Батько міст білоруських

Полоцьк - один з найдавніших міст на білоруській землі, родоначальник білоруської державності (з ним пов'язані всі основні події давньої історії Білорусі) і «туристична Мекка» Полоцьк - один з найдавніших міст на білоруській землі, родоначальник білоруської державності (з ним пов'язані всі основні події давньої історії Білорусі) і «туристична Мекка».

Географічна довідка:

Полоцьк розташований в 100 км на північний захід від Вітебська, є центром Полоцького району і великим залізничним вузлом. Автодорогами пов'язаний з Мінськом, Вітебськом, Вільнюсом, Псковом, Ригою.

Історичний огляд:

Перша згадка про Полоцьку відноситься до 862 року, до «Повісті временних літ».

З кінця IX століття місто з навколишнім його територією входить до складу Київської Русі. В ті часи полочани встигли взяти участь практично у всіх військових походах, включаючи і знаменитий похід князя Ігоря на Царгород (Константинополь).

У X столітті створюється Полоцьке князівство, першим відомим князем якого стає Рогволод. У 70-х роках X століття новгородський князь Володимир захоплює Полоцьк і вбиває Рогволода з синами, дочка ж його Рогнеду бере собі в дружини.

У другій половині XI століття новим полоцким князем стає легендарний Всеслав на прізвисько Чародій.

У 1307 році Полоцьк входить до складу Великого князівства Литовського, а в 1498 році отримує Магдебурзьке Право.

Після першого поділу Речі Посполитої місто - в складі Російської Імперії. У серпні 1780 року Полоцьк відвідала імператриця Катерина II.

У 1839 році в Полоцьку проходить церковний собор, який скасовує Брестську церковну унію, в результаті чого в Білорусі перестає існувати уніатська церква.

У 1917 році в Полоцьк приходить Радянська влада. 25 лютого 1918 року в місто входять німецькі війська, які покинули Полоцьк вже восени. 3 березня 1924 року Полоцький район входить до складу БССР.

Окупований німецько-фашистськими загарбниками Полоцьк був 16 Липня 1941 року, а вже в серпні почали діяти полоцкие підпільники.

4 липня 1944 року Полоцьк був звільнений військами 1-го Прибалтійського фронту.

18 січня 1954 року Полоцьк входить до складу Вітебської області.

знаменитості:

Великий місто був батьківщиною для не менш великих людей. Далеко за межами Білорусі відомі такі уродженці полоцкой землі як легендарні князі Рогволод, Ізяслав, Всеслав Чародій. З Полоцькому пов'язана і життя знаменитої білоруської просвітительки Євфросинії Полоцької. Ще один знаменитий полочанин - майстер-ювелір Лазар Богша, який створив всесвітньо відомий дорогоцінний хрест Євфросинії.

У Полоцьку ж народився білоруський першодрукар, вчений, перекладач і письменник епохи Відродження Франциск Скорина. У Полоцьку жили і працювали Симеон Полоцький - білоруський і російський громадський і церковний діяч, педагог, письменник і публіцист, а також гуманіст, письменник і просвітитель Василь Тяпинський.

Серед полоцких знаменитостей числиться білоруський і польський мислитель, письменник і видавець Ян Борщевський.

пам'ятки:

Сам Полоцьк, з огляду на його більш ніж тисячолітню історію, є історичною пам'яткою. У місті розташований заснований в XII столітті Єфросинією Полоцької Спасо-Ефросіньевского жіночий монастир.

Недалеко від монастиря через річку полотен, на честь якої і був названий місто, перекинутий «червоний міст», названий так через кровопролитних боїв, які пройшли тут в 1812 році між французькими та російськими військами. Також в місті є чоловічий Богоявленський монастир, відкритий в кінці XVIII століття.

Ще одним цікавим пам'ятником архітектури можна назвати лютеранську церкву - кірху (початок XX століття), виконану в стилі неоготики, сьогодні в ній розташовується обласний краєзнавчий музей. До наших днів добре зберігся і відкритий в середині XVIII століття полоцький колегіум єзуїтів.

З нових пам'яток необхідно відзначити пам'ятники Франциску Скорини, Єфросинії Полоцької, Симеону Полоцькому, а також пам'ятник букві «У-нескладовае», яка існує тільки в білоруському алфавіті.

На згадку про загиблих в роки Великої Вітчизняної війни на лівому березі Західної Двіни зведений Курган Безсмертя, земля для якого була привезена з братських могил і полів битв, а також з багатьох пам'ятних місць Білорусі. Там же знаходиться і Музей бойової слави.

Візитна картка:

Візитною карткою Полоцька, безсумнівно, є красивий Софійський собор, побудований в середині XI століття за наказом полоцького князя Всеслава чарівника. З собором пов'язана майже детективна історія. У 1710 році Софійський собор був підірваний, причому існують дві версії події. За однією з них Софію підірвали за наказом Петра I, за іншою - причиною став вибух порохового складу, влаштованого російськими військами в соборі.

Відновив Софійський собор знаменитий архітектор Ян Глаубіц в 1738-1750 роках. Правда, після відновлення собор став виглядати інакше, від старої Софії залишився лише фундамент і частини стін.

Ще раз собор реставрували в 80-х роках минулого століття, після цього в Софії з'явився концертний зал з органом і музей.

Туристичні події:

Найбільш цікавою подією в культурному житті Полоцька став щорічний Міжнародний фестиваль органної музики «Звана Сафii», що проходить в концертному залі Софійського собору щоосені, зазвичай в жовтні-листопаді місяці.

Також щорічно у вересні в місті відзначається Скоріновскій свято книги, який збирає письменників, поетів і діячів культури з Білорусі та країн ближнього зарубіжжя.

інфраструктура:

Люди, що приїжджають в Полоцьк туристи можуть зупинитися в готельному комплексі «Слов'янський» (вул. К. Маркса, 13), ціни на номери в якому коливаються від Br21720 до Br79100. Дізнатися про наявність вільних місць можна по телефону: +375 214 42-22-14.

Також туристів приймає у себе готель заводу «Скловолокно» (вул. Їм. 6-ої гв. Армії, 47). Номер в ній обійдеться в Br12500-25000, тел .: +375 214 43-56-37.

Підкріпитися в Полоцьку теж є де. До послуг гостей міста: ресторани «Билина» (вул. П. Бровки, 47) і «Слов'янський» (вул. К.Маркса, 13), кафе «Спатканне» (вул. Комуністична, 9), «Братчина» (вул. Леніна, 22), «Гурман» (вул. Леніна, 52), «Монастирський льох», а також бари «Криничка» (вул. Свердлова, 18а) та «Нептун» (вул. Короленка, 5).

Туристичні можливості:

Завдяки своїй давній історії і наявності всесвітньо відомих пам'яток архітектури Полоцьк донині залишається одним з найбільш відвідуваних туристами міст Білорусі. На полоцкой землі кожен може буквально доторкнутися до історії Білорусі. Якщо ж ви приїхали в Полоцьк з дітьми, то обов'язково сходіть з ними в Дитячий музей (вул. Леніна, 46).

Легенди і традиції:

У Полоцьку, як, напевно, в будь-якому старовинному та легендарному місті, є привиди. Одне з них «проживає» в картинній галереї, розміщеної в корпусі колегіуму єзуїтів. Привид нікому особливої ​​шкоди не завдає, хоча іноді і хуліганить - упускає картини. Як вважають місцеві старожили, швидше за все, це дух одного з генералів ордена - Габріеля Грубера. Ця людина за життя був талановитим механіком, хіміком і медиком, також йому приписувалася і зв'язок з нечистою силою. Загинув же Грубер при досить загадкових обставинах, а потім повернувся в полоцкий колегіум вже у вигляді духу.

тури:

Екскурсійні тури в Полоцьк пропонують практично всі білоруські турфірми і якщо ви зібралися відвідати це древнє місто, то єдина проблема, з якою можете зіткнутися - це проблема вибору.

Матеріал підготовлений за замовленням міністерства спорту і туризму, фото http://www.ais.by

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация