Банкрутство померлого громадянина, банкрутство фізичних осіб після смерті

  1. Чи може громадянин бути визнаний банкрутом посмертно?
  2. Якщо в процесі процедури банкрутства помер боржник
  3. Якщо боржник помер до набрання чинності закону «Про банкрутство фізичних осіб»

Банкрутство померлого громадянина стало можливим з прийняттям закону «Про банкрутство фізичних осіб» - з 1 жовтня 2015 року. Про те, що буде з майном покійного, як правильно себе вести спадкоємцям і чого можна очікувати від кредиторів, - в нашій аналітичній статті.

Чи може громадянин бути визнаний банкрутом посмертно?

Ініціювати банкрутство після смерті громадянина право кредитор, звернувшись з відповідною заявою до суду. Якщо заява буде визнано обгрунтованим, то вводиться процедура реалізації майна.

Якщо в процесі процедури банкрутства помер боржник

Коли боржник у справі про банкрутство помер і суду стало про це відомо, з нотаріального органу вимагаються матеріали спадкової справи. Зокрема, з'ясовується, хто спадкоємці, вступили вони в права спадкування, пройшло чи достатньо часу - встановлені законом півроку - для прийняття спадщини.

Позиція спадкоємців важлива для суду. Тому їх запрошують до участі в справі про банкрутство покійного в якості зацікавлених осіб.

Банкрутство померлого громадянина стало можливим з прийняттям закону «Про банкрутство фізичних осіб» - з 1 жовтня 2015 року

гендиректор НЦБ

Дмитро Токарев

Одна з наших клієнтів виявилася в подібній ситуації. Після смерті чоловіка вона, без заповіту, отримала не тільки спадок, а й кредитні зобов'язання. Юристи НЦБ зберегли майно в її власності, списали борги. Ознайомитися з цією справою можна в розділі сайту « живі історії ».

Якщо боржник помер в процесі банкрутства, рішення про подальший перебіг процедури - буде вона відносно покійного або особи, що вступив в права спадкування, - залишається за кредитором. У будь-якому випадку справа підлягає припиненню на 6 місяців - період прийняття родичами померлого спадщини.

У справі про банкрутство покійного повернення коштів за кредитними зобов'язаннями можливий тільки в межах спадкового майна громадянина.

Якщо боржник помер до набрання чинності закону «Про банкрутство фізичних осіб»

Юристи НЦБ неодноразово захищали майнові інтереси спадкоємців. В рамках цих справ ми стали свідками зміни позиції суду щодо банкрутства громадян, померлих до 1 жовтня 2015 року -вступленія в силу закону «Про банкрутство фізосіб».

Згідно спільного розуміння права, закон не має зворотної сили, тобто його норми можуть застосовуватися лише до відносин, які виникли після введення їх в дію. Це означає, що банкрутство померлого громадянина до 1 жовтня 2015 року неможливо.

Однак Арбітражний суд прийняв до провадження не одне таке діло. Тільки нам відомо про три випадки. Наприклад, юристи НЦБ захищають інтереси спадкоємиці. Відносно її померлого племінника банк ініціював процедуру банкрутства з метою реалізації заставного майна, хоча і загибель банкрута була задовго до прийняття закону - в 2006 році. При винесенні першого рішення суд прислухався до доводів представників зацікавленої особи - спадкоємця - і припинив провадження у справі. Але в подальшому став на бік банку, визнавши апеляцію кредитора обгрунтованою (див. матеріали справи ). «Виходить нонсенс: люди померли в 90-х, 2000-х роках. Але їх намагаються банкрутувати. Причому власники майна є вже інші особи - спадкоємці, а це грубо порушує їх права і законні інтереси », - пояснює глава НЦБ Дмитро Токарев.

У схожій ситуації опинилася і дівчинка-сирота, у якій банк намагається відібрати єдине що залишилося їй у спадок від матері житло. Інтереси дитини наші юристи також захищають в суді. Цю історію ми детально описували в окремому матеріалі .

У Вас залишилися ще питання по банкрутству померлого громадянина і способах захисту спадкового майна? Юристи НЦБ допоможуть розібратися навіть у найскладнішій ситуації. Телефонуйте і записуйтеся на особистий прийом!


Чи може громадянин бути визнаний банкрутом посмертно?
Чи може громадянин бути визнаний банкрутом посмертно?
У Вас залишилися ще питання по банкрутству померлого громадянина і способах захисту спадкового майна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация