Безвізовий режим України з ЄС - найпоширеніші питання

  1. 12 Мая 2017
  2. Які країни Європи можна буде відвідувати без віз (перелік)?
  3. Які країни світу можна буде відвідувати без віз після введення безвізового режиму?
  4. До яких країн Європи потрібна буде віза після введення безвізового режиму?
  5. Які документи потрібно мати для перетину кордону?
  6. Скільки часу можна буде перебувати в ЄС без візи?
  7. Чи потрібно буде отримувати робочу візу для того, щоб працювати в Європі після "безвіза"?
  8. Н ужно чи буде оформляти бізнес-візу для поїздки в ЄС у справах бізнесу?
  9. Що робити з дійсною візою після введення безвізового режиму?
  10. Чи можна в Україні мати два закордонні паспорти, якщо один з них біометричний?
12 Мая 2017

11 травня 2017 року Рада ЄС офіційно затвердив надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом. Тепер на шляху українців до безвізових поїздок залишилося дві формальності - законодавчий акт повинні підписати президент Європарламенту і посол головуючої в ЄС Мальти, а потім його опублікують в Офіційному журналі ЄС. Через 20 днів після цього, тобто приблизно 11 червня 2017 року, громадяни України зможуть подорожувати до більшості європейських країн без віз.

Однак, безвізовий режим України з ЄС передбачає врахування безлічі різних нюансів. Як і більшість бюрократичних процедур, це нововведення викликає у наших співвітчизників чимало запитань. Найчастіше плутанина виникає з тим, які документи потрібно оформити для безперешкодного перетину кордону, а також які країни все ще не скасували обов'язкових віз для громадян України. Сьогодні спробуємо знайти відповіді на найбільш поширені і важливі питання щодо "безвіза".

Які країни Європи можна буде відвідувати без віз (перелік)?

Після введення безвізового режиму з ЄС власники українських закордонних біометричних паспортів зможуть відвідувати 30 європейських країн без обов'язкового оформлення візи. Зокрема, безвізові подорожі з метою туризму, шопінгу, відвідування сім'ї або у справах бізнесу гарантовані українцям в наступні країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта , Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція. Крім цього, безвізовими стануть також європейські карликові держави (в тому числі, Монако і Ватикан).

Як бачимо, в переліку є країни, що не входять до складу ЄС (Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн), проте вони є частиною шенгенського простору, а отже автоматично надають право українцям на безвізовий в'їзд. У той же час, в списку вказані країни, які не входять до зони Шенген, однак є частиною Європейського Союзу (Хорватія, Румунія, Болгарія та Кіпр), тому і погоджуються на умови "безвіза" для України.

Нагадаємо, що громадяни України вже зараз мають право подорожувати без віз в такі країни Європи, як Туреччина, Македонія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія та Албанія.

np.pl.ua

Які країни світу можна буде відвідувати без віз після введення безвізового режиму?

нещодавно в спеціальному інтерв'ю телеканалу 1 + 1 президент України Петро Порошенко заявив, що з часом, після введення "безвіза", українці зможуть вільно відвідувати більше 35 країн Латинської Америки і Азії. За словами президента, між ЄС і цими країнами діє угода про безвізовий режим, а тому ці держави можуть автоматично надати українцям право на безвізові подорожі. Разом з тим, ця інформація не зовсім відповідає дійсності, вважають texty.org.ua .

"Угоди про скасування візового режиму, за якими ЄС узгодив взаємне скасування віз з низкою країн за межами європейського континенту, не передбачає автоматичного скасування ними віз для третіх держав, у тому числі України", - йдеться в наведеній статті.

Українське МЗС пояснює цю ситуацію так - безвізовий режим з ЄС не передбачає скасування віз в неєвропейські держави. Це стане можливим лише в разі успішних переговорів України з даними державами про взаємне скасування віз.

Разом з тим, після завершення перехідного періоду і за умови, що Україна не буде порушувати правил "безвіза", відкритими для в'їзду можуть стати так звані заморські території деяких країн ЄС (зокрема, Франції, Нідерландів та Іспанії). Крім цього, можливий позитивний досвід "безвіза" з ЄС можна буде використовувати як аргумент під час переговорів між нашою державою та США, Канадою чи Великобританією в справі скасування віз.

До яких країн Європи потрібна буде віза після введення безвізового режиму?

Після введення безвізового режиму з ЄС українці все ж будуть змушені відкривати візи для в'їзду на територію Великобританії і Ірландії, адже ці країни не підпадають під міграційне законодавство ЄС. Так, ще під час вступу до Євросоюзу, СБ і Ірландія залишили за собою право самостійно визначати візову політику.

Які документи потрібно мати для перетину кордону?

Для перетину кордону в умовах безвізового режиму з Європейським Союзом громадяни України повинні надати наступні документи:

Для тих, хто подорожує у справах бізнесу, підтвердженням може бути запрошення на зустріч; документ про ділові відносини або квиток на подію, яке ви плануєте відвідати. Під час туристичних і приватних поїздок, можна надати бронювання номера в готелі або запрошення від друзів, зворотний квиток (якщо ви не подорожуєте на автомобілі) або поліс цивільної відповідальності (за умови подорожі на машині).

  • медичне страхування.

Ви також зобов'язані довести, що маєте достатньо коштів на період вашого перебування в межах ЄС . При цьому, кошти можуть бути не тільки у формі готівки або тревел-чеків, але і на кредитних картках. Кожна країна Європи самостійно визначає необхідну суму грошей на один день перебування. В середньому ця сума становить від 50 до 100 євро. Більш детальну інформацію можна знайти ТУТ .

Скільки часу можна буде перебувати в ЄС без візи?

Безвізовий режим дозволить вам знаходитися на території ЄС до 90 днів протягом будь-якого періоду в 180 днів. При цьому, ви будете мати можливість багаторазового в'їзду в країни ЄС або зони Шенген. Схоже правило зараз діє для власників шенгенських віз. Про те, як правильно рахувати дні перебування в Єврозоні, читайте в нашій статті Польська робоча віза - 8 найпоширеніших питань (розділ Як рахувати дні перебування за робочою шенген візі).

Чи потрібно буде отримувати робочу візу для того, щоб працювати в Європі після "безвіза"?

Так, для того, щоб працювати в Європі після підписання "безвіза", українцям і надалі потрібно буде отримувати робочу візу. Віза також знадобиться для довгострокового навчання в Польщі або інших країнах ЄС. Про те, як оформити польську робочу візу, читайте ТУТ .

Важливий знати! Бізнес-поїздки і відрядження, оплачувані українським роботодавцем, не рахуються "роботою в ЄС" і є законною підставою для безвізових поїздок.

Н ужно чи буде оформляти бізнес-візу для поїздки в ЄС у справах бізнесу?

З червня 2017 роки для подорожей в справах бізнесу вам більше не потрібно буде оформляти бізнес-візу. У той же час, віза або дозвіл на тимчасове перебування знадобиться тим, хто планує перебувати в зоні Шенген або в країнах ЄС довше ніж 90 днів протягом півріччя.

images.unian.net

Що робити з дійсною візою після введення безвізового режиму?

Якщо в момент, коли безвізовий режим України з Євросоюзом вступить в силу, у вас буде дійсна національна або шенгенська візи, ви зможете продовжувати ними користуватися до кінця їх терміну.

Чи можна в Україні мати два закордонні паспорти, якщо один з них біометричний?

Так, громадяни України можуть мати два закордонні паспорти, якщо один з них біометричний. Ніхто не може змусити вас виробити біометричний закордонний паспорт - ви можете і далі використовувати паспорт старого зразка до кінця терміну його дії. Однак, для перетину кордонів з ЄС власникам звичайних паспортів (навіть після введення безвізового режиму) потрібна буде віза.

У підсумку, хочемо виділити три основні правила "безвіза", які повинен пам'ятати кожен українець:

  1. безвізові подорожі будуть можливі тільки для власників біометричного закордонного паспорта;
  2. "Безвіз" надає вам право перебувати в Єврозоні не більше 90 днів протягом півріччя;
  3. для того, щоб легально працювати в ЄС і отримувати за це гроші, необхідно оформити робочу візу.

Сподіваємося, що ця стаття була корисною для вас і бажаємо вам тільки приємних подорожей по Європі!

Які країни світу можна буде відвідувати без віз після введення безвізового режиму?
До яких країн Європи потрібна буде віза після введення безвізового режиму?
Які документи потрібно мати для перетину кордону?
Скільки часу можна буде перебувати в ЄС без візи?
Чи потрібно буде отримувати робочу візу для того, щоб працювати в Європі після "безвіза"?
Н ужно чи буде оформляти бізнес-візу для поїздки в ЄС у справах бізнесу?
Що робити з дійсною візою після введення безвізового режиму?
Чи можна в Україні мати два закордонні паспорти, якщо один з них біометричний?
Які країни Європи можна буде відвідувати без віз (перелік)?
До яких країн Європи потрібна буде віза після введення безвізового режиму?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация