Берлінська телевежа: найвища споруда Німеччини

  1. Пам'ятки Берліна
  2. На висоті орлиного польоту
  3. Будівництво довжиною в чотири роки
  4. «Помста тата» або «плюс соціалізму»?
  5. Крутиться-крутиться куля ... сталевий
  6. Схожі публікації:

Подорожуй з нами:

Пам'ятки Берліна


Рубрика: Берлін

Знаменита Берлінська телевежа, ньому. Berliner Fernsehturn, знаходиться в південно-східній частині столиці ФРН, поблизу Олександрівської площі (Александер Плац) і по сусідству з церквою Святої Марії . Вона раптом виникла вгору на 368 метрів, будучи найвищим в Німеччині спорудою. За цим показником (висоті) вона займає четверте місце в Європі, поступаючись трійці лідерів - Останкінській вежі в Москві і телевежа в Ризі та Києві, і 16-е місце в світі.

На висоті орлиного польоту

На висоті орлиного польоту

Берлінська телевежа - одна з найяскравіших пам'яток старовинного міста. Місцеві жителі називають її «Алекс вежа». Довжина її антени становить 118 метрів, а діаметр кулі - 32 метри. Численні туристи дуже люблять бувати тут: щорічно на оглядовий майданчик семиповерхового кулі, з якої відкривається чудова панорама околиць, піднімається понад мільйон осіб. Розташування майданчика - 204 метра над землею, це висота польоту орла. Багато туристів, до слова, плутають телевежу з радиобашни, вважаючи, що це одне і те ж. Однак радиобашня знаходиться в колишньому Західному Берліні.

Однак радиобашня знаходиться в колишньому Західному Берліні

Телевізійна вежа Берліна могла б знаходитися зараз в зовсім іншому місці, на горах Мюггельберге. Саме тут в 50-х роках минулого століття планувалося її будівництво. Однак реалізації проекту завадило близьке сусідство берлінського аеропорту Шенефельд. Ініціатори будівництва вчасно схаменулися, що найвища споруда не просто завадить літакам - воно буде представляти для них реальну небезпеку. Остаточне рішення про будівництво було прийнято керівником тодішньої НДР Вальтером Ульбріхтом в 1964 році. Він і запропонував звести телевежу на Олександрівській площі.

Він і запропонував звести телевежу на Олександрівській площі

Будівництво довжиною в чотири роки

Авторство проекту телевежі належить Фрицу Дітеру, Гюнтеру Франке і Герману Хензельманну. По ньому і стартували 4 серпня 1965 року будівельні роботи. Ними керував голова Будівельної академії НДР Герхард Козель. Але незабаром його звільнили, оскільки фактичні витрати на будівництво значно, в цілих 6 разів, перевищили плановані (майже 200 мільйонів марок замість 3,3 млн.). Телевежу зводили в основному з вітчизняних східнонімецьких будматеріалів, проте захисне скло замовили в Нідерландах. Ліфти, троси та систему кондиціювання монтували шведські фахівці.

При будівництві труби вежі (вона із залізобетону) застосовувався метод ковзної опалубки. Каркас її кулі (а він, в свою чергу, сталевий) збирали тут же на будівельному майданчику. Але щоб підняти окремі частини кулі наверх використовували монтажний кран, який змонтували прямо на вершині труби. Зараз цей кран зі дивиться вниз стрілою, який з повною підставою можна назвати історичним, знаходиться там же. Що ж стосується антени, її збирали з окремих складових: довжина кожного сегмента була 4 метри. Для установки антени теж використовували кран, однак після монтажних робіт його демонтували. Будівництво вежі розтягнулося на чотири роки, і 3 жовтня 1969 року вона була здана в експлуатацію.

«Помста тата» або «плюс соціалізму»?

Німецька Демократична Республіка була, як відомо, державою за образом і подобою СРСР. Тому можете уявити собі, м'яко кажучи, обурення влади, коли виявилося, що при сонячному освітленні на кулі чітко проявляється зображення ... хреста. Місцеві жителі влучно прозвали його «помстою тата», прозоро натякнувши на що проводилася в НДР політику утиску церкви і безбожність соціалістичної системи в цілому. Берлінці стверджують, що архітектора навіть викликали на допит в Штазі (міністерство державної безпеки), оскільки його запідозрили в навмисному проектуванні цього «крамольного» зображення на кулі. Але чи так це було насправді, достеменно не відомо. Є й інша легенда: нібито з цієї нагоди навіть було скликано засідання уряду, на якому один з його членів вигукнув: «Це не хрест - це плюс соціалізму!»

Крутиться-крутиться куля ... сталевий

сталевий

Як тільки не називають берлінці одну з найяскравіших пам'яток свого міста! Крім «Алекс вежа» широко використовується назва «Меморіальна церква Ульбріхта». Воно з'явилося вже після смерті першого секретаря ЦК СЄПН, а при його житті телевежу прозвали в народі «Церква святого Ульбріхта». Зрозуміло, що ці найменування несли в собі відтінок іронії, оскільки покійний комуністичний вождь НДР ну ніяк не міг бути святим. Натяк на Ульбріхта був зроблений за аналогією з Гедехтніскірхе - Меморіальної церквою кайзера Вільгельма, що знаходиться в Західному Берліні.

Крім оглядового майданчика всередині кулі знаходиться обертається «Телекафе», в якому вам запропонують найвишуканіші страви. Правда, кафе обертається не саме по собі, а завдяки шару. За півгодини він робить повний оборот в 360 градусів. До 1990 року куля крутився повільніше, роблячи один повний оборот за 60 хвилин. Але потім його модернізували і хід прискорився. Берлінська телевежа обладнана двома ліфтами, що піднімають відвідувачів на верхній поверх всього за 40 секунд. Відвідувачів піднімають не поодинці, а групами. У купленому квитку вказується номер групи і точний час, коли потрібно бути біля ліфта. Квитки можна придбати в касі або в автоматі. В останньому можна скористатися банківською картою.

Берлінська телевежа відкрита для відвідування в березні-жовтні з 9:00 до 24:00 і в листопаді-лютому з 10:00 до 24:00.

Адреса: TV Turm Alexanderplatz Gastronomiegesellschaft mbH, Panoramastraße 1A, 10178 Berlin. Дістатися до пам'ятки можна на метро (станція Alexanderplatz).
www.tv-turm.de


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

«Помста тата» або «плюс соціалізму»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация