Безвіз для України: коли запрацює, і куди можна поїхати?

  1. Безвіз запрацює десь з 11 червня
  2. Як користуватися безвізом
  3. наслідки рішення

8:30

«Як говорив герой одного фільму, пошию костюм з відливом, куплю автомобіль з магнітолою, і в Ніццу», - пише директор компанії «Berta communications» Тарас Березовець.

Безвіз запрацює десь з 11 червня

У четвер, 11 травня, Рада Європейського Союзу затвердила рішення про надання громадянам України безвізового режиму. Це є одним з останніх кроків на шляху надання українцям права вільних подорожей в ЄС. Далі відповідне рішення повинні підписати в Європарламенті і опублікувати в офіційному журналі ЄС. Очікується, що підписання рішення відбудеться 17 травня, а орієнтовно з 11 червня воно вступить в силу.

«Приблизно 11 червня 34 європейські країни включать« зелене світло »власникам українських біометричних паспортів для безвізових короткострокових поїздок. Зникнуть черги в посольство і візові центри, в минулому залишиться виснажлива тяганина зі збору паперів », - зазначає президент Петро Порошенко.

За його словами, Україна пориває з пострадянським минулим і все більшою мірою стає частиною єдиного європейського простору. «Це на кшталт повернення додому після тривалого і виснажливого подорожі, повернення до нашого спільного європейського дому. Цінуйте свій український паспорт і любіть Україну », - заявляє Порошенко.

Як користуватися безвізом

Спільний європейський дім для українців має виявитися досить широким, адже скасування віз стосується країн-членів Євросоюзу, крім Ірландії і Великобританії. Так, мова йде, наприклад, про Австрії, Бельгії, Нідерландах, Португалії, Франції. Також українці зможуть без віз відвідувати Ісландію, Норвегію, Швейцарію та Ліхтенштейн.

Однак не все так просто - українці не мають права перебувати в ЄС більше 90 днів протягом 180-денного періоду. Більш того, віза не знадобиться тільки тим громадянам, у яких є закордонні біометричні паспорти, і які їдуть до Євросоюзу в туристичних цілях, через сімейні обставини або в бізнес-поїздки, наприклад, відрядження.

У «Європейської правді» пояснюють : «Подорожуючи без візи, ви не маєте права на оплачувану роботу на території ЄС. Для цього, як і раніше, потрібна віза ». «Якщо на кордоні Європейського Союзу знайдуть інформацію про те, що людина хоче працювати, то може бути відмовлено в перетині кордону і взагалі людина може бути позбавлений права заїжджати на цю територію на якийсь час», - розповідав близько місяця тому народний депутат від «Народного фронту» Георгій Логвинський.

Що стосується необхідного для поїздки переліку документів, то при в'їзді в країну українець повинен обов'язково показати паспорт. Однак, пишуть «Факти», також для поїздки в безвізовому режимі громадянин України повинен бути готовий до надання службовцям прикордонних служб інформації, в тому числі, документально підтвердженої, про мету поїздки, наявності місця проживання, достатніх фінансових коштах на планований період перебування. Також в нагоді може підтвердження наміру повернутися в Україну, наприклад, зворотний квиток.

Крім того, в партії «Самопоміч» рекомендують громадянам оформляти полюс медичного страхування.

наслідки рішення

Паралельно, кажучи про те, що дає безвіз Україні, політичний експерт Дмитро Васильєв в ефірі телеканалу «NewsOne» підкреслював, що, по-перше, це визнання того, що Україна - це Європа. По-друге, безвізовий режим дає можливість відчувати себе вільною людиною, який може вільно пересуватися по межах Європи, незалежно від наявності візи.

«До речі, - додавав Васильєв, - по дорозі на ефір я бачив новина, що в так званих« Л / ДНР »у багатьох людей з'явилося бажання оформляти біометричні українські паспорти. Це, в тому числі, прояв того, що це можливість майбутньої інтеграції людей, які проживають на окупованій території, в простір України ».

Політолог Олександр Палій в свою чергу в великому впливі безвіза на реінтеграцію сумнівається. «Я думаю, це не дуже вплине просто через те, що там не так багато є людей, які можуть собі дозволити зараз подорожувати», - говорить він.

Палій підсумовує: «Головне, що несе безвіз, як мені здається, це те, що дає свободу, що люди звикають до того, що вони повноправні громадяни Всесвіту. Також безвіз підвищує престиж українського громадянства, в тому числі, і на окупованих територіях ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация