BBC Russian - У світі - Син Каддафі: Лівія на межі громадянської війни

Саїф Каддафі підкреслив, що "Лівія - це не Туніс і не Єгипет"

Син лівійського лідера Саїф Каддафі виступив по державному телебаченню, заявивши, що протести, які охопили Лівію, можуть перерости в громадянську війну.

Він сказав, що військові стріляли в учасників масових протестів помилково і через поганий вишколу, але підкреслив, що уряд буде захищати свою владу "до останньої кулі".

Саїф Каддафі звинуватив опозицію та ісламістів у прагненні розколоти країну.

У місті Бенгазі на сході Лівії, за його словами, убито не більше 14 чоловік, а не 200 чоловік, як повідомляють світові ЗМІ, ґрунтуючись на інформації з місця подій.

ця Натиснути тема обговорюється на форумі Російської служби Бі-бі-сі.

Виступ одного з синів полковника Муаммара Каддафі, який править Лівією майже 42 роки, відбулося в момент, коли антиурядові виступи, раніше охопили Бенгазі і інших міст на сході країни, перекинулися на столицю - Тріполі.

суперечлива інформація

У Тріполі чути стрілянину. За словами очевидців, силові структури застосовували сльозогінний газ і бойові патрони. Протестуючі скандували заклики до повалення влади. Антиурядові маніфестанти групуються навколо найбільшого університету.

У Бенгазі, за непідтвердженою інформацією, місцевий військовий гарнізон або здався опозиції, або перейшов на її бік.

Перевіряти інформацію, що надходить з Лівії інформацію складно, оскільки влада обмежує діяльність іноземних журналістів і блокують інтернет.

Саїф Каддафі, перший представник сім'ї лідера, публічно прокоментував події в країні, сказав, що "опозиційні елементи", що живуть за кордоном, намагаються влаштувати в Лівії революцію за зразком сусідніх Тунісу і Єгипту.

"Вони почали кампанію, спрямовану на те, щоб довести Лівію до того стану, в якому перебувають Єгипет і Туніс. Силові структури спрацювали на випередження і заарештували кількох учасників. Кілька людей загинуло, а насильство, спрямоване проти поліції, посилилося. Ось що сталося в Бенгазі ", - сказав син Каддафі.

втручання ззовні

Він зазначив, що Лівія стоїть перед загрозою громадянської війни: в країні "все" озброєні, і якщо війна почнеться, лівійцям доведеться "оплакувати сотні і тисячі загиблих".

Крім того, за його словами, "п'яниці і бандити" заволоділи в Бенгазі танками, а багато хто з учасників заворушень знаходяться під впливом наркотиків.

Крім того, як сказав Саїф Каддафі, в заворушеннях беруть участь "африканські найманці". Про ці найманців раніше говорила лівійська опозиція - тільки за її твердженням, їх використовують самі влади.

У неділю, до телезвернення Саїфа Каддафі, йому дзвонив міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг. Він висловив "серйозну заклопотаність" ескалацією насильства в Лівії, повідомив британський Форін офіс.

Держдепартамент США заявив, що американські дипломати намагаються встановити факти, проте "тривожні повідомлення і кадри, що надходять з Лівії, викликають у них глибоку стурбованість".

Готовність до поступок

Син лівійського лідера, незважаючи на агресивні затвердження, допустив можливість поступок: пообіцяв "реформи і демократію" і оголосив, що в понеділок збереться лівійський законодавчий форум.

Як зазначає дипломатичний оглядач Бі-бі-сі Бріджет Кендалл, плутана мова Саїфа Каддафі мало кого може переконати в тому, що уряд контролює ситуацію в країні.

Навпаки, за її словами, зі слів Каддафі можна зробити висновок, що Лівія вже фактично розкололася на дві частини і східну частину влада не контролює.

Муаммар Каддафі прийшов до влади в результаті перевороту в 1969 році і на сьогоднішній день править довше, ніж будь-який інший арабський лідер.

Масові протести охопили багато країн арабського світу і Близького Сходу і привели до повалення двох політичних старожилів - Зіна Абідіна Бен Алі в Тунісі і Хосні Мубарака в Єгипті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация