Безалкогольне пиво: користь і шкода для здоров'я людини

  1. користь
  2. Лікувальні властивості
  3. шкода
  4. дієтичні властивості
  5. калорійність
  6. Протипоказання
  7. Чи можна вагітним або годуючим жінкам
  8. Харчова цінність
  9. як вживати
  10. зберігання
  11. Як вибрати
  12. З чим поєднується

Безалкогольне пиво стає популярним напоєм серед широких верств населення. Люди, які не бажають відмовлятися від приємного смаку пива, але з турботою ставляться до свого здоров'я, знаходять безалкогольне пиво оптимальною альтернативою звичайному пиву. На відміну від звичайного хмільного напою, в якому міститься 4-5% етилового спирту, безалкогольне пиво практично повністю вільне від нього. Але чи є це корисним властивістю безалкогольного пива? Чи настільки він нешкідливо, як думають багато? Все залежить від технології виробництва цього напою.

користь

користь

Пиво, що зустрічається на прилавках магазинів, ділиться на три категорії - звичайне (містить до 5% алкоголю), слабкоалкогольне (2%), і безалкогольне (0,02-0,05%). Елементний склад, що містить мікроскопічну дозу етилового спирту, обумовлює деякі корисні властивості для здоров'я людини, пов'язані з відсутністю алкоголю. Хімічний склад пива - комбінація білків, жирів і вуглеводів, мінералів і вітамінів - також дозволяє говорити про певні корисні властивості цього напою.

Слідуючи від зворотного - шкідливих властивостей алкогольних напоїв - можна назвати ключові переваги безалкогольного пива для організму людини:

  • не викликає алкогольного сп'яніння;
  • дозволяє керувати автомобілем після вживання (умовно);
  • не викликає загальмованості реакцій або сонливості;
  • не викликає нервове збудження.

Одне з головних переваг безалкогольного пива полягає в тому, що напій практично не впливає на водний баланс організму. Відомо, що вживання звичайного 5% пива та інших алкогольних напоїв збільшує вихід сечі і сприяє обезводнення організму. На відміну від них, безалкогольне пиво не впливає на водний баланс і не посилює діурез.

Низька поживна цінність - ще один плюс безалкогольного напою. Тоді як інші спиртні напої є досить калорійними за рахунок високого вмісту алкоголю і вуглеводів, безалкогольний напій є низькокалорійним.

Лікувальні властивості

Хміль, що використовується в виготовленні як алкогольного, так і безалкогольного напою, виявляє седативну дію і тим самим позитивно впливає на сон і знижує тривожність. Органічні кислоти і з'єднання ксантогумол і мікценол, що містяться в хмелі, збільшують активність нейротрансмітера аміномасляної кислоти. Коли рівень АМК в мозку збільшується, його нейронна активність зменшується, що дозволяє знизити рівень стресу і поліпшити сон.

Є дані про експериментальні дослідження, які вивчали вплив безалкогольного напою на якість сну. В ході експериментів дві групи людей пили 330 мл 0,02% напою під час вечірніх обідів протягом двох тижнів. В ході дослідження було виявлено, що у людей, що працюють в напруженому графіку, покращилася якість сну за рахунок зменшення латентної фази (часу, необхідного для засипання). Результати порівнювалися з одним тижнем, коли учасники експерименту не споживали безалкогольне пиво під час вечірніх прийомів їжі.

Якість сну помітно покращився і у студентів університетів в період екзаменаційних стресів, і молоді люди оцінили їх загальну якість сну вище, ніж за тиждень до експерименту, коли вони не споживали безалкогольне пиво.

В ході дослідів з напоєм дослідники прийшли до спільного висновку: пити 330 мл безалкогольного пива під час вечірніх прийомів їжі протягом 2-х тижнів днів дозволить знизити почуття тривоги і рівень стресу. Ці результати є багатообіцяючими, але необхідно підкреслити, що такі дослідження все ще знаходяться на ранній стадії і не дають підстави точно вважати про користь безалкогольного напою.

Зміст вітамінів і мікроелементів в напої різниться в залежності від технології виробництва. У безалкогольному пиві міститься невелика кількість вітамінів групи В, нікотинової кислоти, калію, кальцію, магнію і фосфору. Але загальний вміст цих речовин в пиві невелика - не більше 2,6%. Тому говорити про велику користь безалкогольного пива для здоров'я людини буде перебільшенням.

шкода

Відсутність етилового спирту в складі алкоголю ще не робить цей напій на 100% нешкідливим. На жаль, технології масового виробництва змушують виробників відступати від традиційних рецептів приготування пива. Багато компаній вважають за краще використовувати замість натурального хмелю і солоду синтетичні смакові добавки, ароматизатори, а також вуглекислий газ. Крім того, в різних країнах і навіть підприємствах склад безалкогольного пива інтерпретується по-різному.

Далеко не всі виробники цього напою пропонують 0,02% вміст алкоголю. У деяких торгових марках пива безалкогольним вважається те, в якому міститься 0,05-0,08% алкоголю. Вживаючи таке пиво, вже не можна бути впевненим за реакцію свого організму на етиловий спирт. У різних людей є різна резистентність до алкоголю, і якщо для одного 0,05% етилового спирту несуттєво, то для іншого навіть мала кількість алкоголю може вплинути на здатність керувати автомобілем.

У багатьох сортах пива містяться рослинні аналоги жіночих статевих гормонів - фітоестрогенів, які мають шкідливий вплив на ендокринну систему людини: знижують рівень тестостерону, зменшують лібідо, уповільнюють обмін речовин, сприяють надмірному скупченню міжклітинної рідини в тканинах.

дієтичні властивості

дієтичні властивості

Залежно від марки і сорти, безалкогольне пиво може мати різні смакові і поживні властивості. Дорогі сорти, які готують з дотриманням технології бродіння сусла з подальшим видаленням алкоголю методом випарювання, дистиляції і зниження температури, відрізняються хорошими смаковими якостями. Дешеве безалкогольне пиво, яке готують на базі синтетичних добавок, барвників і ароматизаторів, вже не володіє звичними смаковими властивостями пива - гіркотою, хмільним присмаком, солодкістю.

Незважаючи на відсутність етилового спирту, цей напій не є дієтичним продуктом, хоча відрізняється низькою калорійністю. Його не рекомендується вживати під час дієти, тому що органічний склад напою подразнює слизову шлунка, стимулюючи апетит.

калорійність

Поживна цінність пива обумовлена ​​змістом сухих речовин і вуглеводів в вихідному суслі, а також концентрацією етилового спирту. У безалкогольному пиві міститься тільки невелика кількість вуглеводів - 4.7 г на 100 мл напою, що обумовлює низьку калорійність пива - 24 ккал на 100 г. Це робить безалкогольне пиво умовно безпечним продуктом для режиму харчування, спрямованого на схуднення. Для зниження ваги рекомендується відмовитися від звичайного алкогольного пива, тому що поживна цінність різних сортів може бути досить високою:

  • світле з часткою сухих речовин 20% - 75 ккал;
  • темне з часткою сухих речовин 20% - 74 ккал.

Середня калорійність популярних торгових марок - Bud, Жигулівське, Балтика і т.п. - варіюється в діапазоні 42-50 ккал. Отже, 500 л келих пива по калорійності досягає 250 ккал, що робить його корисним для схуднення. У той же час безалкогольне пиво в рівній кількості містить всього 120 ккал.

Протипоказання

Відповідь на питання, чи корисно безалкогольне пиво для здоров'я людини, неоднозначний. Незважаючи на мікроскопічну дозу алкоголю в напої, такий напій має певні протипоказання до вживання:

  • алкогольна залежність;
  • дитячий вік;
  • вагітність і грудне вигодовування;
  • захворювання нирок;
  • підвищена кислотність шлункового соку;
  • гастрити, виразки, синдром подразненого кишечника;
  • непереносимість глютену (целіакія).

Безалкогольне пиво не є безпечним продуктом для людей з порушенням психо-вольової сфери - справжнім і колишнім алкоголікам. У них вживання навіть безалкогольного пива може спровокувати зрив і привести до рецидиву запою. Дітям також не рекомендується вживати безалкогольне пиво, тому що дитячий організм більш чутливий до алкоголю і може реагувати навіть на малі дози етилового спирту.

Тривалий процес бродіння і ферментації обумовлює дратівливі властивості пива на шлунок і кишечник. Людям, які мають схильність до гастритів, що страждають синдромом подразненого кишечника, необхідно вживати безалкогольне пиво з обережністю.

Незважаючи на те, що немає точних даних про негативний вплив житнього і ячмінного безалкогольного пива на здоров'я людей з непереносимістю глютену, рекомендується строго обмежувати вживання безалкогольного пива. Постійне вживання цього напою в великих кількостях може спровокувати загострення симптомів хвороби - біль в шлунку, діарею, мальабсорбцію кишечника.

Чи можна вагітним або годуючим жінкам

Під час вагітності категорично протипоказано вживання алкоголю, навіть в кількості 0,02%, особливо на 1-му триместрі. Хоча доза етилового спирту мізерно мала, немає гарантії, що навіть ця невелика кількість алкоголю не призведе до негативних наслідків для здоров'я плоду.

Деякі лікарі вважають, що вживання безалкогольного пива під час лактації в розумних кількостях допустимо. Вважається, що безалкогольне пиво може стимулювати секрецію пролактину, гормону, який посилює виробництво грудного молока. Механізм цього явища невідомий, можливо, він обумовлений конкретними властивостями ячменю, що міститься в суслі. Крім того, споживання безалкогольного пива може збільшити антиоксидантну здатність грудного молока.

Але в той же час відомо, що алкоголь здатен проникати в грудне молоко, з яким він надходить в кровотік дитини. Для виведення з організму 10 г алкоголю потрібно близько двох годин, але при високій частоті годування (раз в 2,5-3 години) організм матері не встигає вивести весь алкоголь. Тому багато фахівців категорично проти вживання алкоголю навіть у мікроскопічних дозах. Крім того, етиловий спирт може знизити рефлекс викиду молока за рахунок пригнічення синтезу гормону окситоцину.

Харчова цінність

На 100 безалкогольного пива міститься:

Білки 0.0 г Жири 0,0 г Вуглеводи 4.7 г

Вітаміни і мікроелементи:

В2 0,3-0,4 мг В5 0,4-0,9 мг В6 6-9 мг В9 0,04-0,8 мг Калій 420-570 мг Фосфор 0,12-0,32 г Сірка 0,1 -0,2 г Магній 80-100 мг Кальцій 40-100 мг Кремній 0,01-0,04 г

як вживати

як вживати

Теоретично вживати безалкогольне пиво можна в будь-якій кількості, але все ж не рекомендується пити цей напій перед керуванням автомобілем або складною технікою. Слід пам'ятати про безпечну добовій дозі алкоголю:

  • 40 г етилового спирту - для чоловіків;
  • 30 г етилового спирту - для жінок.

40 г алкоголю еквівалентний 2 -2,5 пляшках звичайного 5% пива. При перерахунку на 0,02-0,05% напою в 0,33 л тарі можна визначити, що в стандартній пляшці 0,02% пива міститься 0,06 г алкоголю. Це збільшує допустиму кількість пляшок безалкогольного пива до 66 в день, але назвати здоровим такий режим вживання напою не можна. Для гарного самопочуття рекомендується вживати не більше 2-3 пляшок безалкогольного пива в день.

зберігання

Безалкогольне пиво продається в бляшаних банках, скляних і пластикових пляшках від 200 мл до 2, -2,5 л. При зберіганні в герметичній тарі термін придатності будь-якого пива становить від 3 до 6 місяців в залежності від технології виробництва і складу напою.

Як вибрати

Конкретних рад щодо вибору безалкогольного пива немає. Необхідно самостійно вивчати етикетку і дивитися на відсоток етилового спирту. Незважаючи на те, що на етикетці виробник може ставити «0%», необхідно уважно вивчити склад і кількість алкоголю на розвороті банки або пляшки - там вказується реальна кількість алкоголю в напої.

З чим поєднується

Безалкогольне пиво - універсальний напій, який підходить до багатьох страв. Його можна вживати як самостійний напій, а також доповнити їм різні снеки. Напій традиційно вживається з солоними і сухими закусками:

  • горішками;
  • чіпсами;
  • сухариками;
  • сушеною рибою і морепродуктами.

У Німеччині популярно поєднання пива, смажених сосисок і квашеної білокачанної капусти. Багато людей вважають за краще пиво провину разом з піцою і стравами японської кухні. Приємна гірчинка напою відтіняє багатий смак багатьох м'ясних і рибних страв.

Але чи є це корисним властивістю безалкогольного пива?
Чи настільки він нешкідливо, як думають багато?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация