Берлінські годинник світу - символ миру, свободи і єднання

  1. Схожі публікації:

Подорожуй з нами:

Рубрика: Берлін

знаменита площа Александерплац в столиці Німеччини традиційно привертає до себе увагу мандрівників. І це не дивно, адже тут зосереджено чимало місцевих визначних пам'яток. Наприклад, найстаріший діючий храм в місті - церква Святої Марії , Не менш відома Берлінська телевежа , Резиденція мера і місце засідань Сенату - Червона ратуша та, звичайно ж, годинник світу «Уранія» (нім. Weltzeituhr). Про них ми і розповімо вам сьогодні.

Годинники всесвітнього часу з'явилися на Александерплац в 1969 році, тобто ще за часів НДР, будучи історичною спадщиною останньої. Багато западноберлінци і туристи вперше побачили їх тільки восени 1989 року, відразу після падіння сумнозвісної Берлінської стіни, яка уособлювала поділ Німеччини. Вінчає годинник напис - «Час зруйнує всі стіни» - стала сприйматися мало не як пророча. «Уранія» стала символом настання нової епохи, де немає місця поділу і ворожнечі, а є головні загальнолюдські цінності - мир, свобода, єднання. Автор проекту хронометра - Еріх Джон, промисловий дизайнер. Втілив задум у життя іншої дизайнер, Ханс-Йоахім.

В основі унікальної пам'ятки знаходиться колона. Її висота становить 10 метрів. Циферблат на годиннику циліндричної форми, він виготовлений з нержавіючої сталі. На ньому можна бачити символічно зображені контури різних країн. Першими йдуть, зрозуміло, обриси держав колишнього соцтабору - тодішніх союзників Східної Німеччини. Над циліндром «Уранії» обертаються металеві кільця з кулями. Вони в свою чергу символізують планети, велично що рухаються по своїх орбітах. Викладена на тротуарі мозаїка зображує розу вітрів і служить основою для незвичайного берлінського хронометра.

Годинники належать до найбільш улюблених місцях столичних жителів і гостей міста, які приходять сюди поспілкуватися і пофотографувати. Вони показують точний час одночасно всіх часових поясів Землі і цим особливо примітні. Туристи з Москви і Баку, Тегерана і Кабула, Нью-Делі і Аддіс-Абеби, Пекіна і Маніли із задоволенням звіряють берлінське час з часом у себе на батьківщині. Якщо буде виявлено велика різниця, це, звичайно, вражає. Оскільки Олександрівська площа одне з найжвавіших місць міста, біля годинника завжди багатолюдно. Відкриємо невеликий секрет: під годинами не просто люблять прогулюватися - тут призначають зустрічі закохані пари і навіть ділові партнери.

В даний час «Уранія» становить єдиний архітектурний ансамбль з телевежею Берліна, будівлею готелю Stadt Berlin та іншими історичними та сучасними спорудами Александерплац. Тому не варто дивуватися, що годинник - не просто популярна пам'ятка, а одна з візитних карток столиці і всієї Федеративної Республіки.

У 2003 році в «життя» годин сталася знаменна подія. Національна комісія ФРН у справах ЮНЕСКО заснувала премію, яка так і називається - «Берлінські годинник світу». Ініціатором цього став берлінець Енс Лоренц, який займався випуском годин і виробництвом ювелірних прикрас. З його легкої руки премія знайшла не меншу популярність, ніж сам годинник. Більш того, отримувати її дуже престижно. Премія вручається видатним людям, а також організаціям, який багато зробив для подолання расистських проявів, релігійної та класової непримиренності та інших неприємних явищ, що заважають встановленню миру і взаєморозуміння між усіма людьми нашої планети.

Лауреатами премії «Берлінські годинник світу» стали такі видатні політики і діячі як перший і останній президент СРСР Михайло Сергійович Горбачов, федеральний канцлер Німеччини в 1982-1998 роках Гельмут Коль, віце-канцлер і міністр закордонних справ ФРН (1982-1992 рр.) Ганс -Дітріх Геншер, лауреат Нобелівської премії миру Мати Тереза ​​Калькуттская, Папа Римський Іоанн Павло II і багато інших.

Адреса: Alexanderplatz 10178 Berlin-Mitte


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация