Біблія і наука. Цитати відомих людей про Біблію


Висловлювання відомих людей про Біблію

Нижче наведені матеріали з голови "Видатні вислови про Біблію". Генрі Геллей "Біблійний довідник", Изд. "Біблія для всіх", 1996., СПб, стр.22-24.

Авраам Лінкольн: "Я переконаний, що Біблія є найкращим подарунком, яким Бог коли-небудь наділив людину. Все найкраще від Спасителя світу передається нам через цю книгу".
В. Е. Гледстон: "Свого часу я знав дев'яносто п'ять видатних людей в світі, і вісімдесят сім з них були послідовниками Біблії. Біблія виділяється своїм походженням і неймовірне відстань відділяє її від інших книг".
Джордж Вашингтон: "Неможливо правильно правити світом без Бога і Біблії".
Наполеон: "Біблія - незвичайна книга. Вона Живе Істота, що перемагає все їй протистоїть".
Королева Вікторія: "Я приписую Біблії велич Англії".
Данило Вебстер: "Якщо є що-небудь гідне поваги в моїх думках і стилі, я віддаю честь моїм батькам, які з раннього дитинства вчили мене любов до Священним Писанням. Якщо ми будемо дотримуватися принципів, яких навчає Біблія, наша країна буде в стані постійного благоденства. Але якщо ми і наші нащадки пренебрежем настановами і авторитетом цієї книги, то можна сміливо сказати, що нас спіткає раптова катастрофа і перетворить нашу славу в глибоке ганьбу ".
Томас Карлейль: "Біблія є найвірнішим виразом, коли-небудь висловлених буквами нашого алфавіту, що вийшли з душі людини, через яке, як би через Богом відкрите вікно, все люди можуть подивитися на тишу вічності і розпізнати в дали проблиск давно забутого вдома".
Джон Рескін: "Якщо в усьому тому, що я написав є яка-небудь цінність, то це тому, що в дитинстві мати моя щодня читала мені місця Біблії і щодня вимагала заучувати ці місця на пам'ять"
Чарльз А. Дана: "Ця стародавня Книга незнищенна. І ця наша земля, чим більше ми будемо перегортати її сторінки і вивчати її секрети, тим вірніше вона підтвердить і ілюструє сторінки Писань".
Томас Гекслі: "Біблія є Великою Хартією Бідних і поневолених Людство не може обійтися без неї"
В. Г. Сювард: "Вся надія людського прогресу заснована на постійно зростаючий вплив Біблії".
Патрік Генрі: "Біблія цінніше всіх книг, які коли-небудь були надруковані"
Ю.С. Грант: "Біблія є запасним якорем наших свобод".
Горас гриль: "Неможливо поневолити розумово чи соціально народ, який читає Біблію. Біблійні принципи лежать в основі людської свободи"
Ендрю Джексон: "Книга ця, сер, є скелею, на якій покоїться наша республіка"
Роберт Е. Лі: "У всіх моїх подив і розпачу я завжди знаходив в Біблії світло і силу"
Лорд Теннісон: «Читання Біблії, саме по собі, є утворенням".
Джон Квінсі Адамс: "Так велика моя повага до Біблії, що чим раніше діти мої почнуть читати її, тим більше я буду довірений, що вони стануть корисними громадянами своєї країни і шанованими членами суспільства. Довгі роки я дотримуюся звичаю прочитувати Біблію раз на рік" .
Еммануїл Кант: "Існування Біблії, як книги, є найбільша користь для всіх людей, коли-небудь випробуваною людством. Будь-яка спроба применшити Біблію є злочин проти людства".
Чарлз Дікенс: "Новий Завіт є найбільшою книгою тепер і в майбутньому для всього світу".
Сер Вільям Гершель: "Всі людські відкриття служать для більш сильного докази істин, які перебувають в Писаннях".
Сер Ісаак Ньютон: "Біблія містить в собі більше ознак достовірності, ніж вся світська історія".
В. Гете: "Нехай розвивається наукова культура, нехай процвітає природна наука в глиб і в широчінь, нехай розум людини розвивається скільки завгодно, але культурного і морального рівня християнства, яке сяє в Євангеліях, вони не перевершать".
Генрі Ван Дейк: "Народжена на Сході і одягнена в східну форму і образи, Біблія проходить по всьому світу звичайними кроками і входить в країну за країною, щоб усюди знайти своїх. Вона навчилася говорити до серця людини на сотнях мов. Діти слухають її розповіді з подивом і задоволенням, а мудреці розмірковують про них, як про притчах життя. Лукаві і горді бояться її попереджень, а до пораненим серцем і упокореним вона говорить мовою матері. вона вплітається в наші найкоштовніші мрії для того, щоб Любов, Дружба, Співчуття, Відданість , ВОСП Інанна і Надія були прикрасою на вбранні її дорогоцінної мови. Ніхто не повинен вважати себе бідним і самотнім, хто збагатив себе цим багатством. Коли небозвід починає темніти і переляканий мандрівник підходить до Долини Смертної Тіні, він не боїться увійти в неї. Він бере в свої руки жезл і посох Святого Письма і каже другу і супутнику "до побачення, ми зустрінемося знову". Підтриманий цією надією, він іде пустельній стежкою, пробиваючись з темряви до світла ".
Н.І. Пирогов: "Мені потрібен був відвернений, недосяжно високий ідеал віри. І взявшись за Євангеліє, якого я ніколи ще не читав, а мені вже було 38 років від роду, - я знайшов для себе цей ідеал".
В.І. Бєлінський: "Є книга в якій все сказано, все вирішено, після якої ні в чому немає сумніву, книга безсмертна, свята, книга вічної істини, вічного життя - Євангеліє. Весь прогрес людства, всі успіхи в науках, в філософії полягають лише у великому проникненні в таємну глибину цієї божественної книги ... Підстави Євангелія - ​​одкровення істини за посередництвом любові і благодаті ".
Ф.М. Достоєвський: "Господи! Що за книга це Святе Письмо, яке чудо і яка сила, дані з нею людині! ... І скільки таємниць дозволених і відвертих! Люблю цю книгу аж! Загибель народу без Божого Слова, бо прагне душа цього слова і всякого прекрасного сприйняття ".
І.С. Нікітін: "Змучений життям суворої, не раз я собі знаходив в дієсловах Предвічного Слова джерело спокою і сил".
А.С. Пушкін: "Я думаю, що ми ніколи не дамо народу нічого кращого Писання ... в ньому знаходимо все людське життя. Релігія створила мистецтво і літературу, все, що було великого з самої давнини! ... Без цього не було б ні філософії , ні поезії, ні моральності. Англійці мають рацію, що дають Біблію дітям ... Мої діти будуть читати разом зі мною Біблію в оригіналі ... Біблія всесвітня ... Ось єдина книга в світі: в ній все є ".

Нижче наведені матеріали з голови "Вчені про Біблію". Д.О. Юнак. «Міф чи Дійсність». Історичні та наукові докази на захист Біблії. Видання третє. - М .: Звістка для тебе, 1996 г.

Галілей (1564-1642) великий італійський фізик і астроном: «Святе Письмо ніколи не може ні брехати, ні помилятися; вислови Його абсолютні і правдою ».
Фарадей (1791-1867) - англійський фізик. Він казав якось мова на тему про «хімічному аналізі сльози», де, між іншим, висловився, що як сльози виходять від серця і спрямовані до серця, так і Біблія походить від Бога, і, хто від Бога, той слухає її голосу ».
Бойль (1626-1691) - відомий хімік: «Зіставлення з Біблією всі людські книги, навіть найкращі, є тільки планетами, запозичують весь свій світ і сяйво від Сонця».
Лавуазьє (1743-1794) - засновник точної хімії: «Ви вживаєте прекрасну справу», - писав він якомусь Кінгу, видавати трактат на захист релігії, - виступаючи захисником Одкровення і справжності Писання ».
А. Ампер (1775-1836) - фізик і математик. У рік своєї смерті Ампер писав: «Я хотів би завжди пам'ятати слова Павлові: Користуються цьогосвітнім повинні бути як би не користувались».
Вагнер (1805-1864) - анатом і фізіолог: «Найбільшу дивну особливість Писання, безсумнівно, становить те, що воно непохитним чином зміцнює переконання в Його Божественне походження того, хто з щирим запалом і повною відданістю заглиблюється в нього і по ньому перевіряє свої внутрішні і зовнішні переживання ».
Д. Даусон (1820-1901) - геолог, американський вчений: «Коли б ким не була зроблена спроба зобразити історію світобудови, спроба ця не може уявити чого-небудь більш високого і гідного, ніж Біблійне оповідання про творіння».
Беттекс - натураліст, німецький вчений: «Біблія - дерево, через величну завжди зеленіючу вершину якого, то тихо віють, то могутньо шумлять небесні духовні вітри, - дерево з плодами, які приносять отруєного гріхом людині зцілення, силу, здоров'я і вічне життя».
Бругш - (1827-1894) - єгиптолог. Згадуючи про своє дитинство, каже: «Найбільша насолода доставляло в будинку моїх діда і бабусі читання, яка перебувала там сімейної Біблії, яка була прикрашена численними політіпажей і перед моїм захопленим поглядом в чарівному світі передавала життя і діяння древніх мешканців Сходу. Ця гідна поваги Книга книг, якою я володію ще донині, зачарувала мене, і я приписую їй перше пристрасне бажання з мого боку познайомитися з народами і країнами Сходу ».
Жан Жак Руссо - (1712-1778) - французький письменник. У своєму творі «Еміль» дає нам наступне свідоцтво про Євангелії і Христі: «Зізнаюся - велич Священного Писання виконує мене подивом, і святість Євангелія позначається моєму серцю. Як незначні філософські твори, незважаючи на весь їхній блиск, в порівнянні зі Святим Письмом! Чи може якийсь інший твір в такий короткий час так піднятися, будучи твором звичайної людини? Чи можливо, щоб той, про кого розповідають Священні книги, був не більше, як проста людина? Невже в них чуємо голос мрійника або честолюбного сектанта? Какая прелесть, яка чистота в Його суть! Скільки чарівної доброти в Його вченні! Яка висота в Його правилах! Яка глибина мудрості в Його промовах! Яке присутність Духа, яка проникливість і вірність в Його відповідях! Яке панування над своїми пристрастями! Де знайти людину, мудреця, який би міг так діяти, страждати і померти, не виявивши слабкості і марнославства? Так, якщо Сократ жив і помер, як філософ, то Ісус Христос жив і помер як Бог ».
Байрон (1788-1824) - поет 19-го століття. «За свідченням сучасників мало хто був так начитаний в Священних Книгах, як Байрон, і у поета не проходило майже жодного дня без того, щоб він не прочитав ту чи іншу главу з маленькою кишенькової Біблії, яка завжди була при ньому ... Біблія постійно лежала на його столі ».
І після смерті цього геніального і глибоко відчував поета, в його Біблії знайшли внесені туди їм власноруч наступні рядки: «У цій святій Книзі - таємниця всіх таємниць. О, щасливі серед смертних ті, яким Бог дарував милість слухати, читати, з молитвою вимовляти і благоговійно сприймати слова цієї Книги! Щасливі ті, хто в змозі відкрити двері Біблії і рішуче йти по її шляхах. Але краще було б ніколи не народжуватися тим людям, які читають її лише з тією метою, щоб сумніватися і зневажливо ставитися до неї »(Л. Песталозь. 31).
Г. Гейне - (1797-1856) - німецький поет: «Біблія. Справедливо називають її також Священним Писанням. Хто втратив свого Бога, той знову знайде Його в цій книзі, а хто ніколи не знав Його, на того з неї дихання Божого Слова ».
В. Гюго - (1802-1885) - поет. Згадуючи з відрадним почуттям один випадок зі свого дитинства, свідчить, що читання священних книг не тільки на дорослих, але і на дітей впливає благотворно, доставляючи їм високу духовну насолоду:
Три брата було нас: я - молодший. ми грати
Одного разу зібралися. Нас відпустила матір.
- Ідіть, - каже, - так цур не напроказіть!
В саду не рвати квітів, по сходах не лазити!
А ми по сходах негайно ж на горище.
Трудненько було нам, але вилізла абияк;
Між різним начинням стояв там Шкапа величезний ...
Глядь: книга на шкапу лежить громадою темної,
Чорніє халепу. Стягнули ми насилу
Ту книгу. Це був великий важкий том.
Розкрили: ладаном запахло, храмом Бога,
І скільки радості! Картинок багато, багато!
Ми сіли в куток - і вже куди грати!
Давай розглядати і сяк-так читати!
А книга, між тим, як на шости ступенях,
У нас, у всіх трьох, лежала на колінах.
Надовго захопилися ми читанням тоді,
І після кожного дня тягнуло нас туди.
Те Біблія була. інша незрозуміло
Здавалося нам, але все так віяло приємно!
І більше, більше все дитячої душею
Виникають у святій розповідь входило нам в звичку,
З тим відчуттям, ніби рукою
Ми ніжно гладили по пір'ю Божу пташку ».
В.Г. Бєлінський - (1811-1848) - російський критик. З особливою увагою ставився до Євангелія, вважав його «кращої Книгою, де сказано все, що потрібно знати людині». «Є книга, - говорив він, - в якій все сказано, все вирішено, після якої ні в чому немає сумніву, книга безсмертна, книга свята, книга вічної істини, вічного життя - Євангеліє».
Ф.М. Достоєвський - (1821-1881) - російський письменник. У «Братах Карамазових» він говорить: «Господи! Що за книга це Святе Письмо, яке чудо і яка сила, дані з нею людині! Точно статуя світу, і людини, і характерів людських; і названо все і вказано на віки віків. І скільки таємниць дозволених і відвертих! Люблю цю книгу аж! Загибель народу без Слова Божого, бо прагне душа його Слова і всякого прекрасного сприйняття ».
Наполеон I Бонапарт - (1758-1821) - військовий геній під час свого ув'язнення на острові Святої Єлени дуже часто читав Біблію. Він висловив наступні великі думки про Слово Боже: «Євангеліє має якусь таємничу силу, щось дивовижно потужний; теплоту, яка діє на розум і зачаровує серце ... Коли ця Книга лежить у мене на столі, ... я не втомлююся її читати і завжди читаю з однаковим задоволенням ».
Тейлор - (1784-1850) - президент Америки: «Біблію треба дати в руки особливо юнацтву. Вона - лучний шкільна книга в світі. Те, чого я вчився дитям, набагато краще пам'ятаю, ніж те, що читаю тепер, і я хотів би, щоб всі громадяни нашої країни перебували під впливом цієї Святої Книги »(Л. Песталозь. 35).
Лінкольн - (1809-1865) - президент Америки: «Біблія - це найкращий дар, даний Богом людині. Через цю книгу Спаситель світу повідомив все блага. Без неї ми не могли б розпізнати правди від брехні ».
Рузвельт - президент США: «Вчення Біблії так переплітається з нашою громадянською і громадським життям, що неможливо уявити собі людське життя, якщо це вчення відходить від неї. З видаленням Біблії ми втратимо будь-яке підстава ».
Вікторія - (1819-1901) - королева Англії: «Ця Книга дала благоденство всього народу і зробила його щасливим».
Гете - німецький поет: «Я переконаний, що Біблія стає все привабливішою в міру того, як усвідомлюється людині».
«Біблія говорить до серця кожного покоління, а мірилом для оцінки життєвості і сили народу буде завжди його ставлення до Біблії».
«Тим великим повагою і благоговінням, з яким до неї відносяться стільки народів і поколінь, вона зобов'язана своєю власною цінності. Вона не є книга національна - єврейського народу: вона книга всіх народів, записані в ній історичні події одного народу служать прообразом життя кожного християнина і всієї Церкви Христової, вони постають перед нами всім для рятівного повчання. Вона одна пов'язує історію з походженням світу і продовжує її до кінця цього, даного людині тимчасового періоду! Біблія - ​​вічно жива Книга і, поки існує світ, ніхто не скаже: «Я її розумію в усьому її обсязі, з усіма подробицями».
«Чим вище буде рівень освіченості, тим більше значення для дійсно мудрих людей буде мати Біблія, як основа і як знаряддя виховання».
Кант - філософ - в 1796, на 72-му році життя писав: «Своїм змістом Біблія сама свідчить про своє божественне походження. Вона відкриває нам у величі і виконання плану порятунку весь жах нашої гріховності, всю глибину нашого падіння ... Біблія найцінніший скарб, без якого я був би в жалюгідному становищі. Всі прочитані мною книги не дали мені того розради, яке дало Слово Боже в Біблії: «Якщо я піду хоча б навіть долиною смертної темряви, то не буду боятися злого, бо Ти зі мною" (Пс. 22,4) ».
Вальтер Скотт - (1771-1832) - англійський письменник, коли лежав на смертному одрі, то сказав синові: «Дай мені Книгу!» - «Яку, батько?» - Вмираючий підвівся і сказав: «Дитя моє, є тільки одна книга - це Біблія! »- то було його останнє слово.
Вільгельм фон Гумбольдт - (1767-1835) писав: «Читання Біблії дає завжди саме дійсне розраду. Не знаю нічого, з чим можна б її порівняти. І Старий і Новий Завіт одно зміцнює душу ... »
Локк - (1632-1704), філософ, сказав про Біблію: «Бог - її Автор, наш порятунок - кінцева мета, її зміст - істина».

Нижче наведені матеріали зі статті "« свідчить не богословів на користь Біблії »" в журналі «Світло на просвіту» №2. 1936. стор. 44-45.

Ісаак Ньютон. Великий англійський фізик, астроном и математик, Який відкрів закон тяжіння, говорів: «Ми маємо Мойсея, пророків и апостолів, даже слова Самого Ісуса Христа. Если Ми не Хочемо погоджуватися з ними, то ми маємо настолько ж мало вибачення, як и Іудеї »
А.С. Пушкін: «Святе Письмо, скільки его НЕ перечітуй, чем більш Їм переймаєшся, тім более все вісвітлюється и розшірюється. Ось єдина Книга в мире: в ній все є! »
Ервін Гейн, доктор філософії: «Жоден народ в давнину не мав настільки глибоких духовних і моральних знань, як ізраїльтяни. Тільки їм за допомогою пророків були її може принести пророчих видінь. Дух Святий брав участь в написанні Старого Завіту точно так же, як Він пізніше надихав письменників Нового Завіту. «Звіщали його ... мужі, проваджені Духом Святим» (2Петр.1,21) ».
А. Ейнштейн, вчений фізик і математик, автор Теорії відносності часу і простору. У статті «Несумісні чи релігія і наука?» ... писав: «Можна з упевненістю сказати, що доктрина особистого Бога, керуючого подіями природи, ніколи не може бути спростована наукою».
Чарльз Дарвін, автор теорії природного відбору, англійський біолог (1809-1882). Протягом усього свого життя «Дарвін висловлював своє ставлення до релігії досить невизначено, з численними застереженнями».
«У 1831 році Дарвін закінчив теологічний факультет Кембриджського університету, і вважав істинним кожне слово Біблії». Він вірив у те, що «будуть знайдені старі листи і рукописи авторитетних римлян, з підтвердженням усього викладеного в Євангеліях». Але так, як за життя Дарвіна таких відкриттів не відбулося, він на 40-му році життя став втрачати віру. Подіяло також те, що він спостерігав невідповідність життя священиків їх покликанням. Замість того, щоб шукати істинний шлях, Дарвін припустив сумнів в свою душу. Однак, на схилі років він все ж визнав Бога як Творця. «Закінчуючи свою книгу« Походження видів », Дарвін писав:« Є велич в цьому погляді на життя з її різними силами, спочатку вкладеними Творцем в незначне число форм або тільки в одну ». Згодом він змінив сенс цього виразу, на пряме запитання, чи вважає він себе атеїстом, він відповідав: «Ні, я швидше за агностик (людина, яка не береться ні доводити, ні заперечувати буття Бога) і теїст». Тільки перед смертю Дарвін повністю усвідомив свою помилку і глибоко каявся. Дружина Дарвіна до кінця життя залишалася ортодоксальної англіканкой.
І.П. Павлов, радянський вчений, академік, який створив вчення про вищу нервову систему і її діяльності, залишався до кінця свого життя глибоко віруючою в Бога людиною, відвідував церкву і надавав їй матеріальну підтримку. Один з учнів і послідовників Павлова пише: «Мені пощастило побувати у них (Павлових) кілька разів в гостях. Серафима Василівна (дружина Павлова) кожен раз зустрічала мене такими словами: «Пан комуніст, чи не час вам подумати про спасіння своєї душі?»
Смарт, англійський астроном, в 1953 році писав: «Коли ми вивчаємо Всесвіт і оцінюємо її огром і закономірність, мені здається, що це приводить нас до визнання Творчої Сили і Світової Волі, що перевищує все, що наш обмежений розум може осягнути».
Мілн, англійський астрофізик, свою книгу про будову Всесвіту, починає словами Біблії: «Спочатку Бог створив небо і землю».
Александер, американський вчений, писав свого часу: «Наука не може проникнути через таємничий покров просторового буття ... Віра одна проникає туди і знаходить за ним трон Божества, Яке творить ... буття ...»
Б. Варуламскій, натураліст, каже: «Тільки поверхневе знання природи може відводити нас від Бога, більше ж глибоке і грунтовне, навпаки, повертає до Нього».
Ф. Вольтер, затятий противник релігії і зокрема християнства. Він присвятив своє життя боротьбі проти релігії, однак, коли це було пов'язано з особистою вигодою, Вольтер доводив, що Бог є. «Коли, одного разу, його гості стали захищати атеїзм, він поспішно видалив присутню при цьому прислугу і сказав:« Тепер, панове, ви можете продовжити ваші промови проти Бога. Я не бажаю, щоб мої слуги зарізали і обікрали мене нинішньої ж ночі, тому я вважаю за краще, щоб вони вас не слухали ».
Кепплер, астроном, каже: «У творенні я відчуваю Бога як би руками». Своє найважливіше твір про гармонію світу, він укладає такими прекрасними словами: «Дякую Тобі, Творець і Владика, що Ти сподобив мене радості захоплюватися справами рук Твоїх ...»
Геер, ботанік, вигукує: «Хто поверхнево розглядає природу, той легко губиться в безмежному« Все », але хто глибше слухає її чудесам, той постійно наводиться до Бога, Володаря світу».
Карл Маркс, в 1835 році писав: «Тварині сама природа визначила коло дій, в якому воно має рухатися, і воно спокійно його завершує, не прагнучи вийти за його межі, не підозрюючи навіть про існування будь-якого іншого кола. Також і людині Божество вказало спільну мету - облагородити людство і самого себе ...
... Божество ніколи не залишає абсолютно смертного без керівника. Голос цей (серця) говорить тихо, але впевнено. Але це легко заглушає голос ... Ми повинні тому серйозно зважити, чи дійсно нас надихає обрана професія, чи схвалює її наш внутрішній голос, чи не було наше наснагу помилкою, чи не було то, що ми вважали закликом Божества - самообманом ».
Фрідріх Енгельс, в 1842 році писав у статті «Шелінга - філософ у Христі»: Все вороги Бога нині з'єднуються і нападають на віруючих зі всіляких зброєю, байдужі, які віддаються світським задоволень, і для яких дуже нудно було слухати про Христа, об'єднуються тепер, охоплений совістю, з атеїстичним мирськими мудрецями і хочуть, за допомогою їх вчення заглушити докори сумління. З іншого боку, ці останні відкрито заперечують все те, чого не можна бачити очима, Бога і всяке «потойбічне» існування, і тоді само собою зрозуміло, що вони всього вище ставлять цей світ з його плотськими насолодами, з обжерливістю, пияцтвом і розпустою. Це найгірші язичники, які опиралися дехто й самі довели себе до наполегливої ​​заперечення Євангелія ... Це ... відкрита явна ворожнеча ... супротивників Христа. Але ті, у кого є очі для того, щоб бачити, нехай бачать і не засліплювати тому, що тепер не час для сну і застережень, коли знамення часу свідчать так ясно, коли слід звертати на них увагу і вникати в сенс пророцтв, що не даремно дано нам ... З обдуманим богохульством ... вони ... проповідують свої сатанинські вчення ... захоплюючи за собою бідну молодь, щоб увергнути її в найглибшу безодню пекла і смерті. Спокуса нечуваним чином посилилося і неможливо, щоб Господь допускав це без особливого наміри ... Ми повинні розкрити очі і дивитися навколо: Час грізне і слід пильнувати і молитися, щоб ми не впали в спокусу, і щоб Господь, Який прийде, як злодій в ночі, не застав нас сплячими ... »


наверх


Біблія і Наука - біблійні відкриття, знахідки, розкопки.
Вся історія - від створення світу до наших днів. Всі найважливіші біблійні події.
Християнські науково-документальні фільми, що підтверджують Біблію. Думки вчених і знахідки археологів.Чи може якийсь інший твір в такий короткий час так піднятися, будучи твором звичайної людини?
Чи можливо, щоб той, про кого розповідають Священні книги, був не більше, як проста людина?
Невже в них чуємо голос мрійника або честолюбного сектанта?
Де знайти людину, мудреця, який би міг так діяти, страждати і померти, не виявивши слабкості і марнославства?
» - «Яку, батько?
У статті «Несумісні чи релігія і наука?
Серафима Василівна (дружина Павлова) кожен раз зустрічала мене такими словами: «Пан комуніст, чи не час вам подумати про спасіння своєї душі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация