«Бен-Гур»: живий пульс античності

В український прокат вийшов найбільш очікуваний фільм вересня - «Бен-Гур» Тимура Бекмамбетова. Напередодні картина була презентована в столичному кінотеатрі «Сінема-Сіті».

Напередодні картина була презентована в столичному кінотеатрі «Сінема-Сіті»

Прем'єрний показ був незвичайним. Одночасно відбулася прем'єра нової техніки - проектора Barco DP4K-60L, який за якістю зображення перевершує попереднє покоління проекторів, як запевняють експерти, в два рази. У поєднанні з 3D-ефектом глядачі спостерігали абсолютно фантастичне видовище.

Підтверджую, що ви, будучи глядачем, немов входите в простір екрану і стаєте учасником дійства.

А дійство таке. Воно відбувається в Палестині в 26 році від Різдва Христового. Двоє друзів, єврей Бен-Гур і римлянин Мессала, зустрічаються після довгої розлуки дорослими людьми і розуміють, що дружба вже неможлива. Юда, зелотами (противник Риму), співчуває боротьбі свого народу за звільнення, а Мессала - трибун римського легіону - стоїть на сторожі інтересів імперії і вимагає, щоб той зрадив своїх співвітчизників. Недоведеним вина Бен-Гура дає привід відправити його на галери і кинути його матір і сестру, як родичів злочинця, в тюрму. Але Юда клянеться повернутися і помститися ...

Висновок, галери, битви, морські битви і подорожі, епізоди, пов'язані із зародженням християнства, - все вищеназване присутнє в надзвичайно видовищному фільмі.
«У мене завжди викликають захоплення люди, які зуміли пройти труднощі і випробування життям і виявилися знову на висоті, - каже після перегляду Ірина Кондратенко, вчителька. - Таким був Іуда, відкинутий іншому, засланий на галери, де його плекати не ненависть, я думаю, а більше любов до матері і сестри. Навіть в таких загнаних обставин він залишився вірним своїм моральним принципам ».

Багато задавали питання - це той самий Іуда, який зрадив Христа, або інший? Вношу ясність - інший. Адже Юда в ті часи у відповідному регіоні - як Іван в наших межах.

Він переміг, переміг не тільки Мессали в гонках, а свою ненависть до нього. Це, мабуть, головна перемога в його житті.

Одна з головних сцен фільму - картина скачок, коли ви перетворюєтеся з глядача в залі в глядача на трибунах римського іподрому. Це можна порівняти з приголомшливою інтригою футбольним матчем, коли ви не просто спостерігаєте, а починаєте хворіти. Божевільні швидкості, хрускіт кісток, захоплені крики глядачів і летять в небо колеса! «Формула-1» в античному виконанні.

Цікава позиція Тимура Бекмамбетова, який так визначає коріння своєї творчості в кінематографі: «Мені подобається лякати людей, а американці мають великий досвід в цій справі. Але повторювати цей досвід буквально я не можу, як не можу бути американським режисером ». Може, тому фільм провалився в американському прокаті? Але 100 мільйонів доларів, витрачені на картину, кажуть про американський розмах.

Чому цей фільм цікавий українському глядачеві? Чи не тому, хто дивиться його як дорогу захоплюючу картинку, а намагається вибудувати паралелі із запропонованих меридіан античності. Фільм дивним чином накладається на сучасну ситуацію. Хто хоче бачити - той побачить. І зробить висновки.

Валерій Поліщук


Багато задавали питання - це той самий Іуда, який зрадив Христа, або інший?
Може, тому фільм провалився в американському прокаті?
Чому цей фільм цікавий українському глядачеві?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация