Бийтеся і адаптується. Навіщо Федерації мігрантів Росії бої без правил

Фото з Instargam fmr.mma

У будівлі Російського державного університету фізичної культури в Москві відбувся перший турнір зі змішаних видів єдиноборств серед іноземних громадян за підтримки Федерації мігрантів Росії (ФМР). Турнір FMR Fighting Championship, як пояснюється , Був організований з метою адаптації і соціалізації в Росії трудових мігрантів з різних країн і підняття їх спортивного духу.

Подібне змагання - подія для Росії неординарне, і по всій видимості, так вирішили і в уряді Москви, де підійшли до перевірки «спортивного духу» мігрантів у всеозброєнні. Вже на підході до закладу стояли поліцейські. На території університету були припарковані п'ять поліцейських автобусів і автозак. В одному з автобусів співробітники правопорядку привезли службових псів.

адаптаційні обшуки

Входи в будівлю, через які пропускали уболівальників, охоронялися серйозно. На вході для звичайних глядачів у рамок знаходилося відразу шість поліцейських, місцевий охоронець і кілька волонтерів з ФМР. Пускали по кілька чоловік, на одного вболівальника доводилося два, а то і три співробітники безпеки. Фанатів обшукували ретельно і без особливих церемоній.


Глядачі перед входом на змагання. Фото Олександра Троїцького

На вході для VIP-гостей, до яких належали і співробітники ЗМІ, справа йшла рівно так само, правда, волонтери зустрічали відвідувачів перед обшуком, а не після, і поліцейських у рамки було лише троє. На цьому відмінності, на жаль, закінчувалися. Обшук був жорсткий, аж до поплескування по філейної частини і внутрішній стороні ніг. Цікаво, що такою ж процедурою піддавалися і учасники турніру. Однак безпеку в Росії понад усе, а перед законом усі рівні.

Після такого зрівнювання в правах бійці не соромилися і не ховалися від уболівальників. У строкатій юрбі, розгулюють по фойє університету в очікуванні початку турніру, спортсменів можна було визначити лише по слову «учасник» на бейджі. Глядачі мали можливість підійти і сфотографуватися, сказати слова підтримки або навіть дати кілька порад перед боєм. Більш сором'язливі бійці ховалися в кафе, куди з якоїсь причини вхід простим смертним був закритий, хоча деякі вболівальники, судячи з розмов, із задоволенням би перекусили, так як захід розтягнулося на п'ять годин.

Найбільш організованими виявилися шанувальники Таджікістанців. Вболівальники прийшли з національними прапорами і підтримували бійців без угаву, причому не тільки своїх. Обстановка на заході була якщо не сімейна, то дружня точно. Взаємна повага один до одного, відмінна робота волонтерів, як здається, нікому не дозволяли відчувати себе чужим, не дивлячись на всі зусилля поліції. Видовищні бої тільки додали заходу позитиву.


Зал проведення чемпіонату. Фото Олександра Троїцького

Азіати крутіше європейців

У турнірі взяли участь 26 бійців з восьми країн (Азербайджан, Вірменія, Афганістан, Грузія, Киргизстан, Росія, Таджикистан і Узбекистан). Хоча турнір був заявлений як змагання серед мігрантів, найбільше представництво, а саме 11 бійців, було з Росії. Узбекистан і Вірменію представляли по два бійця, Таджікістанців було п'ятеро, з Азербайджану, Грузії та Афганістану приїхали по одному бійцеві, з Киргизії - троє.

Перші кілька боїв зайняли лічені хвилини. Так, узбекістанцев суннат Дамідову знадобилося менше двох хвилин, щоб укласти представника Грузії Тамаза Кверселова. Ще один узбецький боєць Баходір Холмуродов, що представляє бійцівський клуб «Ахмат», переміг росіянина Михайла Хохлова за 57 секунд.

Непогано виступили і мешканці Киргизстану. Спочатку Аббас Атабаев поступився росіянину Магомеду Кайсарова, але після Марат Гуломов і Нурланбек уулу Марсель впевнено здолали суперників з Росії (Антона Андрєєва) і Таджикистану (РАДОР Пірмамадова).

Таджицькі бійці, більшість яких представляло бійцівський клуб Pamir Fighters, також показали хороші результати. Перемоги здобули Азіз Хонджонов, Акмал Мамуру, Джахонгир Саїджамол, а в головному бою вечора Артур Оділбеков здолав росіянина Олександра Брусова.

Єдиний боєць з Афганістану Насир Садки виявився сильнішим за представника Росії Павла Сундукова.

В результаті з 13 титулів і кубків, розіграних на змаганнях, дев'ять виявилися у представників країн Центральної Азії, в тому числі Афганістану.


Призи чемпіонату. Фото з Instagram fmr.mma

З гуртожитку в Октагон

Президент Федерації мігрантів Росії Вадим Коженов розповів «Фергані», які цілі переслідувалися організаторами турніру.

- Як виникла ідея проведення такого турніру?

- Це перші змагання, які проводить наша Федерація. Ідея в тому, щоб мігранти дізнавалися про нас все більше. Ми працювали через діаспори, ЗМІ, гуртожитки, роботодавців, тепер ми вирішили «захопити останній оплот» мігрантів - їх хобі. ММА дуже популярний серед мігрантів, тому, проводячи турнір, ми досягаємо більшого успіху з точки зору залучення уваги. Захід відвідало понад 1300 осіб. Ми хочемо, щоб мігранти розуміли наші цілі, а наша головна мета - поліпшити їхнє життя в Росії.

- Чи буде продовження турніру або це була разова акція?

- Ми плануємо, що змагання будуть носити регулярний характер. Попередньо вирішили провести другий турнір в березні наступного року. Але поки не готовий назвати точні дати.

- Як підбирали бійців для змагання?

- У нас є партнер - бійцівський клуб Pamir Fighters; підбір спортсменів був їхнім завданням. Я попросив, щоб в змаганнях взяли участь бійці з восьми країн.

- Найбільше представництво на турнірі у російських спортсменів, чому так?

- Ну живемо-то ми в Росії. Однак уточнити, за якими критеріями відбиралися спортсмени, можна у керівництва Pamir Fighters. Завдання зібрати спортсменів з восьми країн він виконав, тому питань у мене до нього немає.

- У турнірі взяли участь виключно професіонали, але чи зможе звичайний мігрант коли-небудь вийти на Октагон (восьмикутний ринг) на цих змаганнях?

- Думаю, зможе.


Перед початком одного з боїв. Фото Олександра Троїцького

З цим же питанням ми звернулися до керівника московського бійцівського клубу Pamir Fighters Адим Шабозбекову .

- У нашому клубі тренуються звичайні люди, які проводять на роботі по 12 годин. Це дуже важко. Складно очікувати серйозного прогресу від бійця, який відпрацював половину доби і після цього приходить в зал. З іншого боку, можливість взяти участь в турнірі такого рівня - хороша мотивація для занять спортом. Допускаю, що в майбутньому мігранти будуть самостійно брати участь у цих змаганнях, але на сьогоднішній день ми займаємося популяризацією самого турніру. Однак не слід виключати і того, що який-небудь звичайний хлопець заслужить право битися з професіоналом. Чому ні? Зрештою, в спорті всі рівні, і пропаганда здорового способу життя стосується всіх.

- За якими критеріями відбирали бійців на цей турнір?

- Ми звернулися до друзів і запропонували їм взяти участь в турнірі. Ми відбирали бійців з регаліями, наприклад, кандидатів в майстри спорту або майстрів спорту в своїх видах бойових мистецтв. Намагалися залучити чемпіонів. На цьому турнірі немає бійців, які виходять на Октагон вперше. До нас надійшло багато заявок від спортсменів, що бажають взяти участь, але багатьом довелося відмовити. Три бійця перед початком турніру отримали травми, і їх замінили, це вийшло зробити без особливих проблем.

- Скільки заплатили спортсменам за участь в турнірі?

- Ті, хто програв отримали по п'ять тисяч рублів, переможці - по десять. Але потрібно розуміти, що це призи від організаторів. У більшості бійців є контракти зі спонсорами, які проплачують кожен бій спортсмена, і ці суми набагато вище призових. Наприклад, бійців нашого клубу Pamir Fighters підтримує виробник спортивного одягу з Пакистану Pak Rus, і гонорари у наших бійців цілком пристойні. А у інших клубів свої спонсори.

Олександр Троїцький

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Як виникла ідея проведення такого турніру?
Чи буде продовження турніру або це була разова акція?
Як підбирали бійців для змагання?
Найбільше представництво на турнірі у російських спортсменів, чому так?
У турнірі взяли участь виключно професіонали, але чи зможе звичайний мігрант коли-небудь вийти на Октагон (восьмикутний ринг) на цих змаганнях?
Чому ні?
За якими критеріями відбирали бійців на цей турнір?
Скільки заплатили спортсменам за участь в турнірі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация