Бездріжджовий хліб - чи дійсно він без дріжджів?

  1. Чи існує хліб без дріжджів?
  2. Чим «дикі» дріжджі корисніше?

Вважається, що хліб на дріжджах шкідливий через шкоди, яку може бути заподіяно мікрофлорі кишечника. Розмноження дріжджового грибка провокує гнильні процеси, витісняє корисні бактерії. Дріжджі споживають мінерали і вітаміни, які надходять з продуктами, закісляет шлункову середу і провокують безліч проблем. У деяких людей шкідливий вплив дріжджів досить очевидно і не підлягає сумніву. Їм, та й усім, хто прагне до здорового харчування, рекомендують вживати бездріжджовий хліб. Цей продукт не такий простий, як здається.

Чи існує хліб без дріжджів?

Відразу скажемо: не існує. Але те, що продають під його виглядом, все одно корисніше для організму, ніж звичайний хліб. У чому ж секрет?

Що б не говорили і не писали, будь-яка булка або хліб з пористим м'якушем «підходила» на дріжджах. Бездріжджовий є тільки лаваші. Випічка хліба по так званій «бездріжджовий» технологією виробляється з використанням диких дріжджів. Останні живуть на оболонках зерен пшениці і здатні активувати бродильні процеси в тісті. Туди цей вид дріжджів потрапляє з закваскою - невеликим шматочком тесту, який містить ще й молочнокислі бактерії.

«Дикі» дріжджі живуть всюди, де є волога і цукор. Вони прагнуть потрапити в харчові продукти і викликати бродіння. Саме «дика» різновид використовувалася в хлібопеченні до кінця XIX століття - до моменту, коли дріжджі почали виробляти промисловим способом. Прихильники домашньої випічки хліба наполягають на тому, що «дикі» дріжджі корисніше сучасних.

Прихильники домашньої випічки хліба наполягають на тому, що «дикі» дріжджі корисніше сучасних

Хліб на заквасках корисніше і смачніше

Чим «дикі» дріжджі корисніше?

«Дикі» дріжджі отримують з шишок хмелю (закваску називають «хмільний») або вербових прутів. Природна, неочищена різновид має в складі не тільки дріжджові клітини, які провокують бродіння. У заквасці містяться і корисні молочнокислі бактерії. Останні сприяють підвищенню поживної цінності хлібобулочних виробів.

Але головний секрет в наступному. «Дикі» дріжджі досить нестабільні і руйнуються при + 35 ... + 39 ° С. Отже, після термообробки (випічки) хліба в шлунок вони вже не потрапляють. Хліб на заквасці перетравлюється швидше і є більш корисним через менший впливу на мікрофлору кишечника.

«Бездріжджовий» хліб дорожче звичайного через те, що він користується попитом. Такий же корисний хліб можна спекти і в домашніх умовах. досить купити хлібопічку і роздобути один раз закваску з «дикими» дріжджами. Для наступної випічки можна просто відщипнути шматочок заграв напередодні (або кілька днів тому) тесту. А знайти рецепт хліба , Який ідеально підійде до смаку, вийде буквально через кілька випічок. Готуйте корисне і смачно!

Готуйте корисне і смачно

Хліб на заквасці У статті використовується жорна борошно Земледар ™ , Яку отримують способом дбайливого і повільного перетирання зерен на спеціально для цього призначених кам'яних жорнах. На сайті компанії Земледар ™ можна ознайомитися більш детально з різноманіттям жорновой муки і зробити замовлення .

Чи існує хліб без дріжджів?
Чим «дикі» дріжджі корисніше?
Чи існує хліб без дріжджів?
У чому ж секрет?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация