Бджоли і мурахи на пасіці - Що робити «Пасіка бджоляр АМГ Карника Бакфаст Італійка

  1. Помилки при виборі ділянки для розміщення пасіки
  2. Мурахи на пасіці
  3. Руді лісові мурахи

Оцініть цею Запис

Будьласка Оцініть Дану публікацію

[Total: 1 Average: 5]

Справжній бджоляр вже ранньою весною, виключаючи боязнь холодних ночей і сльотавих днів, поспішає з бджолиними сім'ями до перших медоносів, щоб не упустити жодної години для забезпечення їм активного розвитку.

Оцініть цею Запис   Будьласка Оцініть Дану публікацію   [Total: 1 Average: 5]   Справжній бджоляр вже ранньою весною, виключаючи боязнь холодних ночей і сльотавих днів, поспішає з бджолиними сім'ями до перших медоносів, щоб не упустити жодної години для забезпечення їм активного розвитку

Які мурахи заважають бджолам

Він також забезпечить перевезення бджіл до масиву головного медозбору, так як їх продуктивність при кочовому пчеловождении завжди значніше, ніж при стаціонарному місці розташування пасіки - зменшується ризик залежності успіху від примх погоди. Використовує він і можливості пізнього хабар для осіннього нарощування кількості бджіл.

Помилки при виборі ділянки для розміщення пасіки

Принести неприємності бджолам і бджоляру можуть лише помилки при виборі ділянки для розміщення пасіки. Тому ще до транспортування бджолиних сімей на природу необхідно ретельно обстежити місце, де будуть стояти вулики, і місцевість в радіусі продуктивного літа бджіл - визначити ресурси її продуктивності. Істотно при виборі точка також те, що пасіку слід розташовувати в тихому захищеному від пануючих вітрів місці, щоб був полегшений політ бджіл за нектаром і пилком. У польотах їх крила зношуються, і особливо швидко у особин, що літають більш 0.5 км, і при сильному вітрі. Вік робочої бджоли можна визначити за станом її крил, ніж вона старше, тим більше вони у неї обшарпаними. «У затишшя, де стоять вулики проти сонця - тепло, і бджоли, особливо сильних сімей, викликані підступними променями сонця, летять у відкрите поле за взятком і не знаходячи його, гинуть, охоплені холодним вітром. Таким чином, втрачаючи по одній пчёлке, слабшають кращі сім'ї - надія пасіки »(А. Буткевич).

Мурахи на пасіці

Значні незручності навесні, вірніше сказати лихо для бджіл і бджоляра, можуть надавати поруч розміщені колонії мурах. Чорні садові мурахи не завдають особливої ​​шкоди бджолиним сім'ям (і клопоту пасічнику), згубний напад їх на бджіл ніколи не спостерігається. На практиці навіть наявність мурашників малих чорних і рудих мурах є для мене орієнтиром вдалого вибору точка, їх кількість вказує на захищене від вітрів місце. До того ж, і при їх скупченні на полотнинці, досить покласти на нього гілочки папороті, кропиви, полину, а ще краще посипати сіллю, і вони незабаром покинуть вулик. У свою чергу колонії великих рудих лісових мурах поблизу пасіки завжди змусять бджоляра вживати термінових і кардинальних заходів. Ці лісові санітари надають неоціненну послугу рослинам, знищуючи шкідників, але разом з цим, добуваючи їжу їм байдуже - зустрінеться чи то шкідливе комаха, то чи надзвичайно корисний запильник рослин медоносних бджіл. Особливо ситуація загострюється внаслідок того що вони поводяться як хижаки і поблизу льотків вулика - часто нападають, жорстоко розправляючись, на бджіл. Проникаючи в гніздо бджолиної сім'ї - гублять розплід і грабують мед.

Проникаючи в гніздо бджолиної сім'ї - гублять розплід і грабують мед

Бджоли і мурахи на пасіці - Що робити

В один із сезонів довелося і мені відчути нашестя армади рудих лісових мурах. Так ще взимку (в лютому) визначившись з майбутніми посівами гречки, беручи до уваги і наявність медоносів лісового масиву, ми з товаришем, лісником обходу, також любителем і знавцем бджіл вирішили об'їхати околиці з метою вдалого вибору ділянки для розміщення навесні пасіки. Дув північний вітер, що було важливо, щоб передбачити його дії на вулики і їх мешканців, нас же змушував швидше визначатися на місцевості. Цей поспіх згодом і принесла неприємності. Відвідавши кілька ділянок, ми до полудня підібрали зручний майданчик.
У першій декаді квітня, лише зацвіли перші верби, бджолині сім'ї були перевезені в лісовий масив. Вулики були захищені від вітрів, в полуденний час перебували в тіні насадження клена гостролистого. Поруч в достатку було і медопильценосов - верби, диких груш і яблуні, акації жовтої і аморфи чагарникової, липи і, звичайно ж, акації білої. Все це радувало, але вже на другий день прийшов лихо.

Руді лісові мурахи

На південному схилі в насадженні, в 20-50 метрах від пасіки, було до 30 великих мурашника рудих лісових мешканців. Буквально з ранку хижаки сотнями рухалися біля вуликів, намагаючись по прілётной дошці проникнути в льоток і нападаючи на наближалися бджіл.
Негайно почали застосовуватися захисні заходи. Щодня вранці, протягом місяця, довелося гасом обробляти нижню частину вуликів, кілочки змащувати солідолом, накриваючи їх целофаном, прілётние дощечки взагалі прибрати, щоб звести до мінімуму можливість дістатися мурашкам до летку. З весни до червня місяця довелося переміщати «купи» мурашників на пристосованих санчатах подалі від пасіки. Один з бджолярів нашого колективу навіть намагався час від часу обприскувати мурашники різними отрутами, але ефект був мізерний. Активна боротьба тривала поки ділянку пасіки не покрив густий трав'яний рослинністю, і при цьому активність хижаків помітно знизилася, але не можна сказати, що повністю припинилося їх нашестя.
Біда звичайно з часом відступила, бджолині сім'ї зібрали непоганий урожай меду, в середньому до 70 кг за сезон. Нами ж бджолярами був отриманий хороший урок - залишені гіркі спогади про нашестя лісових рудих хижаків. Після цього сезону завжди ретельно і не поспішаючи обстежується ділянку лісового масиву і поблизу передбачуваного місця розміщення пасіки.

Уривок з авторської книги «Життя серед бджіл».
Книгу можна придбати, звернувшись з повідомленням на мою сторінку в facebook. Електронний варіант 1 $ за екземпляр, в перекладі на національну валюту України - гривню.

З квітня по жовтень замовлення виконати мені буде складніше, в цей час майже безвиїзно з бджолами в лісі.
Більше інформації про книгу «Життя серед бджіл» можна отримати на сторінці
http://www.paseka.in.ua/nikolaj-novikov-kniga-zhizn-sredi-pchel/
З повагою Микола Новиков

Фотографії взяті з сайту https://veralline.com/blog/open/4927.html

Оцініть Дану Публікацію


Публікації зі схожої тематики:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация