BBC Russian - У світі - Google може припинити свою роботу в Китаї

Компанія Google заявила, що може піти з китайського ринку через що мали місце спроб злому електронної пошти Gmail китайських правозахисників.

За словами представників компанії, існують докази "добре продуманого нападу на нашу корпоративну інфраструктуру з Китаю".

Натиснути Листи китайців

Google не вказує пальцем на уряд Китаю, проте при цьому заявляє, що більше не має наміру піддавати самоцензури результати пошуку на своєму китайському сайті, як того вимагають китайська влада.

Google не вказує пальцем на уряд Китаю, проте при цьому заявляє, що більше не має наміру піддавати самоцензури результати пошуку на своєму китайському сайті, як того вимагають китайська влада

Google обмірковує своє майбутнє в Китаї

Як кажуть в Google, на практиці це означає, що китайський сайт Google, відкритий в 2006 році, може бути закритий.

Офіційний Пекін поки ніяк не коментує заяви Google. Проте, державне інформагентство Сіньхуа наводить слова неназваного офіційного особи, який стверджує, що уряд вивчає ситуацію і сподівається отримати від компанії більш повну інформацію.

Натиснути Ваша думка

Держсекретар США Хілларі Клінтон вже сказала, що озвучені Google звинувачення "викликають серйозне занепокоєння і питання" і що Сполучені Штати вимагають роз'яснень від влади Китаю.

Google також повідомляє, що протягом найближчих тижнів компанія має намір провести переговори з владою Китаю в надії надати своїм клієнтам в цій країні пошукову систему, не піддається фільтрації.

Після заяви Google котирування акцій компанії впали на 1,1% на електронних торгах в Нью-Йорку.

У 2009 році загальна вартість китайського ринку інтернет-пошуку перевищила 1 млрд доларів.

У році, що наступив, за прогнозами фахівців, діяльність Google на цьому ринку може принести компанії близько 600 млн доларів.

Нелогічно?

Після того, як Google оголосив про своє рішення, в її підтримку біля офісу компанії в Пекіні з'явилися живі квіти.

У той же час критики в своїх інтернет-щоденниках та на форумах малюють більш складну картину.

Бізнес-оглядач Бі-бі-сі Роберт Пестон Натиснути відзначає в своєму блозі , Що на його думку, керівництво Google діє непослідовно і нелогічно.

"Частина акціонерів Google напевно більше турбується про комерційного прибутку, ніж про демократичні свободи. Для них це все одно що рубати сук на якому сидиш - оскільки незрозуміло, яким чином, пішовши з китайського ринку, Google зможе забезпечити китайським правозахисникам можливість приватного доступу до електронної пошти ", - пише Пестон.

Порівнюючи заяву Google з "великим театральним жестом", Пестон підкреслює, що на думку багатьох правозахисників, Google спочатку, з часу початку роботи в країні в 2006 році, не повинен був погоджуватися піддавати результати пошуку на своєму сайті цензурі.

Ціна доступу до ринку

Прийшовши на китайський ринок чотири роки тому, каліфорнійська компанія погодилася піддавати цензурі результати пошуку на своєму сайті, підкоряючись вимогу місцевої влади.

Так само як Yahoo, Microsoft і десятки інших компаній, керівництво Google вважало, що при відсутності інших альтернатив це справедлива ціна за доступ до мільйонів потенційних користувачів.

Пестон вважає, що "рішення Google керуватися насамперед моральними, а не фінансовими міркуваннями не так уже й дорого буде їм коштувати".

Google не є монополістом на китайському ринку. Частка так велика - 31% - в порівнянні з більш поширеним в Китаї пошукачем Baidu, котрий обіймав 64% ринку, зазначає наш оглядач.

"Новий рівень кібервійни"

Деякі експерти з безпеки в інтернеті вважають, що для того, щоб Google вирішила піти з країни, напад на його інфраструктури повинно було бути дійсно масштабним і небезпечним.

"Цей напад підкреслює той факт, що війна в кіберпросторі перейшла на новий рівень", - сказав в інтерв'ю газеті New York Times Джеймс Малвенон, фахівець з питань китайського інтернету.

Аналітики технологічного порталу CNet.com вважають, що зайнявши жорстку позицію по відношенню до Китаю, Google, можливо, намагається справити враження на Вашингтон.

У той же час, кореспондент Бі-бі-сі Меггі Шилдс зазначає, що політика Google в будь-якому випадку викличе широкий резонанс.

"Беручи до уваги, що Китай навряд чи послабить свої вимоги до Google, компанію чекає справжній шквал суспільної уваги", - вважає Шилдс.

Нелогічно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация