Безалкогольне пиво при грудному вигодовуванні: чи можна, думка доктора Комаровського, відгуки

  1. Безалкогольне пиво: відміну від звичайного і вміст спирту
  2. Чи потрапляє безалкогольне пиво в грудне молоко і скільки його можна пити
  3. Вплив безалкогольного пива на дитину
  4. Як правильно пити пиво при ГВ
  5. Що скаже доктор Комаровський?
  6. Відео: вживання пива при грудному вигодовуванні

Період годування груддю передбачає ряд обмежень і заборон для матусі. В першу чергу, їй слід дотримуватися дієти, обмежувати себе в продуктах і напоях, для яких малюк ще не пристосований. Пиво відноситься до таких обмежень. Але що можна сказати про безалкогольному пиві? Адже сама назва вказує на відсутність алкоголю в ньому? Спробуємо розібратися, чи так це насправді.

Безалкогольне пиво: відміну від звичайного і вміст спирту

Під безалкогольним пивом, або пивний безалкоголки, розуміють пінний солодовий напій, який відрізняється від звичайного пива зниженим вмістом спирту.

Під безалкогольним пивом, або пивний безалкоголки, розуміють пінний солодовий напій, який відрізняється від звичайного пива зниженим вмістом спирту

У безалкогольному пиві вміст спирту становить від 0,1% до 1,5%

Вперше даний напій стали виробляти в 30-і роки ХХ століття в США після введення антиалкогольного закону: підприємливі виробники придумали його з метою продовження роботи цехів з виробництва алкоголю. На світовій же ринок безалкогольне пиво прийшло тільки в 70-і роки минулого століття. В якості реклами виробники переконували і досі переконують потенційних покупців, що напій безпечний і не призводить до сп'яніння, тому його можуть пити водії, жінки під час вагітності та годування груддю, а також люди, що кидають пити. Однак подальші дослідження показали, що безалкогольне пиво не так вже і безпечно, як про це говорять його виробники. А все тому, що виготовлення цього напою дещо відрізняється від процесу виготовлення звичайного алкогольного пива.

Виробництво безалкогольного пива відрізняється більшою концентрацією цукру і різних консервантів

Так, для виробництва звичайного (алкогольного) пива використовують солод ячмінний, хміль в складі пивних дріжджів і воду. Компоненти повинні бродити кілька місяців, після чого слід очищення, в результаті якої і виходить напій з вмістом алгоколя від 6% до 15%. Для виготовлення ж безалкогольного пива також використовують солод, хміль, але при цьому додають велику кількість цукру. А для прискорення процесу бродіння і збільшення тривалості зберігання продукту додають різні консерванти і синтетичні речовини, що роблять негативний вплив на людський організм.

Отже, в складі безалкогольного напою:

  • хмелепродукти - це перемелені і пресовані шишки хмелю, що зберігаються тривалий час і які замінять натуральний хміль;
  • солодовий екстракт - концентрат ячмінного солоду, який скорочує пивоварний процес;
  • ароматизатор з пивним запахом натурального походження - для додання характерних пиву особливостей;
  • мальтозна патока - аналог сусла квасу, який виділяє багато цукру і негативно впливає на смакове якість напою, але саме він скорочує час отримання продукту;
  • глюкозно-фруктовий сироп - ще один замінник цукру, який є швидким углеводом і містить багато калорій, що накопичуються потім в організмі у вигляді жиру;
  • кобальт - стабілізатор піни, погано впливає на серце, шлунково-кишковий тракт;
  • бензоат натрію - консервант, небезпечний для здоров'я, він продовжує зберігання і змінює колір напою; шкідливо впливає на структуру ДНК і викликає алергічні реакції.

До складу безалкогольного пива, крім натуральних компонентів (пивних дріжджів, ячменю, хмелю), входить також велике число цукру і різні консерванти

Однак безалкогольне пиво все одно містить алкоголь, хоч і в малих дозах - від 0,1% до 1,5%. В даний час зарубіжні виробники напою отримали пиво з повною відсутністю алкоголю. Однак знайти такий продукт можна лише на іноземних прилавках, на пострадянському просторі він не продається.

Перше в світі повністю безалкогольне пиво справили в Бельгії, що славиться своїми пивоварними традиціями

Чи потрапляє безалкогольне пиво в грудне молоко і скільки його можна пити

Безалкогольне пиво, звичайно, потрапляє в грудне молоко, адже після народження малюк вже не захищений плацентою, як це було ще в утробі матері. А значить, спирт, що міститься в пиві, передається і дитині. Концентрація спирту в грудному молоці така ж, як і в крові жінки.

Якщо мама, яка годує вирішила випити безалкогольного пива, вона повинна знати, що вже через 10 хвилин алкоголь проникне в кров, а значить, і в грудне молоко. Для виведення етанолу з крові жінки і її грудного молока потрібно від півтора до трьох годин, все залежить від індивідуальних особливостей годуючої матусі (маси тіла, наявності ферментів, що сприяють засвоєнню і переробці алкоголю).

Безалкогольне пиво проникає до всіх органів жінки і в грудне молоко через 10 хвилин після його вживання

З огляду на, що алкоголь в безалкогольному пиві міститься в дуже малій кількості (пропорційно такому в квасі і кефірі), зрідка мама, яка годує може випити даний напій в обсязі до 500 мл. Якщо ж жінка зловживає безалкогольним пивом, то це загрожує для неї:

  • вимиванням калію через сечогінну дію пива;
  • виробленням чоловічих гормонів;
  • зменшенням лактації;
  • посиленням апетиту і, як наслідок, збільшенням маси тіла;
  • регулярними головними болями.

Вплив безалкогольного пива на дитину

Безалкогольне пиво в складі грудного молока може нашкодити дитині в разі, якщо мама, яка годує систематично вживає пінний напій. З огляду на, що в організмі малюка ще не вироблені ферменти, що відповідають за розщеплення етанолу, це загрожує для дитячого організму:

  • млявістю і байдужістю;
  • недобором ваги;
  • відставанням у розвитку;
  • частими хворобами;
  • алергічними реакціями;
  • шлунковими розладами;
  • захворюваннями печінки;
  • невротичними реакціями;
  • можливим проявам епілепсії.

Не варто забувати і про небезпеку неправильного інформування годуючої матусі, коли вона чує досвід інших жінок, які годують грудним молоком своїх малюків. Найчастіше з усіх боків тільки й можна почути: «А я годувала свого сина і могла трохи випити, і нічого», «А як раніше ростили, ні в чому не обмежували, і виросли наші діти» і так далі в такому ж ключі. Але такі «порадники» не враховують, що є індивідуальні особливості, недостатня кількість спеціального ферменту, який відповідає за переробку алкоголю. Крім того, не варто забувати і про накопичувальне ефекті, коли вживання нехай і незначної кількості алкоголю годує мамою може привести до негативних наслідків у дитини тільки через роки.

Крім того, не варто забувати і про накопичувальне ефекті, коли вживання нехай і незначної кількості алкоголю годує мамою може привести до негативних наслідків у дитини тільки через роки

Безалкогольне пиво здатне завдати значної шкоди здоров'ю малюка, якщо мама зловживає пінним напоєм

У разі непереборного бажання випити пива годує мама повинна розуміти: швидше за все організму не вистачає вітамінів групи В. Тому слід поповнити запаси вітамінів, ввівши в свій раціон більше хліба з висівками, овочів, м'яса і кисломолочних продуктів, або приймаючи спеціальні вітамінні комплекси. Також тяга до окремих продуктів може говорити про залізодефіцитну анемію, а це вельми часта проблема годуючих мам.

Існує кілька міфів про те, як безалкогольне пиво може благотворно впливати на дитячий організм і на організм годуючої матусі: збільшення лактації, міцний сон малюка, розвинений смоктальний рефлекс. На ділі всі ці міфи не доведені з медичної точки зору!

Як правильно пити пиво при ГВ

Але, як відомо, часом слабкості людського організму беруть верх над розумом, і тоді вже годує матуся просто не встоїть перед кухликом безалкогольного пінного напою. В цьому випадку слід дотримуватися ряду правил, які є актуальними і для пива зі звичайним вмістом алкоголю:

  • Потрібно зцідити молоко на кілька годувань. Після випитого пива дитини не варто годувати грудним молоком від 3 до 24 годин.
  • Не можна пити ніякого пива, якщо вашій дитині менше 3 місяців.
  • Уважно вивчіть складу напою, чим менше хімії, тим краще.
  • Пийте тільки свіже пиво.
  • Перш ніж пити, випустіть з пива газ.
  • Пийте не більше 0,5 л.
  • Не пийте пиво частіше, ніж 2 рази на тиждень.
  • Якщо у малюка після випитого вами безалкогольного пива з'явилися ознаки погіршення самопочуття або алергії, потрібно терміново припинити питво алкогольних і слабоалкогольних напоїв.

Якщо мама, яка годує все ж вирішила випити келих безалкогольного пива, їй слід дотримуватися ряду правил, здатних мінімізувати згубний вплив етанолу на організм малюка

Безалкогольне пиво може завдати шкоди дитячому організму не тільки по причині змісту у ньому етанолу (нехай і в невеликій кількості), але також і в зв'язку з великою кількістю консерваторів, що містяться в його складі.

Роблячи вибір на користь здорового харчування і відмовляючись від безалкогольного пива, мама, яка годує закладає фундамент міцного здоров'я свого малюка

Що скаже доктор Комаровський?

Відомий педіатр Євген Олегович Комаровський, розмірковуючи про вживання пива годує мамою, не говорить категоричне «ні». Педіатр роз'яснює: саме по собі пиво не шкідливо для вживання в період лактації, адже в ньому містяться натуральні компоненти - пивні дріжджі, хміль, ячмінь. шкідливими виявляються алкоголь і консерванти, які, на жаль, також містяться в пінному напої. Але від рідкісного вживання годує мамою безалкогольного пива особливої шкоди дитина не отримає.

У даній проблемі Е.О. Комаровський навіть бачить деякі переваги: ​​пиво містить вітаміни групи В, а значить, при надходженні даного продукту в грудне молоко збагачується і склад останнього.

Педіатр не говорить категоричне «ні» на вживання годує мамою безалкогольного пива, однак звертає увагу, що не варто експериментувати з малюком

З приводу розмов про те, що пиво сприяє збільшенню лактації, педіатр стверджує: досліджень, що підтверджують даний факт, просто немає. Тому поки говорити про користь пінного напою для збільшення грудного молокас медичної точки зору не доводиться.

Педіатр рекомендує зупинитися на темно-зеленому безалкогольному пиві, так як саме в ньому міститься найменша кількість консервантів і мізерна частка алкоголю. Однак Євген Олегович підкреслює: вживання безалкогольного пива в період лактації - це експеримент щодо малюка, а значить, краще від нього утриматися.

Відео: вживання пива при грудному вигодовуванні

Відгуки жінок

Шалені матусі по-різному відгукуються про те, чи можна пити пиво, нехай і безалкогольне, в період годування груддю.

Безалкогольне пиво, незважаючи на свою назву, містить в складі спирт в кількості від 0,1% до 1,5%. У зв'язку з цим фахівці стверджують, що вживати даний продукт в період лактації небажано, адже етанол обов'язково потрапить в грудне молоко, а значить, передасться і малюкові. Однак зрідка жінка при годуванні грудьми все ж може собі дозволити один келих пінного напою, а малюка в наступну годівлю погодувати заздалегідь зцідженим молоком.

Намітова Олена, 30 років, сімейний стан - заміжня, має доньку. Перебуваю в декретній відпустці по догляду за дитиною. Маю вищу педагогічну освіту, 6 років працювала педагогом-психологом в дошкільному закладі, 3 роки штатним психологом на приватному підприємстві, проте також є великий досвід написання робіт. Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Але що можна сказати про безалкогольному пиві?
Адже сама назва вказує на відсутність алкоголю в ньому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация