Бакс в піку, євро на коні

4 серпня 2010, 7:45 Переглядів: 4 серпня 2010, 7:45 Переглядів:   Поки українці відпочивають, їх улюблений долар продовжив падіння

Поки українці відпочивають, їх улюблений долар продовжив падіння. За місяць бакс просів ще на пару копійок - з 7,92 до 7,90 грн ./$. Більш того, в липні долар встановив річний антирекорд, опустившись за пару днів нижче рівня 7,90 грн ./$, до 7,88 грн / $. Останній раз готівковий долар за такою ціною продавали в червні-липні 2009 року.

БАГАТО ДОЛАРА І МВФ. За словами заступника голови правління "Дочірнього банку Ощадбанку Росії" Дмитро Золотько, курс долара впав через надлишок його пропозиції: населення традиційно у відпускний період валюту майже не купує, до того ж покращився платіжний баланс країни. "Приплив валюти забезпечили іноземні інвестори, які вкладають гроші в українські облігації (для цього вони заводять в Україну валюту і продають її, тим самим провокують зниження курсу. - Авт.), Прибутковість яких (10-14% річних), за міжнародними мірками, дуже хороша ", - додала начальник управління грошових і валютних ринків VAB Банку Наталя Шишацька. А ось інвесторів, у свою чергу, оптимізмом заразив МВФ, який спочатку позитивно відгукувався про хід переговорів з Україною про новий кредит, а в кінці минулого тижня дав нам позику $ 15 млрд, показавши, що нашій країні можна довіряти.

Долар знову рятує НБУ. Наші експерти вважають, що в умовах такого тотального оптимізму гривня могла б зміцнитися сильніше, але долар, як завжди, врятував Нацбанк. "Чи не відомо, куди б ще більше опустився курс" зеленого ", якби не підтримка НБУ, який з кінця лютого продовжує викуповувати надлишки валюти і таким чином стримувати зміцнення гривні", - говорить голова правління "Юнекс Банку" Андрій Яцура. І так буде далі, вважають експерти. "Оскільки велика ймовірність напрямки першого траншу від МВФ на покриття дефіциту бюджету, тиск на долар продовжиться. НБУ збереже практику щоденного зниження ціни долара на міжбанку. До вересня курс може опуститися до 7,88 грн ./$", - вважає експерт аналітичного департаменту X -Trade Brokers Ukraine Володимир Олексюк.

Полихоманить? Але незважаючи на гроші МВФ і загальну економічну стабілізацію в Україні, деякі експерти пророкують стабільність курсу в серпні і традиційні курсові гойдалки в осінні місяці. "Послабити гривню восени можуть борги підприємств перед іноземними кредиторами", - вважає Андрій Яцура. А головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Белан нагадує, що "на початку осені пропозиція готівкового долара традиційно знижується, так як закінчується період відпусток і населення менше продає валюти, ніж в літні місяці". Це може зіграти на користь долара. На думку директора казначейства банку "Хрещатик" Олексія Козирєва, фактором ризику для курсу гривня / долар може стати кінець осені-початок зими, коли країна робитиме великі закупівлі енергоносіїв.

СТАБІЛЬНА ОСІНЬ. Але всі ці чинники, на думку експертів, не такі істотні. "У серпні і вересні-жовтні курс долара може знову почати знижуватися, так як пропозиція валюти буде як і раніше більше попиту на неї, в тому числі через приплив валюти з-за кордону", - вважає керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко. "Істотних коливань курсу долара США до кінця року не буде. А якщо якась нестабільність все ж і намітиться, то в уряду є гроші МВФ, а у НБУ - золотовалютні резерви, обсяг яких вже перевищив $ 30 млрд", - упевнений Олексій Козирєв. На думку експерта, до кінця року курс буде перебувати в межах 7,88-7,92 грн ./$.

ЄВРО - ЗНОВУ В строю

На відміну від долара, євро своїх прихильників в липні порадував. У світі за місяць його курс зріс з $ 1,24-1,25 до $ 1,30 за євро. Тепер же варто вже майже $ 1,32. Тим часом в Україні за липень єдина валюта зросла з 9,7-9,75 до 10,35 грн., А вчора вже продавалася по 10,45 грн.! "Такому ривку євро" допомогли "погані економічні дані з США: падіння роздрібних продажів, зростання дефіциту бюджету та інфляції. ФРС все частіше дає негативні прогнози про майбутнє американської економіки. В той же час в Єврозоні вирішуються проблеми з дефіцитами бюджетів окремих країн, проблемні країни успішно продають свої облігації і в цілому економіка оживає ", - пояснив Андрій Яцура. "Ще один фактор зростання євро - результати стрес-тестів європейських банків. Хороші очікування виправдалися: з 91 банку єврозони не пройшли тести лише 7", - додав Микола Івченко.

На думку наших експертів, євро і далі буде рости на позитиві. "Євро як і раніше передрікають крах через бюджетні проблеми деяких країн ЄС, але у США сьогодні більше проблем, і крах тим більше верояно, хоча і не в цьому році", - говорить г-н Яцура. На його думку, до кінця року євро буде в коридорі $ 1,3-1,35. А заступник голови правління "Діамантбанку" Валерій Олійник і зовсім не виключає, що в найближчі пару місяців валюта Старого Світу подорожчає до $ 1,4 за євро. Так як в Україні долар залишиться на рівні 7,9 грн., То євро у нас буде в коридорі 10,3-10,65 грн. / Євро, а якщо виправдається прогноз пана Олійника, то євро вже у вересні у нас може коштувати більше 11 грн! Так як на стабільному баксі заробити не вийде, то можна частину грошей вкласти в євро. Наприклад, член правління банку "Форум" Вадим Березовик радить любителям готівкової валюти зберігати заощадження в рівних частинах в гривні, доларі та євро, щоб мінімізувати ризик різкого зростання або падіння курсу тієї чи іншої валюти.

ВКЛАДИ - ТІЛЬКИ ВНИЗ

Депозити - як і раніше найприбутковіші вкладення (вони з лишком покривають скромну інфляцію) і як і раніше їх прибутковість стабільно знижується. За словами директора з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bank Анджея Олійника, з початку липня середні ставки за вкладами в деяких банках знизилися максимум на 1,5%, у валюті - на 0,8-1%. "Причини зниження ставок ті: надлишкова ліквідність банків і повільне відновлення кредітованія╗, - говорить начальник управління роздрібного бізнесу ПУМБ Валерій Пацуй. Нині великі банки за 6-місячними вкладами в гривні дають максимум 15-16,5% річних, в доларах - 9- 9,5%, євро - не більше 6,5-7,5%.

І далі ставки будуть ще меншими, попереджають наші експерти. Але одні вважають, що нових антирекордів по ставках не буде. "У серпні зниження ставок буде сповільнюватися, адже вони вже наближаються до докризового рівня. У жовтні падіння і зовсім може зупинитися на рівні 14% річних за вкладом в гривні на 1 рік - через скорочення припливу вкладів", - вважає Володимир Олексюк. Аналітик інвесткомпанії Dragon Capital Анастасія Туюкова також вважає, що ставки в найближчі два-три місяці будуть знижуватися, але тільки за короткостроковими вкладами (до 6 місяців). А ось Валерій Пацуй попереджає, що до кінця року ставки можуть падати різкіше, ніж ми очікуємо. "Деякі експерти очікують відкриття в найближчі місяці світових фінансових ринків для українських компаній і банків. Якщо це станеться, то ставки за вкладами різко впадуть, так як гроші з-за кордону будуть для банків дешевшими від грошей фізосіб", - вважає експерт.

Висновок простий: за яким би сценарієм нерозвивалися події, ставки вище сьогоднішнього рівня при стабільній ситуації в економіці не піднімуться, а це значить, що потрібно робити вклади, поки відсотки ще пристойні. До речі, з огляду на, що експерти прогнозують зростання євро, частину гривневих заощаджень можна вкласти на депозит в єдиній валюті на 3-6 міс. - отримаєте курсову добавку до скромних відсотків.

ЗОЛОТО ЗНОВУ затамувавши

Слідом за червнем, коли золото подорожчало до Рекор

Полихоманить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация