BBC Russian - У світі - Опозиція в Єгипті не вірить в реформи

Військові намагаються звільнити частину площі Тахрір для руху транспорту, але поки безуспішно

Опозиційні об'єднання Єгипту, включаючи заборонених "Братів-мусульман", недовірливо відгукнулися на пропозицію віце-президента Омара Сулеймана створити комітет з конституційної реформи.

Державне телебачення Єгипту повідомило, що Сулейман і представники опозиції домовилися створити комітет з конституційної реформи, але представники опозиції заявили Бі-бі-сі, що вони не вірять в щирість намірів уряду.

Сулейман запросив усі опозиційні сили до діалогу ще кілька днів тому, але "Брати-мусульмани", найбільша і найвпливовіша з опозиційних сил в країні, тільки напередодні відповіли згодою на свої перші переговори з урядом Єгипту в історії.

Натиснути Ця тема обговорюється на форумі bbcrussian.com

За повідомленням держтелебачення, учасники переговорів також висловилися проти іноземного втручання в справи Єгипту і пообіцяли працювати над мирною передачею влади в країні.

Мохаммед Барадеї, ключова фігура прозахідного крила опозиції, особисто в переговорах не брав участі ,.

Крім опозиціонерів, в переговорах брав участь широке коло авторитетних в єгипетському суспільстві діячів, таких як телекомунікаційний магнат Нагіб Савіріс, відомий, зокрема своєї Натиснути угодою з російською компанією Vimpelcom .

Єгипетська опозиція вимагає негайної відставки президента Хосні Мубарака, який керує країною майже 30 років.

Президент пообіцяв не брати участі у виборах, які повинні відбутися у вересні, проте заявив, що його негайна відставка обернеться хаосом.

Дилема для "Братів-мусульман"

Члени руху "Брати-мусульмани" 4 лютого мітингували біля посольства Єгипту в Бейруті

"Брати-мусульмани" давали зрозуміти, що готові вести переговори з урядом тільки про відставку Мубарака.

Мубарак стверджував, що саме цей рух провокувало заворушення, щоб скористатися хаосом і прийти до влади.

У роки його президентства "Брати-мусульмани" часто піддавалися репресіям.

Один з лідерів руху Ессам Еріан в інтерв'ю Бі-бі-сі заявив, що влада поступово вислизає з рук Мубарака.

"Ми сидимо за одним столом з віце-президентом, щоб бачити, яка у нього програма виведення країни до стабільності, до безпеки, до демократії. Така мета і така вимога народу. Продовження демонстрацій дозволить чинити тиск для того, щоб встановити досить короткі терміни досягнення цих цілей ", - сказав Еріан.

Рух відкидає звинувачення в тому, що воно прагне створити в Єгипті ісламська держава.

Як зазначає знаходиться в Каїрі кореспондент Бі-бі-сі Джон Лайн, "Брати", безсумнівно, являють собою потужну силу в єгипетській політиці, але в русі немає єдності і ясності цілей. Після виборів вони, ймовірно, приєднаються до якої-небудь коаліції.

Саме рішення піти на переговори з урядом стало для руху великим ризиком: "Брати-мусульмани" далеко не відразу підтримали протести останніх двох тижнів, а багато маніфестанти дивляться на переговори скептично, каже Лайн.

Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що підтримує участь "Братів-мусульман" в переговорах з урядом, проте необхідно ще подивитися, як буде розвиватися діалог.

США, ключовий союзник Єгипту, закликали до швидкої передачі влади, однак прямо не вимагали від Мубарака залишити посаду президента.

Витрати політичної кризи

Таким незвичайним способом протестуючі блокують рух танків на площі

У Каїрі в неділю в перший раз за тиждень відкрилися банки. В країні існують побоювання, що вкладники почнуть в паніці забирати свої гроші.

Після відкриття у багатьох відділень банків вишикувалися довгі черги, а єгипетський центральний банк пообіцяв надати фінансовим установам 36 млрд доларів зі своїх валютних резервів, щоб забезпечити підвищений обсяг вилучень банківських вкладів.

За словами заступника глави Центробанку Хішама Рамеза, цієї суми буде достатньо.

За оцінками уряду, протести обходяться єгипетській економіці як мінімум в 310 млн доларів в день.

У країні не працюють промислові підприємства, біржа, багато магазинів і почав відчуватися брак повсякденних товарів.

За словами кореспондентів, багато єгиптян хочуть повернення життя в нормальне русло, незалежно від результату боротьби за владу.

Користуючись цими настроями, уряд може спробувати ізолювати демонстрантів на площі Тахрір у центрі Каїра.

Відставки в партії влади

У суботу після протестів пішов у відставку Натиснути все вище керівництво правлячої Національно-демократичної партії Єгипту.

Своїх постів позбулися, зокрема, двоє найближчих сподвижників Мубарака - його власний син Гамаль Мубарак, який очолював політичний комітет НДП, і генеральний секретар партії Сафват Шаріф.

На його місце висунутий Хоссам Бадраві, який дотримується реформаторських поглядів.

В інтерв'ю Бі-бі-сі помічник нового генерального секретаря Мухаммед Абдулла визнав, що партія недостатньо швидко відреагувала на настрої єгипетського народу і не виключено, що єгиптяни "попрощаються з НДП" на наступних виборах.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация