Батьківські збори: громадські працівники пропонують штрафувати росіян, чиї діти купують алкоголь

Громадські працівники запропонували штрафувати на суму від 3 тис. До 5 тис. Рублів батьків, неповнолітні діти яких купують алкоголь і сигарети. З подібною ініціативою виступила Міжрегіональна правозахисна організація «Колективний захист». Проект закону 2 жовтня буде направлений до Держдуми. Один з авторів ініціативи, адвокат Марат Аманліев, розповів RT, що сьогодні відповідальність лежить тільки на продавцях, хоча самі неповнолітні свідомо йдуть на це правопорушення. У Держдумі вже заявили, що готові підтримати ініціативу.

Міжрегіональна правозахисна організація «Колективний захист» пропонує штрафувати батьків за те, що їхні неповнолітні діти купують алкоголь або сигарети. З мам, тат або інших законних представників дитини планується стягувати від 3 тис. До 5 тис. Рублів. Відповідний проект закону буде направлений на розгляд в комітет Держдуми з охорони здоров'я 2 жовтня.

Якщо депутати схвалять ініціативу, Кодекс РФ про адміністративні правопорушення доповнять статтею 20.22.1 «Придбання неповнолітнім у віці до 18 років алкогольної і тютюнової продукції».

Сьогодні відповідальність за продаж спиртного неповнолітнім лежить тільки на продавцях, говорить один з авторів ініціативи, адвокат Марат Аманліев. Тим часом самі підлітки свідомо роблять це правопорушення, зазначає він.

«Продавці фізично не можуть при великому потоці покупців у всіх питати паспорт. Завжди має місце людський фактор. Тому відповідальність повинна бути обопільною - і для продавця, і для неповнолітнього покупця. Відсутність будь-якого покарання за такий вчинок з боку держави дає молодим людям відчуття вседозволеності і безкарності, що, в свою чергу, є серйозним приводом до скоєння подібних правопорушень в подальшому », - пояснює свою позицію Аманліев.

У Держдумі вже заявили, що готові підтримати ініціативу. Перший заступник голови комітету з охорони здоров'я ГД Федот Тумус вважає, що в придбанні неповнолітніми алкоголю та сигарет винні не тільки продавці, але і батьки, які не змогли пояснити дитині, що так робити не можна. Однак, за словами депутата, потрібно створити грамотну доказову базу, щоб не притягнути до відповідальності невинних.

«Винних двоє. Дітям продали, вони і купили. В першу чергу треба карати продавця, це однозначно. А на дітей адміністративна відповідальність у нас не поширюється, тому тут відповідальність повинні нести батьки », - говорить парламентарій.

«Однак, на мій погляд, якщо дитина купив алкоголь або сигарети тільки один раз, довести провину батьків дуже складно. А ось якщо було більше 2-3 випадків, то вже зрозуміло, що батьки або опікуни не повинні вживати заходів. Тоді вони повинні нести відповідальність. Потрібно юридично правильно цей момент сформулювати і відобразити в законі. Порушення повинно бути зафіксовано », - підкреслює Тумус.

Сьогодні, відповідно до закону, якщо продавець сумнівається, що покупець досяг повноліття, він має право вимагати документ: російський, закордонний, дипломатичний чи службовий паспорт, тимчасове посвідчення особи, посвідчення водія, посвідчення особи моряка або іноземного громадянина, військовий квиток, посвідчення на проживання або дозвіл на тимчасове проживання в РФ.

За продаж спиртного неповнолітньому для фізичних осіб передбачено штраф у розмірі 30-50 тис. Рублів, для посадових - 100-200 тис. Рублів і для юридичних осіб - 300-500 тис. Рублів. При повторному порушенні продавцеві загрожує притягнення до кримінальної відповідальності.

Також по темі

Громадські працівники запропонували штрафувати на суму від 3 тис Подалі від льодяників і шоколаду: активісти пропонують заборонити продаж алкоголю в дрібній тарі на касах

Продаж алкоголю в дрібній тарі на касах мережевих продуктових магазинів і роздрібних гіпермаркетів пропонують заборонити. Відповідну ...

Ідею штрафувати батьків, чиї неповнолітні діти купують алкоголь і сигарети, підтримали і в Асоціації компаній роздрібної торгівлі. Більш того, за словами члена президії АКОРТ Іллі Ломакіна-Румянцева, крім батьків, необхідно штрафувати і сторонніх людей, які відгукнулися на прохання підлітків купити їм пиво або сигарети.

«Навіть якщо касир відмовив у продажу, підліток може вмовити перехожого купити йому щось. Може навіть придумати, що його послав в магазин тато, який поб'є його, якщо він не принесе додому ці сигарети або пиво. І жалісливий дядечко купує. Якщо вже ми хочемо припинити можливість купувати неповнолітніми алкоголь і тютюнову продукцію, то припиняти треба до кінця », - упевнений він.

Експерт також зазначив, що діюча система штрафів регулярно показує свою ефективність. Високі суми стягнень змушують продавців бути відповідальними і не продавати неповнолітнім алкоголь і сигарети.

«Вони всі, безумовно, бояться, тому що штраф величезний. А для власника це ще страшніше - він може втратити ліцензію. Тому все дуже серйозно. І продавці з касирами в якихось випадках, скоріше, передають куті меду, ніж виявляють поблажливість. Хоча іноді важко. Знаєте, підходить молода людина з густою щетиною і басом просить продати йому сигарети. А якщо він ще гордий і особливо зухвалий, то касирам не так просто йому відмовити », - пояснив він.

Однак не всі поділяють позицію авторів ініціативи. Зокрема, представники батьківської громадськості виступають різко проти цієї пропозиції. Голова Асоціації батьківських комітетів і спільнот Ольга Леткова повідомила RT, що відповідати повинен доросла людина, яка в повній мірі усвідомлює свої обов'язки і відповідальність за порушення закону.

«Відповідати повинен тільки продавець, який відпускає алкоголь неповнолітньому. Це його обов'язок - питати паспорт. І якщо він цього не робить, то порушує закон. Батьки не можуть водити дорослих дітей за руку і не повинні нести відповідальність за те, що вони купують. Тут нерозумно говорити про погане виховання. Дитину міг хтось намовити, ввести в оману - і він піде і купить, навіть якщо батьки багато разів обговорювали з ним, що так робити не можна », - вважає Леткова.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация