BBC Russian - У світі - Бі-бі-сі обурена побиттям своїх журналістів в Лівії

  1. "Ствол до шиї"
  2. Бранці "в жахливому стані"

Один з керівників Всесвітньої служби Бі-бі-сі Ліліан Ландор заявила, що Бі-бі-сі збирається висловити офіційний протест лівійському уряду в зв'язку з "жахливим", за її словами, поводженням з групою співробітників корпорації.

У понеділок вірні лівійському лідеру Муамару Каддафі військовослужбовці затримали і побили знімальну групу Арабської служби Бі-бі-сі.

Трьох журналістів утримували протягом 21 години. Вони розповіли, що співробітники лівійських спецслужб і військовослужбовці завдавали їм побої як кулаками і колінами, так і прикладами гвинтівок.

До теперішнього часу репортери покинули Лівію.

До теперішнього часу репортери покинули Лівію

Журналісти Арабської служби Бі-бі-сі були затримані майже на добу

Як сказано в заяві Ландор, Муамар Каддафі обіцяв генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну, що іноземні журналісти матимуть майже необмеженою свободою переміщення, висвітлюючи криза в Лівії.

З середини лютого вірні Каддафі війська ведуть бойові дії проти повстанців, які домагаються його відставки.

Зараз найзапекліші бої йдуть за контроль над містом Ез-Завія в 50 км від Тріполі. Головна площа міста в середу двічі переходила з рук в руки.

Останні чотири дні місто обстрілюють танки і артилерія.

Натиснути Події в Лівії обговорюються на форумі bbcrussian.com

"Ствол до шиї"

Коли в понеділок знімальну групу Бі-бі-сі затримали на одному з блок-постів, журналісти пред'явили військовим свої посвідчення.

Як і багато інших репортери, група Арабської служби Бі-бі-сі намагалася пробратися в обложену Ез-Завію, незважаючи на те, що доступ в місто обмежений урядовими військами.

Всіх трьох доставили в казарми в Тріполі, де на журналістів надягли наручники, зав'язали їм очі і побили.

"Нас вишикували вздовж стіни, - розповідає Кріс Кобб-Сміт, один з репортерів. - Я стояв останнім, обличчям до стіни. Я обернувся і побачив хлопця в штатському з гвинтівкою в руках. Він приставляв ствол до шиї кожного з нас. Я побачив його , і він на мене закричав ".

За словами Кобб-Сміта, людина в штатському двічі вистрілив поруч з його головою. "Кулі просвистіли прямо біля мого вуха. Солдати лише розсміялися", - каже журналіст.

Ще одного члена знімальної групи, палестинця Ферас Кіллані, тримали окремо і постійно били.

Лівійські військові говорили, що їм не подобаються його репортажі про заворушення в Лівії, і називали його шпигуном.

Оператор Гоктай Коралтан розповідає, що всі троє були впевнені, що не виживуть.

Бранці "в жахливому стані"

Журналісти Бі-бі-сі бачили, як в цьому ж приміщенні військові катують затриманих жителів Ез-Завії.

"Я не можу описати, наскільки жахливо це було, - розповідає Коралтан. - У більшості [інших ув'язнених] на голову наділи мішки, а наручники були затягнуті так міцно, що у них розпухає руки. У деяких були зламані ребра. Їх страждання були нестерпні. Вони кричали ".

"Четверо з них були в жахливому стані, - продовжує Кіллані. - На їхніх обличчях і тілах були виразні сліди тортур. Один з них говорив, що у нього зламані щонайменше два ребра".

Високопоставлений представник лівійського уряду вибачився за затримання журналістів Бі-бі-сі.

Однак корпорація розповсюдила заяву, в якій говориться, що керівництво Бі-бі-сі категорично засуджує жорстоке поводження з журналістами.

"Безпека наших співробітників є основною умовою [...] Необхідно, щоб журналісти Бі-бі-сі, як і співробітники інших ЗМІ, мали можливість розповідати про ситуацію в Лівії, не побоюючись переслідування", - йдеться в заяві.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация