Безвіз зовсім близько: що потрібно знати про перетин кордону

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 травня 2017, 16:25 Переглядів: 17 травня 2017, 16:25 Переглядів:   Фото: Shutterstock

Фото: Shutterstock.

Сьогодні в Страсбурзі відбулося підписання документа, який відкриває для українців кордону з ЄС. Останнім політичним рішенням на шляху до безвізового режиму було голосування Ради ЄС, яке відбулося 11 травня. Публікація закону запланована на 22 травня, а початок безвізових поїздок - на 11 червня 2017 року.

Сайт "Сегодня" з'ясував, що потрібно пам'ятати для легкого перетину кордону і розпитав сусідів про плюси вільних подорожей.

Які документи брати з собою?

Їздити в ЄС без віз зможуть лише українці з закордонним біометричним паспортом. Біометричний паспорт можна оформити в підрозділах Державної міграційної служби (ДМС) , Незалежно від того, де ви прописані. Українці в інших країнах можуть звернутися до дипломатичних установ. "Біометрика" обійдеться від 557 до 810 гривень в залежності від терміну оформлення. Також оформленням займається мережа центрів "Паспортний сервіс" . До стандартної суми додасться ще 400 грн за послуги підприємства (ціна складе від 957 до 1210 грн відповідно).

Читайте також: Біометричний закордонний паспорт: що повинен знати про документ кожен українець

Співробітники прикордонної служби мають право поцікавитися метою поїздки, тому візьміть з собою запрошення у вільній формі, якщо їдете в гості до друзів або родичів, і зворотний квиток. Також на паспортному контролі часто перевіряють інформацію про місце перебування (наприклад, бронь готелю), фінансових коштах (досить мати з собою банківську картку або готівку) і медичну страховку.

Як буде проходити перевірка?

У Державній прикордонній службі України "Сегодня" розповіли, що біометричний закордонний паспорт дозволить уникнути черг під час проходження контролю в аеропорту. Так, у багатьох міжнародних аеропортах працюють "електронні ворота" - автоматичні пункти паспортного контролю. Власники "біометрії" можуть самі пройти контроль - потрібно всього лише піднести документ до автомата, який вважає інформацію. В аеропорту Бориспіль , Наприклад, "електронні ворота" відкрили в січні минулого року. Нагадаємо, спочатку пасажири авіалінія отримують посадочні талони, в яких зазначено місце в літаку, а після здають багаж і пред'являють до огляду ручну поклажу. Паспортний контроль проходить в останню чергу.

Паспортний контроль проходить в останню чергу

Українцям, які перетинають кордон на машині, доведеться пройти: паспортний контроль (перевірка документів, в тому числі посвідчення водія, заповнення митної декларації, в якій потрібно вказати всі предмети), огляд машини (також потрібно показати свідоцтво про реєстрацію транспорту) і митний огляд.

У поїзді і паспортний і митний огляд проходить одночасно. Правоохоронці перевірять документи, ознайомляться із заповненою митною декларацією та оглянуть багаж.

В Україні працює 51 міжнародний пункт пропуску для автомобільного транспорту, 32 пункту для залізничного і 20 - для морського транспорту. На кожному пункті є прикордонники і митна служба. Правила на всіх пунктах однакові. З собою потрібно мати внутрішній і закордонний паспорт, не можна перевозити зброю, наркотичні засоби, товари, які можуть завдати шкоди здоров'ю, порнографічні матеріали і т.д.

Як їздять наші сусіди?

"Коли Молдова отримала право безвізового в'їзду в країни шенгенської зони, це здавалося чимось немислимим: так не може бути, щоб без довгих черг до посольства, величезної кількості довідок і документів, неодноразового відвідування консульського відділу ... але чудеса трапляються ", - розповідає медіаексперт і журналістка з Молдови Наталія Скуртул, яка користується безвізом з 2014 року.

Читайте також: Безвіз для України в питаннях і відповідях

Наталя підтверджує - хоча всі документи, крім біометричного паспорта, є рекомендованими, краще взяти їх з собою. "По-перше, необхідно оформляти медичну страховку на весь період перебування в Європі. Хоч страхування і носить рекомендаційний характер, але в будь-якому прикордонному пункті Вас можуть про неї запитати - і це не додасть розташування до Вас стражів кордону. По-друге, краще мати на руках підтвердження про те, що Ви повернетеся в країну проживання в вигляді зворотного квитка. Іноді прикордонник може запитати: де Ви будете жити під час подорожі. На цей рахунок краще мати заготовлений варіант відповіді: "У друзів в такому-то місті (можна назвати і імена друзів)", "В такому-то готелі". Часто запитують про мету візиту ", - говорить журналістка.

Часто запитують про мету візиту , - говорить журналістка

При цьому Наталія Скуртул зазначає - зазвичай процедура контролю проходить швидко і безперешкодно: "Неодноразове відвідування Європи переконало мене в тому, що нам там раді, приймають гостинно і доброзичливо. Подорожуйте на здоров'я!".

З нею згодна молдавська журналістка Світлана Татару, яка також є суддею з армрестлінгу, тому часто їздить в ЄС. "Зараз я в Мюнхені - днями приїхала до Німеччини. В аеропорту навіть про страховку не запитали. Просто показала квиток, розповіла про мету поїздки, коли повертаюся - і готово. Але страховку я б порадила зробити. А головний помічник - це досвід. Найчастіше подорожуйте - якщо купувати квитки заздалегідь, це зовсім не дорого. Зате ви отримаєте нові враження, обзаведетеся новими друзями і поринете в іншу культурну середу ", - радить Світлана.

Дізнайтеся більше про правила і переваги безвізового режиму з ЄС на сайті www.openeurope.in.ua .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Безвіз зовсім близько: що потрібно знати про перетин кордону". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Ольга Консевич, Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Які документи брати з собою?
Як буде проходити перевірка?
Як їздять наші сусіди?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация