Берлінський університет імені Гумбольдта - найстаріший в столиці Німеччини

  1. Пам'ятки Берліна Рубрика: Берлін Берлінський університет імені Гумбольдта (Humboldt-Universität...
  2. Університет після війни і в наш час
  3. Відомі імена в літописі університету
  4. Як вступити до університету Гумбольдта?
  5. Цікаві факти
  6. Схожі публікації:

Пам'ятки Берліна

Рубрика: Берлін

Берлінський університет імені Гумбольдта (Humboldt-Universität zu Berlin) - один з найбільших в Німеччині. Він же найстарший з чотирьох університетів столиці країни. Вуз має одинадцятьма факультетами та кількома міждисциплінарними інститутами. Навчання в університеті вважається престижним: конкурс складає майже 8 осіб на місце. Навчальні корпуси знаходяться в центральній і північній частинах Берліна і в Адлерсгофе. Близько 15% студентів - іноземці з понад ста країн світу. З цілою низкою провідних наукових закладів світового рівня університет підтримує партнерські відносини.

Як був заснований найстаріший вуз Берліна

Засновником університету є німецький філософ, філолог, мовознавець і дипломат Вільгельм фон Гумбольдт. У нього був молодший брат Олександр фон Гумбольдт, теж видатний вчений - фізик, енциклопедист, метеоролог, біолог і великий любитель подорожей. Нерідко засновниками вузу називають обох братів, хоча офіційно в перші роки існування ним керував Вільгельм. Університет був заснований в 1809 році, але формальне відкриття відбулося тільки через рік. У 1816 році король Пруссії Вільгельм III затвердив статус університету.

У перший рік існування в стінах альма-матер здобували освіту 247 студентів. Знання їм давали 58 викладачів. Але незабаром Берлінський університет отримав широку популярність і став одним з провідних в країні. У 1829 році брати Гумбольдти перейменували вуз в честь прусського монарха. Під ім'ям Фрідріха-Вільгельма він проіснував аж до 1949 року. За ці 120 років вуз прославив себе радикальними реформами в системі освіти, а саме почав приймати на навчання дівчат, що для Старого континенту стало новим явищем. Багато студентів потім стали нобелівськими лауреатами, що прославило вуз на весь світ.

Університет після війни і в наш час

Чорною сторінкою в історії вузу стала підтримка його керівництвом гітлерівського режиму. В його стінах переслідувалися викладачі та студенти єврейської та інших «неарійських» національностей. У травні 1933 року тут навіть спалювали книги, що нагадало часи інквізиції. Після війни університет опинився в радянській зоні окупації Берліна, хоча до 1945 року він офіційно перебував під контролем всіх чотирьох країн-переможниць. Однак вже у вересні СРСР про перехід вузу під його повний контроль. Почалося його відновлення. Сюди залучалися кращі наукові кадри, а співпрацювали з рейхом - виганяли.

Університет, який отримав в 1949 році ім'я братів Гумбольдтом, під час перебування НДР тісно і плідно співпрацював не тільки з радянськими, а й західними вузами, проводилися спільні дослідження. До 1990 року дипломи цього найбільшого університету Східної Німеччини отримали близько 150 тисяч студентів. Викладали в вузі вчені зі світовим ім'ям. Після об'єднання Німеччини в Берліні стало відразу чотири університети. У зв'язку з цим вуз реформували і переорієнтували. В даний час у вузі навчається понад 30 тисяч студентів, які освоюють 261 спеціальність і які суміщають навчання з науковими дослідженнями.

Відомі імена в літописі університету

Перші в світі Нобелівські премії почали присуджувати в 1901 році, і одна з них знайшла свого володаря в Берлінському університеті - ним став голландський хімік Якоб Хендрік-Вант-Гофф. Через рік престижної нагороди в галузі літератури удостоївся професор історії стародавнього світу Теодор Моммзен. Багато вчених, діяльність яких була пов'язана з вузом, отримали Нобелівські премії з фізики, серед них Альберт Ейнштейн і Макс Планк. Нобелівськими лауреатами в галузі хімії стали Вальтер Нерст, Еміль Фішер і Отто Ган, в області медицини - Отто Генріх Варбург і відкрив збудника туберкульозу Роберт Кох.

Славу університету імені Гумбольдта принесли і приносять не тільки володарі найпрестижнішої премії. Вуз пишається такими діячами, як «залізний» канцлер Отто фон Бісмарк, засновник комунізму Карл Маркс, діяч робочого руху Карл Лібкнехт, філософ-матеріаліст Людвіг Фейєрбах. В його історію вписані імена геофізика Альфреда Вегенера, письменника Курта Тухольського, натураліста Адельберт фон Шамиссо, поета Генріх Гейне, філософа Франца Мерінга та інших. У різні роки його ректорами були відомі вчені Георг Фрідріх Вільгельм Гегель, Фрідріх Шлейермахер, Рудольф Вірхов і ін.

Як вступити до університету Гумбольдта?

Іноземним студентам при подачі документів необхідно показати знання німецької мови хоча б на рівні В2, здавши один з можливих іспитів, наприклад, DSH. Щоб бути зарахованим, потрібно показати рівень С2, тобто більш високий, здавши іспит TestDaF. Зарахування також відбувається після успішної здачі випускного іспиту в Штудіенколлег, який займається підготовкою іноземних абітурієнтів. Якщо при подачі документів додати до заяви сертифікат на знання мови на рівні С2 або сертифікат з хорошими результатами іспиту TestAS, абітурієнт отримує перевагу перед іншими претендентами.

Для вступу до університету потрібні такі нотаріально завірені документи: копія атестату про повну загальну середню освіту, копія вступних іспитів в російський вуз, копія результатів успішності в період навчання в Росії, копія диплома, копія сертифіката на знання німецької мови на рівні, який названий вище. Всі документи повинні мати перекладені на німецьку мову екземпляри і на кожному повинен стояти штамп «Апостиль» міжнародної стандартизованої форми заповнення відомостей про законність і справжності документа для пред'явлення в країнах, які визнають таку форму легалізації.

Цікаві факти

Перший синтез амфетаміну, рекреаційного психоактивної речовини, що стимулює центральну нервову систему, стався в стінах Берлінського університету імені Гумбольдта.

У 1810 році частина наукових зібрань Академії наук Пруссії балу передана університету. З тих пір вони значно поповнилися і в даний час складають більше 35 мільйонів експонатів.

У музеї природознавства знаходиться скелет брахиозавра - найбільший в світі, зібраний з фрагментів. Його висота становить 13,27 метрів. Тут же зберігається викопне археоптерикса, і стан древнього птаха дуже гарне.

У вузі також зберігається найбільша в Німеччині збори метеоритів. Ще одна гордість університету - ентомологічна колекція, в якій понад 15 млн спеціально оброблених (препарованих) для досліджень тварин.

Адреса: Humboldt-Universität zu Berlin
Unter den Linden 6
10099 Berlin

Офіційний сайт: www.hu-berlin.de


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Як вступити до університету Гумбольдта?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация