Бігати по снігу і морозу? Немає ніяких перешкод

huffingtonpost.com

Рейтинг:

(Голосів: 0)

«Яке бігати, там же холодно! Ну не починати ж бігати взимку? Куди бігати в мороз, можна і застудитися! Взимку це справа не зрушить (-ся у) мене з місця! Бачив двох ненормальних - бігали при мінус 20! Почну ближче до літа! »Думаю, багатьом доводиться чути такі або схожі висловлювання в холодну пору року. А можливо дехто й сам є їх авторами.

Безсумнівно, коли на вулиці мороз, дороги завалені в кращому випадку снігом, а в гіршому - покриті льодом, а ще до того ж темно, будь то ранок або вечір, то питання, чи виходити на пробіжку, як-то відпадає сам собою.

АЛЕ! Мало хто знає, що біг взимку є дуже корисним заняттям, і деякі фахівці навіть рекомендують починати бігати саме в сніговий сезон.

Спростовує класичні відмовки і помилки з приводу зимового бігу Костянтин Лебедєв - один з найвідоміших в Україні тренерів з бігу, в минулому рекордсмен Європи серед юнаків з бігу на 10000 м, багаторазовий чемпіон СРСР, бронзовий призер Чемпіонату Європи серед ветеранів.

Констатин Лебедєв, коуч / Facebook

Відмовка 1. «Ніхто не починає бігати взимку!»

Я вважаю, що взимку навіть набагато краще починати. Влітку приступати до бігових тренувань складніше: в спеку навантаження переносяться гірше, швидше настає зневоднення і перегрівання, внаслідок чого у організму шок. Взимку ж свіжий, здоровий і насичений киснем повітря додає енергії і сил. І якщо починати повільно і поступово, то не може виникати жодних проблем. Принцип поступовості і систематичності - це найголовніше в будь-якому тренуванні, і біг взимку не виняток.

Для тих, хто тільки починає бігати, можна стартувати з 10-хвилинної пробіжки. Для непідготовлених - хвилина бігу через хвилину ходьби. Темп необхідно контролювати по пульсу: для початківця - плюс-мінус 150 уд / хв. Саме так визначається навантаження, а не заданими показниками з готових тренувальних планів. Таким чином, ми даємо запит на навантаження, а організм відповідає створенням буферних систем. Механізм простий: спочатку людина втомлюється, потім піднімається на наступний щабель завдяки сверхкомпенсации. Тут діє принцип 2 кроки вперед, крок назад: додали, відступили, організм засвоїв поставлене завдання, і рухаємося далі.

Тренування повинні бути різноманітними, щоб не набридло. Важливо 3 рази в тиждень робити 3 різні тренування, наприклад:

1) легкий крос в лісі;

2) пробіжка для зігрівання + символічні прискорення за часом або просто від дерева до дерева;

3) забігання в невеликій под'ёмчік, якщо немає льоду. Навіть по снігу.

thinkhealth.priorityhealth.com

Відмовка 2. «Бігати ніде, скрізь лежить сніг!»

Отримати задоволення можна навіть бігаючи по коліно в снігу. Біг по цілині - дуже корисна річ. Більш того, з точки зору травматизму - бігати по цілині набагато безпечніше, адже приземлення відбувається м'якше, ніж при бігу по асфальту, отже, суглоби менше перевантажуються.

Крім цього, для початківця важливо зміцнити м'язи. У радянські часи при підготовці бігунів дуже активно використовувався цілинний сніг. Багато біжать низько, а по снігу волею-неволею будеш бігти і піднімати коліна. По снігу також можна робити будь-які СБУ (спеціальні бігові вправи).

Крім того, у кожного початківця бігуна в тренуванні повинна бути присутнім дитячість. Дитячість - насолоджуватися всім процесом, дуріти, кажучи по-простому. І це дуже важливо для кожного любителя. Якщо людина починає зациклюватися на якихось цифрах, це вже не те. Чим більше дитячості, тим краще.

Тренер знає про що говорить. Він взимку не тільки бігає і тренує, а й лезгинку танцює) / Facebook

Відмовка 3. «У таку погоду можна тільки захворіти!»

Неправда. Якщо Ви екіпіровані правильно, то ніяких проблем не буде. Дихати потрібно природним чином. А якщо екстремально холодно, то можна використовувати балаклави або бафи, і дихати через них. Екстремально - це мінус 15 градусів і нижче.

Холод нам не ворог, холод - це місце існування. Це абсурдно, коли говорять, що можна надихатися холодним повітрям і захворіти. Якщо людина рухається, то застудитися неможливо. Але знову-таки не варто забувати, що тут працює той же принцип поступовості.

На холоді ті віруси і мікроби, які присутні в організмі, зазвичай гинуть. Але при переохолодженні організм не встигає приділити увагу зігрівання і боротьбі з вірусами. Але бігаючи регулярно, ми загартовуємо організм, наші захисні можливості посилюються в рази. Травми і хвороби - ознака того, що ми ведемо себе неправильно, нераціонально.

Трохи про одяг / danielle09justdoit.blogspot.com

Відмовка 4. «Бігаючи по снігу і холоду, можна легко травмуватися!»

Травмуватися можна, якщо впасти. По-іншому травмуватися неможливо. Кажуть, що, якщо штовхатися по снігу, можна «насмикати» ноги. Це не так. Необхідно вибирати реальний темп і не зациклюватися на цифрах. Якщо докладати невеликі зусилля для кожного кроку, ніяких травм не буде.

Іноді на холоді може ломити коліна або виникають проблеми з сідничного нерва, який не переносить охолодження, починає спазмованих і запалюватися. Тому необхідно тримати в теплі поперек. Краще використовувати двошарову одяг, наприклад, замість одних зимових лосин одягати звичайні лосини + тонкі штани.

Що стосується взуття, то зараз є маса адаптованих під таку погоду моделей кросівок. На лід і щільний сніг можна використовувати «кішки», металеві пристосування для пересування по льоду, які знімають проблему з ковзанням.

Виходить, бігати взимку просто: важлива екіпірування, розуміння, що це необхідно. І важливо отримувати задоволення від бігового процесу.

"Якщо будеш чекати ідеальної погоди, ніколи нічого не доб'єшся" / myrunningdiaries.wordpress.comНу не починати ж бігати взимку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация