BBC Ukrainian - Преса - Ромні краще Обами захистить українську державність - ЗМІ

  1. "Історична трагедія" України
  2. "Дешева" іпотека
  3. Стратегічні об'єкти на продаж
  4. Погляд з України: Ромні vs Обама

Тижневик "Фокус": Саме Ромні може стати тим главою Білого дому, при якому США будуть наполегливо підтримувати українську державність і перешкоджати диктатурі в українській владі

Українські тижневики пишуть про звернення Юлії Тимошенко з-за ґрат, "дешеву іпотеку", розпродажу стратегічних об'єктів і міркують про наслідки американських президентських виборів для України.

"Історична трагедія" України

тижневик Натиснути "Дзеркало тижня. Україна" друкує звернення Юлії Тимошенко до парламентів і лідерів держав, оприлюднене її дочкою Євгенією у Вашингтоні невдовзі після прийняття сенатським комітетом з міжнародних справ проекту резолюції по Україні.

У зверненні Тимошенко закликає українців у всьому світі, лідерів демократичних країн, друзів України зупинити "наступ диктатури" в державі.

"Повернення України в темний світ диктатури, коли ще зовсім недавно вона була дуже близькою до того, щоб стати повністю визнаною частиною Європи, - це історична трагедія як для українців, так і для Європи і всього вільного світу ... Владна" Сім'я "Януковича за два останні роки ліквідувала всі баланси і противаги, які притаманні демократичним суспільствам. у нас більше немає розподілу влади на законодавчу, судову і виконавчу. все це тепер у руках однієї людини ", - вважає Тимошенко.

Ув'язнений екс-прем'єр застерігає, що вибори 28 жовтня не можуть бути чесними і вільними.

"Зараз, за ​​шість тижнів до виборів, на повну потужність працює небачена раніше за масштабом машина фальсифікації виборів в Україні. Вона включає все - від маріонеткових суддів до цілком керованої режимом Центральної виборчої комісії, від щоденного системного підкупу виборців до правил голосування і структури округів, в які неможливо буде пробитись опозиції ", - пише вона.

"Моя країна зараз балансує на лезі бритви - або вона повернеться до цінностей об'єднаної Європи, або забетонують регіональний авторитаризм пострадянського простору", - додає Тимошенко.

Вона закликає всіх українців світу протистояти згортанню демократії в Україні.

"Я хочу звернутися до моїх рідних українців - як на Батьківщині, так і в усьому світі: прокиньтеся! Повстаньте! Незалежній Україні ніколи не було так важко, як зараз! В якому б куточку світу ви б не знаходилися - згуртовує, знаходите можливість для загальних дій і протестів. Звертайтеся по допомогу й підтримку для України до урядів своїх країн. Захистіть Україну, захистіть свою землю, віддайте їй зараз частинку свого життя. Сьогодні вона потребує допомоги своїх синів і дочок у всьому світі. "

"Дешева" іпотека

тижневик Натиснути "Коментарі" вміщує статтю "Скільки коштує дешева іпотека від Азарова", автор якої розмірковує над тим, чому на тлі економічного спаду в Україні і хронічного безгрошів'я "влада буквально вмовляє українців зараз взяти" дешеву іпотеку ". Видання нагадує, що за цією програмою, громадяни можуть купувати нове житло, скориставшись кредитом під 16-відсотків річних, з яких держава зобов'язується покривати 13.

"Коментарі" з'ясували, що, скориставшись "допомогою держави", позичальник повинен бути готовий в будь-який момент взяти весь тягар виплат на себе. На думку юристів, опитаних тижневиком, договір про надання часткової компенсації складений так, що держава, а з ним і банк-одержувач коштів від уряду, можуть припинити виконувати свої зобов'язання в будь-який час фактично без будь-яких наслідків, і тоді позичальникові доведеться повертати кошти з урахуванням не 3-х, а 16 відсотків річних.

"Наприклад, в бюджеті-2013 на програму дешевої іпотеки виділено 1 мільярд гривень. Ніхто не може передбачити, чи захоче уряд фінансувати цю програму після виборів. Цілком може статися, що через брак коштів фінансування зупиниться (пам'ятаєте ситуацію з соціальними виплатами чорнобильцям і афганцям? ) ", - пише тижневик.

Тоді-то і доведеться позичальникам "викручуватися", щоб і повну суму щомісячних виплат знайти і ще й вчасно їх внести, щоб уникнути штрафних санкцій. Додайте до цього досить поширену ситуацію, коли забудовники з різних причин (банкрутство, шахрайство) зупиняють будівництво, і ситуація буде виглядати зовсім не такою райдужною, як тоді, коли ви вперше почули про "дешеву іпотеку", - робить висновок тижневик.

Стратегічні об'єкти на продаж

За півтора місяці компанія бізнесмена Дмитра Фірташа "Газтек" придбала частки в десяти облгазах, повідомляє тижневик Натиснути "Кореспондент" .

Скуповувати активи в газопостачанні і газифікації Фірташ почав з приходом до влади Віктора Януковича два роки тому, зазначає тижневик. За інформацією "Золотої сотні Корреспондента", тільки за рік стан цього бізнесмена зросла з 354 мільйонів доларів до 2.25 мільярдів. Так навіщо йому облгази?

На думку експерта з енергетики Центру Разумкова Сергія Дяченка, якого цитує тижневик, "підприємства газопостачання та газифікації мають стратегічне значення для країни і учасників газового ринку".

"Це регіональні монополісти, які формують регіональний баланс газу, надають послуги його транспортування, продають газ і контролюють телеметричну систему. І хоча обсяг їх звернення не такий великий, як, наприклад, в обленерго, вони є ключовими для економіки регіонів", - говорить Дяченко .

Експерт не виключає, що з часом Фірташ може перепродати акумульовані пакети в облгазах російському "Газпрому".

"Така можливість існує і це не дуже добре для України", - цитує експерта "Кореспондент".

Погляд з України: Ромні vs Обама

Про те, хто з кандидатів на пост президента США, демократ Барак Обама або республіканець Мітт Ромні, буде краще допомагати захищати українську державність, міркує тижневик Натиснути "Фокус" , І робить висновок - Ромні.

На думку тижневика, при Обамі Україна перестала входити в 20-ку найбільш цікавих для США країн, а його зовнішня політика побудована так, що "вага США на міжнародній арені зменшується". Ці фактори, вважає "Фокус", не додають впевненості Україні у відносинах з Росією.

Разом з тим, під час передвиборної кампанії кандидат-республіканець неодноразово заявляв, що "бачить Росію як суперника номер один для США". Тижневик додає, що "Україна не в змозі безпосередньо протистояти економічній і військовій силі Росії".

"Для захисту власних інтересів Києву потрібен політичний противагу, який дозволить збалансувати політико-газовий тиск Кремля. І на тлі Євросоюзу, втягнутого в економічні проблеми, США залишаються єдиною силою, яка може служити такою противагою, а, отже, і гарантувати Україні більше свободи" , - вважає "Фокус".

"Саме Ромні може стати тим главою Білого дому, при якому США будуть наполегливо підтримувати українську державність і перешкоджати диктатурі в українській владі", - робить висновок тижневик.

Підготувала Наталія Матюхіна, Служба моніторингу ВВС

Пам'ятаєте ситуацію з соціальними виплатами чорнобильцям і афганцям?
Так навіщо йому облгази?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация