BBC Russian - Росія - Напад на Кашина: слідчі просять про допомогу

Московські слідчі закликали всіх, хто може допомогти розкриттю кримінальної справи про напад на журналіста "Комерсанта" Олега Кашина, зв'язатися з ними.

"Ми сподіваємося на співпрацю і будемо вдячні всім, хто надасть допомогу слідству", - йдеться на сайті Слідчого комітету при російській прокуратурі.

На думку слідчих, приводом для замаху стали, найімовірніше, "професійна діяльність журналіста і його особиста громадянська позиція, яку Кашин висловлював у своєму інтернет-блозі".

Натиснути Ця тема обговорюється на форумі bbcrussian.com .

Олег Кашин був жорстоко побитий в ніч на 6 листопада біля свого будинку на П'ятницькій вулиці. Журналіст переніс кілька операцій і знаходиться в реанімації.

У будівлі ГУВС Москви третій день проходять поодинокі пікети з вимогою знайти виконавців і замовників нападу. Там же в неділю відбувся збір підписів під Натиснути відкритим листом до президента Дмитра Медведєва з аналогічними вимогами, підписаним провідними представниками журналістського співтовариства.

Медведєв доручив генпрокурору Юрію Чайці та голови МВС Рашида Нургалієва "взяти на особливий контроль" розслідування цього злочину.

Відео та допити

У ніч на понеділок в інтернеті з'явився відеозапис, на якому, як стверджується, зафіксовано напад на Кашина.

Московські слідчі закликали всіх, хто може допомогти розкриттю кримінальної справи про напад на журналіста Комерсанта Олега Кашина, зв'язатися з ними

У будівлі ГУВС проходять пікети з вимогою знайти виконавців і замовників нападу

Кадри побиття виклав інтернет-портал Life News, згідно з яким це - запис камери відеоспостереження, встановленої на будинку журналіста.

Офіційно справжність цього відеозапису не підтверджена. У той же час, за словами представника СКП Володимира Маркіна, "в розпорядженні слідчих є записи камер відеоспостереження, за якими ясно, що нападників було двоє". Стільки ж нападників - і на відеозапису, викладеного в інтернет.

Як передає Інтерфакс з посиланням на джерело в московських правоохоронних органах, "керівництво ГУВС обурене появою відеозапису на сайтах деяких інтернет-ЗМІ" і має намір з'ясувати, яким чином вона до них потрапила.

Згідно сайту СКП, допитано понад 30 осіб з числа очевидців злочину, колег, родичів і знайомих Кашина.

"З метою встановлення причин і мотивів скоєного злочину слідчими Слідчого комітету вивчаються публікації Олега Кашина, його листування в мережі Інтернет, встановлюється коло знайомих, його ділові та особисті контакти, проведено огляди в робочому кабінеті і в квартирі, де проживає журналіст", - йдеться в повідомленні.

Деякі з допитаних, на які посилається "Коммерсант", назвали запитання слідчих ОВС "Замоскворіччя" "некомпетентними".

Зокрема, за інформацією видання, на допиті слідчі цікавилися, "думав Кашин головою", коли писав на гострі політичні теми, і чи знають вони "Бекетова, овоча?".

Головний редактор газети "Химкинская правда" Михайло Бекетов, який виступав проти вирубки Хімкинського лісу під трасу Москва - Санкт-Петербург, Натиснути був по-звірячому побитий невідомими два роки тому і став інвалідом. Кашин також активно висвітлював протести проти будівництва дороги по цьому маршруту.

Начальник управління інформації ГУВС Москви Віктор Бірюков запевнив "Комерсант", що в спеціально створеному штабі з розслідування злочину "працюють люди куди більш досвідчені і більше такого нерозуміння не буде".

"Хто організував - незрозуміло"

Версія про те, що напад на Кашина могло бути пов'язано з Хімкінським лісом, висувалася багатьма, в тому числі рухом "Антифа".

Олег Кашин встиг в своїх статтях торкнутися інтересів багатьох

"Треба дивитися на останнє, про що писав Олег. Це тема Хімкинського лісу. Він її активно висвітлював і активно підтримував тих, хто протестував проти вирубки лісу. За схожою схемою побили Бекетова і Фетисова, але хто це все організував - незрозуміло", - сказав Інтерфаксу один Кашина, кореспондент журналу "Російський репортер" Ілля Азар.

Замах на організатора та учасника акцій на захист Хімкинського лісу Костянтина Фетисова Натиснути стався 4 листопада . Він був доставлений в лікарню в комі з проломленим черепом, його стан залишається вкрай важким.

В адміністрації Хімок такі припущення заперечують. "Ніякого відношення до цього ми не маємо. Ніхто до цього не причетний", - цитує агентство прес-службу міської адміністрації.

Про свою невинність заявили і націоналісти в особі засновника Руху проти нелегальної імміграції (ДПНІ) Олександра Бєлова і координатора центру "Російський вердикт" Олексія Барановського.

"Зараз модно вішати всіх собак на націоналістичні кола, проте ніяких особливих претензій до Олегу Кашину ніколи не було", - сказав Баранівський.

"Я вважаю його екстраординарним людиною, цікавим і порядним журналістом", - додав Бєлов, який підкреслив, що в Росії почастішали випадки нападів на представників ЗМІ, правозахисників і активістів опозиції.

перша смуга

В Європейській комісії заявили, що відчувають велику заклопотаність у зв'язку з нападами на журналістів Олега Кашина і Анатолія Адамчука.

Співробітник газети "Жуковські вісті" Анатолій Адамчук був побитий в ніч на 8 листопада в підмосковному Жуковському, порушено кримінальну справу за статтею про грабіж.

За словами колег Адамчука, він займався проблемою передбачуваної вирубки місцевого лісу для будівництва траси до авіасалону МАКС.

"Ці напади можуть розцінюватися як спроба змусити журналістів замовкнути", - вважає представник Єврокомісії Майя Косьянчич.

Російські організації також не залишили без реакції замах на Кашина.

Так, в Спілці журналістів Росії запропонували друкованим ЗМІ 5 числа кожного місяця, в день нападу на Кашина, розміщувати на першій шпальті білий квадрат з підписом: "Тут могли б бути прізвища засуджених вбивць наших колег і тих, хто замовляв ці злочини".

"Залишаються безкарними не тільки ті, хто б'є і хто платить за це - залишаються безкарними і ті, хто сіє в суспільстві насіння ненависті до чесної журналістики, хто послідовно привчає громадян країни до того, що відповіддю на слово може бути куля, ніж, кастет" , - йдеться в заяві Союзу.

"Дикі погрози на адресу Олега Кашина зовсім недавно розміщувалися на сайті" Молодої гвардії "" Єдиної Росії ", але ми поки не почули від лідерів цієї партії заяв про свою політичну відповідальність за те, що творить їх молода поросль, і своє ставлення до цього" , - додають автори заяви.

Московські опозиціонери пообіцяли присвятити Кашину і Фетисову черговий "День гніву", запланований на 12 листопада.

Про що писав Кашин

Олег Кашин спеціалізувався на суспільно-політичній тематиці і встиг в своїх статтях торкнутися інтересів багатьох.

Серед найбільш популярних статей його авторства, опублікованих в "Комерсанті" за останні два роки, - інтерв'ю з віце-президентом Лукойлу Анатолієм Барковим, тексти про придушення акцій захисників Химкинського лісу, стаття про вирок випадковому свідкові мітингу "Стратегії-31" Сергію Махнаткін, який отримав 2,5 роки колонії.

Кашин писав і на соціальні теми - про те, як Тольяттинский автозавод звільняє робітників, як співробітники ГИБДД перекрили дорогу приватними автомобілями в гонитві за злочинцем, як дачникам запропонували самостійно справлятися з наслідками авіакатастрофи "Російських витязів".

Він висвітлював мітинги, акції протесту, "марші незгодних", молодіжні політичні об'єднання, діяльність президента Медведєва.

Зокрема, за інформацією видання, на допиті слідчі цікавилися, "думав Кашин головою", коли писав на гострі політичні теми, і чи знають вони "Бекетова, овоча?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация