BBC Ukrainian - Преса - TВi втрачає "Волю" - українська преса

  1. Канал для вузької аудиторії
  2. Мова: законопроектом по закону
  3. Хакер чи ні?

ТВі скаржиться на ряд відключень телеканалу в східних регіонах України

Про загрозу скорочення аудиторії, зміні в мовному законодавстві і затримання українського програміста в Хорватії - в огляді української преси за п'ятницю.

Канал для вузької аудиторії

Телеканал ТВі, який вважається опозиційним до влади, знову ризикує втратити більшу частину своєї аудиторії, пише газета Натиснути "Коммерсант Україна" .

Рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яке повинно відрегулювати конфлікт, пов'язаний з виключенням каналу з кабельних пакетів, схоже, має зворотний ефект. Посилаючись на нього, лідер українського ринку кабельного телебачення "Воля", вирішив з 5 вересня припинити трансляцію ТВі в своєму соціальному пакеті. Канал пояснює своє рішення тим, що, згідно з постановою Нацради, він повинен включити в цей пакет все 32 каналу, які отримали державну ліцензію на цифрове мовлення.

За словами гендиректора ТВі Миколи Княжицького, це означає втрату понад дві третини аудиторії.

Втім, як пояснює кабельний оператор, ТВі, який за мірками телемережі має високий рейтинг, буде включений в більш дорогий пакет "Всесвіт". Компанія стверджує, що "більша частина аудиторії телеканалу та так підписана" на нього.

Микола Княжицький не згоден з такими оцінками, але поки судитися за повернення в базовий канал не збирається, пише газета.

Мова: законопроектом по закону

Робоча група, створена за ініціативою президента на хвилі масового невдоволення мовним законом, підготувала пакет фундаментальних змін в нього, повідомляють Натиснути "Известия в Україні" .

Поправки передбачають посилення прав української мови, скасування поняття "регіональна мова", спеціальні заходи щодо захисту місцевих мов на територіях, де проживають не менше 30% їх носіїв. Планується, що ініціатива повинна виходити саме від носіїв, які повинні спрямовувати свої пропозиції до місцевих органів влади, пише газета. Далі ці ініціативи будуть розглядати обласні ради, а закон про розвиток і захист такої мови в конкретному населеному пункті буде приймати парламент.

Якщо поправки затвердять, цілі області і райони не зможуть впроваджувати мови, альтернативні державному, а на рівні населених пунктів буде допускатися функціонування будь-яких мов нарівні з державною в усіх сферах, пише газета.

Для ЗМІ законопроект встановлює 75% -ву квоту мовлення українською і обов'язковий дубляж або титрування державних програм і фільмів.

Такі поправки викликали обурення співавтора "мовного закону" Вадима Колесніченка, який вважає, що експертна група "практично знищує вже введений закон" і "кидає Україну в вир постійного громадянського і політичного конфлікту".

Микола Княжицький не згоден з такими оцінками, але поки судитися за повернення в базовий канал не збирається, пише газета.

Хакер чи ні?

Хорватська поліція у співпраці зі спецслужбами США затримала в аеропорту міста Спліт 36-річного жителя Дніпропетровська Сергія Литвиненка за підозрою в крадіжці 20 млн доларів через інтернет, пише Натиснути "Сегодня" . Формально пана Литвиненка затримали через збіг його даних з даними людини, якого розшукує Інтерпол. Втім, масштаб крадіжки не відповідає образу життя затриманого, стверджують його рідні та друзі.

Як розповіла газеті Аліса Литвиненко, її чоловік займався створенням комп'ютерних програм для захисту від хакерських атак, жив у звичайній квартирі в Дніпропетровську, та не бачив.

"Про все, що з ним трапилося, ми дізналися з новин в мережі. А про те, в чому звинувачують, прочитали на сайті хорватської міліції. Його телефон не відповідає, не вдається зв'язатися і з адвокатом, якого призначили Сергію", - розповіла вона .

МЗС України повідомив, що пан Литвиненко досі знаходиться в Спліті, де вирішується питання про його екстрадицію в США.

Огляд підготувала Марія Кондрачук, Служба моніторингу ВВС

Хакер чи ні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация