BBC Russian - У світі - Радбез ООН ввела санкції проти режиму Каддафі

Рада Безпеки проголосувала одноголосно

На надзвичайному засіданні Ради Безпеки ООН пізно увечері в суботу за введення санкцій проти режиму Муамара Каддафі в Лівії проголосували всі 15 країн-членів. Як передає кореспондент Бі-бі-сі Барбара Плетт, присутні вибухнули вітальними вигуками, коли представник КНР також підняв руку, щоб проголосувати "за".

Документ, внесений на розгляд делегаціями Британії, Франції, Німеччини та США, передбачає ембарго на постачання до Лівії зброї і будь-яких матеріалів військового призначення, заборона на міжнародні поїздки Муаммара Каддафі, дев'яти членів його сім'ї та шести наближених, заморожування зарубіжних активів Каддафі, його сина і ще чотирьох родичів.

Крім того, Радбез ООН доручив Міжнародному кримінальному суду в Гаазі провести розслідування недавніх подій в Лівії з метою притягнення до відповідальності винних у злочинах проти людяності.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін заявив, що Москва підтримала резолюцію виходячи з "серйозну стурбованість відбуваються в Лівії подіями".

"Ми засуджуємо і вважаємо категорично неприйнятним застосування військової сили проти мирних демонстрацій і будь-які інші прояви насильства", - сказав Чуркін.

При цьому він додав, що резолюція вводить адресні заходи щодо ряду осіб, але не дає "навіть непрямої санкції на силове втручання в лівійські справи, що могло б лише посилити обстановку".

протести тривають

Жителі лівійської столиці Тріполі готуються до нового витка протистояння з владою після заяви лідера країни Муаммара Каддафі про його намір видати своїм прихильникам зброю з військового арсеналу.

За даними ООН, загальне число загиблих в ході 10 днів безладів перевищила тисячу осіб.

У п'ятницю по учасниках антиурядової демонстрації в Тріполі був відкритий вогонь.

Натиснути Ця тема обговорюється на форумі bbcrussian.com

В даний час триває евакуація іноземних громадян наземним, повітряним та морським транспортом, однак частину іноземців досі не вдається вивезти з країни.

США оголосили про Натиснути введення санкцій проти Лівії і заморожування активів Каддафі, його родичів і найближчих соратників.

зброя племенам

"Ми придушимо будь-яку агресію силою народу. Якщо буде необхідно, ми будемо видавати зброю з арсеналів, щоб весь лівійський народ, все племена, були озброєні. Лівія палатиме вогнем!", - заявив Каддафі в своєму зверненні до народу на одному з державних телеканалів .

В даний час велика частина країни, особливо її східні райони, контролюється антиурядовими силами.

Проте, у владі лівійського лідера все ще знаходиться столиця країни - Тріполі, де проживають 2 з 6,5 млн громадян країни.

По всьому місту побудовані контрольно-пропускні пункти, на центральну площу введені посилені наряди поліції.

Згідно з повідомленнями, в місті працюють магазини, видимих ​​ознак насильства і безладів не спостерігається.

Син лівійського лідера Саїф Каддафі увечері в п'ятницю дав інтерв'ю іноземним журналістам і заявив, що число загиблих було перебільшено, підтвердивши, однак, що лівійська авіація завдала удару по чотирьом складах боєприпасів.

Як і його батько, в тому, що відбувається Саїф Каддафі звинуватив "Аль-Каїду".

У пастці

Тим часом, триває евакуація з Лівії іноземних громадян. Тисячі жителів Великобританії, США, країн Європи та Азії прагнуть покинути вогнище насильства.

Однак сотні іноземців, як і раніше залишаються в віддалених і важкодоступних районах і не мають можливості дістатися до аеропорту чи узбережжя.

Кореспондент Бі-бі-сі в Лівії Джим Мюїр повідомляє, що непроста ситуація склалася на кордоні з Тунісом, де на лівійській території скупчилося кілька тисяч єгипетських робітників, що намагаються виїхати з країни. За словами Мюіра, положення там годину від години стає важче.

Військові і добровольці з сусіднього Тунісу роблять все можливе, щоб сприяти евакуації, але все ж більшість людей залишаються в пастці й змушені ночувати на відкритому повітрі, замерзаючи від холоду і закутавшись в ковдри.

перехідний уряд

Як стало відомо в суботу, лівійська опозиція створила перехідний уряд на чолі з колишнім міністром юстиції країни Мустафою Мохамедом Абудом Аджлейлем.

Імена інших його членів поки невідомі.

За 10 днів у Лівії загинули від однієї до двох тисяч чоловік

Місцем перебування перехідного уряду став другою за величиною місто Лівії, Бенгазі, розташований на сході країни.

Мустафа Мохамед Абуд Аджлейль в понеділок покинув уряд Муаммара Каддафі, заявивши про свою незгоду з "надлишковим застосуванням сили" проти демонстрантів.

Про підтримку нової влади оголосив в суботу лівійський посол в США Алі Аюджалі.

"Я підтримую цей уряд як перехідний до моменту звільнення Лівії, який, я сподіваюся, настане дуже скоро", - сказав Аюджалі агентству Рейтер.

Про перехід на сторону опозиції заявив заступник командувача лівійським спецназом генерал-майор Халіфа Місмарі. В інтерв'ю телеканалу "Аль-Арабія" він закликав товаришів по службі наслідувати його приклад.

У першому інтерв'ю, яке він дав марокканському інтернет-виданню "Куріна", глава перехідного уряду Абуд Аджлейль заявив, що виступає за територіальну цілісність Лівії зі столицею в Тріполі.

Він також сказав, що його прихильники покладають провину за кровопролиття на одного Муаммара Каддафі і не мають наміру зводити рахунки з членами його племені Гададфа, з лав якого правитель довгі роки черпав кадри для особистої охорони і елітних спецпідрозділів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация