Бійня в Авдіївці та Донецьку. Коли почнеться велика війна

Приблизно о 19:30 2-го лютого бойовики відновили активні обстріли позицій 72-ї бригади в промзоні Авдіївки. Однак на цей раз бій торкнувся житлових районів.

Близько 22:00 голова Донецької бютівця Павло Жебрівський повідомив, що снаряди прилетіли в місто, потрапили в пункт роздачі гуманітарки і обігріву на стадіоні, школу і житловий будинок. Впали біля автомобіля ГСЧС. Були поранені і загиблі серед мирних людей, помер працівник ГСЧС.

Приблизно в той же час волонтери почали повідомляти, що бойовики відкрили вогонь по околицях Донецька з 152-мм гаубиць і "Градів".

ВСУ в свою чергу відкрили вогонь на придушення, після чого в Донецьку почалася паніка. Місцеві жителі писали про "Точці-У", яку вдалося "збити" ПВО "ДНР". Згодом бойовиками поширювалася інформація про використання нашими військовими реактивної системи "Ураган".

Фіксувалися прильоти в привокзальний район міста, Київський, Будьонівський, а також сталася пожежа після попадання снарядів біля готелю Мотель.

Пік активізації боїв стався якраз до початку засідання Радбезу ООН. Обстріли з різною інтенсивністю тривали всю ніч. Бойовики тиражували відео з Донецька, звинувачуючи ВСУ. У нашому ж штабі спростували вогонь по окупованому Донецьку, а Міжнародна група розслідувачів Bellingcat підтвердила, що Авдіївку обстрілюють з житлових районів "столиці" ДНР " .

В цілому активізація бойових дій сталася по всій лінії фронту з використанням "Градів" з боку терористів. За добу у нас четверо загиблих військових.

Перший заступник Глави СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг з Донецька підтверджував, що чує "вихідні" і "входять" постріли артилерії.

У самому Донецьку активно поширилася інформація, фотографії та відео руйнувань. Також були жертви серед мирних жителів. Активно тиражувалася евакуація Київського району, однак звідти погодилися поїхати лише кілька десятків пенсіонерів.

І поки головна увага була зосереджена на обстріл саме житлових кварталів, бойовики намагалися вибити ВСУ з відображених раніше опорників, зокрема "Алмаз". Йшли бої в районі Ясинуватського блокпоста. Правда, ніяких просувань вперед не відбулося. Терористи продовжують стверджувати, що вже повернули собі втрачені позиції. Наші ж волонтери передають інформацію військових, що все, що було зайнято, як в районі ДФС, так і позиції бойовиків в районі Авдіївки, залишаються під нашим контролем.

На тлі останніх подій залишаються питання: Що це було? І кому це вигідно?

Як Україна, так і Росія боями зондують невідому їм досі, у зв'язку зі зміною президента США, позицію Білого дому. Ми очікуємо реакцію США, демонструємо злочину Росії і катастрофу, до якої рухається Авдіївка під обстрілами бойовиків. Росія ж, яка нібито є стороннім спостерігачем, засуджує дії України, продовжує завозити озброєння і також очікує певною мірою реакцію США, демонструючи свою безкарність в момент відсутності уваги Трампа.

Чи стане це початком великої війни? Взагалі, бої тривають по всій лінії фронту, з використанням реактивних систем, великокаліберної артилерії. Наше повзучий наступ, яке почалося ще з лютого 2016- го, бойовикам вдалося зупинити тільки ракетами як на Луганському напрямку, так і на Донецькому і Маріупольському. Командуванню залишається нарешті визначитися: далі тривати не стріляти по позиціях бойовиків в житлових кварталах, або таки почати давати гідну відповідь.

Поки ж командування не дає наказ на вогонь, якщо в радіусі 500 метрів від виявлених вогневих точок ворога є житлові будинки. Але це варіант, на жаль, програшний. Оскільки бойовики ведуть вогонь саме з житлових районів.

І зупинити їх можна виключно адекватною відповіддю. Як мінімум, приклад Хорватського конфлікту це доводить. Цілком можливо, що ВСУ необхідно піти на такий крок, заздалегідь, за 48 або навіть більше годин, попереджаючи мирних жителів про обстріл, щоб вони змогли покинути домівки. Зрозуміло, що за цей час бойовики звільнять власні позиції. Але розуміння того, що адекватна відповідь наша армія може давати - змінить хід війни. Правда, все це загрожує втратами серед мирного населення і, звичайно ж, буде використано проти нас ворогом і засуджена міжнародним співтовариством.

Вчора на Радбезі ООН Європа закликала зупинити протистояння на Донбасі. В ОБСЄ також закликають припинити вогонь. Однак, швидше за все, ми стоїмо на порозі великої війни і вибору - або йти в ній до кінця, або змиритися з роллю жертви.

Найближчим часом командування буде змушене прийняти рішення. Або відповідати "Градами" на "Гради", або переходити в наступ під Донецьком, завдаючи ударів з флангу - по Докучаєвськ та Ясинуватої. Варіанти є, потрібно тільки зробити вибір, поки свого слова не може сказати дипломатія. Велика війна вже на порозі.

На тлі останніх подій залишаються питання: Що це було?
І кому це вигідно?
Чи стане це початком великої війни?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация