Білорусія, Вітебськ: Пам'ятники Вітебська

Меморіальний комплекс "Три багнета"

У кожного міста є свої знакові об'єкти У кожного міста є свої знакові об'єкти. У Вітебську - це меморіальний комплекс "Три багнета", в якому відображений безсмертний подвиг народу. Три багнета велично підносяться над містом, нагадуючи городянам про прожиті суворих роках і про велику жертву радянського народу в ім'я Перемоги.

Меморіал з'явився в 1974 році на головній міській площі за проектом архітектора Ю. Шпита. Але час минав, місто розвивалося, і стала очевидною назріваюча реконструкція об'єкта. Масштабна реставрація почалася в 2009 році - і через рік меморіал змінився. Після реконструкції комплекс придбав сучасний зовнішній вигляд і оригінальний дизайн.

Сьогодні меморіальний комплекс "Три багнета" є головною прикрасою площі Перемоги в Вітебську. Здалеку важко не помітити три звужуються догори 56-метрових пілони-обеліска трапецієподібної форми. Вгорі, на висоті приблизно п'яти метрів, обеліски об'єднані в єдину композицію за допомогою монолітного фриза, на трьох гранях якого виконані рельєфи, що прославляють безсмертний подвиг воїнів, партизанів і підпільників. Але пілони пов'язані не тільки зовні - всередині також є кільце, що з'єднує три обеліска, з написом "Слава героям". А під ним, на символічному постаменті у формі п'ятикутної зірки, запалено Вічний вогонь - як данина пам'яті трагічних сторінок історії Вітебська, мужності городян і всього радянського народу. Особливо гарний комплекс у вечірній час, коли на місто спускаються сутінки. У світлі нічних вогнів меморіал виглядає ще більш урочисто. Особливу вишуканість комплексу надає оригінальна підсвітка кожного його елемента.

Пам'ятний знак Дітям війни.

Цей пам'ятний знак - Несамовите нагадування про трагічні сторінки в історії білоруського народу Цей пам'ятний знак - Несамовите нагадування про трагічні сторінки в історії білоруського народу. Це те, що ніколи не можна ні забути, ні втратити, інакше ми втратимо майбутнього. Він потрібен, щоб пам'ятати і жити.

Автором пам'ятника став вітебський скульптор Валерій Могутній. Відображаючи героїчний подвиг білоруського народу, скульптура стала тривожним нагадуванням про суворі роках воєнного лихоліття, коли серед вибухів гранат і дзвінких куль на дорогах війни губилися солдати, батьки і діти ...

Пам'ятний знак Дітям війни знаходиться в символічному місці Вітебська - Парку партизанської слави імені Миная Шмирьова. Уламки зруйнованого будинку - і дві фігурки дітей, убитих горем. На сходинках сидить хлопчик-підліток, а поруч до нього притулилась дівчинка, немов бажаючи сховатися подалі від кривавої війни. І дивляться вони на шматочок хліба, який хлопчина дбайливо тримає в руці, ніби в ньому жевріє остання надія і віра в перемогу.

У цьому пам'ятнику зображена велика трагедія білоруського народу. Тільки навесні 1944-го з Вітебська до Німеччини викрали 2,4 тисячі дітей. Ще 6 000 дітей разом зі своїми батьками стали живим заслоном під час відступу німецько-фашистських загарбників. А скільки дітей було замучено в концтаборах - важко порахувати ... Історія нещадна і нам про це не можна забувати в ім'я майбутнього. Історія і дана для того, щоб пам'ятати.

Пам'ятник О.С.Пушкіну.

Пам'ятник великому російському поету і письменнику О Пам'ятник великому російському поету і письменнику О.С.Пушкіну встановлений в 1989 році на вулиці Пушкіна не випадково. Ця прекрасна робота скульптора І.Казака і архітектора В.Ягодніцкого показує спорідненість двох великих культур: російської та білоруської. Це один з класичних прикладів пам'яток Вітебська, встановлених в кінці минулого століття.

Пушкін двічі проїжджав через Білорусь по так званому Білоруським трактом: в травні 1820 року вирушаючи в південну посилання і в серпні 1824 року дорогою на заслання з Одеси в село Михайлівське. Шлях цей пролягав через Чечерск, Могильов, Оршу, Вітебськ. Крім того, саме один з друзів Олександра Сергійовича, дворянин Вітебської губернії, підказав поетові сюжет для повісті «Дубровський». Саме у дворянина Петра Нащокина зупинявся поет, будучи в Вітебську проїздом. Про це говорить і пояснювальна табличка на пам'ятнику: «в травні 1820 року і в серпні 1824 років через Вітебськ проїжджав Пушкін».

Починаючи з 1989 року, біля пам'ятника О.С. Пушкіну в день народження поета проходить щорічний Пушкінське свято.

Іменем Пушкіна в Вітебську названа одна з вулиць (колишня Театральна) протяжністю в 200 метрів і міська бібліотека. Один з мостів через Витьба до тисячоліття міста назвали Пушкінським мостом.

Пам'ятник Марку Шагалу на Покровській вулиці.

Пам'ятник Марку Шагалу, визнаному майстру ХХ століття, одному з найвідоміших представників художників-авангардистів, був встановлений в 1992 році в день його народження на Покровській вулиці Пам'ятник Марку Шагалу, визнаному майстру ХХ століття, одному з найвідоміших представників художників-авангардистів, був встановлений в 1992 році в день його народження на Покровській вулиці. Роботу виконав скульптор H. Гвоздиков. Пам'ятник являє собою бронзову фігуру художника, який присів у крісло і задумливо підніс руку до чола, а над ним ширяє його муза і любов Белла. Ця пам'ятка Вітебська показує Шагала вже втомленим, постарілим, що мріє про повернення в рідне місто.

Пам'ятник Марку Шагалу на Покровській вулиці - символ любові і поваги до великого майстра і почесному городянину міста Вітебська. На цій вулиці виріс знаменитий художник, тому Покровська вулиця для тих, хто живе у Вітебську, починається з Шагала.

Скульптура Зустрічаючі.

Мабуть, важко не погодитися, що в Вітебську на особливу увагу заслуговують його скульптури Мабуть, важко не погодитися, що в Вітебську на особливу увагу заслуговують його скульптури. У кожної - свій характер і своя історія

Приємно повертатися туди, де нас чекають і радо зустрічають. Вітебськ в цьому плані не виняток - тут завжди раді гостям.

Щастить тим, хто приїжджає до Вітебська залізницею. Саме тут на першій платформі залізничного вокзалу встановлена ​​одна з примітних скульптур Вітебська - "Зустрічають". Вас на платформі зустрічає пара, одягнена за останньою модою, але ... початку минулого століття. Елегантна дама з квіткою в руці і чоловік в роках, нетерпляче поглядав на кишеньковий годинник, очікують гостей, можливо, саме вас, щоб зробити ваше перебування в Вітебську незабутнім. Ідея створення скульптури належить жителю Вітебська С.Пахолкіну, а втілювали її в життя скульптори А.Торосян і А.Гвоздіков.

Скульптура "Зустрічають" дуже символічна, її неспроста встановили на першій платформі, адже саме сюди прибуває фірмовий поїзд Вітебська під назвою Слов'янський базар.

Скульптура «Вуличний клоун»

У Вітебську встановили скульптурну композицію «Вуличний клоун» У Вітебську встановили скульптурну композицію «Вуличний клоун». Її урочисте відкриття приурочили до днів проведення Міжнародного фестивалю мистецтв «Слов'янський базар у Вітебську». Скульптурна композиція розмістилася неподалік від Літнього амфітеатру - головного концертного майданчика фестивалю «Слов'янський базар у Вітебську». Незвичайний подарунок зробив Вітебську заслужений артист Росії, творець і керівник «Неймовірно дивного цирку» Микола Челноков, а створив бронзового клоуна з гармошкою і веселим пуделем відомий Вітебський скульптор Іван Козак.

Скульптура вже встигла стати для мешканців Вітебська перевіреним талісманом удачі і щастя і яскравим елементом міського дизайну. У бродячому музиканта втілено творчий початок Вітебська, його музична основа, небувалий талант, привітність і сонячний настрій.

Скульптура Сан Кріспіно.

Історія Вітебська живе в пам'ятниках культури і мистецтва Історія Вітебська живе в пам'ятниках культури і мистецтва. І хоч Сан Кріспіно НЕ вітебчанін, і навіть не білорус, все ж і йому знайшлося місце в гостинному місті.

Правда скульптура покровителя всіх шевців і шкіряників "Сан Кріспіно" відливалася не в Білорусі, а за кордоном з ініціативи міського підприємства "Марко". Незважаючи на це, скульптура зовсім не виглядає дивовижної і заморської. Навпаки, вона органічно вписалася в міський пейзаж, і бронзовий швець відразу став стильним елементом вуличного дизайну.

У всьому світі Сан Кріспіно вважається покровителем шевців і шкіряників. Відомо, що швець Кріспіно жив у Франції близько 1000 років тому. Після мученицької смерті його зарахували до лику святих.

Скульптура покровителя всіх шевців і шкіряників Сан Кріспіно настільки припала до душі городянам, що в народі навіть народилося повір'я, ніби святий приносить щастя й удачу, тільки щоб посміхнулася удача, потрібно обов'язково доторкнутися до Сан Кріспіно.

Пам'ятники Вітебська фото:

Тематичні пропозиції:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация