання сирого яєчного білка

Не можна не сказати і про те, що даний овоч вкрай не рекомендується вживати людям з патологіями органів шлунково-кишкового тракту (гастрити, виразки і розладами травлення), особливо якщо він був підданий смаженні.

Як правильно вибрати?

Перш ніж зробити соте з баклажанів або будь-яке інше блюдо, овочі слід правильно вибрати.

Переспілі плоди відрізняють несвіжі на вигляд плодоніжки, а також величезна кількість насіння всередині. Якщо ви не хочете, щоб такий овоч завдав вашому організму шкоди, то рекомендуємо купувати молоді баклажани довгастої форми, у яких є пружна і блискуча поверхня без плям. При цьому необхідно простежити, щоб продукт мав темно-фіолетовий колір без зелених вкраплень.

Обробка овочів

Неважливо, чи готуєте ви смажені, печені, варені або мариновані баклажани, головне - правильно їх обробити. Для початку овочі гарненько миють, а потім зрізають пупки і плодоніжки. Після цього їх шаткують (згідно з рецептом) і викладають в глибоку миску.

Ні для кого не є секретом, що розглянутий нами овоч має властивість гірчити. Щоб позбутися від цього неприємного смаку баклажан, їх рясно присмачують сіллю і залишають осторонь на 30-37 хвилин. З плином часу овочі ретельно промивають і використовують за призначенням.

Робимо смачне соте з баклажанів

Робимо смачне соте з баклажанів

Для приготування такої страви нам знадобляться наступні компоненти:

  • баклажани стиглі пружні - 4 шт .;
  • помідори стиглі м'ясисті - 3 шт .;
  • салатний перець солодкий - 2 червоні шт .;
  • часникові зубки - 4 шт .;
  • цибулини ріпчасті - 2 шт .;
  • морквина велика соковита - 2 шт .;
  • сіль морська, перець подрібнений - застосовувати до смаку;
  • рослинне масло без запаху - використовувати для смаження;
  • петрушка свіжа, базилік сушений - використовувати на свій смак.

обробляємо компоненти

Баклажани, користь і шкода яких були описані вище, для такої страви слід купувати молоді та пружні. Їх гарненько миють, зрізають пупки і плодоніжки, а потім шаткують кружальцями завтовшки 10 мм.

Що стосується інших овочів, то їх також піддають обробці. Морква натирають на тертці, цибулю шаткують кубиками, солодкі перці - скибочками, а томати - кружальцями (1 томат подрібнюють в блендері). Що стосується часниковий зубчиків, то їх ріжуть пластинками.

Термічна обробка

Баклажани, як гриби, вийдуть лише в тому випадку, якщо їх правильно обсмажити. Для цього в глибокий сотейник вливають трохи рослинного масла, а потім викладають кружечки овочів і готують їх з двох сторін до рум'янцю.

Обсмаживши все баклажани і залишивши їх осторонь, приступають до обробки інших компонентів. У сковороду викладають часточки перців і трохи їх обсмажують. Далі їх виймають, а в посуд додають ріпчасту цибулю і моркву. Домігшись м'якості інгредієнтів, приступають до формування соте. Для цього в глибокий сотейник викладають ½ частина пасеровані цибулі та моркви, а потім покривають їх кружечками баклажанів, часточками перців і свіжими помідорами. Після цього всі шари повторюють. Обсмаживши все баклажани і залишивши їх осторонь, приступають до обробки інших компонентів

Сформувавши блюдо, його присмачують спеціями, зеленню і часником, а потім заливають томатної кашкою, накривають кришкою і тушкують на малому вогні близько півгодини.

Як подавати до обіду?

Тепер ви знаєте, як робити баклажани, як гриби. Після того як соте буде приготовлено, його розкладають по тарілках і подають до столу в якості повноцінного другого блюда або гарнір до м'яса. До речі, деякі господині вважають за краще вживати такий обід в охолодженому вигляді. В цьому випадку у вас вийде дуже смачна й поживна закуска.

Як маринувати баклажани?

Мариновані баклажани з морквою виходять дуже смачними і ароматними. Такі овочі добре подавати до столу в якості пряної закуски. Для їх приготування нам знадобляться наступні компоненти:

  • баклажани стиглі пружні - 6 шт .;
  • морквина велика соковита - 3 шт .;
  • часникові зубки - 5 шт .;
  • сіль морська, перець подрібнений - застосовувати до смаку;
  • оцет столовий - 3 великі ложки на 1 л води;
  • рослинне масло без запаху - 2 великі ложки на 1 л банку;
  • цукор світлий - 1 десертна ложка.

Процес приготування

Для приготування маринованих баклажанів їх гарненько миють і зрізають пупки з плодоніжками. Далі овочі шаткують довгими тонкими смугами. У точності так само роблять і зі свіжою морквою. Після цього обидва інгредієнта з'єднують, гарненько заважають і піддають бланшіровке.

Витримавши овочі в окропі близько ¼ години, їх викладають в стерилізовані банки, куди заздалегідь поміщають очищені зубки часнику.

Підготувавши овочі, приступають до приготування маринаду. Для цього кип'ятять звичайну питну воду, а потім додають до неї морську сіль, світлий цукор і мелений перець. Домігшись розчинення всіх інгредієнтів, їх знімають з плити і відразу ж додають столовий оцет. Після цього гарячий маринад розливають по банках з овочами. Далі в кожну ємність додають по кілька ложок розпеченого рослинного масла і відразу ж закочують їх бляшаними кришками.

Сформувавши закуску, її залишають при кімнатній температурі на кілька днів, а потім прибирають в льох або підвал. Вживати такий продукт в їжу бажано через 2-4 тижні. За цей час овочі добре замаринується, стануть пряними і дуже смачними. Слід зазначити, що таку заготовку можна не тільки використовувати в якості закуски, а й додавати її в різні м'ясні гуляші.

Слід зазначити, що таку заготовку можна не тільки використовувати в якості закуски, а й додавати її в різні м'ясні гуляші

Тепер вам відомі прості рецепти з баклажанів. Використовуючи їх в домашніх умовах, ви обов'язково отримаєте дуже смачні та поживні страви, які по достоїнству оцінять всі ваші домочадці і запрошені гості.

syl.ru >

Баклажани: користь і протипоказання

Овочі в свіжому і приготованому вигляді бажані на кожному столі. Не тільки смачні, але і дуже корисні, вони відмінно збагачують наш раціон вітамінами і мінералами.

Одними з найбільш потрібних для людини овочів є баклажани. Користь і шкода для здоров'я цього плоду описані в статті.

Що це за овоч?

Що це за овоч

Баклажани відносяться до сімейства пасльонових. Мають видовжену, яйцеподібну або округлу форму, бувають невеликими і великими. Шкірочка стиглого плода гладка, глянсова. Залежно від сорту вона насиченого фіолетового кольору або білого з легким салатовим відтінком, рідше зустрічаються жовті і червоні плоди.

З кінця липня і до початку жовтня овочі, вирощені у відкритому ґрунті, надходять на стіл споживача. І практично круглий рік в продажу є тепличні баклажани. Користь плодів незаперечна, вони широко використовуються в кулінарії, тому їх доступність має велике значення.

Короткий екскурс в історію

За оцінками вчених, культуру стали обробляти ще в першому тисячолітті до н. е. в стародавній Індії. Саме звідти овоч поширився в сусідні азіатські країни. Користь баклажанів для здоров'я описана ще в працях Авіценни.

На півдні Європи «синя ягода» з'явилася тільки в 13 столітті, звідки через час потрапила в північні райони. Але якщо в Азії цінувалися баклажани, користь яких була відома населенню, то європейці боялися цього овоча, вважаючи його отруйним. І тільки в 18 столітті він став повсюдно відомим і улюбленим. У Росії прижилася назва «синенькі».

Хімічний склад

Хімічний склад

Чому так цінуються баклажани? Користь і шкода для організму овоча визначені його хімічним складом. Він насичений всіма вітамінами групи В. Містить аскорбінову (С), нікотинову (РР) і тартроновую кислоти, а також фолієву і хлорогеновую. Має в складі 3% цукрів, 1,5% білкових речовин, 7% вуглеводів і дуже незначна кількість жирів. Калорійність баклажан - всього 24 ккал на 100 г сирого продукту.

Культура дуже багата мінеральними речовинами, в тому числі калієм, кальцієм, натрієм, магнієм, фосфором, залізом. У плодах виявлені мідь, марганець, кобальт та інші макро- і мікроелементи. М'якоть плоду містить грубу клітковину і пектини.

Синенькі мають в своєму складі соланін. У перестиглих плодах його особливо багато, а в молодих і стиглих - незначна кількість.

Користь баклажанів для здоров'я

Користь баклажанів для здоров'я

Вчені з'ясували, як «сині» впливають на організм:

  • Їх вживання стимулює кровотворення, насичує організм таким необхідним залізом, підвищує імунітет організму.
  • Калій, який у великій кількості міститься в плодах цієї культури, благотворно впливає на серцево-судинну систему, зміцнює міокард. Лікарі прописують вводити баклажани в меню хворих, які перенесли інсульт.
  • Невисокий вміст вуглеводів дозволяє вживати цей овоч діабетикам.
  • Дієтологи радять включати в свій щоденний раціон низькокалорійний баклажан тим, хто прагне схуднути.
  • М'якоть плодів складається з грубих харчових волокон, що допомагає налагодити травлення і роботу кишечника. Повільне переварювання сприяє тому, що людина довго не відчуває голоду, тому не переїдає і, відповідно, втрачає зайві кілограми.
  • Пектин очищує організм від шлаків, знижує рівень «поганого» холестерину.
  • «Синя ягода» діє як легкий сечогінний, що допомагає зняти набряклість, вивести шкідливі речовини з організму.
  • Збалансований вміст в баклажанах калію і натрію робить їх дуже корисними для нирок.
  • Лікарі рекомендують їсти баклажани для профілактики атеросклерозу, хвороби Альцгеймера. Особливо це актуально для людей похилого віку.
  • Наявність вітамінів групи В благотворно позначається на стані нервової системи, допомагає позбутися від безсоння.
  • «Сині ягоди» - потужний онкопротектор.

Всі ці властивості роблять баклажан виключно корисним овочем.

Чи можна вагітним їсти «сині»?

Жінці, яка носить під серцем дитину, потрібно особливо уважно ставитися до свого меню. Адже все, що вона з'їдає, потрапляє в організм малюка. Лікарі настійно рекомендують вагітним жінкам харчуватися збалансовано і повноцінно. Багато овочів і фруктів, нежирне варене м'ясо, неміцні бульйони, молочні продукти повинні бути на столі майбутньої матері, якій слід уникати важкої жирної їжі, вуглеводів, алергенів, алкоголю.

Віходячі з цього, вагітнім жінкам обов'язково нужно Їсти баклажанів. Користь цього овочей Полягає в его благотворний Вплив на організм в цілому, в тому чіслі на серцево-судинна, ТРАВНЯ, імунну системи. ВІН нізькокалорійній, а значить, насічуючі, що не спріятіме набору зайвої ваги. Гіпоалергенність «синьої ягоди» гарантує безпеку вживання баклажан для дитини.

Також для вагітної жінки буде дуже корисна здатність баклажан пов'язувати шкідливі речовини і виводити їх з організму. Це знизить або зовсім усуне інтоксикацію, допоможе ниркам впоратися із збільшеним навантаженням.

Відомо, що часто ті дами, які готуються стати матерями, страждають запорами. Груба клітковина баклажан стимулює роботу кишечника і допомагає впоратися з цією проблемою.

Годуючим матерям «сині» потрібно їсти дуже помірно, оскільки вони можуть погіршити якість грудного молока.

застереження

Користь баклажанів для організму, безсумнівно, дуже велика. Однак в певних випадках вони можуть і нашкодити.

Овочі при смаженні вбирають багато масла, що несприятливо позначається навіть на здоровому організмі, не кажучи вже про тих, хто страждає на хронічний гастрит, захворювання печінки, підшлункової залози. Для видалення жиру господаркам рекомендується викладати смажені баклажани, користь яких сумнівна, на паперову серветку або рушник. Це допоможе позбутися від шкідливих надлишків.

Це допоможе позбутися від шкідливих надлишків

Баклажани, користь і шкода для організму яких обговорюються в статті, важкі для перетравлення. Тому їх плоди потрібно вживати помірно, не переїду. Також не рекомендується включати «сині ягоди» в меню дітей до 2-х років.

Перестиглі плоди містять надлишок соланіну. Ця отрута здатний спровокувати серйозне кишковий розлад, викликати нудоту і блювоту.

Як правильно вибрати «сині»

Користь баклажанів для організму людини виражена тільки в разі вживання молодих плодів. Вони яскравого фіолетового кольору, блискучі і гладкі. Грамотна господиня ніколи не купить бурі, неоднорідною забарвлення або зморщені баклажани.

Плодоніжка плодів повинна бути однорідного зеленого кольору, без потемніння. Вибирати слід цілі овочі, без пошкодженої шкірки. Такі «сині» зберігаються в холодильнику тиждень і довше без втрати своїх кулінарних якостей і корисних властивостей. Однак більш тривале зберігання призводить до перезрівання плодів. Їх м'якоть грубіє, смак погіршується, в приготованому блюді відчуваються насіння.

Господиням на замітку

Як в кулінарії використовуються баклажани, користь і протипоказання до застосування яких викладено вище? Їх варять, смажать і печуть, гасять і фарширують, солять, маринують і консервують. Можна приготувати з «синьої ягоди» салат, ікру, рагу, посмажити в клярі, спекти запіканку або навіть торт. Не буде перебільшенням сказати, що існує величезна кількість рецептів, в яких використовуються баклажани. Користь їх для організму дуже велика, тому таке розмаїття смачних страв з цього овоча не тільки збагатить меню, але і позитивно позначиться на здоров'ї.

Овочі можуть гірчити. Щоб позбутися від непотрібної гіркуватості, їх слід щедро посолити і через півгодини промити проточною водою. Можна також проварити баклажани в підсоленій воді, а після віджати під пресом.

Основний спосіб заготівлі баклажан на зиму - консервування. Також «сині» відмінно зберігаються в замороженому вигляді. Для цього їх треба цілком в шкірці відварити до готовності в підсоленій воді, попередньо в декількох місцях проколів виделкою. Після покласти на дерев'яну дошку під прес. Віджаті баклажани складаються в лоток або целофановий пакет і заморожуються. У такому вигляді в морозильній камері вони зберігаються 6-7 місяців без втрати смаку і зберігаючи всі свої корисні властивості.

Міфи про баклажанах

Існує думка, що «сині» допомагають кинути палити. Це пояснюється наявністю в їх складі нікотинової кислоти (РР), яка нібито здатна відшкодувати недолік нікотину в організмі. Якщо в період відмови від куріння баклажани, користь і протипоказання до застосування яких викладено в статті, їсти у великій кількості, то це полегшить боротьбу з залежністю. Це - помилкове твердження. Нікотин, що міститься в тютюні, ніяким чином не пов'язаний з нікотиновою кислотою. Це абсолютно різні речовини. Схожість назви не означає схожість хімічного складу. Баклажани, користь і шкода для здоров'я яких науково обґрунтовані, не допоможуть курцям позбутися шкідливої ​​звички. Тут на допомогу в першу чергу прийде велике бажання і сила волі.

syl.ru >

Баклажани - користь і шкода

У літній сезон увагу людей приваблюють красиві фіолетові овочі. З них готують різноманітні страви, при цьому багатьох цікавить, чи можна вживати баклажани для схуднення? Овоч відноситься до універсальних продуктів, так як його можна приготувати будь-яким способом: загасити, посмажити, зробити на грилі і т.д.

Користь і шкода баклажанів

Крім смакових якостей у овоча є ряд переваг, які допоможуть позбутися від зайвої ваги:

  1. Має здатність нормалізувати рівень холестерину в крові.
  2. З огляду на наявність калію, допомагає вивести з організму зайву рідину.
  3. Є низькокалорійним продуктом.
  4. Володіє легкий проносний ефект, що допомагає очистити кишечник і позбутися від запорів.
  5. Сприяє розщепленню жиру.
  6. Завдяки наявності великої кількості клітковини, допомагає очистити кишечник від продуктів розпаду і наситити організм на тривалий час.

Не рекомендується вживати овоч людям з виразкою і гастритом. Шкода баклажани можуть принести тим, що швидко вбирають жири, тому рекомендується їх перед приготуванням попередньо замочити в холодній воді на 15 хв. або ж краще запекти.

Дієта на баклажанах

Дієтологи рекомендують користуватися таким варіантом схуднення в якості розвантажувального дня. Максимальний термін використання - 3 дні. Раціон харчування може бути таким:

  1. На сніданок приготуйте салат з обсмаженого на оливковій олії баклажана, черрі, салатного листя і зелені. Дозволяється пити зелений чай і натуральна кава без цукру.
  2. В обід приготувати овочевий суп з баклажанів.
  3. Ввечері треба з'їсти 1 запечений з часником баклажан. Також можна 2 шматочки житнього хліба і 1 ст. кефіру або ряжанки.

Мінус використання баклажанів при схудненні - відсутність білка. Тому дозволяється доповнювати меню невеликою кількістю відвареної курячої грудки або не жирна рибою.

WomanAdvice.ru >

Дивіться також

Як маринувати баклажани?
У чому він полягає?
З чим це пов'язано?
Як правильно вибрати?
Як подавати до обіду?
Як маринувати баклажани?
Що це за овоч?
Чи можна вагітним їсти «сині»?
З них готують різноманітні страви, при цьому багатьох цікавить, чи можна вживати баклажани для схуднення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация