Білорусь вибрала «вічне» літо. Чому ми не переводимо годинник і які є альтернативи

Чому ми відмовилися від переведення стрілок

Від переходу на сезонний час Білорусь відмовилася в 2011 році слідом за Росією. Постановою Радміну було визначено, що обчислення часу на території країни буде проводитися відповідно до міжнародної системи часових поясів за поясним часом плюс одна година без переведення стрілок на сезонний час. Рішення було прийнято для того, щоб мати узгоджену з партнерами по Митному союзу систему обчислення часу.

У 2014 році Росія повернулася на зимовий час і більше сезонне переведення не застосовує. Різниця в часі між Мінськом і Москвою зникла. При цьому різниця з Україною, Литвою - з цими країнами Білорусь знаходиться в одному часовому поясі, з листопада по березень складає годину.

Переходити на сезонний час почали 100 років тому

Ідея переводити годинник прийшла в голову Бенджаміну Франкліну в 1784 році. Будучи американським посланником у Франції, він анонімно опублікував лист з пропозицією, щоб парижани економили на свічках, використовуючи сонячне світло. Твір в сатиричній формі пропонувало оподаткування віконних віконниць і пробудження жителів дзвоном церковних дзвонів і стріляниною з гармат на світанку.

Сучасну систему літнього часу запропонував новозеландський зоолог Джордж Вернон Хадсон, пропонуючи двогодинний зрушення для збереження світлого часу доби.

Вперше стрілки годинника перевели в 1908 році в трьох британських імперіях за наказом короля Едварда VII. У державному масштабі перехід на сезонний час першої здійснила Німеччина в 1916 році з метою збереження вугілля під час війни. Наприклад незабаром пішли Великобританія, США та інші країни.

Перехід дозволяв економити на дорогому в той час штучному освітленні. Крім того, вважалося, що в світлий час доби люди працюють більш продуктивно, а після заходу сонця працездатність знижується.

За даними на 2012 рік, літній час застосовувалося в 78 країнах (в 10 країнах не у всіх регіонах) і 161 країна його не використовувала.

Переведення стрілок істотно економити не допомагав

У 2011 році в Міністерстві енергетики відзначали, що економії електроенергії від переходу на зимовий час Білорусь не відчувала. За розрахунками фахівців, ефект по економії електрики від переходу на літній час становив близько 20 млн кВт / год - це всього 0,06% річного електроспоживання всієї енергосистеми Білорусі. Більше можна заощадити за рахунок енергоефективних електроприладів і обладнання.

Медики висловлювалися про перехід на сезонний час по-різному. Наприклад, в 2011 році в інтерв'ю naviny.by лікар-валеолог Міського центру здоров'я (Мінськ) Олександра Лагун відзначала, що перехід на сезонний час позначається на організмі людини, тому що виникає десінхронія (розбіжність ритму людини з денним ритмом). У 2008-му заступник начальника управління організації медичної допомоги МОЗ Білорусі Людмила Жілевіч відзначала в розмові з naviny.by, що наукового підтвердження того, що перехід на зимовий або літній час може привести до яких-небудь захворювань або збоїв в організмі, немає.

Чи не в своєму часовому поясі

Білорусь географічно відноситься до другого часового поясу. Географічно чистим поясним часом було б правильно вважати так званий декретний час, під яким мається на увазі додаток ще однієї години при переході на літній час. В результаті всіх тимчасових зрушень Білорусь визначає себе до третього часового поясу, що невірно.

Варто було скасувати літній час, який для людини не є фізіологічним. Зимове же час у багатьох країнах збігається зі стандартним астрономічним. Країни, які не переводять стрілки годинника або відмовилися від переходу, живуть в зимовому часі.

У переведення годинників є альтернатива, якої дотримуються деякі країни, - зрушення початку роботи на підприємствах на літній період. Тобто влітку робочий день починається раніше, ніж взимку, і, в залежності від складності роботи, не тільки на 1 годину. В Японії в деякі випадках робота повинна починатися тільки через 2 години після сходу сонця, наприклад, при здачі іспитів.

В Японії в деякі випадках робота повинна починатися тільки через 2 години після сходу сонця, наприклад, при здачі іспитів

Матеріал по темі:

Брестчане Не проти непереказу годинників на зимовий час

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация