Бійцівські породи собак

  1. Кращі бійцівські породи собак
  2. американський пітбультер'єр
  3. Тоса-іну
  4. алабай
  5. Філа бразілейро
  6. Буллі Кутта
  7. Кавказька вівчарка
  8. бордоський дог
  9. Американський стаффордширський тер'єр
  10. бульмастиф
  11. Бараболі
  12. Якщо хочете завести собаку бійцівської породи
  13. Собака для бою
  14. Собака для будинку
  15. Погана слава бійцівських собак
  16. Відео про бійцівських собак

Говорячи про такий феномен, як бійцівські породи собак, треба усвідомлювати, що на планеті їх не так багато, і всі вони хочуть перемоги над рівними собі псами. Лютість по відношенню до людини виключена: такі цуценята відразу йдуть в шлюб.
Зміст статті:

Кращі бійцівські породи собак

У різних частинах світу свої переваги. У Країні висхідного сонця ставки (в прямому і переносному сенсі) роблять на доморощених породу Тоса-іну, в Пакистані стравлюють Bully Kutta (пакистанських мастифов), в Росії зазвичай натягують вовкодавів і американських пітбультер'єрів, в Південній Америці в собачих боях зайняті переважно філа бразілейро і аргентинські доги.

американський пітбультер'єр

Його навмисно виводили для смертельних собачих боїв, а прабатьки породи билися (на імпровізованих перегонах) з ведмедями, биками і кабанами. Після заборони цькування биків в Англії (1935 р) собак довелося перепрофілювати, навчивши пасти худобу, полювати, а також шукати, рятувати і захищати людей.

зараз американський пітбультер'єр особливо популярний в США і на території колишнього Радянського Союзу: саме тут його продовжують використовувати в собачих боях, вважаючи (не без підстави) самої лютої бійцівської породою.

зараз   американський пітбультер'єр   особливо популярний в США і на території колишнього Радянського Союзу: саме тут його продовжують використовувати в собачих боях, вважаючи (не без підстави) самої лютої бійцівської породою

Все пітбультер'єри забезпечуються офіційними паперами від кінологічних організацій США, так як ні FCI, ні Російська кінологічна федерація породу досі не визнали.

Пітбультер'єр схожий на справжнього гладіатора: у нього прекрасно розвинена мускулатура, жорстка коротка шерсть, значна морда, міцна шия, широкі груди, сильні ноги і потужні щелепи. Собака виростає до 40-60 см при масі 20-36 кг.

Важливо! Давайте собаці високу фізичне навантаження, щоб пригасити вируючу в ньому енергію. Чим інтенсивніше будуть проходити тренування, тим менше ризик побачити невмотивовану агресію по відношенню до людини.

Пітбультер'єр вміє бути дуже ніжним (в тому числі і до дітей) при правильному вихованні і соціалізації.

Тоса-іну

Легендарний японський бойовий молосс, мовчазний і холоднокровний до повної незворушності. Породу створювали спеціально для собачих бійок, схрещуючи аборигенних псів з бульдогами, бультер'єр, мастифами, пойнтер, сенбернарами і догами.

Родина - князівство Тоса на о. Шікоку, де Тоса-іну були отримані під завісу позаминулого століття. Це масивна (40-60 кг при зрості 60-80 см) короткошерста собака, з міцним широким черепом і сильною пащею. У неї висячі вуха і шкірна складка в області горла.

У неї висячі вуха і шкірна складка в області горла

Японські мастіфи майже не виявляють емоцій, практично не відчувають біль, рішучі і незалежні, в силу чого потребують міцної хазяйської руці. Собака сама вирішує, що треба вважати загрозою, а зробивши висновок, реагує блискавично і з нездоланною силою.

Собак для сутичок тренують з щенячого віку. Навчання нагадує ритуал з масою типово японських церемоній, а сам бій не допускає кровопролиття, будучи швидше показовим виступом. Поранив суперника пес підлягає довічної дискваліфікації, ось чому сутички Тоса-іну ніколи не завершуються каліцтвами або загибеллю.

алабай

Ще один молосс, що походить від древніх травильних собак Ассирії та Єгипту. В наші дні середньоазіатська вівчарка не тільки пасе і охороняє стада, а й активно використовується в собачих боях (в РФ, Середньої Азії та Закавказзя).

Так як САО виводилися для охорони / перегону отар, вони володіють сильним характером і фантастичною витривалістю. Алабай виростає до 70 см (кобель) при вазі від 40 до 80 кг. Хвіст і вуха прийнято купірувати.

Хвіст і вуха прийнято купірувати

Собака віддана одному господареві, до інших членів сім'ї відноситься вибірково. Норовливість пса доходить іноді до прямого невиконання наказу. Щоб не стикатися з свавіллям алабая, йому не можна показувати свою слабкість і необхідно якомога раніше соціалізувати.

Не беріть середньоазіатську вівчарку, якщо не розбираєтеся в специфіці цієї складної і впертою породи. Так, багато років тому в СРСР зазнала фіаско програма, по якій алабаї повинні були охороняти важливі державні об'єкти. З'ясувалося, що собаки не дресируються групами, а вимагають індивідуального підходу.

Філа бразілейро

Порода визнана небезпечною в Новій Зеландії, що заборонила імпортувати цих собак. Те ж правило діє в окремих штатах Австралії, що обмежують або забороняють володіння fila brasileiro. Тварин не можна ввозити до Республіки Кіпр, а в Ізраїлі, Англії та Норвегії для обзаведення філой знадобиться спеціальне рішення суду.

Філа бразилейро - молоссоід з великим кістяком і складчастої шкірою. Зростання варіюється від 60 до 75 см, а вага в межах 40-50 кг.

Зростання варіюється від 60 до 75 см, а вага в межах 40-50 кг

Це цікаво! Неприйняття сторонніх, що переходить в пряму агресію, закладено в генах, через що філе прощається навіть огризання на суддів на виставках і змаганнях.

Помірне зловтішання не може виступати в причиною для дискваліфікації, а суддям не рекомендовано (за стандартом, чинним в Бразилії) торкатися до собаки.

Філа бразилейро - собака для обраних, тих, хто зуміє переломити її непростий характер. При вмілому підході з філи виростає надійний охоронець і справжній друг, покірний і відданий, беззавітно захищає не тільки членів сім'ї, а й інших домашніх вихованців.

Буллі Кутта

Батьківщиною мастифов вважається Пакистан, хоча суперечки про походження до цих пір не вщухли. За однією з версій собаки потрапили сюди з персами, що змусили предків буллі Кутта (приблизно в 486-465 до н. Е.) Вартувати невільників. Коли персів з країни вибили, пси залишилися тут як бійців і охоронців.

Згодом заводчики допрацювали екстер'єр, злегка зменшивши зростання буллі Кутта (до 85 см в холці) і масу (до 65-95 кг): це допомогло додати йому швидкості і витривалості.

Згодом заводчики допрацювали екстер'єр, злегка зменшивши зростання буллі Кутта (до 85 см в холці) і масу (до 65-95 кг): це допомогло додати йому швидкості і витривалості

Порода славиться ненажерливістю, територіальністю і лютістю. Не дивно, що пакистанські мастіфи були і залишаються відмінними воїнами в собачих боях, заборонених, але тим не менш часто проходять в сільських місцевостях Пакистану і Індії.

Пси надзвичайно віддані хазяїнові, але небезпечні для дітей і не терплять інших собак поруч (нерідко вбиваючи їх у конфліктах за територію). Буллі Кутта, злісні, енергійні і величезні, не придатні для утримання в місті. Зазвичай їх тримають за містом, в закритих дворах і дають підвищене фізичне навантаження.

Кавказька вівчарка

Безстрашний воїн, загартований суворим кліматом передгір'їв Кавказу. Предки кавказьких вівчарок служили ще ассирийцам, охороняючи їх житло і стада. Це не тільки одна з найдавніших (понад 2 тисячоліть), але і чи не найбільша порода на земній кулі.

Це цікаво! При зростанні 0,75 м кобель важить 50-110 кг і більше. Вражаючу масивність собаці надає довга шерсть, продубльована густим підшерстям (рятує від лютих морозів).

Селекція «кавказців» в СРСР почалася в 20-х роках минулого століття. Кращі екземпляри мали незвичайною силою, впевненістю, сміливістю, хорошим зором і гострим слухом, а також непроникним для вологи хутром.

Вовкодав звик ділити світ на «своїх» і «чужих», а також безумовно підкорятися одному господареві. Кавказька чабанська собака досі залишається неперевершеним охоронцем: вона відважна, витривала і не довіряє чужинцям. Як багато вівчарські собаки, «кавказець» сам приймає рішення при вторгненні на його територію.

Вовкодав, на генному рівні володіє вродженою підозрілістю, проте непогано піддається дресируванню, а також потребує постійних фізичних навантаженнях і жорсткої дисципліни. В наші дні кавказькі вівчарки не лише вартують, а й виходять на ринг в собачих боях.

бордоський дог

Кажуть, що цей пес ніколи не відступає в бійках. І це схоже на правду: варто лише поглянути на його страхітливу складчасту морду, що нагадує обличчя літньої боксера. Та й виводилися ці молосси для видовищних боїв (як зі своїми родичами, так і з іншим звіриною).

Але ці доги вміли не тільки боротися - вони полювали, чатували будинку і тягали вантажі. М'ясники навчили їх охороняти худобу і супроводжувати туші, що перевозяться в магазин з бійні. У Першу світову мастіфи працювали помічниками санітарів, що несли поранених з поля бою.

У Першу світову мастіфи працювали помічниками санітарів, що несли поранених з поля бою

Зараз бордосский дог залишив за собою дві функції - сторожа і захисника, що наводить жах суворої фізіономією, доповненої вражаючими габаритами. Французький мастиф виростає майже до 0,7 м і важить близько 50 кг (іноді більше).

Порода територіальних і тому небезпечна для всіх, хто входить без дозволу. Дог без роздумів кидається захищати свою ділянку, господаря і його близьких, але тільки за наявності приводу. Ці гіганти не рекомендуються сім'ям з маленькими дітьми, а також вимагають цілеспрямованого виховання.

Американський стаффордширський тер'єр

Рідний брат питбультерьера. Дві лінії породи (амстафф і пітбультер'єрів) розділили в 1936 році, затвердивши стаффордширського тер'єра як окрему породу. У той час одне тварина мала подвійну породу і реєструвалося в двох клубах: в одному як американський пітбультер'єр, у другому як стаффордширський тер'єр. У 1972 році назва доповнили словом «американський».

Схожість цих псів така, що навіть самі власники АПБТ або АСТ не можуть розкласти по поличках різницю між породами.

Схожість цих псів така, що навіть самі власники АПБТ або АСТ не можуть розкласти по поличках різницю між породами

Це цікаво! В цілому ж амстафф масивніше, пропорційніше, ширше і миролюбні АПБТ. Саме завдяки останній якості стаффордширський тер'єр набагато поступається своєму родичу в собачих боях. Вважається, що на 100 лютих пітбультер'єрів доводиться лише один амстафф, здатний впевнено битися на рингу.

Але у стаффа є свої переваги - він добре дресирується за умови позитивної мотивації. Примус виключено: воно веде до посилення. Амстаффи вперті, але чутливі, ласкаві, але непримиренні (легко ображаються). Порода не рекомендована новачкам і потребує їжакових рукавицях через прагнення домінувати.

бульмастиф

Уродженець Великобританії, прабатьками якого називають мастифов (від них порода успадкувала незламну силу) і бульдогів, що наділили його мертвою хваткою.

Це могутні пси високого зросту (63-68,5 см) з масою від 50 до 59 кг. У них виражена мускулатура і широка грудна клітка, коротка блискуча шерсть. Грозний вигляд підкріплений важкою головою з характерною чорною маскою.

Грозний вигляд підкріплений важкою головою з характерною чорною маскою

Бульмастиф виводився як «нічний собаки єгеря», відловлювати браконьєрів. Заводчики цінували великих, терплячих хоробрих і мовчазних псів. Однією з культивованих рис була лють. Селекціонери запевняють, що зараз особливо злісні цуценята вибраковуються, а племінна робота спрямована на отримання собаки-компаньйона.

Власники вдячні своїм вихованцям за вміння пристосовуватися до темпу людського життя: собаки захоплено слідують за ними під час пробіжок або спокійно прогулюються по парку (якщо господар у віці). Проте, нинішні бульмастіфи як і раніше затребувані як охоронці - вони відмінно стережуть банки, котеджі і офіси.

Бараболі

Ще один виходець з Ассирії, чиї предки воювали в бойових обладунках, до сих пір не визнаний Міжнародною кінологічної організацією. Чимало бридерів називають бурбуля напівкровкою, безхвостим або дизайнерським мастифом, відмовляючи в праві на повноцінність.

Як би там не було, південноафриканські бурбулі існують і користуються незмінною повагою серед любителів бійцівських собак. Це потужні мастіфообразние пси, що досягають 65-70 см в холці при вазі 60-90 кг.

Це потужні мастіфообразние пси, що досягають 65-70 см в холці при вазі 60-90 кг

Це цікаво! Бурбулі довіряють своєму чуттю і постійно моніторять ситуацію, в секунду приймаючи самостійні рішення. Крупність органічно поєднується зі спритністю, пластичністю і блискавичною реакцією, а сила - з високою швидкістю бігу.

Бараболі схильний домінувати і може суперечити навіть господареві, єдиному, хто має над ним реальну владу. Цих складних за характером собак необхідно фізично вимотувати як для підтримки здоров'я, так і для витрачання накопиченої енергії.

В іншому випадку напруга виливається в спонтанну агресію, як по відношенню до людей, так і до сторонніх собакам.

Повернутися до змісту

Якщо хочете завести собаку бійцівської породи

Спочатку визначитеся - чи буде ваш вихованець брати участь в собачих боях. При позитивній відповіді готуйтеся до значних фінансових вливань і копіткій роботі з вирощування чемпіона.

Собака для бою

Псів для нелегальних бійок (а в Росії це переважно пітбультер'єри) розводять в спеціальних розплідниках від батьків, які відзначилися в боях. У такій розплідник ви потрапите тільки за рекомендацією. Покупці беруть відразу пару щенят (суку і кобеля) для подальшого розведення.

До тренувань приступають, коли собаці виповнюється 9-12 місяців. У кожного господаря є фірмовий секрет підготовки бойового пса, який він зберігає в таємниці. Зазвичай тренувальний процес складається з:

  • роботи на силових тренажерах;
  • використання бігової доріжки;
  • вправ на хватку (пес висить, вхопившись зубами за коров'ячу шкуру);
  • багатокілометрових пробіжок.

Це цікаво! Багато власників роблять упор на правильне спортивне харчування та самі складають протеїновий раціон, частиною якого, наприклад, є молоко з кальцієм.

Знавці попереджають, що участь в собачому боксі - не легка справа. Так, в 2013 році кожен учасник платив 1 тис. Рублів за оренду рингу, по 2 тисячі - ветеринара і судді. Разом 5 тисяч рублів тільки за вихід на ринг.

Але овчинка, як то кажуть, варта вичинки. На бій приходять подивитися не менше 30-40 уболівальників, а сума призового фонду стартує від 100 тис. Рублів. У вигляді рідкісних винятків на кін ставлять машини і квартири.

До речі, організатори підпільних боїв запевняють, що міф про часту загибелі собак від зубів противника - повна нісенітниця. Ні господарі, ні судді цього ніколи не допустять, так як дуже люблять своїх вихованців.

Собака для будинку

Такого пса треба рано і грамотно соціалізувати, дресируючи не менше півтори години щодня.

Бійцівським породам рекомендується пройти курс занять по захисно-караульної служби (ЗКС), де тренер оцінить психотип тваринного і ступінь його збудливості при захисті. Вважається, що хвостатий охоронець повинен відчайдушно кидатися на джерело небезпеки, зупиняючись на першу окрику господаря.

Якщо ви самі дрессіруете пса, робіть це на відкритому просторі (бажано в відсутності людей і інших собак). Повага до свого вихованця передбачає строгість, але не жорстокість, і вже тим більше, не фізичні покарання. За виконання команди собаку завжди заохочують.

Є непорушні правила вигулу бійцівських собак:

  • допустимі прогулянки на короткому повідку і в наморднику;
  • щоб не спровокувати бійку, не давайте іграшку, яка належить вашому псові, чужий собаці;
  • якщо сутичка виникла, вихованця відводять в сторону, взявши за поводок (розлючений собаку не гладять і не пригощають: вона може вкусити);
  • при конфліктах тварина також відтягують за нижню частину тулуба і хвіст.

Важливо! Бійцівським собакам, як ніяким іншим, потрібна інтенсивна фізична розрядка (знімає внутрішнє напруження). Стрибки, біг і гра в апорт - дуже слабке навантаження. Цим потужним псам потрібні такі види спорту як аджилити, вейтпуллінг, байк- і скіджорінг.

Не забувайте також обтяжувати собачу амуніцію, щоб надати гарний рельєф м'язів і зробити тренування ефективніше. Розрядити напругу допомагають і довгі прогулянки по 5 км, краще двічі в день.

Повернутися до змісту

Погана слава бійцівських собак

Погана репутація бійцівських порід виникла завдяки недбайливим господарям, які не вміли або не хотіли виховувати своїх чотириногих.

Кінологи переконані, що всі напади (на сторонніх і на самих власників) викликані недоліком або повною відсутністю належних фізичних навантажень. Енергія, що не знайшла виходу, виливається в гіперактивність пса і далі в невмотивовану агресію.

І добре, якщо об'єктом для зганяння злості стануть меблі і речі. Куди сумніше читати з'являються час від часу замітки про покусаних і розтерзаних людей.

Висновок один: якщо немає бажання, знань, часу і характеру, щоб виховувати бійцівського пса, не беріться за це складне і вкрай відповідальне заняття. Купуйте цуценя простіше, наприклад, той-тер'єра.

Повернутися до змісту

Відео про бійцівських собак

Повернутися до змісту

Відправляючи коментар, ви підтверджуєте, що погоджуєтеся на обробку персональних даних відповідно до політикою конфіденційності

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация