Бейлі, Аліса

  1. життя
  2. Вчення А. Бейлі
  3. Критика А. Бейлі і її навчання
  4. Олена Реріх про Алісу Бейлі і створеному нею товаристві «Школа Арканов»
  5. Бібліографія

Аліса Бейлі

Аліса Бейлі ( англ. Alice A. Bailey; 16 червня 1880 , Манчестер - 15 грудня 1949 ) - американський письменник і езотерик, її книги послужили основою багатьох аспектів перебігу Нью-ейдж . Заснувала ряд Центрів посвяти (навчальних закладів) в Європі і Америці , Що існують донині.

життя

народилася 16 червня 1880 м в Манчестері , Англія , При народженні отримала ім'я Аліса Ла-Троуб Бейтмен (Alice LaTrobe Bateman). Її батьки належали до старовинних знатних родів.

Вона рано осиротіла. Мати і батько один за іншим померли від туберкульозу, і Аліса виховувалася у своїх бабусі і дідусі. У дитинстві її життя не була дозвільної, вона була пронизана дисципліною, ритмом і законослухняністю - за спробами свавілля неминучим було покарання.

В юності її внутрішнє життя було сповнене мук і душевних мук. Їй ще не було п'ятнадцяти, але вона вже кілька разів намагалася накласти на себе руки. На щастя, вона стала розуміти, що стоїть за цим імпульсом - невдоволення світом, її оточуючим, з'єднання почуття і розуму в прагненні осягнути високе і прекрасне, почуття самотності і покинутості.

Душевний біль і заглибленість в себе незабаром розкрили вроджену здатність «відчувати» людей і передбачити обставини, знати, що людина думає і як надійде. Усвідомлення в собі цю властивість стало початком містичного періоду в житті Аліси.

Перше видіння, як вона сама потім запевняла, відбулося 30 червня 1895 року. У будинку не було нікого, крім слуг. Аліса читала у вітальні книгу. Раптом відчинилися двері і з'явився високий чоловік - в європейському костюмі, але з тюрбаном на голові. Незнайомець мовчки підійшов до неї і сів поруч. Аліса була так приголомшена, що не могла вимовити ні звуку. А Незнайомець сказав, що є важлива запланована робота, яку вона могла б виконати для людей, але що ця робота вимагає від неї глибокої зміни характеру. Однак, спершу їй слід досягти повного самоконтролю, і тільки тоді можна буде почати. Він сказав, що їй доведеться багато подорожувати по всьому світу, відвідати безліч країн, виконуючи роботу, доручену їй Учителем. Він підкреслив, що все залежить від неї самої, від того, наскільки вона зуміє змінити свій характер і що вона повинна негайно почати це робити. Незнайомець додав, що буде вступати з нею в контакт один раз в декілька років. Потім встав і вийшов. Значно пізніше вона дізналася, як вона стверджувала, що що був їй тоді в баченні Незнайомець - це відомий теософам Учитель Кут-Хумі (Koot Humi).

Аліса отримала повноцінну класичну освіту, була навчена прекрасним манерам і стала глибоко релігійною людиною. Її вчили дбати про бідняків і хворих людей, виховуючи в ній розуміння того, що власне благополуччя накладає на людину певні зобов'язання і відповідальність по відношенню до інших.

Перший раз життя Аліси різко змінилася в 22 роки: вона залишила безтурботне матеріально забезпечене життя, вирішивши стати проповідником серед солдатів Британської Армії. Протягом шести років Аліса вела важку місіонерську роботу серед солдатів. Вона проводила євангельські зборів, вела класи з вивчення Біблії ; працювала в Ірландії , в Індії , в Гімалаях . Вона проводила в середньому п'ятнадцять зборів в тиждень. Часто відвідувала госпіталі, доглядаючи за хворими і пораненими, її добре знали в госпіталях.

В Індії в 1907 м вона зустріла Уолтера Еванса (Walter Evans), за якого вийшла заміж. У тому ж році вони переїхали в США , Де Еванс отримав пост священика протестантської церкви. Але їх шлюб виявився невдалим: відносини Аліси і Еванса стали погіршуватися, і в кінці кінців, через 7 років вони розійшлися, і Аліса залишилася одна з трьома дочками. Вона пережила період бідності, їй довелося важко працювати, щоб прогодувати і виховати дітей.

В січні 1919 м вона зустріла теософа Фостера Бейлі, з яким пізніше, коли їй вдалося офіційно отримати розлучення з Евансом, вони одружилися. Вони занурилися в теософську роботу. В кінці 1919 року Фостер Бейлі став керувати національною секцією теософського суспільства . Кілька років А. Бейлі разом з Фостером працювала в різних відділеннях Теософського суспільства США, включаючи езотеричні секції, зустрічалася з учнями Е. П. Блаватської . «Таємна доктрина» Е. Блаватської стала для А. Бейлі величезним надихаючим імпульсом.

В листопаді 1919 м стався телепатичний контакт Аліси Бейлі з тим, хто згодом фігурує в її працях під ім'ям Тибетець. Голос, який вона почула, сказав їй: «Є деякі книги, які бажано написати для людей. Їх можете написати Ви. Ви зробите це? »Так почалася робота, яка тривала 30 років, в результаті чого були написані більше двадцяти книг, які, як вона сама заявляла, в основному написані під диктовку тибетців.

Імовірно, контакт був встановлений з Учителем Джуал Кхулом (Djwhal Khul). Так це чи ні, не має, зі слів самого тибетців, значення: "Написані мною книги не вимагають визнання. Вони можуть вважатися, а можуть і не рахуватися точними, істинними і корисними. Це ваша справа переконатися переконатися в їх істинності за допомогою правильної практики і застосування інтуїції. як я, так і Aлиса A.Бейлі ні в найменшій мірі не зацікавлені у проголошенні даних книг натхненними писаннями або в тому, щоб про них говорили (затамувавши подих), як про роботу одного з Вчителів "(Витяг з заяви тибетців)


В тисяча дев'ятсот двадцять три м Фостер і Аліса Бейлі заснували Школу Арканов (Arcane School), з метою сформувати школу учнів наступаючої Нової Ери (New Age - Нью-ейдж ). Місією школи було оголошено навчання учнів тому, як правильно побудувати своє життя, щоб вона була відповідно до Великим Вселенським Планом, що проводяться в життя внутрішньої ієрархією духовних вчителів, починаючи з Христа .

Під час Другої світової війни (Строго кажучи, Аліса Бейлі розглядала Другу і Першу світові війни як єдину Світову Війну 1914-1945 років) в своїх лекціях вона часто приділяла увагу проблемі геноциду євреїв нацистами, про яких (нацистів) вона висловлювалася як про істот, які пройшли недостатньо довгий шлях духовної еволюції і тому здійснюють такі жахливі помилки. Ці висловлювання привели до того, що вона була внесена в «Чорний список» Гітлера . Незважаючи на спроби захистити євреїв, вона все-таки стверджувала, що поточне (на той час) сумне становище євреїв багато в чому викликано їх минулого кармою, за яку їм тепер доводиться розплачуватися. Це дало привід супротивникам Бейлі припускати те, що вона вважає правильним що проводиться масове насильство над євреями, і звинуватити її в расизмі і антисемітизмі.


Незадовго до кінця свого життя - в 1947 м - вона написала свою автобіографію, на прохання її учнів і послідовників. Незважаючи на небажання приділяти якесь особливе увагу власній персоні і звеличувати себе, вона все-таки вирішила писати книгу - щоб надихнути кожного слідувати його власним духовним шляхом. Автобіографія залишилася незавершеною.

Вона померла в 1949 м

Вчення А. Бейлі

Книги Аліси Бейлі присвячені таким предметам, як:

  • шлях духовної еволюції
  • духовна Ієрархія
  • нове учнівство
  • медитація як форма служіння людям
  • езотерична астрологія
  • езотеричне лікування

Першою з її книг була опублікована книга «Посвята Людське і Сонячне», де описуються взаємини і взаємодії між різними царствами нашої планети - мінеральним, рослинним, тваринним, людським і духовним. Кожне царство розглядається як певна ступінь розвитку свідомості. У наступних книгах, написаних під загальним заголовком «Трактат про семи променях» (A Treatise on the Seven Rays), мова йде про призначення людини. Інтеграція людства в світ духовний - ось найближче завдання, що стоїть перед людством. Вирішити її можливо тільки при розширенні свідомості. П'ять кульмінаційних переживань Ісуса Христа під час його життя в Палестині: Народження, Хрещення, Преображення, Розп'яття, Воскресіння і Вознесіння - постають в книгах А. Бейлі як п'ять етапів Шляхи розширення свідомості. Якщо людині стає відомо про все це, якщо він знає про майбутній всім людям духовному просуванні від одного етапу до іншого по Шляху Посвяти, йому відкривається поле конкретного служіння.

Всі її книги, особливо «Трактат про Семи променях», написані за схемою, яка передбачає духовний шлях, яким треба слідувати, щоб розширити горизонт свого розуму і долучитися до нової мудрості і знання про світ і людей. Читачеві пропонується глибоко поміркувати про викладається в її книгах теоріях, і за допомогою інтуїції пробудити у себе більш вищий розум і навчитися сприймати світ, не роблячи поспішних висновків. Своє вчення вона пропонувала як знання, цінність або незначимість якого не повинна сприйматися апріорно, але повинна бути перевірена якимось чином на власному досвіді.

Деякі послідовники і прихильники вчення Бейлі стверджують, що книги Бейлі є скоріше джерелом натхнення, ніж джерелом знання, і що їх зміст швидше надає якийсь певний ефект на свідомість того, хто їх читає, ніж дає будь-яку інформацію про духовний шлях.

Вона пророкувала про нової світової релігії, в якій кожна людина, незалежно від раси, релігії, статі, міг бути вільним у пошуку істини, перебуваючи в оточенні загального миру і братерства. Вона пише про всесвітню тенденції до об'єднання і співпраці всіх людей на Землі на основі високої духовності. Людство знаходиться на шляху до загального Братству. І ця тенденція буде панувати найближчі кілька тисяч років. Вона говорила: «Для того, щоб на Землі могла з'явитися справжня і загальна релігія, яку чекає світ, вчення Сходу і Заходу повинні бути об'єднані і синтезовані».

Аліса Бейлі провела аналіз існуючих езотеричних шкіл, поділ їх за рівнями впливу і значення в еволюційному процесі. Езотеричні школи вона умовно розділяла на кілька видів, залежно від рівня розвитку наставника:

  1. езотеричні школи, засновані прагнуть. Засновників цих шкіл штовхає на їх діяльність любов до викладання, деякий особисте честолюбство. Їх методи є екзотеричний : Вони дають тренування, засновану на тому, що вже відомо, в їх викладанні мало нового. Вони користуються стандартними книгами по окультизму або компілюють старі посібники. Вони вимагають підпорядкування і ставляться з несхваленням і критикою до інших шкіл, навчаючи виключно прихильності лідеру і лояльності до тієї інтерпретації істини, яку дає цей лідер. Це не езотеричні школи, і їх лідери не є учнями. Ці лідери - лише прагнуть на Шляху Випробування, причому не надто просунуті.
  2. Школи, засновані людьми, які навчаються викладати і служити. Ці школи досить нечисленні. Глава школи намагається викладати смиренно і без всяких претензій. Він розуміє, що його контакт з вищими силами ще не частий. Його вплив і випромінювання не дуже могутні. Зазвичай він вчиться на своїх помилках. Але він дає більш правильну тренування і знайомить початківців з основами Вічної мудрості.
  3. езотеричні школи нового типу. Це ті, які засновані більш просунутими учнями. Завдання у них набагато важча, їм необхідно дати людям нові істини і нові інтерпретації старих. Це нове і більш просунуте виклад буде засновано на старих істинах і цим порушить антагонізм з боку старих шкіл. У керівників цих шкіл - набагато більш сильний вплив, і їх робота стане всесвітньою за своїм охопленням. Вони мають більш сильним духовним покликом, який чують багато. Цим учням довірена важка робота підстави нових шкіл. Їх вплив поширюється на всі боки, притягаючи тих, хто готовий до нових навчань. Вони впливають на свідомість людей всюди, розширюючи кругозір широкої публіки і знайомлячи людство з новими концепціями.

Крім того, вона особливо виділяла існування певних шкіл, які маскуються під істинні і привертають нерозумних і цікавих. На щастя, вплив їх невелика. Вони тимчасово заподіюють багато шкоди, так як спотворюють вчення і дають неправильні уявлення, але вони практично не мають ніякої реальної сили.

Критика А. Бейлі і її навчання

Частина книг Аліси Бейлі піддалася звинуваченням у расизмі і антисемітизмі. Критики посилаються, наприклад, на такі витяги з її книг:

  • вона писала, що звірства нацистів проти євреїв виникли через те, що «Єврейська раса, яка любила різні способи володіння світом більше, ніж вона любила служіння Свєту, приєдналася до бунтівників проти Бога», і отже, оскільки «закон расової карми діє, євреї розплачуються, фактично і символічно, за те, що вони зробили в минулому ».
  • «Євреї є реінкарнація духовних помилок, або осад з іншої планети»
  • «Слово" любов "в значенні -" любов до інших "- відсутня в іудаїзмі ... Євреї ніколи не куштували любові Бога»
  • «Коли егоїзм в ділових відносинах і відомі маніпулятивні тенденції єврейського народу зміняться на більш неегоїстичний і чесні форми діяльності», тоді припиниться антисемітизм
  • «Проблема євреїв буде вирішена їх шлюбами з іншими народами; але проблема негрів - немає »

Послідовники Бейлі вказують на захист наступні моменти:

  • В її книгах відносини між багатьма різними расовими / культурними групами обговорюються з різних точок зору, і ні євреї, ні негри, як і інші народи і соціальні групи, не зазначені якимось окремим вироком, які виходять за межі їх місця в історичному і еволюційному процесі .
  • Фрази «духовні помилки» і «розплата», коли вони вирвані з контексту її книг, швидше за вводять в оману, ніж викладають її картину світу. В її системі духовної еволюції страждання в будь-якого життя не розглядається як «покарання», але скоріше як необхідна відпрацювання карми, ведуча завжди до духовного просування (в перспективі).
  • Є схожі її висловом по відношенню до деяких інших культурних / расових груп, які вказують їх особливі слабкості, сили, і виклики в глобальній схемою.

Критика творів Бейли як расистських почалася з використанням її книг пропонентом нацистської і фашистської ідеології, які, коли вдавалися в своїх творах до цитування творів діячів релігії і окультизму, почали використовувати окремі витяги з книг Бейлі. Це незважаючи на те, що вона сама фашистів і нацистів оцінювала як Зло і як істот, що знаходяться на низькому рівні еволюції. Аліса Бейлі чітко дистанціювала фашистів від німецького народу: "німці так само дорогі серцю людства, Богу, Христу і всім правильно мислячим людям, як і будь-які інші народи. Німців слід так само звільнити від Гітлера, як і поляків, євреїв, чехів та інші поневолені народи "(" екстерналізація ієрархії ", стор.189)

Самою А. Бейлі адресують такий вислів: «Єврейська проблема здається мені в близькому часі нерозв'язною. Я в даний час не бачу виходу, крім повільного процесу еволюції і будь-якої запланованої освітньої кампанії. У мене немає антиєврейських почуттів; деяких з моїх найулюбленіших друзів, таких як Доктор Ассаджиоли, Регіна Келлер та Віктор Фокс, я дуже люблю, і вони це знають. У світі мало людей, настільки близьких до мене, як вони, я довіряю їм, коли звертаюся до них за порадою і розумінням, і вони не підводять мене. Я була офіційно в "Чорному списку" Гітлера через мою захисту євреїв, коли я проводила лекції в різних частинах Європи. Незважаючи, однак, на те, що я в повній мірі знаю чудові якості євреїв, їх внесок в західну культуру і науку, їх чудові придбання і дари в творчості, у мене все ж не виходить побачити якесь негайне рішення їх хресної і страхітливої ​​проблеми ».

Олена Реріх про Алісу Бейлі і створеному нею товаристві «Школа Арканов»

«Багато наївні люди вважають, що темні сили діють лише злом, розпустою і злочинами. Як помиляються вони! Так діють лише грубі і сили малих ступенів. Набагато небезпечніші ті, хто приходять під личиною Світу. Ви вже знаєте такий приклад. В Америці існує дуже велике Суспільство, і глава його отримує вчення від вчителя, який не розкриває свого імені, називаючи себе Тибетським Братом. Ми знаємо, хто ховається під цим псевдонімом. Сила його велика. І мета цього вчителя, персоніфікуючи нібито вчителя Білого Братства, як можна більше заманити в свої кадри непоганих і корисних людей, які інакше могли б дієво допомогти Великому Плану Владик, Плану порятунку планети. І спокушені нещасні, не володіючи істинним розпізнаванням вогнів серця, як метелики, летять на спопеляючий їх чорний вогонь. Невігластво, відсутність чуттєве штовхають їх в обійми темряви і позбавляють надовго, якщо і не назавжди, благотворного впливу і тяжіння Променів Великої Твердині Світу.

Грізній Армагеддон, Аджея сили темряви борються за самє Існування своє, Відчай Робить їх настолько згуртованімі и наполеглива в досягненні мети своєї. Князь Світу цього має много талановитих свідомих и несвідоміх посібніків, и наївно думати, что смороду НЕ вміють діяті тонко. Вони дуже вишукані і винахідливі і діють по свідомості своїх жертв. Але всі вони позбавлені теплоти серця. У мене є книги цього Тибетського вчителя, вони сухі до надзвичайності. Одна книга називається "Біла Магія". Сказано, що кращі сторінки запозичені з Учення Білого Братства. Цікаво відзначити, що глава цього Товариства, для більшого престижу свого і заманювання прихильників наших книг, рекомендує їх своїм членам і заснувала класи для вивчення книг "Агні Йоги". Так переплітаються на Землі тьма зі Світлом. »

«Листи Є. І. Реріх» (МЦР) т.2 стр.312. Лист А. І. Клизовский від 23.08.1934

Бібліографія

У співавторстві зі своїм вчителем тибетців

  • Посвята Людське і Сонячне (1922)
  • Листи про окультну медитації (1922)
  • Трактат про Космічному Вогні (в двох томах) (1925)
  • Світло Душі (йога сутри Патанджалі) (1927)
  • Трактат про Білу Магії (Шлях учня) (1934)
  • Учнівство в Новому Віці - том 1 (1944)
  • Учнівство в Новому Віці - том 2 (1955)
  • Проблеми людства (1947)
  • Нове явище Христа (1948)
  • Доля націй (1949)
  • Мара: світова проблема (1950)
  • Телепатія і ефірний провідник (1950)
  • Освіта в Новому Віці (1954)
  • Екстерналізація ієрархії (1957)
  • Трактат про Семи променях:
  • Том 1: Езотерична психологія I (1936)
  • Том 2: Езотерична психологія II (1942)
  • Том 3: Езотерична астрологія (1951)
  • Том 4: Езотеричне цілительство (1953)
  • Том 5: Промені і посвяти (1960)

Написані самої А. Бейлі

  • Свідомість атома (1922)
  • Душа і її механізм (1930)
  • Від інтелекту до інтуїції (1932)
  • Від Віфлеєму до Голгофи (Посвяти Ісуса) (1937)
  • Незакінчена автобіографія (1951)
  • The Labors of Hercules (1974)
  • Подвиги Геракла (астрологічна інтерпретація) (вперше опубліковано в 1982)

ПОСИЛАННЯ

Wikimedia Foundation. 2010 року.

Ви зробите це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация