Без бунтарів і губернатора. «Єдиної Росії» розповіли, як жити далі

У Петербурзі відбулася регіональна конференція партії влади: петербурзьких єдиноросів заспокоїв Андрій Турчак, заодно нагадавши, що пора б уже задуматися про власну репутацію. У Петербурзі відбулася регіональна конференція партії влади: петербурзьких єдиноросів заспокоїв Андрій Турчак, заодно нагадавши, що пора б уже задуматися про власну репутацію

Андрій Турчак, з сайту: er.ru

У Північній столиці пройшла регіональна конференція «Єдиної Росії», на якій місцеві еліти нарешті розставили всі крапки над i. Секретар генерального ради партії Андрій Турчак підтримав прихильників спікера Закса В'ячеслава Макарова, т.в.о. губернатора Олександр Бєглов проігнорував захід, чиновникам вказали на їх місце, а опозиціонерам побажали вивчати основи генетичного коду ленінградців.

У Петербурзі через дві доби після річниці революції на конференцію зібралися міські єдинороси. Ключові питання банальні: ротація політради, звіт за рік і вибір, кого відправити в Москву на з'їзд. Незважаючи на настільки незначні пункти порядку, єдиноросами довелося попітніти: на конференцію приїхало московське начальство. Для презентації підсумків річної роботи столичному гостю Андрію Турчаку підготували фільм. Його головна особливість - відсутність слів. Під ритмічну музику нехитро змонтовані короткі відео і фотографії, на яких головним чином виділяються цифри. Проведено 6 тисяч заходів, зараховано понад 3 тисяч прихильників, більше 400 прийомів громадян, 80 відсотків питань вирішено позитивно. Деякі фотографії крутили по кілька разів.

Після короткого кінопоказу слово передали Андрію Турчаку. Говорив він спочатку дуже прості і загальні слова, ніби виступав на щорічних зборах якогось підприємства для робітників, яким потім знову на вахту і підбадьорюючі слова дуже потрібні. «Сильна компетентна команда», незважаючи на велику партійну конкуренцію в місті, не спочиває на лаврах, а працює, і так далі. Але в залі сиділи депутати, чиновники і їх помічники, а значить, з загальними словами затягувати не можна було - надто великий ризик, що зібралися отвлекутся, заздалегідь знаючи, що почують, і почнуть комунікувати один з одним.

Тоді Турчак заговорив спочатку про неоднозначні підсумки останніх виборів, а потім і зовсім показав своє знання місцевої політичної обстановки, заявивши, що підтримує суб'єктність петербурзьких єдиноросів. Він нагадав про двох районних конфліктах, де представники партії влади не змогли вирішити, кому бути головним. Так сталося в центрі міста, де глава райадміністрації Андрій Хлутков хотів зайняти партійне місце минулої в депутати Марії Щербакової. Конфлікт триває вже майже два роки: від життя відділення партії в результаті відсунули і Хлуткова, і Щербакову, управляти місцевими єдиноросами прийшли ставленики спікера Закса, попутно в відношенні не підкорилися державних діячів вчинили перевірки. Друга гаряча точка для «Єдиної Росії» свіжіша - у Фрунзенському районі. Там не зійшлися в думках вже приросли до муніципальних мандатів депутати і молодий депутат Державний думи Михайло Романов. Останній нібито був вимогливий до муніципальної гвардії, чи то намагаючись змусити її працювати, то чи з якихось більш меркантильних міркувань, погрожуючи проблемами на наступних виборах, але замість цього ті поскаржилися голові району, а той - спікеру Закса.

«Єдина Росія» не повинна працювати як політвідділ при виконавчої влади. Я хочу подякувати В'ячеслава Макарова: він завжди принципово відстоює суб'єктність партії. Я кажу, зокрема, про ситуацію в Центральному районі, де місцева виконавча влада чомусь загордилася, що може сама вирішувати, кому керувати партійними відділенням. Крім того, неприпустимо втручання депутатів Державної думи в обрання органів керівництва партійних відділень, як це було нещодавно у Фрунзенському районі », - заявив Турчак. Вразив він цим висловлюванням навіть не тих, хто безпосередньо брав участь в цих розборках, а хто цікавиться життям «Єдиної Росії» і знали, що не всі москвичі задоволені активністю головного петербурзького єдинороса Макарова.

Від будь-яких петербурзьких частковостей Турчак швидко перейшов до важливих спільнот. У промові це не прозвучало, але обговорювалося в кулуарах: тут роками сидять одні й ті ж люди, які, зарившись в паперах, не помічають нікого, крім ближнього кола. Турчак виголосив інше, але близьке: «Окремо хотів зупинитися на повазі до людей, на етичному поводженні наших з вами колег. Через окремих наших представників, що дозволяють собі зарозумілість, чванство, різні заяви, страждає вся партія. Це неможливо регулювати юридичними нормами і чекати, коли буде порушено кримінальну справу і членство в партії буде призупинено. Тому давай так: звинуватили тебе в чому, якщо наклеп - подай у суд, немає - поклади членський квиток на стіл ».

Після Турчака до трибуни вийшов секретар петербурзької осередку партії В'ячеслав Макаров, неодноразово раніше повторював, що про нього написали 379 замовних статей , А ще, що не проти негативного піару, адже це краще, ніж некролог. Мова його була стрімким потоком, до чого, правда, вже всі звикли. «Як спали з двома телефонами під подушками, так і повинні так продовжувати ... Відчувати біль людей і перебувати поруч з ними ... повинні мати не однооке зір ..». Почувши підтримку Турчака, Макаров висловив надію, що нарешті-то припиниться «кобрятнік» в Центральному районі, де роками щось подібне діялося: «Е-е-е, почекай, - як говорили в нашому селі. Є регіональний виконком. Треба не допустити розколу і протистояння в партії. Як тільки послабимо, так стільки бажаючих покерувати знайдеться без будь-якої відповідальності ».

Показавши партійцям приклад, що буде з тими, хто не підкориться єдиної лінії, Макаров перейшов до настанов чиновників і міркуваннях про вуличну активності. «Я не буду говорити про акції Навального, але ми ж бачимо, що відбувається, коли іногородні студенти надані самі собі», - розсудив з трибуни секретар «Єдиної Росії», додавши, що коріння протестної активності саме звідти - іногородніх студентів 80 відсотків, і це вони везуть в Північну столицю своє невдоволення з інших міст, де були лідерами. «Білокобильський (директор Міжвузівського студентського містечка. - Прим. Ред.) Тут? - без губернатора Макаров відчував себе за головного. - Дякую за все, що він робить, за заходи, які ми проводимо в студмістечку, і його нормальну роботу зі студентами ». Потім єдинорос перейшов до передвиборних настанов сиділи в один ряд чиновникам Смольного: «Якщо не будете допомагати нам, то отримаєте осередки полум'я протестної активності в районі». Окремо він нагадав главі комітету з територіального розвитку Ігорю Князеву, що єдиноросами обов'язково потрібно надати допомогу і, якщо що, дати рекомендації.

Після перейшли до нагородження заслужених партійців: ними були суцільно державні люди - співробітники міськвиборчкому, глави територіальних виборчих комісій, радники спікера парламенту і інші не менш важливі діячі. Крім грамот, їм вручали «дуже навіть гідні» годинник. До речі, в Законодавчих зборах пару місяців назад якраз закупили таких сувенірів на півмільйона. Нагороджувані виходили на сцену, їм аплодували, Турчак і Макаров тиснули руки добре працювали на благо партії.

Нарешті, фінальна частина - голосування. На ньому єдиним поривом партійці виключили з політради бунтарів, замінивши їх на власних більш вірних помічників і радників. У числі інших з керівного органу партії прибрали депутата Романова, мутівшего воду у Фрунзенському районі, і колись актрису, що стала чиновником, Наталю Александрову, недавно пішла з апарату Законодавчих зборів нібито через інтриги.

У перерві Турчак і Макаров попрямували до преси. За кілька хвилин до їх явища партійна прес-служба спробувала роздати заздалегідь заготовлені питання. «Як ви оцінюєте діяльність регіонального відділення?» - повільно читаючи з аркуша, запитала журналістка П'ятого каналу. Репортери пригнічували смішки. Турчак теж не втримався, то чи справді не знаючи про таку манеру його підлеглих, то чи добре зігравши: «Вам питання написали? Давайте все-таки жива розмова ». Жваво цікавило кореспондентів відсутність на конференції т.в.о. губернатора Олександра Беглова - з урахуванням публікування законопроекту про вибори губернатора, де дозволяється кандидатам бути самовисуванцями, висновки напрошувалися. «Я відразу кажу: кандидата від партії не буде, - несподівано підтвердив припущення журналістів Макаров. - Але Бєглов для міста рідний і близький чоловік. Незалежно від того, як він піде, партія буде його підтримувати. І наші жителі, вони розуміють, що це людина з державним мисленням ». Турчак закивав: він знає і пам'ятає його як господарника, під час перебування Беглова на початку 2000-х главою адміністрації Курортного району. Питання було і в іншому: чому ж Бєглов може відмовитися від такої прекрасної партійної майданчики, невже проблеми з рейтингом? Але немає: «Рейтинг партії стабільний, зрозуміло, що не могло не позначитися вплив змін в пенсійне законодавство, але ви розумієте, всюди, де є спад, є потім і підйом, все залежить від якості роботи регіонального відділення. І ми вже трохи підросли і в Петербурзі, і в країні », - відрізав Турчак, попрощався і поїхав.

Варіанти відповідей на повисли питання залишилися партійці ялозили в коридорах, жуючи пиріжки. Наприклад, ходили чутки, що десь неподалік петербурзький градоначальник проводив зустріч з молоддю і високопоставленими федеральними чиновниками. Так чи ні, але ввечері спікер Закса В'ячеслав Макаров і т.в.о. губернатора Олександр Бєглов в концертному залі «Жовтневий» на святі МВС знову були разом, як нічого й не бувало.

Ксенія Клочкова, «Фонтанка.ру»

«Як ви оцінюєте діяльність регіонального відділення?
Турчак теж не втримався, то чи справді не знаючи про таку манеру його підлеглих, то чи добре зігравши: «Вам питання написали?
Питання було і в іншому: чому ж Бєглов може відмовитися від такої прекрасної партійної майданчики, невже проблеми з рейтингом?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация