Бездріжджовий хліб - користь і шкода випічки [2018]

  1. зміст:
  2. Користь бездріжджового хліба і його місце в кулінарії
  3. Ось список того, чим корисний бездріжджовий хліб:
  4. Трохи про «вічну» заквасці і технології приготування
  5. Список компонентів, які вам знадобляться, мізерно малий:
  6. Приготування закваски - це тривалий процес, який займе не один день:
  7. Недоліки бездріжджового хліба

користь   бездріжджового хліба   для багатьох є спірним питанням

користь бездріжджового хліба для багатьох є спірним питанням. Особливо в цьому стараються представники великих комерційних структур, що займаються масштабними поставками хлібобулочних виробів на прилавки магазинів і, відповідно, на ваш стіл.

У чому інтерес «ділків» для сучасного, мислячої людини, роз'яснювати немає потреби. А ось прояснити питання, якими ж перевагами дійсно володіє бездріжджовий хліб перед звичайним, однозначно, варто.

зміст:

  1. Користь бездріжджового хліба і його місце в кулінарії
  2. Трохи про «вічну» заквасці і технології приготування
  3. Недоліки бездріжджового хліба

Користь бездріжджового хліба і його місце в кулінарії   Трохи про «вічну» заквасці і технології приготування   Недоліки бездріжджового хліба

бездріжджовий хліб

Користь бездріжджового хліба і його місце в кулінарії

Про те, що «хліб - усьому голова», відомо всім і кожному ще з раннього дитинства. Таке ставлення до випічки, зокрема, до хліба, колись носило глобальний характер.

Це зовсім не дивно, адже саме хліб є одним з перших видів їжі , І йому відведена роль уособлювати таку загальносвітову цінність, як колективна праця.

Подібне ставлення зробило хліб обов'язковим елементом застілля і постійним супутником прийому їжі в більшості країн. Звідси і особливе місце в кулінарії, завдяки якому з'явилося незліченну кількість різних рецептів приготування хліба і схожих продуктів.

Всупереч розхожій думку, бездріжджовий хліб - це аж ніяк не новинка. Просто говорити про нього стали дуже багато, причому всі кому не лінь: кухарі, дієтологи, ведучі популярних передач про здоров'я і так далі.

Мода на здоровий спосіб життя - ось причина того, що бездріжджовий хліб став таким затребуваним суспільством. Ми не можемо не погодитися, що це хороша і корисна тенденція. Дійсно, цей продукт має деякими перевагами.

Дійсно, цей продукт має деякими перевагами

Вчимося пекти смачний хліб без дріжджів

Ось список того, чим корисний бездріжджовий хліб:

  1. Легко засвоюється організмом
  2. Чи не вступає в конфлікт з мікрофлорою шлунково-кишкового тракту
  3. Позбавлений негативного впливу на слизову, який може виявлятися дріжджами
  4. Зберігає більшу різноманітність і кількість корисних мікроелементів

Головне властивість бездріжджового хліба, яке доведено науковими дослідженнями і про який вам розповість будь-яка освічена дієтолог - це здатність полегшувати травлення.

Все завдяки структурі продукту: він щільний і грубий, і при утворенні харчової грудки ці якості змушують кишечник, а слідом за ним і всі м'язи шлунково-кишкового тракту, працювати набагато старанніше.

Таким чином, не тільки сам по собі бездріжджовий хліб, а й інші продукти харчування краще засвоюються.

Є і ще один плюс: така своєрідне тренування кишечника робить його менш сприйнятливим по відношенню до «шкідливої» їжі і комплексно оздоровлює його.

Є і ще один плюс: така своєрідне тренування кишечника робить його менш сприйнятливим по відношенню до «шкідливої» їжі і комплексно оздоровлює його

Мода на хліб без дріжджів прийшла разом з модою на ЗСЖ

На користь бездріжджовий технології приготування хліба говорить і несумлінність підприємців, зайнятих в харчовій галузі. Багато з них, якщо не сказати абсолютну більшість, додають в тісто непомірну кількість дріжджів. А адже надмірна кількість дріжджів може викликати дисбактеріоз, причому дуже навіть серйозний.

Що для вас простіше: купити в магазині готовий продукт або приготувати самостійно закваску і подбати тим самим про своє здоров'я - вирішуйте самі.

Бездріжджовий хліб заслуговує і особливого пошани серед любителів автентичної кухні. Рецепт приготування такого продукту вкрай старий, адже дріжджі - це відкриття сучасності.

Той хліб, який їли наші далекі предки, виглядав і володів саме тими якостями, які описані вище. Любителям перевірених часом традицій, зокрема - в їжі, варто спробувати приготувати бездріжджовий хліб удома або відвідати місце, де його подають.

Порада: не слухайте тих, хто каже про несмачну такого виробу - це суща неправда, просто його аромат і смакові якості дещо відрізняються.

Порада: не слухайте тих, хто каже про несмачну такого виробу - це суща неправда, просто його аромат і смакові якості дещо відрізняються

Спекти такий хліб можна вдома

Трохи про «вічну» заквасці і технології приготування

Так звана «вічна» закваска - ось ваш ключ до успіху. Саме на ній пёкся той самий хліб, якому присвячені оди поетів і народна творчість.

Список компонентів, які вам знадобляться, мізерно малий:

  1. Пшеничне борошно
  2. вода

Ось власне і все. Адже не дарма кажуть в розумних книжках, що справжня мудрість і користь полягає в малому.

Приготування закваски - це тривалий процес, який займе не один день:

  1. Насамперед, вам знадобиться приблизно 100 грам пшеничного борошна і стільки ж води. Припустиме відхилення від цих цифр в межах 20-30 грам, адже приготування хліба - це не науковий експеримент, а творчий процес. Змішуємо інгредієнти і доводимо до сметаноподобного стану. Накриваємо вийшла густу пасту вологим кухонним рушником і залишає в теплому місці на добу. Виключіть можливість появи протягів: вони можуть перешкодити процесу бродіння.
  2. Закваска теж жива і її треба «підгодувати». Як то кажуть, все як у людей. Кормом вам послужить ще 100 грам борошна і стільки ж води. Закваска вбере їх в себе і знову повернеться до сметаноподібної стану. Накрийте ємність рушником і залиште ще на добу. Протягом цього часу перемішайте закваску кілька разів з рідкісними інтервалами.
  3. На третю добу всі процеси всередині закваска стануть явними. Вона повинна значно збільшитися в розмірах. Допустима наявність кислуватого, але приємного запаху. Покормите ваше чадо останній раз і залиште в теплі.

Покормите ваше чадо останній раз і залиште в теплі

Так звана «вічна» закваска - ось ваш ключ до успіху

Якщо ви в точності слідували всім вказівкам, використовували якісну борошно і не порушували температурний режим, то все обов'язково вийде.

Користь бездріжджового хліба очевидна, а його смак і аромат порадують навіть найдосвідченіших гурманів.

Порада: якщо ви кілька разів пробували приготувати закваску з використанням борошна однієї і тієї ж марки, але у вас нічого не вийшло - сміливо викидайте її у відро для сміття і більше ніколи не покупайте.Такую борошно в побуті називають «мертвою», вона шкідлива для здоров'я .

Недоліки бездріжджового хліба

Незважаючи на ряд переваг, якими володіє цей продукт, в деяких речах він програє звичайному:

  1. Невеликий обсяг. Це скоріше навіть не недолік, а хитромудра психологічна пастка, яка працює безвідмовно, за винятком рідкісних випадків. Її суть в наступному: ось ви стоїте перед прилавком магазину, на якому лежить дві буханки хліба. Одна з них об'ємніший інший, і вибір, що купити, на перший погляд, очевидна. Але варто вам звіритися з вагами, як виявиться, що по вазі вони абсолютно однакові: просто одна хлібина приготовлена ​​на великій кількості дріжджів, а інша - на заквасці.
  2. Смак. До запаху і смаковим відтінкам зазвичай хліба вже все давно звикли. Але бездріжджовий хліб значно відрізняється за цими критеріями. Для багатьох звикнути до нового продукту і оцінити його по достоїнству може бути досить важко.
  3. Грубість. Злегка «розмита» характеристика, так як щільність бездріжджового хліба безпосередньо залежить від закваски, і в продажу можна знайти дуже навіть м'який продукт, приготований за допомогою такої технології. Проте в переважній більшості випадків, він все ж грубуватий, тому зловживати ним не варто - шкідливо для кишечника.
  4. Тривалість процесу приготування. Питання вільного часу в сучасному суспільстві стоїть досить гостро, а нетерплячими є практично все ми. Вирішіть, чи готові ви чекати 3-5 днів в приготування закваски, щоб покуштувати корисного і смачного хліба, або простіше просто сходити в магазин.

Хліб без дріжджів покращує самопочуття

Ось такі ось «недоліки». Для кого вони такими є, зрозуміло і без додаткових роз'яснень.

Якщо ж список переваг вселяє вам більше довіри, то вперед - на кухню або в великий супермаркет, досліджувати хлібобулочний відділ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация