Базаров - нігіліст

план план

1. У чому суть нігілізму?

2. Характеристика Євгенія Базарова

3. Що краще - вірність нігілізму або життя в злагоді з власною душею?

Євген Базаров - головний герой роману И.С.Тургенев а « Батьки і діти », В основі якого лежить зіткнення інтересів двох поколінь. Покоління «батьків» представлено братами Кірсанова - аристократами-дворянами. Покоління «дітей» Аркадієм Кірсанова, утвореним хлопцем, що не вступає в відкриті суперечки з «батьками». І Євгеном Базаровим, який чітко тримає позицію нігіліста. Нігілізм - це повне заперечення загальноприйнятих цінностей, всіх моральних норм, етики, гармонії.

Євген якраз і заперечує все, що не приносить видимої користі. Для нього не існує мистецтво, природа, естетика, віра, любов, сім'я. Всі прийняті підвалини суспільства не мають значення для Базарова. Він з презирством говорить про «аристократишки», не соромлячись присутності Кірсанових. А білі комірці Павла Петровича і його «аглицкий» відпрасований костюм є предметом глузування для Євгена. Вступаючи в серйозну суперечку зі старшим Кірсанова, Базаров ображає його прямими висловлюваннями про мистецтво, про дворянство, про освіту. Займаючись практичною діяльністю, він йде рука об руку з наукою. Це характеризує Євгенія з позитивного боку. Але тут же він заперечує будь-яке взаємодія людини з природою в питанні гармонії і єдності. Базаров упевнений, що природа - «не храм, а людина в ній працівник». І лише такий підхід до справи є єдино правильним і незаперечним.

Залишаючись вірним своїй ідеології, Базаров втрачає любов. Те палке пристрасне почуття не принесло йому щастя, тому як зруйнувало б все його матеріалістичні принципи. Але піддавшись любові, Базаров виявився відкинутим, що ще більше зміцнило його в своїх нігілістичних переконаннях. Але найстрашніше - це те, що Базаров так і не зміг знайти спільної мови зі своїми батьками. Люди похилого віку дуже любили сина, а він цілком «присвятив» себе науці та ідеології. Можливо, Базаров міг стати одним з революціонерів, декабристів - його характер підтверджує це. Але чи варто відкидати все духовне і гармонійне, що є в людині? Чи варто ґрунтуватися лише на практично корисних цінностях? Чи варто заперечувати очевидне, з чим людина боротися не в силах?

1. У чому суть нігілізму?
3. Що краще - вірність нігілізму або життя в злагоді з власною душею?
Але чи варто відкидати все духовне і гармонійне, що є в людині?
Чи варто ґрунтуватися лише на практично корисних цінностях?
Чи варто заперечувати очевидне, з чим людина боротися не в силах?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация