Банкрутство банків. Як захистити малий і середній бізнес?

За останні півроку банківська система України вже недорахувалася декількох десятків банків За останні півроку банківська система України вже недорахувалася декількох десятків банків. І якщо спочатку валилися кишенькові банківські установи, то нині з системи йдуть справжні «монстри». «VAB», «Надра», «Дельта», «Експобанк», «Фінанси і кредит». Список поповнюється щодня.

Ці новини негативні самі по собі, але вони несуть з собою ще одну проблему для бізнес спільноти. Не відкрию секрет, але для того щоб функціонувало будь-яке підприємство, воно повинно мати банківський рахунок. На цей рахунок надходять кошти, з нього сплачуються податки і зарплати.

А що робити підприємцю, якщо банк, в якому знаходиться його розрахунковий рахунок, оголошений банкрутом?

Виявляється, у нас немає окремого законодавчого рішення окремо для юридичних осіб. Всі проблеми з виплатами регулюються Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Про юросіб ні слова. Більш того, вони, негласно, отримають назад свої гроші в останню чергу. Ніяких тимчасових рамок не прописано. І про те, які негативні наслідки ця законодавча недоробка матиме для бізнесу в майбутньому, ніхто з українських законодавців попередніх скликань не подумав.

Як же сьогодні бізнесмену можна отримати кошти власного підприємства назад?

Щоб отримати свої кошти назад і вільно розпоряджатися ними, підприємство має відкрити рахунок в іншому банку, після цього написати заяву в лопнув банк, де буде вказано новий рахунок, на який повинні будуть перевести гроші з банку-банкрута, потім потрібно повідомити податкову про зміну номера рахунки і почати чекати гроші.

Коли вони надійдуть на рахунок - одному Богу відомо.

Як виплачувати зарплати, розплачуватися за контрактами - про це закон мовчить.

Ця особливість нашого законодавства, м'яко скажемо, посилить і без того гнітючу картину економічного розпаду нашої держави.

Тому пропоную наступне:

1) Прийняти закон, який регулював би і спрощував отримання своїх коштів юридичними особами при банкрутстві банку - власника рахунку.

2) Спростити процедуру переказу коштів для юросіб на новий банківський рахунок.

3) Спростити процедуру отримання нового рахунку підприємства.

4) Дозволити виплату підприємством зарплату, придбання матеріалів, податкових платежів, оплату послуг т.зв. авансовим платежем (новий банк отримує інформацію про стан рахунку клієнта, і, виходячи з цієї суми, він може проводити банківські операції з подальшим списанням коштів з рахунку клієнта після переказу грошей з старого банківського рахунку).

5) Зобов'язати банки інформувати юридичні особи про стан банківської установи (в період кризи щомісяця, в інші періоди щоквартально.) Якщо банк не інформує про поточний стан, то витрати, які понесе підприємство, повинен буде сплатити банк.

Ці заходи, повинні благотворно вплинути на бізнес середовище, захистити підприємців від юридичної тяганини, дозволять успішно вести бізнес, не дивлячись на тимчасові проблеми, що виникли в суміжних галузях економіки, особливо, якщо підприємство працює в реальному секторі. Ці заходи поліпшать інвестиційний клімат і піднімуть Україну в рейтингах простоти ведення бізнесу.

А що робити підприємцю, якщо банк, в якому знаходиться його розрахунковий рахунок, оголошений банкрутом?
Як же сьогодні бізнесмену можна отримати кошти власного підприємства назад?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация