BERLIN ORIENTAL GROUP: східна музика в центрі Європи

Ми випадково зустрілися з Олексієм на одному заході Ми випадково зустрілися з Олексієм на одному заході. З'ясувалося, що він музикант, носить з собою скрипку, пише музику, організовує концерти. З'ясувалося, що я нічого не знаю про життя берлінських музикантів. В якості профілактики моєї музичної безграмотності Олексій запросив мене на концерт створеної ним групи BERLIN ORIENTAL GROU P. Після різноголосих і солодких, як східні солодощі, композицій і скажених танців я зрозуміла - інтерв'ю не уникнути. Тому що музична група BERLIN ORIENTAL GROUP і сам Олексій заслуговує на нашу окрему увагу.

Розмова з музикантом вийшов таким літнім, легким, веселим і, звичайно ж, музичним. Олексій щось наспівував, багато сміявся і з апетитом їв замовлений ним японський суп. Мені б хотілося, щоб і наше інтерв'ю з ним було таким же, як цей харизматичний і енергійна людина. Ми з ним придумали особливий формат нашого спілкування - правила життя берлінського музиканта Олексія і його багатонаціональної групи BERLIN ORIENTAL GROUP.

- Так, музиканти - це саме ті люди, які займаються музикою за гроші. Чому все про це запитують? Мене, звичайно, до сих пір дивує, що є люди, які настільки цінують наше мистецтво, що готові за це платити (сміється). А, взагалі, робота музиканта - це вічне напругу. Зазвичай як буває? Прийшов - попрацював - отримав зарплату. А тут ти постійно балансуєш між упевненістю і невпевненістю.

- Ми всі ростемо на ідеалах, які говорять нам, що треба писати таку музику, щоб вона була твоїм я, нервовим імпульсом, продовженням тебе самого. І це дійсно так. Але музика повинна бути актуальною і комунікативної. Вона повинна розмовляти з людьми їхньою мовою, вона повинна їм подобатися. Я пробував грати різну музику в різних стилях. У свій час мені подобався джаз і я його грав. Але потім я зрозумів, що сучасна музика сьогоднішнього дня - це не переграв джипсі-джаз 30-хх, тому я намагаюся грати те, що зрозуміло публіці сьогодні і зараз.

- Чи можемо зараз з тобою ввести новий термін - слушабільность. Про це завжди треба пам'ятати, коли пишеш або робиш музику. Якщо вона не слушабільная, тобто така, яку і слухати навіть не хочеться, то навіщо вона взагалі потрібна?

- Я завжди шукаю таку ідею для музичної композиції, що якби я сам почув її на якомусь концерті, то я б подумав: а музикант класно придумав - Я завжди шукаю таку ідею для музичної композиції, що якби я сам почув її на якомусь концерті, то я б подумав: а музикант класно придумав.

- BERLIN ORIENTAL GROUP - це YOзгюр Ерзой (дудук, баглами) з Туреччини, Олексій Кочетков (скрипка) з Росії та Ізраїлю, Крістіан Варас (гітара) з Чилі, Рафаель Еспіноза (бас) зі Швейцарії, Пітер Кунш (перкусія) з Німеччини. Ніхто з нас не приїхав до Берліна з арабських країн, але музика сходу нагадує нам про будинок. На кожній репетиції ми вибираємо якою мовою говорити, в залежності від настрою. До нас на концерти приходять німці, турки, американці, сирійці і російські, і все в кінці кажуть «Салам алейкум». Я вважаю за краще є хуммус з чорним російським хлібом. Наш турецька багламіст вміє співати турецькі пісні з німецьким акцентом. Наш чілійскмй гітарист вміє грати єврейський пісні на фламенко-гітарі. Наш швейцарський басист завжди вчасно приходить на репетиції, навіть коли вони скасовуються. Наш німецький перкусіоніст так стукає на дарбуці, що іноді в танок пускається навіть пророк Мухаммед.

- Наша фішка в тому, що ми беремо східну музику (арабську, турецьку, сирійську - Наша фішка в тому, що ми беремо східну музику (арабську, турецьку, сирійську ...), робимо свої аранжування і представляємо її європейському слухачу. У нас завжди виходить «концерт-вечірка». Починаємо ми спокійно, а до кінця другого відділення під нас вже танцюють всі гості, що прийшли.

- Берлін - дивовижне місто. Я тут недавно був на виступі одного коміка з Індії. Він розповідав про своє життя в Берліні: «мене люди часто запитують, де ти живеш. Я їм відповідаю, що живу в Берліні. Вони мене питають, а що ти робиш? Я їм відповідаю, я живу в Берліні. Вони мене знову питають, окей, але чим ти займаєшся? Я їм відповідаю, що я живу в Берліні ». Берлін - це таке місто, якщо ти в ньому живеш, він впливає на все. Він у всьому, що ти робиш, що ти з себе видаєш. Мені здається, що саме той факт, що Берлін многокультурен, такий сучасний Вавилон, і вплинув на створення групи BERLIN ORIENTAL GROUP.

- Для того, щоб написати музику всі засоби хороші. Можна покататися на трамваї, помедитувати, випити кави на балконі ... Правда, балкона у мене немає. Взагалі, я до сих пір розмірковую про те, як пишеться музика. Раніше я писав більше за відчуттям. Я просто сідав і ... вперед. Я б розділив цей процес на дві частини. Перша частина - це пошук ідеї. Це спроба зачепитися за якусь музичну думку. І вона не обов'язково повинна бути чимось дуже складним. Якась проста мелодія. А коли у тебе з'являється ідея для композиції, тоді вже ти сідаєш за стіл і починаєш вигадувати. Друга частина може зайняти кілька днів, Тут все дуже по-різному. Буває, що ходиш, весь день збираєш мелодію, а через два дні розумієш, вона могла б бути краще. І починаєш її міняти, доповнювати, додавати в неї додаткові інтонації. Це свого роду дизайн. Ти будуєш мелодію. Я б порівняв це з роботою в фотошопі - ти створюєш цілу картину з різних елементів і за допомогою даних тобі інструментів, звідти-звідси натасканих ідей, фішечек, які сам придумав, думки, які займали тебе протягом дня, того, що чув колись то. Композиція - це пошук, в якому прибуває художник.

- Мені здається, музикант не повинен бути заздрісним. Кожен повинен розуміти, щоб перейти на наступний рівень, потрібно створити продукт наступного рівня. І цим я зараз займаюся.

- Чи повинен бути у музиканта або групи свій особливий message, послання Всесвіту, великий сенс творчості? Я багато думаю на цю тему. Іноді у нашій музики, як і у всякій іншій, буває явний комерційний флер: покруче засунути новий альбом, запросити побільше народу на концерт. Але іноді виходить органічно вигадати щось цілісне. Ми хочемо показати, що берлінська мультикультурність чудово працює і mаcht viel Spaß.

- А взагалі, все просто. Треба, щоб у кожного музиканта на стіні висіло - «Just do it». А для особливо веселих хлопців можна ще дописати: «Just do it and have more party».

До речі, веселі і мультикультурні музиканти BERLIN ORIENTAL GROUP запрошують всіх на свій концерт , Який пройде вже завтра в Kaffe Burger за адресою Torstraße 60, 10119. Олексій обіцяв, що буде як завжди голосно, весело і дуже танцювально!

Текст: Ольга Савченко
Фото: Adi Levi

Чому все про це запитують?
Зазвичай як буває?
Якщо вона не слушабільная, тобто така, яку і слухати навіть не хочеться, то навіщо вона взагалі потрібна?
Вони мене питають, а що ти робиш?
Вони мене знову питають, окей, але чим ти займаєшся?
Чи повинен бути у музиканта або групи свій особливий message, послання Всесвіту, великий сенс творчості?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация