Банкрутство Пенсійного фонду України: причини і наслідки

В Україні, напередодні обіцяної пенсійної реформи оголосили про банкрутство за все Пенсійного фонду. Дефіцит фонду досяг 145 мільярдів гривень (майже шість мільярдів доларів), що говорить про фактичне банкрутство організації. Новина озвучив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

«Весь бюджет пенсійного фонду - 257 мільярдів гривень (більше 10 мільярдів доларів). З них 145 мільярдів гривень (5,8 мільярда доларів) - дотації з бюджету. Тобто пенсійний фонд - банкрут », - сказав чиновник.

Міністр соціальної політики звинуватив у трагедії кабінет екс-прем'єра Яценюка. Винна на думку міністра і Верховна рада, яка, за його словами, зробила помилку. Вона знизила єдиний соціальний внесок, в результаті чого і виникла діра в 65 мільярдів гривень. Андрій Рева нагадав, що раніше дефіцит становив 80 мільярдів гривень (по колишньому курсу це близько трьох мільярдів доларів).

«Вирішили, що треба його скорочувати. Знайшли найбагатших - пенсіонерів - і обклали їх податками в 15 відсотків ПДФО. Потім подумали, хто у нас найбідніший, виявилося, великий бізнес. Знизили єдиний соціальний внесок і віддали йому 65 мільярдів гривень (2,6 мільярда доларів) », - сказав Рева. В результаті діра в балансі тільки зросла.

Рева розуміє і озвучує думку про те, що нестача коштів у Пенсійному фонді ставить під загрозу подальшу співпрацю України і МВФ: «Ми ставимо за мету - ліквідувати дефіцит пенсійного фонду. Так сформовано завдання. До того ж це потрібно зробити в період, відведений уряду ».

Скорочення дотацій Пенсійному фонду України припало якраз на той момент, коли уряд Гройсмана втричі збільшив зарплати депутатам. Збіг?

«Пам'ятається, Гройсман мало не найголосніше запевняв, що ніколи не підніме зарплати депутатам, - каже народний депутат України трьох скликань, співзасновник Комітету порятунку України Володимир Олійник. - Гадаю, тепер треба б істотно збільшити зарплати і пенсії бюджетникам. Коль гроші знайшлися на депутатів, то ймовірно вони є і на вчителів, лікарів і пенсіонерів. Чому люди повинні терпіти злидні »?

Раніше колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив про те, що київський режим загнав народ у злидні, прикриваючись звільненням Надії Савченко. За словами Миколи Азарова, створюється враження, що в період української кризи київська влада намагається приховати реальні проблеми і страждання українських громадян.

«Головна наша проблема - це злидні, в яку кинув наш народ київський режим. І про цю проблему київські ЗМІ зберігають жорстке мовчання », - констатував екс-прем'єр-міністр.

В злиднях в Україні виявилися не тільки пенсіонери. Пенсійний фонд формується за рахунок внесків. Тобто всі ті, хто займається бізнесом, роблять внески до Пенсійного фонду, і з цих зібраних грошей виплачуються пенсії. У зв'язку з тим, що економічні показники різко впали, обсяги виробництв і торгівлі стрімко скоротилися, відповідно, знизилися відрахування до Пенсійного фонду. В результаті там грошей не залишилося, і при цій владі не залишиться, злодійкувата попалася.

Іван Сірко

Переглядів: 1909


Збіг?
Чому люди повинні терпіти злидні »?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация